Belçika Vizesi - Belçika Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Brüksel
Nüfus :
10,414 Milyon
Para Birimi:
Euro (€)
Telefon Kodu :
+32

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :


Belçika Ankara Büyükelçiliği:
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Açıklama

Belçika Vizesi - Belçika Vize Başvurusu - Belçika Vize Ücreti - Belçika Konsolosluğu - Belçika Vize İşlemleri Hakkında Bilgi Ve Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.

7/24 Hizmet Vermekteyiz


0850 346 68 74


phicon-star lred"> Belçika Avrupa ülkesi olduğu için Belçika Vizesi için gerekli olan evrak listesi Diğer schengen ülkeleriyle hemen hemen aynıdır. Belçika Vize Başvurusu İçin olan gerekli evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir. Randevu sıkıntısı yaşadığımız bir ülke olduğu için randevunuzu gideceğiniz tarihten yaklaşık 20 gün öncesinden almaya özen gösteriniz. Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile görev bölgesine girdiğiniz Ankara veya İstanbul'daki VFS GLOBAL başvuru merkezlerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmek ile beraber 15 iş gününe kadar uzayabilmektedir.


Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize Belarus vizesi alabilmektedir.


Belçika vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Ankara İstanbul gaziantep ve izmir haricindeki şehirlerden pasaport ve evrakları kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı kargo ile size geri gönderilecektir.


Acentamız Global Vize Belçika vizesi almakta tam yetkili acentadır.

