Belçika Vizesi - Belçika Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Brüksel
Nüfus :
10,414 Milyon
Para Birimi:
Euro (€)
Telefon Kodu :
+32

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :


Belçika Ankara Büyükelçiliği:
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Açıklama

Belçika Vizesi - Belçika Vize Başvurusu - Belçika Vize Ücreti - Belçika Konsolosluğu - Belçika Vize İşlemleri Hakkında Bilgi Ve Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.

7/24 Hizmet Vermekteyiz


0850 346 68 74


phicon-star lred"> Belçika Avrupa ülkesi olduğu için Belçika Vizesi için gerekli olan evrak listesi Diğer schengen ülkeleriyle hemen hemen aynıdır. Belçika Vize Başvurusu İçin olan gerekli evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir. Randevu sıkıntısı yaşadığımız bir ülke olduğu için randevunuzu gideceğiniz tarihten yaklaşık 20 gün öncesinden almaya özen gösteriniz. Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile görev bölgesine girdiğiniz Ankara veya İstanbul'daki VFS GLOBAL başvuru merkezlerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmek ile beraber 15 iş gününe kadar uzayabilmektedir.


Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize Belarus vizesi alabilmektedir.


Belçika vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Ankara İstanbul gaziantep ve izmir haricindeki şehirlerden pasaport ve evrakları kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı kargo ile size geri gönderilecektir.


Acentamız Global Vize Belçika vizesi almakta tam yetkili acentadır.

