Slovenya Vizesi - Slovenya Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Ljubljana
Nüfus :
2.046 Milyon
Para Birimi:
Euro (€)
Telefon Kodu :
+ 386

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :


Slovenya Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Açıklama

Ankara'dan şahsi başvuru gerektiren ESTONYA, SLOVENYA ve NORVEÇ vize başvuruları da aynı şartlar ve belgelerle Macaristan Başkonsolosluğu'ndan yapılabilmektedir.
Çalışma Saatleri: Pazartesi - Perşembe 09.00 - 16.30 / Cuma 09.00 - 14.00
ÖNEMLİ : Vizesiz,boş pasaportlar için emniyetten protokol yazısı alınması gerekmektedir. Pasaport imza hanesinin imzalı olması gereklidir. Pasaportun en az 1 yıl geçerliliği olmalıdır. Pasaportta vize sayfası kalmayanlar için yeni pasaport çıkarttırmaları gerekmektedir.
ÖNEMLİ :Schengen ülkeleri konsoloslukları veriliş tarihi 10 yıldan eski olan pasaportlara vize vermemektedir. Schengen vizesi alabilmeniz için pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Uygulama sadece yeni vize verilirken geçerli olacaktır ve pasaportunu 10 yıldan önce alan kişilerin pasaportlarını yenilemeleri gerekecektir. Çipli yeni pasaportlar 15 Haziran itibarı ile dağıtılmaya başlanacak, eski pasaportlar ise 2015 yılına kadar kullanılabilecektir.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74