S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

Belçika Avrupa ülkesi olduğu için Belçika Vizesi için gerekli olan evrak listesi Diğer schengen ülkeleriyle hemen hemen aynıdır. Belçika Vize Başvurusu İçin olan gerekli evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir. Randevu sıkıntısı yaşadığımız bir ülke olduğu için randevunuzu gideceğiniz tarihten yaklaşık 20 gün öncesinden almaya özen gösteriniz. Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile görev bölgesine girdiğiniz Ankara veya İstanbul'daki VFS GLOBAL başvuru merkezlerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmek ile beraber 15 iş gününe kadar uzayabilmektedir.(Seda DURAN)
Belçika Vizesi için Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Belçika Vize Başvurusu için gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan Ankara veya İstanbul'daki anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmekle beraber 15 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Bu sebepten dolayı randevunuzu gideceğiniz tarihten yaklaşık 20 gün öncesinden almaya özen gösteriniz. (Seda DURAN)
Belçika Ticari Vize almanız için iş ilişkisine girecek olduğunuz şirketten davetiye gelmelidir. Belçika Vize Başvurusu için davetiye davet eden şirketin bilgileri, sizin şirket bilgileriniz ve seyahat amacını içeren bilgileri içermelidir.Ayrıca davet eden kişinin oturum veya kimlik kartı dosyaya eklenmelidir.Diğer gerekli evraklar çalışan veya işveren olarak değişmektedir.Belçika Vizesi Çalışan iseniz firmanız tarafından yetkilendirildiğinize dair firma antetli kağıdına kaşeli imzalı olmak yazılmış dilekçe,işveren iseniz şirket antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.(Seda DURAN)
Belçika Vize Başvurusu için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Belçika Vizesi reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Belçika Vizesi için özellikle banka hesaplarında 3000 TL bakiye bulunmalıdır. Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.(Seda DURAN)
Belçika Ankara Büyükelçiliği Adres: Mahatma Gandi Cad., No: 55, 06700 Gop /Ankara Belçika İstanbul Başkonsolosluğu Adres: Sıraselviler Cad, No: 39 Taksim / İstanbul - Türkiye
İstanbul Belçika Konsolosluğu Adres: Sıraselviler Cad, No: 39 Taksim / İstanbul - Tel:0(212) 232 00 88
Ankara Belçika Büyükelçiliği Adres.: Mahatma Gandi Cad., no: 55, 06700 Gop/Ankara Tel:0(312) 426 88 89
Belçika schengen vizesi Belçika'dan aldığınız vize ile diğer Avrupa ülkelerine giriş yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Elçiliğin verdiği giriş sayısına bağlı olarak diğer ülkelere de giriş-çıkış yapabilir diğer Avrupa ülkelerine de seyahat edebilirsiniz. Örn:Almanya,Yunanistan,Fransa,İtalya,İspanya vs...(Seda DURAN)
Belçika vize ücretleri kalacağınız gün sayısına göre değişmektedir.15 günlük seyahat sağlık siğortası ile beraber toplam 150 eurodur. 3 aylık kalışlarınız için ise toplam olarak 165 euro maliyetiniz çıkmaktadır. Bu ücret içerisinde vize harcı+pin ücreti+seyahat sağlık siğortası+otel ve uçak rezervasyonlarınız+ danışmanlık vardır. Bu ücret dışında herhangi bir ek ücret ödemesi yapılmamaktadır. VİP başvularınız da ise 76 euro ekspres ücreti alınmaktadır.(Seda DURAN)
Belçika vize ücretleri kalacağınız gün sayısına göre değişmektedir.15 günlük seyahat sağlık siğortası ile beraber toplam 150 eurodur. 3 aylık kalışlarınız için ise toplam olarak 165 euro maliyetiniz çıkmaktadır. Bu ücret içerisinde vize harcı+pin ücreti+seyahat sağlık siğortası+otel ve uçak rezervasyonlarınız+ danışmanlık vardır. Bu ücret dışında herhangi bir ek ücret ödemesi yapılmamaktadır. VİP başvularınız da ise 76 euro ekspres ücreti alınmaktadır.(Seda DURAN)
Belçika vize başvurusunda daha önce Belçika vizeniz var ise randevuya gelmenize gerek yoktur. Ancak ilk Belçika randevunuz ise bağlı olduğunuz konsolosluğa göre Ankara veya İstanbul'da ki aracı kurum olan VFS Global başvuru merkezlerine gelmenize gerekmektedir. Bazı başvurularda ise konsolosluk sizi iki kere görüşmeye davet edebilir. (Seda DURAN)
Belçika vize başvuruları VFS Global aracı kurumundan yapılmaktadır. Sadece Ankara ve İstanbul'dan başvuru kabul etmektedir. Bölge ayrımı bulunmaktadır. (Seda DURAN)
Belçika vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa neden red aldığınız önemli olmak ile beraber yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Onun dışında alınan cevaba karşı Konsolosluğa itiraz edebilirsiniz.(Seda DURAN)
Belçika vize ücretiniz başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz VFS Global merkezlerine nakit olarak yapabilirsiniz.(Seda DURAN)
Belçika turist vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta ve bütün schengen ülkelerinde olduğu gibi 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir.Yoğun olduğu dönemlerde bu süre 10 ile 13 iş günü sürebilmektedir. Belçika da randevu kotası bulunduğu için randevunuzu gideceğiniz tarihten en az 15 gün öncesinde almaya özen gösteriniz.(Seda DURAN)
Belçika ticari vizesi işlem süreci turistik vize işlem sürecine göre daha kısa sürmektedir. 5 ile 7 iş günü sonucunda vizenizi alabilirsiniz.(Seda DURAN)
İşlemlerin 3 ay ile 5 ay da sonuçlandığı, özellikle de evlilik mülakatlarının zor olduğu ve evrak teslim ettiğinizde elçilikteki mülakat tarihinin verildiğinde ortalama 45 dakika eş ile ilgili soruların sorulduğunda , eğer siz doğru cevap verebilirseniz ve eşinizin Belçikada'ki bakanlıktan yeterlilik onayı geldiyse vizeniz hazır olduğunda pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.
ilk önce size uygun öğrenci vizesi tipini seçerek işlemlere başlayabilirsiniz.eğer Erasmus,dil okulu, linsans ya da Master yapacaksınız ANNEX2 ve ANNEX 4 Formunu (garantörlük)elçiliğe başvurunuzdan 4 gün önce onaylatmanız gerekmektedir.Resmi kayıt ve kabul belgelerinin istendiği ve bu süreçte sağlık seyahat sigortasının günün 92 den az olması durumda elçilik sizin sigortanızı kabul etmeyebilir , eğer anne ve babanızın sağlık sigortasından faydalanıyorsanız AT11 almanız yeterlidir.işlemlerinizin 15 güm içinde sonuçlanır.
Belçika vize ücreti her şey dahil 150 Eurodur.

