Amerika Vizesi - Amerika Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Washington D.C
Nüfus :
317.488 Milyon
Para Birimi:
Dolar ($)
Telefon Kodu :
+ 1

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :


Amerika Vizesi Önemi;

Amerika Birleşik Devletleri, günümüzde en çok ilgi odağı olmuş ülkelerden biridir. İş seyahati, turistik gezi veya eğitim gibi sebeplerden ötürü neredeyse hepimizin gidip görmek istediği yerler arasındadır. Ancak ABD yolu tutmadan önce halletmemiz gereken birkaç işlem bizleri bekliyor. Bunlardan en önemlileri tabii ki pasaport ve Amerika vizesidir. Global Vize Danışmanlık olarak bu konuda sizlere yardımcı olmaktayız. 

Amerika Vize Başvurusu öncesi vize için pasaportunuzun hazır olması gerekiyor. Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Hizmet (Gri) pasaportu veya Hususi (Yeşil) pasaporttan herhangi birine sahipseniz pasaport konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız, dolayısıyla yapmanız gereken tek şey Amerika vize işlemlerini başlatmaktır. İşte tam burada Global Vize Danışmanlık firmamız devreye giriyor. Pek çok kişinin muzdarip olduğu Amerika vize başvuru ve alım sürecinde hiçbir sıkıntı yaşamadan, rahatlıkla vizenizi almak isterseniz Global Vize Danışmanlık sizlere bu hizmeti fazlasıyla sunacaktır. Gelin şimdi kalan aşamalara birlikte göz atalım.

Amerika vizesi, dünya çapında alınması en zor vizeler arasında yer alır. Bunun sebebi birçok aşamadan geçip başvuruların titizlikle inceleniyor olmasıdır. Eğer Amerika vizesi almak istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken şey, Google DS-160 formunu doldurmak aratmak olmalıdır. Amerika vize başvurusunun ilk adımı olan DS-160 formu için; son 6 ayda çekilmiş, yüz hatlarınızın belirgin olduğu, net bir fotoğrafınızın olması gerekmektedir. Bu form tamamen İngilizce olarak hazırlanmıştır. Amerika Vize Başvurusu sırasındaki sorulara doğru ve emin cevaplar vermeli, bitirip göndermeden önce son bir kez kontrol etmelisiniz. Zira formu gönderdiğiniz takdirde verdiğiniz bilgilerde herhangi bir değişiklik yapmanız mümkün olmayacaktır. DS-160 formun bitiminde size bir barkod verilecek, bu barkod ise mülakata gitmeniz için bir bilet görevi görecektir. Bu adımı geçtikten sonra Amerika Vize Başvurusu mülakat için randevu almanız gerekiyor. Bunun için de öncelikle Amerika Konsolosluğu’nun Türkiye resmi sitesine girip bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Daha sonra ise 250 USD veya 750 TL’lik ödemesini yaparak randevu alma işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Ancak Amerika vize randevusu genellikle 15-20 gün sonraya veriliyor. Bu işlemin sonunda randevunuz tamamlanıyor ancak ödemeyi yapmanıza rağmen vizeniz hala kesinleşmiş değil. Ardından Amerika Vize randevusu tarihinde mülakat için Amerika Birleşik Devletleri Türkiye Konsolosluğunun adreslerinden birine gitmeniz gerekiyor.Amerika Vize  Mülakatta konuşmalar genellikle İngilizce gerçekleşmektedir. Mülakattan da onayı aldıktan sonra vizenize kavuşmuş olacaksınız. Ama maalesef bu mülakatlardan onay alması o kadar kolay olmuyor. Söylediğiniz bir yanlış kelime dahi red cevabını almanıza sebep olabilir.

Peki Amerika vizesi kaç günde çıkar ? Bu sorunun net bir cevabı yoktur çünkü başvuran kişinin durumuna bağlı olarak bu süre değişkenlik gösterir. Bununla birlikte başvuru sürecinizde hiçbir sorun yaşanmadığını varsayarsak bu süre yaklaşık olarak 2-3 ay civarındadır. Dolayısıyla Amerika seyahatinizi planlamadan önce vize için gerekli olan bu süreyi dikkate alarak başvurunuzu ayarlamanız, seyahatinizde herhangi bir sorun çıkmamasında sizlere yardımcı olacaktır. 