S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

İSTANBULDA SLOVENYA KONSOLOSLUĞU BULUNMAMASI NEDENİYLE MARMARA VE EGE DEKİ BAŞVURULAR MACARİSTAN KONSOLOSLUĞUNDA KABUL EDİLMEKTEDİR.SLOVENYA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAK DÜZENİ FORM,DİLEKÇE VE SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI VS İŞLEMLER HAZIRLANDIKTAN SONRA RANDEVU GÜNÜ KENDİSİNE EŞLİK EDECEK ARKADŞIMIZLA RANDEVU İŞLEMLERİ İÇİN SLOVENYA KONSOLOSLOSLUĞUNDA GERÇEKLEŞİYOR.SLOVENYA VİZESİ İÇİN İŞLEM BİTTİKTEN SONRA VERİLEN TAKİP FİŞİYLE SLOVENYA KONSOLOSLUĞUNDAN VİZE TAKİBİ YAPILIYOR.SLOVENYA KONSOLOSLUĞU SLOVENYA VİZESİNİ ALIP SONRA MÜŞTERİ ARANILIP BİLGİ VERİLİYOR.SLOVENYA VİZESİ ALINDIKDAN SONRA MÜŞTERİNİN BİLGİSİ DAHİLİNDE KARGOLANIYOR VEYA SAHSEN KENDİSİ ALIYOR PASAPORTU.
A ve C tipi (Havalimani transit vize, kisa sureli vize) vize işlemleri için ücret 150 Euro’dur. Yukarida belirtilen vize tipleri için ücret tüm diplomatik misyonlarda ve schengen ülkelerinin konsolosluk bölümlerinde aynidir. Vize ücretinin miktari, vize geçerlilik suresinden bagimsizdir. Vize ücreti başvuru sirasinda alinir ve geri iade edilmez. Aşagidaki kategorilere dahil olan kişiler vize ücretinden muaftir. a)12 yas alti çocuklar; b)Ögrenciler, Lisans ustu egitim gören ögrenciler bununla beraber egitim ve araştirma amaçli başvuruda bulunan ögretmenler; c)2005/761/EC sayili Avrupa Parlamentosu ve 28 Eylül 2005 konseyinin önerisinde belirtilen bilimsel araştirmalar için kisa sureli vize verilisini kolaylaştirmak amaci ile üçüncü dünya ülkelerinden bilimsel araştirma yapmak için seyahat edecek araştirmacilar; d)Kar amaci gütmeyen organizasyonlar tarafindan düzenlenen seminerlere, konferanslara, sporla ilgili aktivitelere, kültürel ve egitici organizasyonlara katilacak olan ve kar amaci gütmeyen organizasyonlarin 25 yas veya 25 yas alti temsilcileri;
Slovenya Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile AnkaraSlovenya Başkonsolosluğundan veya İstanbul Macaristan Konsoloslugundan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 15 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.
Slovenya Turistik Vizesi alabilmek için gerekli belgeler; Tam doldurulmuş başvuru sahibi tarafından imzalanmış vize başvuru formu 2 adet yeni çekilmiş arka fonu beyaz biometrik fotoğraf Pasaport; (vize bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır.) Çalışıyorsa işyerinin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben seyahat detaylarını belirten kaşeli ve imzalı vize talep dilekçesi Firmanın vergi levhası (fotokopi) Firmanın ticaret sicil gazetesi ilanı (fotokopi) Firmanın faaliyet belgesi (fotokopi) Firmanın imza sirküleri (fotokopi) SSK işe giriş bildirgesi (fotokopi) Maaş bordrosu son 3 aylık(fotokopi) Hesap cüzdanı (fotokopi) Otel ve uçak rezervasyonu Seyahat sağlık sigortası; (30.000,- € teminatlı) Not: Slovenya Ülkesi Schengen Vize sistemine dahildir. İlk defa Schengen vizesi alacak kişilerin Konsolosluğa şahsen başvurması gerekiyor. Konsolosluk ek evrak talebinde bulunabilir. Diplomatik (Kırmızı) ve Hizmet (Gri) Pasaport sahiplerine vize uygulamıyor. Hususi (Yeşil) Pasaport sahiplerine ise 90 güne kadar olan kalışlarda vize uygulamıyor.
Slovenya ticari vizesi almanız için anlaşmış olduğunuz şirketten size davetiye yazısı gelmelidir. Davetiye gönderen şirketin vergi numarası ve davet gönderen şahsın kimlik bilgilerini de lazım olan evraklar içerisindedir. Daha sonra çalıştığınız şirkete ait evraklar ve diğer hazırlamanız gereken şahsi evraklarınız ile beraber konaklama ve ulaşım rezervasyonlarınız veya confirmeleri ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.Ticari vize başvuruları turistik başvurulara göre daha erken sonuçlanmaktadır. İşlem süresi Vizenin sonuçlanması 5 iş günüdür ve Express uygulaması yoktur. (Konsolosluk yada elçilikler süreyi uzatma hakkına sahiptirler, bu konu dikkate alındığında başvurunuzu seyahat tarihinizden en az 20 gün önce yapmanızı öneririz.)
