İspanya Vizesi - İspanya Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Madrid
Nüfus :
40.525 Milyon
Para Birimi:
Euro (€)
Telefon Kodu :
+ 34

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :


İspanya vizesi nasıl alınır?

Global Vize Danışmanlık olarak sizlere vize işlemleri hakkında bilgi vereceğiz. Bu yazımızda Avrupa'nın en güzel ülkelerinden olan İspanya Vizesi Nasıl Alınır? Detaylı bir şekilde açıklamaya çalışacağız...

İspanya Vizesi

İspanya'ya seyahat etmek isteyen kişilerin pasaport durumu önemlidir. Eğer Umuma Mahsus (Bordo) pasaportunuz var ise İspanya seyahatiniz için vize başvurusu yapmalısınız. Hususi (Yeşil) pasaport, Hizmet (Gri) pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatleri için İspanya vize başvurusu işlemlerinden muaf tutulmaktadır.

İspanya Vize Başvurusu

İspanya'ya seyahat edecek olan kişiler, eğer seyahat süresi 90 günden az ise vize başvurularını İspanya konsolosluğuna yapamamaktadır. Konsolosluk kısa süreli vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Bu sebeple kısa süreli İspanya vizesi isteyen kişiler başvurularını konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumlara ya da profesyonel Turizm acentelerine yapmak durumundadır.

İspanya vize başvurusu için, dört sayfalık İspanya vize başvuru formu doldurulur. Bu form aynı zamanda Schengen vize formu olup resmi bir evraktır. İspanya vize başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Eksiksiz ve doğru olmayan bilgiler fark edildiğinde vize başvurusu geçersiz sayılmaktadır. Bu form İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmaktadır.

Ayrıca İspanya vize başvuru formu, İspanya vizesi süresinin bitiminden önce ülkeyi terk edeceğinize dair bir kısım içermektedir.

İspanya Konsolosluğu

İspanya konsolosluğu hafta içi her gün 08.30 ile 15.30 saatleri arasında işlem kabul etmektedir. ispanya Vize Randevusu alınmadan eliçiliğe gidilemez. İspanya konsolosluğu, vize başvurularında belgelerin eksiksiz olmasına ve okunur şekilde sunulmasına çok dikkat etmektedir. Bu sebeple konsolosluk tarafından yetkilerinden vize danışmanlık firmalarından başvuru yapılması önerilmektedir. Global Vize Danışmanlık firması, İspanya vizesi işlemlerini eksiksiz ve hızlı bir şekilde sizin yerinize halletmektedir.

0850 346 68 74 numaralı telefondan Global Vize Danışmanlık müşteri hizmetlerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz...

İspanya Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Açıklama

İspanya Vizesi - İspanya Vize Başvurusu - İspanya Vize Ücreti - İspanya Konsolosluğu - İspanya Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.

7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


İspanya vize başvuru için kişinin şahsen başvuruya gelmesi zorunludur. Yasa gereğince İspanya'ya seyahat etmek isteyen kişiler randevu günü parmak izi taraması için başvuru merkezine şahsen gitmek ile yükümlüdürler.


ÖNEMLİ : Daha önceden Schengen vizesi olmanyanlar için tüm evrakların orjinal ya da noter tasdikli fotokopileri ile birlikte vermesi gerekmektedir. Konsolosluk şahsen görmek isteyebilmektedir. En az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.


ÖNEMLİ: İspanya vizesi Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları İspanya seyahatlerinde vizeye tabidirler. Bu sebeple seyahat planlarından en az 1 ay önce vize işlemlerini başlatmaları tavsiye edilir. İspanya, Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel, uçak, seyahat sağlık sigortası, form, dilekçe vb. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem süresi yaklaşık olarak 5 ila 7 iş günü arasında değişen İspanya vizesi için kişinin her