Amerika Aile Birleşimi vizesi içinde Globalvize Danışmanlarından yardım alabilirisiniz.

Global Vize Danışmanlık olarak tecrübeli çalışma arkadaşlarımızla birlikte en kısa sürede eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde vize işlemlerinizi gerçekleştirmek ve vize almanızı sağlamak amacıyla hizmet vermekteyiz. Firmamızın Müşteri Hizmetleri’ne  0850 346 68 74 numaralı telefon numarasından rahatlıkla ulaşabilir ve gerekli bilgileri alabilirsiniz.

A.B.D Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email emrah@globalvize.net

Açıklama

Amerika Vizesi - Amerika Vize Başvurusu - Amerika Vize Ücreti - Amerika Konsolosluğu - Amerika Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


00850 346 68 74


Amerika Vizesi amerika konsolosluğu tarafından onaylandıkdan sonra daha onceden danışmanlarımıza belirtmiş olduğunuz ptt şubesine 3 gün içerisinde Amerika konsolosluğu tarafından Amerika Vizesi ulaştirilacaktir.


ABD Konsolosluğu başvuru sahiplerinin pasaportunda 2 adet boş vize sayfası istemektedir.


Amerika Konsolosluğu ,14 yaşından küçüklerin Konsolosluğa parmak izi için gelmesine gerek yoktur. Ancak çocuğa ait vukuatlı nufus kayıt örneğinin eklenmesi gerekmektedir.


Amerika Vizesi için Ankara İstanbul ve İzmir dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları diledikleri kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.


