İspanya Vizesi - İspanya Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Madrid
Nüfus :
40.525 Milyon
Para Birimi:
Euro (€)
Telefon Kodu :
+ 34

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :


İspanya vizesi nasıl alınır?

Global Vize Danışmanlık olarak sizlere vize işlemleri hakkında bilgi vereceğiz. Bu yazımızda Avrupa'nın en güzel ülkelerinden olan İspanya Vizesi Nasıl Alınır? Detaylı bir şekilde açıklamaya çalışacağız...

İspanya Vizesi

İspanya'ya seyahat etmek isteyen kişilerin pasaport durumu önemlidir. Eğer Umuma Mahsus (Bordo) pasaportunuz var ise İspanya seyahatiniz için vize başvurusu yapmalısınız. Hususi (Yeşil) pasaport, Hizmet (Gri) pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatleri için İspanya vize başvurusu işlemlerinden muaf tutulmaktadır.

İspanya Vize Başvurusu

İspanya'ya seyahat edecek olan kişiler, eğer seyahat süresi 90 günden az ise vize başvurularını İspanya konsolosluğuna yapamamaktadır. Konsolosluk kısa süreli vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Bu sebeple kısa süreli İspanya vizesi isteyen kişiler başvurularını konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumlara ya da profesyonel Turizm acentelerine yapmak durumundadır.

İspanya vize başvurusu için, dört sayfalık İspanya vize başvuru formu doldurulur. Bu form aynı zamanda Schengen vize formu olup resmi bir evraktır. İspanya vize başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Eksiksiz ve doğru olmayan bilgiler fark edildiğinde vize başvurusu geçersiz sayılmaktadır. Bu form İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmaktadır.

Ayrıca İspanya vize başvuru formu, İspanya vizesi süresinin bitiminden önce ülkeyi terk edeceğinize dair bir kısım içermektedir.

İspanya Konsolosluğu

İspanya konsolosluğu hafta içi her gün 08.30 ile 15.30 saatleri arasında işlem kabul etmektedir. ispanya Vize Randevusu alınmadan eliçiliğe gidilemez. İspanya konsolosluğu, vize başvurularında belgelerin eksiksiz olmasına ve okunur şekilde sunulmasına çok dikkat etmektedir. Bu sebeple konsolosluk tarafından yetkilerinden vize danışmanlık firmalarından başvuru yapılması önerilmektedir. Global Vize Danışmanlık firması, İspanya vizesi işlemlerini eksiksiz ve hızlı bir şekilde sizin yerinize halletmektedir.

0850 346 68 74 numaralı telefondan Global Vize Danışmanlık müşteri hizmetlerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz...

İspanya Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Açıklama

İspanya Vizesi - İspanya Vize Başvurusu - İspanya Vize Ücreti - İspanya Konsolosluğu - İspanya Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.

7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


İspanya vize başvuru için kişinin şahsen başvuruya gelmesi zorunludur. Yasa gereğince İspanya'ya seyahat etmek isteyen kişiler randevu günü parmak izi taraması için başvuru merkezine şahsen gitmek ile yükümlüdürler.


ÖNEMLİ : Daha önceden Schengen vizesi olmanyanlar için tüm evrakların orjinal ya da noter tasdikli fotokopileri ile birlikte vermesi gerekmektedir. Konsolosluk şahsen görmek isteyebilmektedir. En az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.


ÖNEMLİ: İspanya vizesi Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları İspanya seyahatlerinde vizeye tabidirler. Bu sebeple seyahat planlarından en az 1 ay önce vize işlemlerini başlatmaları tavsiye edilir. İspanya, Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel, uçak, seyahat sağlık sigortası, form, dilekçe vb. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem süresi yaklaşık olarak 5 ila 7 iş günü arasında değişen İspanya vizesi için kişinin her

S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

İspanya vize başvuru için kişinin şahsen başvuruya gelmesi zorunludur. Yasa gereğince İspanya'ya seyahat etmek isteyen kişiler randevu günü parmak izi taraması için başvuru merkezine şahsen gitmek ile yükümlüdürler. ( KUBRA )
İspanya vize ücreti kişinin seyahat amacına göre değişmektedir. Gidiş amacı, kalış süresi ve yaş vize harç bedelini değiştiren etkenlerdendir. Bu sebeple detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. ( KUBRA )

İspanya vizesinin sonuçlanma süresi maksimum suretle 15 iş günüdür. Ancak işlem süresi elçiliğin yoğunluğuna göre bazen daha uzun veya daha kısa olabilir.