S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları İspanya seyahatlerinde vizeye tabidirler. Bu sebeple seyahat planlarından en az 1 ay önce vize işlemlerini başlatmaları tavsiye edilir. İspanya, Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel, uçak, seyahat sağlık sigortası, form, dilekçe vb. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem süresi yaklaşık olarak 7 ila 10 iş günü arasında değişen İspanya vizesi için kişinin her defasında şahsen başvuruya gelmesi gerekmektedir. ( KUBRA )
İspanya vize başvuru için kişinin şahsen başvuruya gelmesi zorunludur. Yasa gereğince İspanya'ya seyahat etmek isteyen kişiler randevu günü parmak izi taraması için başvuru merkezine şahsen gitmek ile yükümlüdürler. ( KUBRA )
İspanya vize ücreti kişinin seyahat amacına göre değişmektedir. Gidiş amacı, kalış süresi ve yaş vize harç bedelini değiştiren etkenlerdendir. Bu sebeple detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. ( KUBRA )

İspanya vizesinin sonuçlanma süresi maksimum suretle 15 iş günüdür. Ancak işlem süresi elçiliğin yoğunluğuna göre bazen daha uzun veya daha kısa olabilir.

Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları İspanya seyahatlerinde vizeye tabidirler. Bu sebeple seyahat planlarından en az 1 ay önce vize işlemlerini başlatmaları tavsiye edilir. İspanya, Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel, uçak, seyahat sağlık sigortası, form, dilekçe vb. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den randev günü işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem süresi yaklaşık olarak 7 ila 10 iş günü arasında değişen İspanya vizesi için kişinin her defasında şahsen başvuruya gelmesi gerekmektedir. 

Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaport sahibi olan kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günü aşmayan İspanya seyahatlerinde İspanya vizesi Başvurusu muaf tutulmaktadırlar. İspanya vizesi için Ankara ve İstanbul VFS global başvuru merkezlerinden yapılmaktadır. İspanya vize Başvurusu için bölge ayrımı bulunurken. ikamet ettiğiniz şehir bu sebeple İspanya vizesi alınırken en önemli unsurlardandır. İspanya vizesi, Schengen vizesi kapsamına girer. Bu nedenle İspanya'dan alınan bir vize ile kişi İspanya'ya giriş yaptıktan sonra diğer schengen ülkeleri arasında seyahat etme özgürlüğüne sahiptir. İspanya vizesi için kişi seyahat amacına uygun olarak vize tipini seçmelidir. İspanya Turist vizesi, İspanya aile ziyareti vizesi, İspanya Ticari vize, İspanya vizesi, İspanya çalışma vizesi gibi kategorilere ayrılmıştır. İspanya Vize İşlemleri, belgeler doğru ve eksiksiz sunulduğu takdirde ise 1 hafta ile 10 gün arası işlem süresi bulunmaktadır. İspanya vize Başvurusu için gerekli evraklar kişinin çalışma durumuna göre değişmektedir. İspanya vizesi için gerekli evraklara ve detaylı bilgiye internet sitemizden ulaşabilirsiniz. 


İspanya Ticari vize başvurusu için davetiye zorunlu evraktır. Davetiyesiz vize başvuruları ticari vize başvurusu olarak kabul edilmemektedir. Bu sebeple kişi mesleki durumuna uygun olan evrakları hazırlarken, mutlaka dosyasına ticari davet mektubunu da eklemek zorundadır. İspanya ticari vizesinin sonuçlanma süresi 7 ila 10 iş günüdür. Kişinin randevu günü şahsen başvuruya katılması ve parmak izi taramasına girmesi gerekmektedir.

İspanya vize başvurusu için kişinin çalışma durumuna uygun olarak evraklar değişmektedir. Bu sebeple mesleki durumunuza uygun olarak gerekli evrakları hazırlamalı, kanıtlayıcı evraklarınızı tam olarak sunmalısınız. Meslek grupları; çalışan, işveren, kamu çalışanı, çitfçi olarak ayrılırken, öğrenci ve ev hanımı çalışmayan kişilerin sponsorlu seyahat etmeleri gerekmektedir.