S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

Amerika Turist vizesi almak için B1/B2 Amerika vize tipine başvuru yapmak gerekmektedir. Amerika Vizesi nde Tüm işlemler online olarak yürütülmektedir.Amerika Vizesi Almak İçin İlk etapta yapılması gereken DS160 formunun doldurulmasıdır. Daha sonraiçin online randevu alınır ve görüşmeler Ankara Amerika Vizesi Konsolosluğu ve İstanbulAmerikan konsolosluğu tarafından yürütülür. Amerika Vize Başvuru esnasından Amerika vizesinin onaylanıp onaylanmadığı bilgisi Amerika konsolosluğu tarafından verilir. Eğer ki Amerika Vizesi onay alındı ise ortalama 3 iş gününde Amerika Konsolosluğu Amerika Vize başvuru esnasında seçilen ptt şubesine pasaportu gönderilir.
Amerika Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü Amerika BüyükelçiliğiGöçmen ve Göçmen Olmayan Vize hizmetlerini vermektedir. Adres: A.B.D. Büyükelçiliği 110 Atatürk Bulvarı Kavaklıdere 06100 Ankara İstanbul Amerikan Başkonsolosluğu İstanbul’daki Amerikan Başkonsolosluğu sadece Göçmen olmayan Vize hizmeti vermektedir. Adres: Amerikan Başkonsolosluğu İstinye Mahallesi, Üç şehitler Sokak No. 2 İstinye 34460 Istanbul
Öncelikle Amerika Vize başvurusu formu online olarak doldurulmaktadır. DS-160 formunu eksiksiz ve doğru olarak tamamladıktan sonra kendinize bir hesap oluşturmalısınız, ödemenizi kredi kartı ve para kartınız ile gerçekleştirdikten sonra Ankara veya İstanbul başvuru merkezlerinden randevunuzu alabilirsiniz. Başvuru confirme formunuz ve diğer çalışma durumuna göre hazırladığınız evraklar ile beraber randevu saatinden 15 dakika öncesinden randevu merkezinde bulunmalısınız. Başvurduğunuz gün vizenizin onaylanıp onaylanmadığı belli olmak ile beraber 3 gün içerisinde size en yakın merkez PTT merkezine pasaportunuz kargolanmaktadır. (Seda DURAN)
Amerika turistik vize başvurusu için davetiye olmaksızın otel rezervasyonu ile başvuru kabul edilmektedir. Yapılacak ilk işlem kişinin ikamet şehrine göre Amerika İstanbul Konsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği'nden randevu kaydının oluşturulmasıdır. Bölge ayrımı bulunmaması sebebi ile kişi istediği şehirden randevusunu alabilir. Amerika başvuru formu olan DS 160 Formu online olarak ingilizce doldurulur ve başvuru numarası ile randevu kaydı oluşturulur. Yalnızca İstanbul ve Ankara şehirleri için randevu onayı veren Amerika vizesinin, sonuçlanma süresi 4 iş günüdür. Turistik vize başvurusu için gerekli evrak listesine http://www.globalvize.net/abd-vizesi adresinden ulaşabilirsiniz. ( KUBRA )
Bütün göçmen olmayan vize başvuru sahipleri (yaşları ne olursa olsun) DS-160 Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formunu doldurmakla yükümlüdürler. DS-160 Formu elektronik ortamda doldurulmalıdır. Başvuru sahipleri vize görüşmesi için geldiklerinde, barkodlu onay sayfasını da yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Başvuru sahibinin ABD’de kalmak istediği süreyi de kapsayacak şekilde, bazı ülkelerle yapılan özel antlaşmalardan kaynaklanan istisnalar haricinde, en az 6 ay süreli, ABD ziyareti için geçerli bir pasaport. Daha önce yabancı ülkelere yapılan seyahatleri gösteren ve/veya önceki ABD vizelerinin olduğu eski pasaportlar. Son 6 ay içerisinde çekilmiş bir adet 5 x 5 cm (ya da 2” x 2”) renkli fotoğraf. Fotoğraf özellikleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız. İsteyen başvuru sahipleri seyahat amaçlarını, mesleklerini, ülkeleriyle olan ekonomik ve ailevi bağlarını kanıtlayan öğrenci belgesi, iş yeri yazısı, banka hesap dökümü vb. gibi destekleyici belgeleri de yanlarında getirebilir. Öğrenci ve yeni mezun durumdaki kişilerin başvurdukları vize türü ne olursa olsun en güncel transkriptlerini (not dökümü) getirmeleri tavsiye edilir.
İstanbul Amerika Konsolosluğu Açık Adresi: İstinye Mahallesi, Kaplıcalar Mevki No:2 İstinye / İSTANBUL
Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.
Amerika Vize Başvurusu için gerekli işlem ücretini bankaya havale olarak yatırabilirsiniz. ( KUBRA )