İspanya Vizesi için Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. İspanya Vize Başvurusu için gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir. Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel, uçak, seyahat sağlık sigortası, form, dilekçe vb. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL aracılığı ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmekle beraber 15 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Bu nedenle randevunuzu gideceğiniz tarihten yaklaşık 30 gün öncesinden almaya özen gösteriniz.

Ankara İspanya Elçiliği AdresÇankaya, Abdullah Cevdet Sok. 8, 06680 Çankaya/Ankara Telefon(0312) 438 0392

İstanbul İspanya Konsolosluğu AdresLevent, Karanfil Aralığı Sok. No:16, Beşiktaş/İstanbul Telefon(0212) 270 2465

İspanya vizesi Almak için mutlaka çalışan, işveren yada emekli olmak gerekmektedir. Bunun dışında sponsorlu gitmek istenirse birinci derece akrabalardan birinin sponsor olması gerekmektedir. ispanya vize randevusu   almak için bize başvurabilirsiniz. Gerekli evrakalar ve gerekli ücret bilgisi tarafınıza Globalvize Tarafından verilecektir

İspanya Ticari Vize almanız için iş ilişkisine girecek olduğunuz şirketten davetiye gelmelidir. İspanya Vize Başvurusu için davetiye davet eden şirketin bilgileri, sizin şirket bilgileriniz ve seyahat amacını içeren bilgileri içermelidir. Ayrıca davet eden kişinin oturum veya kimlik kartı dosyaya eklenmelidir. Diğer gerekli evraklar çalışan veya işveren olarak değişmektedir. İspanya Vizesi Çalışan iseniz firmanız tarafından yetkilendirildiğinize dair firma antetli kağıdına kaşeli imzalı olmak yazılmış dilekçe, işveren iseniz şirket antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.

İspanya İstanbul Konsolosluğu AdresLevent, Karanfil Aralığı Sok. No:16, Beşiktaş/İstanbul
İstanbul İspanya Konsolosluğu AdresLevent, Karanfil Aralığı Sok. No:16, Beşiktaş/İstanbul Telefon(0212) 270 2465
Ankara İspanya Konsolosluğu AdresÇankaya, Abdullah Cevdet Sok. 8, 06680 Çankaya/Ankara Telefon(0312) 438 0392
İspanya Vizesi ücreti her şey dahil 150 Eurodur.

Fiyat Listesi

Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

 • emrah ozdemır
  02/05/2016 - 16:31

  jfkfkfk                    


  • Yönetici
             03/09/2016 - 02:48

   İspanya vizesi ile ilgili tarafımıza ulaşabilirisiniz.

   iyi günler

   kübra


 • emrah ozdemır
  02/05/2016 - 16:31

  jfkfkfk                    


  • Yönetici
             03/09/2016 - 02:48

   İspanya vizesi ile ilgili tarafımıza ulaşabilirisiniz.

   iyi günler

   kübra


 • Simge Ünlüsoy
  27/07/2016 - 12:24

  Merhaba, 8 Eylül de İspanya'ya Erasmus için gideceğim, ERASMUS VİZESİ için gerekli belgeleri topladım, okulum Ankara'da ben Bursa'da ikamet ediyorum. 10-25 ağustos arasında da Avusturya'ya gidiyorum . Pasaportum gerekli olacak..10 ağustosa kadar İspanya Erasmus vizem çıkar mı bu konuda acil yardım ve bilgilerinizi bekliyorum.İyi çalışmalar. Simge Ünlüsoy                    


  • Yönetici
             18/10/2016 - 11:46

   Merhaba;

   İspanya Vizeniz o Tarihe kadar tarafımızdan yapılırsa yetişir. konuyla ilgili   İspanya vizesi nasıl alınır? adresini inceleyebilrisiniz. İspanya vizesi için gerekli evrak listesi için lüten  http://www.globalvize.net/gerekli-evrak-ispanya-vizesi adresini inceleyip bu adresde yazan evrakları hazırlıyıp tarafımıza gönderiniz.