İspanya İstanbul Konsolosluğu Adres : Levent, Karanfil Aralığı Sok. No:16, Beşiktaş/İstanbul

Telefon: 0212 232 9 232

İspanya Büyükelçiliği Ankara Adres : Çankaya, Abdullah Cevdet Sok. 8, 06680 Çankaya/Ankara

Telefon : 0312 426 88 89

#

İspanya Schengen vizesi kişiye schengen topraklarında serbest dolaşım hakkı sağlar. Kişi eğer isterse İspanya schengen vizesi ile schengen toprakları içerisinde seyahat etme özgürlüğü sağlar. Avrupa Ülkelerinden alınan bir vize herzaman schengen vizesi olacaktır. Bahsi geçen schengen ülkelerini şu şekilde sıralayabiliriz; Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan.

İspanya vizesi için başvuru ücreti kişinin seyahat amacına göre değişmektedir. Kısa süreli C tipi vize işlemleri için toplam bedel 165 Euro'dur.

İspanya vizesi için şahsen başvuruda bulunmanız gerekmektedir. 26/09/2014 tarihinden sonra çıkan yeni yasa gereğince İspanya vize başvurusu için kişilerin parmak izi taramasında girmesi gerekmektedir. Her başvurusu işlemi sırasında bu işlemi tekrarlamaları zorunludur.

Global Vize, Türkiye'nin 4 ilinde hizmet vermektedir. Ankara Genel Merkez olmak üzere, İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası, İzmir ve Gaziantep'de şubeleri bulunmaktadır.

İspanya vizesinden red alınması durumunda, önemli olan red gerekçesinin sağlıklı bir şekilde saptanmasıdır. Olumsuz olan durumu olumluya çevirmek, dosyayı güçlendirici farklı evraklar temin etmek daha sağlıklı bir başvuru sürecinin izlenmesine katkıda bulunacaktır. 

İspanya turist vizesinin sonuçlanma süresi randevu tarihinden itibaren 15 iş günüdür. Ancak bu süreç istisnai durumlarda daha uzun veya daha kısa olabilir. Pasaportta bulunan geçmiş dönemdeki Shengen vizeleri sonuçlanma süresinin kısalmasına katkıda bulunacaktır.

İspanya ticari vizesinin sonuçlanma süresi 7 ile 10 iş günü arasında değişmektedir. Daha önce alınmış olan Schengen vizeleri sonuçlanma süresini kısaltırken bu süreç elçiliğin yoğunluğuna göre bazen daha uzun veya daha kısa olabilir.

Elçilikten D vizesi müracaatında bulunulması gerekmektedir. Oturum ve Çalışma izni başvurusunda Yurtdışında yaşayan eşin çalışıyor olması , ev yeterliliği belgelendirmek zorunda olması gerekmektedir. D vizesi işlemlerimiz ortalama 3 ile 6 ay sürmektedir.

Erasmus / daf / afs / dil eğitimi /staj /lisans/master  gibi programlarla eğitim almak isteyen başvuru sahipleri 3 aydan fazla olan bütün başvurular D kategorisinde elçiliğe veyahut elçiliğin resmi başvuru merkezine yapabilirler. Resmi okul kayıt onayının , eğer burs ile gitmiyorsanız , geçim giderlerinizi nasıl sağlayacağınıza dair belgeleri evraklarınız arasında bulunması gerekmektedir.

İşlemleriniz 10 ile 20 iş güne kadar sürer. Bazı programlarda vize harç ücretinden muaf olabilirsiniz.

İspanya Vizesi için Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. İspanya Vize Başvurusu için gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir. Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel, uçak, seyahat sağlık sigortası, form, dilekçe vb. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL aracılığı ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmekle beraber 15 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Bu nedenle randevunuzu gideceğiniz tarihten yaklaşık 30 gün öncesinden almaya özen gösteriniz.