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Ülkelerin vize rejimleri için tıklayın 01.04.2010 tarihi itibari ile tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmak üzere 10 yıl öncesinde alınmış T.C pasaportları (tüm pasaport türleri) geçerliliklerini yitirecektir. Bu tür pasaportlara sahip T.C vatandaşlarının,en kısa sürede emniyet müdürlüklerine başvurarak, yeni tarihli pasaportlarını almaları gerekmektedir. Yeni pasaport temini için yapılması gerekenlere http://epasaport.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay olması gerekmektedir. Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. Seyahat sağlık sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız Yanlarında başka birisi ile seyahat edecek olan yolcuların beraber seyahat edecekleri kişilerin var ise geçerli vize fotokopilerini ya da var ise yeşil pasaportlarının fotokopilerini ibraz etmelerinin kendileri için vize alımı sırasında referans olacağını hatırlatırız. Tüm vize başvurularında yeni çekilmiş (kesinlikle 3 aydan eski olmamalı) rötuşsuz ve fonu beyaz, fotoğraf istenmektedir. Fotoğraf özelliklerini evrak listelerinin içinde bulabilirsiniz. İstenilen özelliklere sahip olmayan fotoğraflardan dolayı vize başvuruları kesinlikle kabul edilmemektedir. Reşit olmayan çocuklar için; çocukla birlikte seyahat etmeyen ebeveynden noter onaylı, son 1 ay içinde çıkartılmış muvaffakatname aslı ve fotokopisi alınması ve çocuklara ayrı doldurulmuş olan vize başvuru formlarının hem anne hem de baba tarafından imzalanması gerekmektedir. Slovenya Konsolosluğu otel rezervasyonlarını konfirmeli istemektedir. Otel rezervasyon tarihlerinin, rezerve edilen gidiş-dönüş uçuş tarihleri ile uyumlu olması gerekir. Otel rezervasyonunda yolcu adının geçmesi gerekir. Konsolosluk otel masrafının ödendiğine dair fatura isteyebilir Konsolosluk herhangi bir sayfası yırtılmış, hasar görmüş (1mm.dahi olsa) pasaporta vize vermemektedir. Başvurularınızı; bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu gibi konsoloslukların ve başvuruların yoğun olduğu dönemleri dikkate alarak, seyahate çıkış tarihinizden en erken 3 ay ve en geç 15 gün önce yapmalısınız. Müracaatınızın olumlu sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu (pasaport numarası, seyahat tarihi, ad ve soyadı gibi) mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız. Alacağınız vize süresinin uzunluğu sadece konsolosluk takdirindedir. Konsoloslukların karar vermesinde daha önce almış olduğunuz vizelerin kullanılıp kullanılmadığı, kullanıldı ise doğru şekilde kullanılıp kullanılmadığı büyük önem taşımaktadır.
Slovenya'in İstanbul'da Başkonsolosluğu bulunmaması nedeniyle, Marmara ve Ege Bölgesi başvuruları MACARİSTAN konsolusluğu aracılığı ile kabul edilmektedir.
Adres: Kirlangiç Sokak 36 Gaziosmanpasa Tel: (+) 90 312 405 42 21 Tel: (+) 90 312 405 42 22 Tel: (+) 90 312 405 49 99 Calisma saatleri: Pazartesi'den Cuma'ya 09:00 – 17:00 arasindadir. Vize bolumu calisma saatleri Pazartesi'den Cuma'ya 10:00 – 12:00 arasindadir
Slovenya schengen vizesi Slovenya'dan aldığınız vize ile diğer Avrupa ülkelerine giriş yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Elçiliğin verdiği giriş sayısına bağlı olarak diğer ülkelere de giriş-çıkış yapabilir diğer Avrupa ülkelerine de seyahat edebilirsiniz.Örn:Almanya,Yunanistan,Fransa,İtalya,İspanya vs...