Amerika vize başvurusunda bulunacak kişiler, “Amerika Göçmen Olmayan Vize” statüsünde başvuru yapmalıdırlar. Amerika Konsolosluğu Göçmen olmayan Amerika vizeleri ile başvuru sahibine Amerika’da, ziyaret, eğitim veya çalışma amacıyla geçici kalma hakkı tanır. Amerika vize kategorisi başvuru sahibinin seyahat amacına göre: Diplomatik ve Resmi Vize, Turizm Vizesi, İş Amaçlı Vize, Transit Geçiş Vizesi, Öğrenci ve Değişim Programı Vizesi, Geçici Çalışma Vizesi olarak farklılık gösterebilmektedir. Ancak bütün göçmen olmayan vize başvuru sahipleri (her ne yaş kategorisi ne olursa olsun) DS-160 Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formunu doldurmakla yükümlüdür. Amerika vizesinin olumlu sonuçlanmasının en önemli etkenlerinden biri doğru ve titiz bir şekilde doldurulmuş online DS-160 Formu ve başarılı bir şekilde geçirilmiş randevu günü yapılan mülakattır. Kişinin şahsen başvuruda bulunmasını zorunlu kılan Amerika vizesi için gerekli evrak listesi kişinin çalışma durumuna göre değişkenlik gösterir. Bu sebeple eğer vize işlemleri ve dokümanlar hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz onaylanmış bir 10 yıllık Amerika vizesi için profesyonel danışmanlık hizmeti almanız tavsiye edilir. Kişinin mülakattaki tavırları sözlü beyanları ve sorulan sorulara verdiği net yanıtlar Amerika vize başvurusu için en önemli detaylardandır. DS-160 Formu ile sözlü beyanlar arasında bulunulan herhangi bir farklı beyan çelişkiye haliyle vizenizin olumsuz sonuçlanmasına yol açabilir. Bu sebeple dosyanıza hakim olmalı sorulan sorulara net kısa ve doğru cevaplar vermelisiniz. Randevu günü kişinin Amerika vize başvurusunun olumlu ya da olumsuz olduğu kişiye beyan edilir. Randevu günü eğer vizeniz onaylandı tebrik ederiz cevabı alır ise başvuru sahibi, Amerika vizesi basım sürecine girer. Ve bu işlem 4 iş 7 iş gününde tamamlanır. Eğer kişinin vize başvurusu olumsuz sonuçlanır ise tüm evrakları ile beraber kişiye pasaportu geri iade edilir. Amerika vizesinin kaderi Amerika Büyükelçiliği veya Amerika Konsolosluğunda görüşmeye girdiğiniz vize görevlisinin elindedir. Bu sebeple nazik, net, çelişkiden uzak ve dosyanıza hakim tavırlar sergilemeniz yararınıza olacaktır. ( KUBRA )
Amerika turist vizesi almanız için evraklarınızın içinde ilk etapta bulunması gereken konaklama yerinizin (otel rezervasyonu) belli olmasıdır. Başvuru formu olan DS-160 internet üzerinden online olarak doldurulmaktadır. DS-160 formunu titizlikle ve en doğru şekilde doldurmalı, mülakat aşamasının da geçilmesinden sonra Amerika Konsolosluğu pasaportunuzu almakta ve vize basıldıktan sonra size en yakın PTT merkezine postlanmaktadır. Amerika başvurusu için gerekli olan evraklar kişinin çalışma durumuna göre değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 4000 TL bakiye bulunmalıdır. Tecrübelerimize dayanarak her zaman 4000 TL nin üzerinde bankada para bulunmasında fayda vardır. Amerika vize başvurusu için bu evraklar hazırlandıktan sonra yine online olarak Ankara veya İstanbul Amerika Konsolosluğu'ndan randevu alınmaktadır. Ücret kredi kartı ile ödenebilmektedir. Amerika vizesi genel olarak 10 yıl olarak verilmektedir.(Seda DURAN)
Amerika ticari vizesi almanız için ilk etapta size Amerika'da ticari ilişki içerisinde bulunacağınız şirketten firma antetli kağıdına dilekçe, davet eden kişinin pasaport, kimlik veya oturum kartının fotokopisi bulunmalıdır. Ayrıca çalışan ise niz çalışmakta bulunduğunuz şirketten sizin için sizin orada görevlendirildiğinize dair dilekçe ve masraflarınızı karşılayacak ise şirket banka hesap dökümleri istenmelidir. Başvuru formu olan DS-160 internet üzerinden online olarak doldurulmaktadır. DS-160 formunu titizlikle ve en doğru şekilde doldurmalı, mülakat aşamasının da geçilmesinden sonra Amerika Konsolosluğu pasaportunuzu almakta ve vize basıldıktan sonra size en yakın PTT merkezine postalanmaktadır. Amerika başvurusu için gerekli olan evraklar kişinin çalışma durumuna göre değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 4000 TL bakiye bulunmalıdır. Tecrübelerimize dayanarak her zaman 4000 TL nin üzerinde bankada para bulunmasında fayda vardır. Amerika vize başvurusu için bu evraklar hazırlandıktan sonra yine online olarak Ankara veya İstanbul Amerika Konsolosluğu'ndan randevu alınmaktadır. Ücret kredi kartı ile ödenebilmektedir. Amerika vizesi genel olarak 10 yıl olarak verilmektedir.(Seda DURAN)