Ankara İspanya Elçiliği AdresÇankaya, Abdullah Cevdet Sok. 8, 06680 Çankaya/Ankara Telefon(0312) 438 0392

İstanbul İspanya Konsolosluğu AdresLevent, Karanfil Aralığı Sok. No:16, Beşiktaş/İstanbul Telefon(0212) 270 2465

İspanya vizesi Almak için mutlaka çalışan, işveren yada emekli olmak gerekmektedir. Bunun dışında sponsorlu gitmek istenirse birinci derece akrabalardan birinin sponsor olması gerekmektedir. ispanya vize randevusu   almak için bize başvurabilirsiniz. Gerekli evrakalar ve gerekli ücret bilgisi tarafınıza Globalvize Tarafından verilecektir

İspanya Avrupa ülkesi olduğu için İspanya schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir. Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.

İspanya Ticari Vize almanız için iş ilişkisine girecek olduğunuz şirketten davetiye gelmelidir. İspanya Vize Başvurusu için davetiye davet eden şirketin bilgileri, sizin şirket bilgileriniz ve seyahat amacını içeren bilgileri içermelidir. Ayrıca davet eden kişinin oturum veya kimlik kartı dosyaya eklenmelidir. Diğer gerekli evraklar çalışan veya işveren olarak değişmektedir. İspanya Vizesi Çalışan iseniz firmanız tarafından yetkilendirildiğinize dair firma antetli kağıdına kaşeli imzalı olmak yazılmış dilekçe, işveren iseniz şirket antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.

İspanya İstanbul Konsolosluğu AdresLevent, Karanfil Aralığı Sok. No:16, Beşiktaş/İstanbul
İstanbul İspanya Konsolosluğu AdresLevent, Karanfil Aralığı Sok. No:16, Beşiktaş/İstanbul Telefon(0212) 270 2465
Ankara İspanya Konsolosluğu AdresÇankaya, Abdullah Cevdet Sok. 8, 06680 Çankaya/Ankara Telefon(0312) 438 0392

İspanya schengen vizesi İspanya'dan aldığınız vize ile diğer Avrupa ülkelerine giriş yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Elçiliğin verdiği giriş sayısına bağlı olarak diğer ülkelere de giriş-çıkış yapabilir diğer Avrupa ülkelerine de seyahat edebilirsiniz. Örneğin:Almanya,Yunanistan,Fransa,İtalya,Belçika gibi...

İspanya vizesi için şahsen başvuru zorunludur. Kişinin parmak izi olsa dahi her defasında İspanya vizesi için başvuruya katılması gerekmektedir.

Ankara Genel Merkez olmak üzere, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, İzmir ve Gaziantep illerinde Global Vize şubeleri bulunmaktadır.

İspanya vizesinden red aldığınızda, red gerekçeniz ve yapılan hatalar iyi bir şekilde tespit edilmelidir. İkinci başvuru esnasında bu olumsuzluklar ortadan kaldırılmalı ve süreci iyileştirme çalışmaları yapılmalıdır. Bir kez red almış olmanız bundan sonraki bütün başvurularınızın olumsuz sonuçlanacağı anlamına gelmez. Önemli olan red gerekçesinin iyi bir şekilde analiz edilmesi ve tüm olumsuzlukların ortadan kaldırılmasıdır.

İspanya vize işlem ücretini bankaya havale olarak, kredi kartı veya nakit ödeme yoluyla yapabilirsiniz.

İspanya turist vizesinin sonuçlanma süresi elçiliğin yoğunluğuna göre değişmektedir. İstisnai durumlar hariç işlem süresi 10 ile 15 gündür.

İspanya ticari vizenin sonuçlanma süresi 7 ile 10 gün arasında değişmektedir.

İspanya öğrenci vizesi kayıt kabul belgesi zorunludur. B sebeple ilk etapta okuldan gelen kabul yazısının temin edilmesi gerekmektedir. Akabinde randevu, çeviri, evrak temini ve dosya işlemleri uygun koşullarda hazırlanır. Randevu günü başvuru sahibi şahsen görüşmeye katılarak vize başvuru işlemlerini tamamlar. İspanya öğrenci vizesinin sonuçlanma süresi istisnai durumlar hariç 10 ila 15 gün arasında değişmektedir.