A ve C tipi (Havalimani transit vize, kisa sureli vize) vize işlemleri için ücreti 150 Euro’dur. Yukarida belirtilen vize tipleri için ücret tüm diplomatik misyonlarda ve schengen ülkelerinin konsolosluk bölümlerinde aynidir. Vize ücretinin miktari, vize geçerlilik suresinden bagimsizdir. Vize ücreti başvuru sirasinda alinir ve geri iade edilmez. Aşagidaki kategorilere dahil olan kişiler vize ücretinden muaftir. a)12 yas alti çocuklar; b)Ögrenciler, Lisans ustu egitim gören ögrenciler bununla beraber egitim ve araştirma amaçli başvuruda bulunan ögretmenler; c)2005/761/EC sayili Avrupa Parlamentosu ve 28 Eylül 2005 konseyinin önerisinde belirtilen bilimsel araştirmalar için kisa sureli vize verilisini kolaylaştirmak amaci ile üçüncü dünya ülkelerinden bilimsel araştirma yapmak için seyahat edecek araştirmacilar; d)Kar amaci gütmeyen organizasyonlar tarafindan düzenlenen seminerlere, konferanslara, sporla ilgili aktivitelere, kültürel ve egitici organizasyonlara katilacak olan ve kar amaci gütmeyen organizasyonlarin 25 yas veya 25 yas alti temsilcileri
A ve C tipi (Havalimani transit vize, kisa sureli vize) vize işlemleri için ücret 150 Euro’dur. Yukarida belirtilen vize tipleri için ücret tüm diplomatik misyonlarda ve schengen ülkelerinin konsolosluk bölümlerinde aynidir. Vize ücretinin miktari, vize geçerlilik suresinden bagimsizdir. Vize ücreti başvuru sirasinda alinir ve geri iade edilmez. Aşagidaki kategorilere dahil olan kişiler vize ücretinden muaftir. a)12 yas alti çocuklar; b)Ögrenciler, Lisans ustu egitim gören ögrenciler bununla beraber egitim ve araştirma amaçli başvuruda bulunan ögretmenler; c)2005/761/EC sayili Avrupa Parlamentosu ve 28 Eylül 2005 konseyinin önerisinde belirtilen bilimsel araştirmalar için kisa sureli vize verilisini kolaylaştirmak amaci ile üçüncü dünya ülkelerinden bilimsel araştirma yapmak için seyahat edecek araştirmacilar; d)Kar amaci gütmeyen organizasyonlar tarafindan düzenlenen seminerlere, konferanslara, sporla ilgili aktivitelere, kültürel ve egitici organizasyonlara katilacak olan ve kar amaci gütmeyen organizasyonlarin 25 yas veya 25 yas alti temsilcileri;
Global Vize Şubelerimiz; Ankara,İzmir,İstanbul Avrupa,İstanbul Asya ve Gaziantep'te şubelerimiz mevcuttur.
Basvurular olumsuz sonuclandiginda ;olumsuz kararlar başvuru sahibine bildirilmesi gerekmektedir. Bildirimler de dayandigi nedenler belirtilmelidir. Resmi Gazete'de yayinlanan 810/2009 Avrupa Parlamentosu ve Vizeler bir Topluluk Yasasi Konseyi tarafindan 13 Temmuz 2009 alinmis olan karara istinaden (Visa Kodu) ve (EC) uyarinca belirtilen karara itiraz edilebilir.AB resmi gazetesi 15 Eylül 2009. Yabancilar Yasasi uyarinca (Slovenya Cumhuriyeti Resmi Gazetesi, nr. 50/2011), ilgili kişinin ret / iptal / vize iptal bildirimin alinmasindan itibaren 8 gün içinde itiraz etmesi gerekmektedir..Temyiz Sloven dilinde yazili olarak teslim edilmelidir. Itiraz için Konsolosluk ücreti 153 EUR (Idari Ücret Yasasi, ZUT-H, UL RS, nr. 88/10).Temyiz Ankara'da Slovenya Cumhuriyeti Büyükelçiligi teslim edilmelidir.Temyizde karar yetkili makam, Slovenya Cumhuriyeti Dişişleri Bakanligi'dir.
Vize işlem ücretini başvuruya gelirken yanınızda getiriyorsunuz veya anlaşmalı olunan bankaya yatırıyorsunuz.
Başvurular, başvuru tarihinden itibaren 15 takvim günü içinde sonuçlanir. Kişisel durumlarda bu süreç 30 güne kadar çikabilir, özellikle daha detayli inceleme gereken ve temsil edilen üye ülke yetkililerine müracaat edildigi durumlarda Planlanan ziyaretten en az 15 takvim günü önce yapilan vize başvurulari kabul edilebilir, fakat başvuru sahibi işlem suresinin 15 günü geçebilecegi konusunda bilgilendirilmelidir. Eger başvuru sahibi başvuruyu yapmak konusunda israr ederse, son kararin planlanan çikiş tarihinden sonra olabilecegi konusunda bilgilendirilmelidir