Amerika başvurusu için gerekli olan evraklar kişinin çalışma durumuna göre değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 4000 TL bakiye bulunmalıdır. Tecrübelerimize dayanarak her zaman 4000 TL nin üzerinde bankada para bulunmasında fayda vardır. Amerika vize başvurusu için bu evraklar hazırlandıktan sonra yine online olarak Ankara veya İstanbul Amerika Konsolosluğu'ndan randevu alınmaktadır. Ücret kredi kartı ile ödenebilmektedir. Amerika vizesi genel olarak 10 yıl olarak verilmektedir.(Seda DURAN)
Amerika Konsolosluğu İstanbul Adresi : Adres: İstinye Mah., Kaplıcalar Mevkii, No:2, İstinye, İstanbul / Amerika Konsolosluğu Ankara Adresi : Adres: Atatürk Bulvarı No: 110 Kavaklıdere, Ankara
Amerika Konsolosluğu İstanbul Adresi : Adres: İstinye Mah., Kaplıcalar Mevkii, No:2, İstinye, İstanbul Telefon: (212) 335 90 00 (Santral) Faks: 212) 335 90 19 (Santral), (0212) 335 93 55
Amerika Konsolosluğu Ankara Adresi : Adres: Atatürk Bulvarı No: 110 Kavaklıdere, Ankara / Telefon : 0312 426 88 89
Amerika Birleşik Devletleri, Schengen vizesi anlamı taşımamaktadır. Geçerli bir Amerika vizesi ile kişi Schengen topraklarına giriş hakkına sahip olmaz. ( KUBRA )
Amerika vize ücreti danışmanlık bedeli ile beraber 250 dolardır. Amerika vize ücretini dilerseniz banka hesaplarımıza havale olarak ya da en yakın şubemize nakit olarak gerçekleştirebilirsiniz. (Seda DURAN)
Amerika vize işlemleri için, randevu günü kişinin Ankara Amerika Büyükelçiliği veya İstanbul Amerika Konsolosluğu'nda şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir. Bölge ayrımı bulunmayan Amerika vizesi için kişi isterse Ankara'dan isterse İstanbul'dan randevu günü görüşmeye girebilir. ( KUBRA )
Amerika vize başvurunuz red ile sonuçlanması durumunda pasaportunuza kaşe vurulmamaktadır. Amerika vize başvurunuzda red sebebiniz önemli olmak ile beraber red almanıza neden olan sebepler düzeltilerek yeniden başvuru yapılabilmektedir. Amerika vizesi olumsuz yani red ile sonuçlandığı takdirde yeniden başvuru için herhangi bir süre şartı bulunmamaktadır.(Seda DURAN)
Amerika vize ücretini size verilen hesap numaralarına havale olarak yapabilirsiniz veya en yakın şubemize gelerek nakit ödeme gerçekleştirebilirsiniz.(Seda DURAN)
Amerika vize başvurunuz randevu tarihinin belli olduğu gün olumlu veya olumsuz olduğu mülakat sırasında size bildirilir. Amerika vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlanacak olursa pasaportunuz ile beraber evraklarınız o an size iade edilir. Amerika vize başvurunuz olumlu sonuçlanır ise pasaportunuz sizden alınarak işleme konulur. Amerika vize başvurusu yaparken gerçekleştirilen kargo teslim adresine vizeniz basıldıktan sonra 3 gün içerisinde PTT yolu ile postalanmaktadır. Telefonunuza gelen ıp numarası ile pasaportunuzu teslim alabilirsiniz. (Seda DURAN)
Amerika vize başvurunuz randevu tarihinin belli olduğu gün olumlu veya olumsuz olduğu mülakat sırasında size bildirilir. Amerika vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlanacak olursa pasaportunuz ile beraber evraklarınız o an size iade edilir. Amerika vize başvurunuz olumlu sonuçlanır ise pasaportunuz sizden alınarak işleme konulur. Amerika vize başvurusu yaparken gerçekleştirilen kargo teslim adresine vizeniz basıldıktan sonra 3 gün içerisinde PTT yolu ile postalanmaktadır. Telefonunuza gelen ıp numarası ile pasaportunuzu teslim alabilirsiniz. (Seda DURAN)
Amerika vizesi ücreti her şey dahil 250 dolardır.