Fiyat Listesi

Turistik
Turistik

Vize Süresi:
Konsolosluk Belirler
Giriş Sayısı:
Konsolosluk Belirler
İşlem Süresi:
1 Hafta
Toplam Fiyat
165 Euro


Ticari
Ticari

Vize Süresi:
Konsolosluk Belirler
Giriş Sayısı:
Konsolosluk Belirler
İşlem Süresi:
1 Hafta
Toplam Fiyat
165 Euro (€)


Özel Ziyaret
Özel Ziyaret

Vize Süresi:
Konsolosluk Belirler
Giriş Sayısı:
Konsolosluk Belirler
İşlem Süresi:
1 Hafta
Toplam Fiyat
165 Euro (€)


Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

 • muahmmet alp
  28/04/2016 - 16:15

  Esim belcikada yasayan hollanda vatandaşı bize verilen vize C tipi vize normal belcika vatandaslari eslerini aile birlesimi olarak goturduklerinde vizeleri D tipimi oluyor                    


  • Yönetici
             30/04/2016 - 13:21

   merhaba; Belçika Vize Başvurusu Yaptığınız türe göre vizeniz onaylancaktır. eğer ki Belçika Aile Birleşim vizesi yaparsanız ancak d vize olarak vizeniz onaylanacaktır. ikisi birbirinden çok ayrı vize türleridir.


 • Madge
  12/05/2016 - 06:41

  It's great to find an expert who can exlapin things so well                    


  • Yönetici
             10/06/2016 - 11:04

   thank you.


 • Nuri uman
  06/05/2016 - 17:08

  Eşimin ve benim yeşil (hususi) pasaportumuz var. Temmuz ayında bir hafta brukselde yakınlarımızı ziyaret etmek istiyoruz. Vize almamıza gerek var mı?                    


  • Yönetici
             10/06/2016 - 11:09

   merhaba;

   yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması yok ,

   saygılarımızla


 • Nuri uman
  06/05/2016 - 17:08

  Eşimin ve benim yeşil (hususi) pasaportumuz var. Temmuz ayında bir hafta brukselde yakınlarımızı ziyaret etmek istiyoruz. Vize almamıza gerek var mı?                    


  • Yönetici
             10/06/2016 - 11:09

   merhaba;

   yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması yok ,

   saygılarımızla


 • emrullah idris
  12/06/2016 - 22:38

  Merhaba belcika ya is ortakligi vizesine başvuru yaptım 54 gün oldu hala bir haber yok sizce normalmi veya nezamana kadar beklemem gerekir                    


  • Yönetici
             13/06/2016 - 01:44

   MERHABA,

   İŞLEMLERİNİZ  5 AYA KADAR UZAYABİLİR.PROFOSYONEL KART ONAYI BELÇİKADAN SİZE GELEN MAİLLE YA DA İŞ ORTAĞINIZA GELEN MAİLLE TEYİT EDİLİR.

   SAYGILARIMIZLA


 • Mustafa kara
  14/06/2016 - 14:02

  Iyi gunler Gecen yaz evlendim esim suan belcikada calisiyor ve aile birlesim vizesine muracaat etmeyi dusunuyoruz acaba ne kadar surer sonuclanmasi bide hangi evraklar isteniyor esim veya benden yardim olur musunuz ?                    


  • Yönetici
             16/06/2016 - 12:18

   merhaba ,

   işlemleriniz için yardımcı oluruz tabi ki , 0312 426 88 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz

   saygılarımla


 • Mustafa kara
  14/06/2016 - 14:02

  Iyi gunler Gecen yaz evlendim esim suan belcikada calisiyor ve aile birlesim vizesine muracaat etmeyi dusunuyoruz acaba ne kadar surer sonuclanmasi bide hangi evraklar isteniyor esim veya benden yardim olur musunuz ?                    


  • Yönetici
             16/06/2016 - 12:18

   merhaba ,

   işlemleriniz için yardımcı oluruz tabi ki , 0312 426 88 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz

   saygılarımla


 • Hayrettin yıldız
  28/06/2016 - 14:38

  Mrb benim eşim hollanda vatandaşı ve Belçika da yaşıyor d vizesi için randevu aldım eşimin bütün belgeleri hazır ama ben hangi belgeleri çıkaracağımı bilmiyorum yardimci olurmusunuz? lütfen                    


  • Yönetici
             01/07/2016 - 02:52

   merhaba,

   sorunuz tamamen danışmanlığa girmekte olduğu için dilerseniz Global Ankarayı arayıp 103 dahiliyi kullanabilirsiniz.

   Saygılarımla


 • odina botakozieva
  03/09/2016 - 00:03

  vize ucretini nereye ödamem gerekir                    


  • Yönetici
             03/09/2016 - 01:34

   Banka hesabımıza havale yolu ile veya randevu günü nakit ödeme yapabilirsiniz.