İspanya Vizesi ücreti her şey dahil 150 Eurodur.

Fiyat Listesi

Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

 • emrah ozdemır
  02/05/2016 - 16:31

  jfkfkfk                    


 • emrah ozdemır
  02/05/2016 - 16:31

  jfkfkfk                    


 • Simge Ünlüsoy
  27/07/2016 - 12:24

  Merhaba, 8 Eylül de İspanya'ya Erasmus için gideceğim, ERASMUS VİZESİ için gerekli belgeleri topladım, okulum Ankara'da ben Bursa'da ikamet ediyorum. 10-25 ağustos arasında da Avusturya'ya gidiyorum . Pasaportum gerekli olacak..10 ağustosa kadar İspanya Erasmus vizem çıkar mı bu konuda acil yardım ve bilgilerinizi bekliyorum.İyi çalışmalar. Simge Ünlüsoy                    


 • Selçuk toraman
  15/08/2017 - 16:54

  Üyesi olduğum home exchance programıyla ispanya ya gitmek istiyorum. Tarih ve ikametgah önceden belli olmuyor.Vize mümkün mü.3 aydan uzun olabilir mi.                    


 • Barış Omay
  12/06/2017 - 10:14

  Eğitim Vizesi (ERASMUS)başvurusunda bulunacağım. Doğrudan Elçiliğe başvurabilir miyim?                    


 • Perihan OĞUZ BAŞ
  18/05/2017 - 11:07

  İspanya turistik vize başvurusu için çalışan ve işveren için gerekli evraklar nelerdir? bizimle seyahat edecek çocuğumuz için yapmamız gerekenler nelerdir?                    


 • Seçil sonmez
  09/05/2017 - 13:39

  Kayseri den gidenler hangi ilin konsolosluguna gidecekler                    


 • ASUMAN ÖZTÜRK
  11/09/2017 - 18:38

  Merhabalar,ispanya vizesi için başvuru yapmak istiyorum fakat size telefonla ulaşamıyorum maalesef.ilk kez schengen vizesi için başvurucam fakat başka şehirde ikamet ediyorum,kardeşim de ispanya vizesi için başvuru yapacak acaba benim evraklarımla o adıma başvuru yapabilir mi,yanıtlarsanız sevinirim,iyi çalışmalar                    


 • Merve Unal
  23/11/2016 - 10:50

  Merhaba 20.12.2016 tarihinde ispanyaya gitmeyi planlıyorum erkek arkadasimin ailesini ziyaret için.. Bunun için hangi vize türünü almalıyım ve o zamana kadar yetişmesi mümkün mü?                    


 • can soylu
  25/11/2017 - 09:56

  Merhaba ispanyaya bir toplantı amaçlı gideceğim.Fakat hangi tür vize alacağım neler gerekli hiç bir fikrim yok bu konuda yardımcı oluyormusunuz bilgi alabilirmiyiz sizden ? Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.Dönüş bekliycem .                    


 • Emel Güral
  02/02/2018 - 21:49

  Merhabalar, size bir soru sormak istiyorum.. Aslında benim İspanya için vizem mevcut lakin bu vize turistik amaçlı, aile birleşimi için Farklı bir vize çıkartmam gerekiyor mu?                    


 • Ömer Akın
  02/04/2018 - 20:15

  Aralık ayında ispanya üzerinden güney Amerika ya farklı uçak için bilet almayı düşünüyorum Şangay vizesi alırsam madride 8 veya 10 saat kalıp başka uçakla uçmam sorun olur mu. Ve Şangay vizesine başvuru yaptığında olumlu olma ihtimalinde 1 ay için ne kadar ücret öderim.veya olumsuz olma ihtimali var ise bu üçret tarafıma tekrar ödenir mi. İyi çalışmalar.                    0 850 346 68 74