Fiyat Listesi

Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

 • Mustafa Doğan
  25/04/2016 - 17:15

  Babam emekli polis bende bir şirkette çalışıyorum floridaya gezmek için                    


 • Fugen Ozen
  03/06/2016 - 16:41

  Kızım New York'ta calısıyor ve yazın Agustos ayında Istanbul'a gelip vizesini de yenileyecek Cuma sabahı gelip vize basvurusunu yapip güneye tatile gitmeyi ve pazar gunu tatilden donup tekrar New York'a gitmeyi istiyor, vizesi hafta icinde yollanir ise bunu PTT den onun yerine baska birisi alabilirmi? Eger vizeyi burada alacak kisi ismi verilirse ,ona yollanmasi istenebilir mi?                    


 • Başak korkmaz
  01/05/2016 - 17:27

  Pasaportumuzu yeniledik.amerikan vizemiz eski pasaportta kaldı. Eski pasaportumuz delindi. Bu yaz3 haftalık UCLA yaz okuluna gidecek. Havaalanında problem olurmu ? Teşekkürler.                    


 • Ugur karadag
  15/07/2016 - 01:56

  Ben daha once 2 kez ogrenci vizesine basvurdum dil okuluna ikisinde de red aldim yeni universiteden mezun olmustum henuz simdi calisiyorum turist olarak basvurmak istiyorum 4 aydir calisiyorum ve las vegasta yspi fuari var katilmak istiyorum davetiye almama gerek var mi ?                    


 • Didem babalık
  26/07/2017 - 19:18

  İyi günler. Dil eğitimi almak için bir dil okuluyla anlaştım ve 6 aylığına gitmeyi düşünüyorum. Vize başvurusunda hangi evraklar gerekir?                    


 • Mıraz sarı
  09/06/2017 - 04:21

  Merhaba , babam bir şirkette çalışan annem ev hanımı ve 12 13 16 yaşında kardeşlerim ile ben 23 yaşında üniversite öğrencisi olmak üzere birlikte Amerika 10 yıllık vize başvurusu işitiyoruz nasıl olur ? Masraf ne olur ? Not abim geçen yıl turist vizesi aldı 10 yıllık vizesi var şuan .o bizimle başvurmuyor ama aile bireylerinden birinin böyle bir vizesi mevcut, bir katkısı olur mu ? Ayrıca babam ticaretle uğraşıyor dünyayı hemen hemen çoğu yerini gezmiş biri katkısı nedir? Ki ayrıca brnde geçen yıl Amerika'da 3 ay eğitim göydüm katkısı nedir? Bu anlatılanlar ışığında , 12,13,16,23 ve annem ile babam olmak üzere 6 kişi başvurabilir miyiz? Nasıl olacak prosedür ? Ücret nasıl olacak ? Saygılarımla                    


 • Ezgi Yılmaz Örnek
  09/10/2017 - 15:27

  Merhaba, 2010 yılında almış olduğum 10 yıl geçerli turistik Amerikan vizem var, 2016 yılında evlilik sebebi ile pasaportumu değiştirdim ve amerika vizem eski pasaportumda kızlık soyadım ile kaldı. Yeni pasaportumda ise evlendikten sonraki soyadım mevcut. Amerikaya seyahat planlıyorum , tekrardan vize almama gerek var mıdır ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.                    


 • Handan akarsu
  20/11/2017 - 05:20

  Bir yetişkin, bir çocuk için Abd vize işlemleri ve takibini yaparsanız size ne kadar ücret ödemeliyim ve vize aralık ayına yetişir mi?                    


 • erdem coşkun
  28/11/2017 - 13:42

  İyi çalışmalar dilerim öncelilkle benim size bir sorum olacak bizim amerika için bi gezimiz olacak ama biraz acil tam işlem başlatacakken amerika başvurularda sorun yaptı .Şimdi biz başka ülkelerden de daha hızlı yapılıyor diye bişeyler duyduk acaba siz bu konuda bize yardımcı olurmusunuz ?Türkiyeden yaparsak ne kadar zamanda randevu alırız çok geç tarihlerdemi veriliyor randevu sizden dönüş bekliyor olacağız .                    


 • Huseyin UYGUR
  09/12/2017 - 09:20

  Sayın Yetkili, Amerika'ya daha önce gidip geldim ve yeşil pasaportum ve 10 yıllık vizem var, vizem 2024 yılında doluyor, LA-Anaheim de 25-28 Ocak 2018 yılınında açılacak olan NAMM Show'a katılacağım, ve bir kaç toplantıda bulunacağım ve seyahatim 1 hafta sürecek, bu seyahatim ile ilgili bir sorun olup olmadığını öğrenmek istiyorum, Saygılarımla Huseyin UYGUR                    


 • Eren Güvenç
  20/07/2016 - 16:49

  Amerika vizesine başvurdum, Section 214(b) de belirttiğim bilgi yüzünden ekonomik olarak yeterli olmadığı belirtildi ve vizem onaylanmadı. Tekrar denesem vize alma şansım nedir?                    


