7.jpg

Amerika Ticaret Vizesi Hakkında

Amerika, belli bir birikimi olup ta yatırımlarını yurt dışında değerlendirmek isteyenler için çok cazip bir merkezdir. Sağlam ekonomisi, aktif dış ticareti ve kişi başına düşen yüksek geliriyle Amerika Birleşik Devletleri ticaret anlaşması bulunan ülkeler

7.jpg

Schengen vizesi için yeni dönem! AB'den onay çıktı

AB Konseyi, Schengen Bölgesi'ne giriş ve çıkış yapan üçüncü ülke vatandaşlarına ait bilgilerin elektronik ortamda kaydedilip saklanması ve bu bilgilerin üye olan ülkelerin ortak kullanımına açılması yönündeki yeni sınır kontrol sistemini onayladı.

7.jpg

Paris’in ilk nudist restorantı açıldı

Paris’in güneybatısında bulunan Vincennes bölgesinde açılan ilk nudist restorant Ô Naturel hizmet vermeye başladı. Adından da anlaşılabileceği gibi restoranda çalışanlar ve müşteriler çıplak olmak zorunda.

7.jpg

İsviçre ’deki bu köye taşınan aileye 275 bin TL verilecek

İsviçre´de nüfusu hızla azalan kartpostal güzelliğinde bir dağ köyüne taşınan ailelere yerel yönetim teşvik olarak 70 bin dolar (275 bin lira) ödeme yapacak.

7.jpg

Dolar 1.97 olacaktı 4’e dayandı! Dolardaki son durum ne?

2013 yılında TBMM'ye sunulan 10. Beş Yıllık Kalkınma Programı'da belirlenen hedeflere göre 2018 yılında dolar kurunun 1.97 TL olması öngörülüyordu. Yalnız bu hedef gerçeklerle uyuşmadı. Dolar/TL 3.97'yi aşarak tarihi zirveyi gördü.

7.jpg

ABD Konsolosluğu’ndan vize işlemlerinin normale dönmesi ile ilgili açıklama!

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu, vize işlemlerinin normale döneceği yönündeki iddiaları yalanladı