S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

Belçika Avrupa ülkesi olduğu için Belçika Vizesi için gerekli olan evrak listesi Diğer schengen ülkeleriyle hemen hemen aynıdır. Belçika Vize Başvurusu İçin olan gerekli evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir. Randevu sıkıntısı yaşadığımız bir ülke olduğu için randevunuzu gideceğiniz tarihten yaklaşık 20 gün öncesinden almaya özen gösteriniz. Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile görev bölgesine girdiğiniz Ankara veya İstanbul'daki VFS GLOBAL başvuru merkezlerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmek ile beraber 15 iş gününe kadar uzayabilmektedir.(Seda DURAN)
Belçika Vizesi için Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Belçika Vize Başvurusu için gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan Ankara veya İstanbul'daki anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmekle beraber 15 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Bu sebepten dolayı randevunuzu gideceğiniz tarihten yaklaşık 20 gün öncesinden almaya özen gösteriniz. (Seda DURAN)
Belçika Ticari Vize almanız için iş ilişkisine girecek olduğunuz şirketten davetiye gelmelidir. Belçika Vize Başvurusu için davetiye davet eden şirketin bilgileri, sizin şirket bilgileriniz ve seyahat amacını içeren bilgileri içermelidir.Ayrıca davet eden kişinin oturum veya kimlik kartı dosyaya eklenmelidir.Diğer gerekli evraklar çalışan veya işveren olarak değişmektedir.Belçika Vizesi Çalışan iseniz firmanız tarafından yetkilendirildiğinize dair firma antetli kağıdına kaşeli imzalı olmak yazılmış dilekçe,işveren iseniz şirket antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.(Seda DURAN)
Belçika Vize Başvurusu için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Belçika Vizesi reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Belçika Vizesi için özellikle banka hesaplarında 3000 TL bakiye bulunmalıdır. Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.(Seda DURAN)
Belçika Ankara Büyükelçiliği Adres: Mahatma Gandi Cad., No: 55, 06700 Gop /Ankara Belçika İstanbul Başkonsolosluğu Adres: Sıraselviler Cad, No: 39 Taksim / İstanbul - Türkiye
İstanbul Belçika Konsolosluğu Adres: Sıraselviler Cad, No: 39 Taksim / İstanbul - Tel:0(212) 232 00 88
Ankara Belçika Büyükelçiliği Adres.: Mahatma Gandi Cad., no: 55, 06700 Gop/Ankara Tel:0(312) 426 88 89
Belçika schengen vizesi Belçika'dan aldığınız vize ile diğer Avrupa ülkelerine giriş yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Elçiliğin verdiği giriş sayısına bağlı olarak diğer ülkelere de giriş-çıkış yapabilir diğer Avrupa ülkelerine de seyahat edebilirsiniz. Örn:Almanya,Yunanistan,Fransa,İtalya,İspanya vs...(Seda DURAN)
Belçika vize ücretleri kalacağınız gün sayısına göre değişmektedir.15 günlük seyahat sağlık siğortası ile beraber toplam 150 eurodur. 3 aylık kalışlarınız için ise toplam olarak 165 euro maliyetiniz çıkmaktadır. Bu ücret içerisinde vize harcı+pin ücreti+seyahat sağlık siğortası+otel ve uçak rezervasyonlarınız+ danışmanlık vardır. Bu ücret dışında herhangi bir ek ücret ödemesi yapılmamaktadır. VİP başvularınız da ise 76 euro ekspres ücreti alınmaktadır.(Seda DURAN)
Belçika vize ücretleri kalacağınız gün sayısına göre değişmektedir.15 günlük seyahat sağlık siğortası ile beraber toplam 150 eurodur. 3 aylık kalışlarınız için ise toplam olarak 165 euro maliyetiniz çıkmaktadır. Bu ücret içerisinde vize harcı+pin ücreti+seyahat sağlık siğortası+otel ve uçak rezervasyonlarınız+ danışmanlık vardır. Bu ücret dışında herhangi bir ek ücret ödemesi yapılmamaktadır. VİP başvularınız da ise 76 euro ekspres ücreti alınmaktadır.(Seda DURAN)
Belçika vize başvurusunda daha önce Belçika vizeniz var ise randevuya gelmenize gerek yoktur. Ancak ilk Belçika randevunuz ise bağlı olduğunuz konsolosluğa göre Ankara veya İstanbul'da ki aracı kurum olan VFS Global başvuru merkezlerine gelmenize gerekmektedir. Bazı başvurularda ise konsolosluk sizi iki kere görüşmeye davet edebilir. (Seda DURAN)
Belçika vize başvuruları VFS Global aracı kurumundan yapılmaktadır. Sadece Ankara ve İstanbul'dan başvuru kabul etmektedir. Bölge ayrımı bulunmaktadır. (Seda DURAN)
Belçika vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa neden red aldığınız önemli olmak ile beraber yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Onun dışında alınan cevaba karşı Konsolosluğa itiraz edebilirsiniz.(Seda DURAN)
Belçika vize ücretiniz başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz VFS Global merkezlerine nakit olarak yapabilirsiniz.(Seda DURAN)
Belçika turist vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta ve bütün schengen ülkelerinde olduğu gibi 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir.Yoğun olduğu dönemlerde bu süre 10 ile 13 iş günü sürebilmektedir. Belçika da randevu kotası bulunduğu için randevunuzu gideceğiniz tarihten en az 15 gün öncesinde almaya özen gösteriniz.(Seda DURAN)
Belçika ticari vizesi işlem süreci turistik vize işlem sürecine göre daha kısa sürmektedir. 5 ile 7 iş günü sonucunda vizenizi alabilirsiniz.(Seda DURAN)
İşlemlerin 3 ay ile 5 ay da sonuçlandığı, özellikle de evlilik mülakatlarının zor olduğu ve evrak teslim ettiğinizde elçilikteki mülakat tarihinin verildiğinde ortalama 45 dakika eş ile ilgili soruların sorulduğunda , eğer siz doğru cevap verebilirseniz ve eşinizin Belçikada'ki bakanlıktan yeterlilik onayı geldiyse vizeniz hazır olduğunda pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.
ilk önce size uygun öğrenci vizesi tipini seçerek işlemlere başlayabilirsiniz.eğer Erasmus,dil okulu, linsans ya da Master yapacaksınız ANNEX2 ve ANNEX 4 Formunu (garantörlük)elçiliğe başvurunuzdan 4 gün önce onaylatmanız gerekmektedir.Resmi kayıt ve kabul belgelerinin istendiği ve bu süreçte sağlık seyahat sigortasının günün 92 den az olması durumda elçilik sizin sigortanızı kabul etmeyebilir , eğer anne ve babanızın sağlık sigortasından faydalanıyorsanız AT11 almanız yeterlidir.işlemlerinizin 15 güm içinde sonuçlanır.
Belçika vize ücreti her şey dahil 150 Eurodur.

Fiyat Listesi

Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

 • muahmmet alp
  28/04/2016 - 16:15

  Esim belcikada yasayan hollanda vatandaşı bize verilen vize C tipi vize normal belcika vatandaslari eslerini aile birlesimi olarak goturduklerinde vizeleri D tipimi oluyor                    


  • Yönetici
             30/04/2016 - 13:21

   merhaba; Belçika Vize Başvurusu Yaptığınız türe göre vizeniz onaylancaktır. eğer ki Belçika Aile Birleşim vizesi yaparsanız ancak d vize olarak vizeniz onaylanacaktır. ikisi birbirinden çok ayrı vize türleridir.


 • Madge
  12/05/2016 - 06:41

  It's great to find an expert who can exlapin things so well