Vizenin sonuçlanması 5 iş günüdür ve Express uygulaması yoktur. (Konsolosluk yada elçilikler süreyi uzatma hakkına sahiptirler, bu konu dikkate alındığında başvurunuzu seyahat tarihinizden en az 20 gün önce yapmanızı öneririz.)
Sloven vatandaşı eş ya da Sloven oturumuna sahip eş ile aile birleşimini Ülkenizdeki elçilikten yapabilirsiniz. Gerekli evrak listesi konsolosluk web sayfasında yazılı halde bulunur.Evrakları hazırlayıp elçiliğe bizzat başvurıda bulunarak sonucunuzu öğrenebilirsiniz.
Slovenya vizesi almak için benim bir yere gelmeme gerek varmıdır ?
Daha önce alınmış Schengen vizesi bulunan yolcular, başvurularını tercihlerine göre Slovenya Ankara Büyükelçiliği'ne ya da İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu’na şahsen yapabilirler. Daha önce alınmış Schengen vizesi bulunmayan yolcular ise; başvurularını ikamet ettikleri bölgenin bağlı olduğu konsolosluğa yapmak zorundadır. İkamet ettiğiniz bölge ve ile göre, başvuru yapabilirsiniz. 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır
En az 6 (ALTI) AY geçerli ve ikinci sayfasındaki hamilinin imzası kısmı imzalanmış pasaport. Şirketin Antetli kağıda Elçiliğe hitaben yazılmış İNGİLİZCE dilekçe. Bu dilekçede yurt dışındaki masrafların firma tarafından karşılanacağı belirtilmelidir ve imza sirkülerinde yetkili imzası olan kişi tarafından kaşelenip imzalanmalıdır.(ASLI ŞART) İki (2) adet yeni çekilmiş BEYAZ FON ÜZERİNE fotoğraf. SLOVENYADA şirketten ONAYLI TİCARİ DAVETİYE ASLI (Ticari İse) TURİSTİK İSE OTEL KONFİRMESİ ASLI ( VOUCHER) VE UÇAK REZERVASYONU Şirketinizin İmza Sirküleri FOTOKOPİSİ Ticaret odasından alınmış yeni tarihli Oda sicil kayıt sureti’nin ASLI Ticaret odasından alınmış yeni tarihli Faaliyet belgesi’nin ASLI Şirketinizin vergi levhasının (2008 tasdikli) FOTOKOPİSİ Şirketinizin Kuruluş ve Güncel Ticaret Sicil Gazetesi FOTOKOPİSİ Şirketiniz yakın tarihte kurulmuş ise, daha önceden ne iş yaptığınızı belgelemeniz gerekir.önceki işyerinizden hizmet yazısı (şirket ortakları için) Çalışan iseniz SSK İŞE GİRİŞ BİLDİRGE FOTOKOPİSİ (ŞİRKET KAŞELİ) ve SON MAAŞ BORDROSU (ASLI)( SON 4 AYLIK SSK PRİM BİLDİRGE FOTOKOPİSİ) Şirketinizde 6 aydan az süredir çalışıyorsanız Bir önceki iş yerinizden hangi tarihler arasında çalıştığınızı gösteren hizmet Yazısı ve Eski SSK İŞE GİRİŞ BİLDİRGE FOTOKOPİSİ Son 3 ay içinde hareketli ve bakiyeli banka hesap cüzdanının FOTOKOPİSİ TURİSTİK İSE bu belgelere ek olarak araba ruhsatı ve tapu evraklara ilave edilebilir. Çocuklar için öğrenci belgesi aslı ve 2 adet beyaz fon üzerine fotoğraf Eşi ile birlikte gidiyorsa EVLİLİK CÜZDANI FOTOKOPİSİ Vize sürenizi kapsayan 30.000 Euro Teminatlı Özel Seyahat Sağlık Sigortası. Devlet Memurları İçin, Bağlı Bulunduğu Kurumdan Çalıştığına Dair Yazı (Aslı,İmzalı , Kaşeli) Son Maaş Bordrosu (ASLI) Son 3 ay içinde hareketli ve bakiyeli banka hesap cüzdanının FOTOKOPİSİ Emekliler İçin Emeklilik Cüzdanı (FOTOKOPİSİi) Son 3 ay içinde hareketli ve bakiyeli banka hesap cüzdanının FOTOKOPİSİ
Slovenya vizesi için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak değişmektedir. Slovenya vizesinde dilekçeler İngilizce olmalıdır.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 3000 TL bakiye bulunmalıdır. Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.
Slovenya vize ücreti her şey dahil 150 eurodur.

Fiyat Listesi

Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

  • Yönetici
    -

    Henüz bu ülke için soru sorulmamış.0 850 346 68 74