 • adnan sari
  31/08/2016 - 20:29

  Ben esim ve cocuklarim belcikada yasiyoruz (oturumlu) esim ve cocuklarim tatil icin tr ye geldiler donuste kizimin oturum suresi doldugu icin kizim geri belcikaya gelemedi simdi okula gitmesi gerekiyor belediyeye gittim konsoloslukla iletisime gecmem geretigi soylendi konsolosluk vize icin cok gec tarihte randevu verdi ancak bu uzun sure cocugumun okuldan geri kalmasi demektir en kisa zamanda bu sorunu nasil giderebilirim bu acil durum icin nereye ve nasil basvurabilirim bu konuda yardimlariniza simdiden tesekkurler                    


  • Yönetici
             03/09/2016 - 02:51


   MERHABA ;

   Belçika Vizesi randevuları maalesef çok uzun tarihe vermektedir. belçika konsolosluğundaki yoğunlukla alakalı birşey olduğundan dolayı belçika vize başvurunuzu <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=UTF-8"> daha önce yapamazsınız. RANDEVUYU ÖNE ALMAYA YÖNELİK HER HANGİ BİR İŞLEM YAPILAMAZ .

   RANDEVUYU BEKLEMENİZ LAZIM

   İYİ GÜNLER

   Kübra


 • Hayati Bolattaş
  30/08/2016 - 18:04

  Eşim ev hanımı,belçikaya yeğeninin düğününe gidecek istek belgesi geldi ne gibi evraklar temin etmemiz gerekiyor?benim sponsor olmam gereklimi? esnafım,saygılar.                    


  • Yönetici
             03/09/2016 - 02:45

   Merhaba,


   Belçika vizesi için eşinizin sizin tarafınızdan sponsorlu seyahat etmesi gerekmektedir. Belçika vize başvurusu ancak bu koşulda kabul edilebilir.

   Lütfen bize telefon ile ulaşınız. Size Belçika vizesi için gerekli evrakların detaylarını hemen iletelim.

   0850 346 68 74


 • murat sakarkaya
  24/08/2016 - 12:02

  merhabalar eşim Bulgaristan çifte vatandaşı. iki çocuğum da çifte vatandaş.Benim de eşimden dolayı Bulgaristan'a C tipi vizem bulunuyor. Eşim ile birlikte brüksele akraba ziyaretine gitmek istiyoruz. Benim vize işlemlerim nasıl olacaktır? Bilgi verirseniz sevinirim.                    


  • Yönetici
             03/09/2016 - 02:46

   Merhaba,


   Belçika vizesi için lütfen bize telefon ile ulaşınız. Hazırlamanız gereken evraklar, Belçika vize başvurusu için takip edilmesi gereken yollar hakkında detaylı bilgiyi hemen sizinle paylaşalım. Hazırlamanız gereken evraklar, randevu tarihiniz bu detayların hepsi önemli kriterlerdir.

   0850 346 68 74


 • firat cetinkaya
  15/11/2016 - 11:02

  meraba ben belcikada yasiyorum ve belcika vatandasiyim turkiye de tanistigim bir bayanla evlilik yapmak istiyorum ve daha hic bir islem yapmadim bana anlatirmisin ilk etap ta neleri yapmami lutfen ve hangi evraklar gerektigini teseekur ederim ilginize                    


  • Yönetici
             08/12/2016 - 04:16

   merhaba;

   Gecikme için özür dileriz.

   cicek@globalvize.net adresinden bize ulaşabilirsiniz.

   saygılarımla


 • SeLami Mecit
  09/12/2016 - 00:10

  SeLam KoLay GeLsin Ben PeLcikadan BiriyLe NisanLiyim Ve Ben BeLcikaya NasiL GidebiLirim ve Bunun Icin Ne Yapmam Gerekir Veya iki Tarafinda Ne Yapmasi Gerekir Yarsimci oLursaniz Sevinirim KoLay                    


  • Yönetici
             29/08/2017 - 08:08

   İyi akşamlar. Aile birleşimi ile ilgili Deniz Hanım'dan yardım alabilirsiniz. İletişim bilgileri:0549 421 31 09 mail:deniz@globalvize.net


 • Selcuk DISICURUK
  11/09/2017 - 19:39

  Ben uc aylik vize almak istiyorum nisanlim istek yapacak gezip gormek icin orlari ne yapmam lazim hangi evraklari toplamam lazim lutfen ysrdimci olabilirmisiniz bide hrsabimda para olmasi gerekiyo mu sigortam yok son dort aylik olmasa olur mu vize basvurusu icin ysrdimci olursaniz cok sevinirim tesekkurler iyi gunler                    


  • Yönetici
             20/09/2017 - 12:09

   Merhabalar,

   Ziyaret amaçlı seyahat edecekseniz mutlaka ziyaret edeceğiniz kişiden davetiye almış olmanız gerekmektedir.