   İspanya Vizesi Kaç günde Çıkar?

   ispanya vizesi ortalama bir haftada sonuçlanmaktadır. ancak işinizin aciliyetine göre bu süre 3 güne kadar inmektedir. lütfen tarafımızla irtibat kurunuz.


 • Selçuk toraman
  15/08/2017 - 16:54

  Üyesi olduğum home exchance programıyla ispanya ya gitmek istiyorum. Tarih ve ikametgah önceden belli olmuyor.Vize mümkün mü.3 aydan uzun olabilir mi.                    


  • Yönetici
             31/08/2017 - 09:26

   Merhaba Selçuk Bey, vize süresi genellikle eski vize referanslarınıza göre belirlenebilmektedir. Gelen davetiye süresi kadar da vize alma ihtimaliniz bulunabilmektedir.


 • Barış Omay
  12/06/2017 - 10:14

  Eğitim Vizesi (ERASMUS)başvurusunda bulunacağım. Doğrudan Elçiliğe başvurabilir miyim?                    


  • Yönetici
             31/08/2017 - 10:14

   Merhabalar Barış Bey, her şeyden önce öncelikle randevu almanız gerekmektedir. 90 günden fazla kalış isteyen vize başvuruları İspanya Büyükelçiliği' nden yapılmaktadır.


 • Perihan OĞUZ BAŞ
  18/05/2017 - 11:07

  İspanya turistik vize başvurusu için çalışan ve işveren için gerekli evraklar nelerdir? bizimle seyahat edecek çocuğumuz için yapmamız gerekenler nelerdir?                    


  • Yönetici
             31/08/2017 - 10:24

   Merhabalar Perihan Hanım, İspanya vize işlemleri için evrak listesi çalışan ve işveren olarak ayrı ayrı ve uzun bir listedir. Size gerekli olan evrakları iletebilmem için bir mail adresi iletilmenizi rica edeceğim. Çocuğunuz için noterden anne-baba onaylı bir muvafakatname almanız gerekmektedir.


 • Seçil sonmez
  09/05/2017 - 13:39

  Kayseri den gidenler hangi ilin konsolosluguna gidecekler                    


  • Yönetici
             31/08/2017 - 10:27

   Merhabalar Seçil Hanım, Kayseri'den İspanya vizesi için başvuru yapacak olan kişiler Ankara'dan işleme alınacaktır.


 • ASUMAN ÖZTÜRK
  11/09/2017 - 18:38

  Merhabalar,ispanya vizesi için başvuru yapmak istiyorum fakat size telefonla ulaşamıyorum maalesef.ilk kez schengen vizesi için başvurucam fakat başka şehirde ikamet ediyorum,kardeşim de ispanya vizesi için başvuru yapacak acaba benim evraklarımla o adıma başvuru yapabilir mi,yanıtlarsanız sevinirim,iyi çalışmalar                    


  • Yönetici
             20/09/2017 - 12:14

   Merhabalar;

   İlk kez schengen vizesi başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin parmak izi verme zorunluluğu olduğundan başvuruda şahsen bulunmanız gerekmektedir.

   Daha detaylı bilgi ve başvuru için size ulaşabileceğimiz bir numara paylaşırsanız uzman danışmanlarımız sizinle iletişime geçecektir.

   Tekrar görüşmek dileğiyle

   Şimdilik hoşçakalın


 • Merve Unal
  23/11/2016 - 10:50

  Merhaba 20.12.2016 tarihinde ispanyaya gitmeyi planlıyorum erkek arkadasimin ailesini ziyaret için.. Bunun için hangi vize türünü almalıyım ve o zamana kadar yetişmesi mümkün mü?                    


  • Yönetici
             02/11/2017 - 09:36

   Merhaba,

   Turistik vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Vize süreçleri genellikle iki haftada tamamlanır. Karşı taraftan size bir davetiye gönderilmesi de süreçte size kolaylık sağlayacaktır.

   Bilgilerinize,0 850 346 68 74