 • Okay IŞLAK
  24/06/2016 - 20:47

  2012 yılında hizmet pasaportu ile ABD'ye gittim. Hizmet pasaportumun üzerinde 10 yıllık Amerika vizesi vardı. Bir kaç ay sonra bordo pasaportumla tekrar ABD'ye gitmeyi planlıyorum. Ama bu kez bordo pasaportla gidicem. Geçerliliği bitmiş olan Hizmet pasaportumun üzerindeki vizeyle çıkmam mümkün olur mu?                    


 • mrs nancy
  01/07/2016 - 02:00

  Dikkat. Bu Asa sigorta şirketi olduğu için, tüm özellikleri riayet türünü sigorta, biz de çalışmak için denizaşırı veya kişisel iş için seyahat için vize dışarı sigortalamak ne, sen biz kişisel şirket kurmak için ülkeden dışarı seyahat etmek bir kredi ihtiyacınız varsa Seçtiğiniz herhangi bir ülkede yerleşmek için seyahat etmek size kişisel vize veya aile vizesi sağlamak için yetenekli. Firmamız size 28 yıl Maximo süresi geri ödeme için bir emlak inşa, bu yüzden eğer ilgilendi, lütfen şimdi uygulayabilirsiniz. Size seçtiğiniz herhangi bir ülkede, kişisel iş başlatmak için herhangi bir miktar kredi yeteneğine sahiptir, bu nedenle herhangi bir ülkeye seyahat için vize gerekirse, lütfen bu e-postayı başvurun: visaagency040@gmail.com ya da bir kredi ihtiyacınız varsa başlamak için finance_institute2015@outlook.com: kişisel şirket kadar lütfen bu e-postayı temas Firmamız bu bilgi feryat uzmanlaşmış. (1) denizaşırı seyahat için vize veriyoruz. (2) Biz bireye% 2 faiz oranıyla kredi, kişisel iş başlatmak için vermek. (3) kara mallarını sigorta. (4) ev mallarını sigorta. (5) oluşturmak ve aylık taksit ödeyerek bireysel ucuz miktarda dışarı satış. Eğer ev veya aylık taksit ödeyerek herhangi bir emlak satın almak istiyorsanız, firmamız herhangi bir sorun olmadan seçtiğiniz herhangi bir süre ve seçtiğiniz herhangi bir ülkedeki bir tane almak için yeteneğine sahiptir.                    


 • turgay tütün
  12/12/2017 - 10:00

  Selam ben bu yaz Türkiyede evlendim şimdi eşimi yanıma aldırmak istiyorum ben Amerikada yaşıyorum eşim biraz araştırmış ama çok para istemişler eşimden ne kadar güvenilir bilemiyoruz siz amerika aile birleşim vizesi için işlm yaparmısınız ?Ve ücret nedir ne kadar zamanda cevap alırız                    


 • Erol
  19/12/2017 - 07:46

  Abd polis başvurusunu nasıl yapabiliriz                    


 • İzzet Ersin Üney
  28/12/2017 - 10:21

  1990 yılında alınmış INDEFINITELY vizem var. Amerikaya gitmedim. Bu vize geçerlimidir ? Yani biletimi pasaportlarımı alıp doğrudan gidebilirmiyim                    


 • Recep Dalkır
  03/01/2018 - 15:11

  Amerika vizesi almak istiyoruz.(turist)Oğlumuz Amerika'da geçen yıl Ankara'dan müracatta bulunduk ancak red oldu.Müracat dilekçemizde oğlumuzdan bahsetmemiştik.Oğlumuzdan davetiye benzeri bir şey getirtmek yararlı olabilir mi? Selamlar                    


 • Merve Bağcı
  19/01/2018 - 18:43

  Amerika’ya eğitim amaçlı gitmek istiyorum, şuanda mezunum ve çalışmıyorum, vize için başvursam yaklaşık ne kadar süre sonra cevap alabilrim işlemler ne kadar sürüyor?                    


 • Yurdanur Yorulmaz
  12/04/2018 - 08:11

  Birkaç gün önce Amerika vize başvurum reddedildi tekrar başvurmak istiyorum. İlk görüşmemde sponsor olarak akraba olmayan birini göstermiştim sanırım ondan dolayı kabul etmediler şimdi eniştemi sponsor olarak göstericem. Turistik amaçlı gidiyorum ve öğrenciyim merak ettiğim şey tekrar mülakata gittiğimdw bana önceki reddimi sorarlarsa ne demem gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?                    0 850 346 68 74