   4 aylık sigortalı olmak vize başvurusu için ön koşul olmasa bile sigortalı  çalışan olmanız konsolosluğun sizinle ilgili olumlu karar vermesinde  etkili olacaktır. Ne kadar uzun süreli çalışan iseniz, vizenizin olumlu sonuçlanma ihtimali o kadar yükselecektir,

   Bununla birlikte vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için, seyahat masraflarını karşılayabilecek kadar gelir gösterme zorunluluğunuz bulunmaktadır.

   Daha detaylı bilgi ve başvuru için lütfen bizimle iletişime geçiniz,

   Tekrar görüşmek dileğiyle...


 • ahmet çetin
  08/10/2017 - 14:54

  dayım belçikadan 3 aylık turistlik istek yaptı bnim vize almam için ne belgeleri çıkarmam gerekiyor öğrenciyim öğrenci belgeside çıkartayımmı                    


  • Yönetici
             08/10/2017 - 02:54

   Merhaba,

   Öğrenci belgenizi de dosyanıza eklemeniz gerekecektir.  Gerekli tüm diğer evraklar,

   Pasaport ( en az 6 ay geçerliliği olmalıdır,var ise eski pasaportlar )  2 adet biometrik fotoğraf ( 3,5cm-4,5cm arası beyaz fon üzerine çekilmiş yüz 3cm-3,6cm arasında )  Belçika Schengen Vizesi Başvuru Formu ( Tarafımızdan sağlanacaktır )  Belçika Büyükelçiliği'ne/Başkonsolosluğu'na hitaben yazılmış seyahat planını ve amacını anlatan vize talep dilekçesi ( Tarafımızdan sağlanacaktır )  Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ASLI ve fotokopisi ( Tarafımızdan sağlanacaktır ) (Ankara başvuruları için seyahat süresi kısa olsa bile en az 1 haftalık olmalı)  Uçak ve Otel Rezervasyonları (Tarafımızdan sağlanacaktır )  Davetiye var ise ASLI (Bağlı bulunduğu Belçika Belediyesi'nden alınmış matbuu davetiye,aile toplum kağıdı ASLI ,davetiye davet eden kişinin adres,iletişim bilgilerini,kalış süresini içermelidir.Ekinde davet eden kişiye ait pasaport fotokopisi,vatandaşı değilse oturum kartı fotokopisi,kimlik fotokopisi,eğer masrafları karşılıyorsa son 3 aya ait maaş bordroları da olmalıdır. )  Öğrenci belgesi ASLI ( Okul öğrenci işlerinden alınmış-yeni tarihli )  Okuldan talep edilen vize süresi için izin yazısı ASLI (tatil dönemi haricinde seyahat edilecekse)  Sponsorunuzun Belçika Büyükelçiliği'ne/Başkonsolosluğu'na hitaben yazılmış seyahatinizin masraflarını karşılayacağına dair dilekçesi ( Örneği tarafımızdan sağlanacaktır )  Sponsoruna ait gelir belgeleri ( çalışan,emekli,işveren olması durumuna göre listede yer alan sadece gelirini gösteren belgeler )  Başvuru sahibine ait var ise Bankadaki hesabınıza ait son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren,içerisinde minimum 3000 TL bakiye bulunan yetkili imzalı- kaşeli,güncel hesap dökümü ( yetkililere ait imza sirküleriyle beraber,maksimum 1 hafta önce alınmış olmalıdır )  Başvuru sahibine ait var ise tapu-ruhsat fotokopileri,kira gelirini gösteren kontratları  Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ASLI ( anne,baba,kardeş,eş ve çocukları gösteren,açıklamalar kısmında adres belirten )  Kimlik fotokopisi

   Başvuru için bizimle iletişime geçiniz.

   Saygılarımızla