Amerika Birleşik Devletleri Vizesi

 • Değerli ziyaretçimiz,
 • Global Vize olarak yapmakta, gerçekleştirmekte olduğumuz faaliyetler arasında sizlere, söz konusu ülkelerin vize alım işlemleri ile ilgili konularda detaylı bir şekilde, sizleri bilgilendirmek, olası bir sistem ya da evrak değişikliği durumunda, etkili bir şekilde sizleri yine, yeniden bilgilendirerek sizlere, etkili bir şekilde hizmet vermeyi amaçlamakta olan bir kuruluşuz.
 • Global Vize olarak Amerika vizesi alımı hakkında detaylı olarak sizleri bilgilendirmekteyiz. Bu  kapsamda vize kapsamında ele alınabilecek her konuyu detaylı bir şekilde incelemekte, en ince ayrıntısına kadar araştırmakta ve sizlere ücretsiz bir şekilde söz konusu vize alım şartları hakkında bilgi vermekteyiz.
 •  Sistemimiz dahilinde daimi olarak SMS vede e-posta aracılığı ile bilgilendirileceksiniz.


Amerika Birleşik Devletleri Vizesi Nasıl Alınır

 • Amerika Birleşik Devletleri vizesi almak, tüm dünya ülkeleri vizeleri alımından biraz daha karmaşık ve dikkat gerektiren bir süreçtir. DS-160 formu elçiliğin online sistemi üzerinden doldurulur ve tüm işlemler bu portaldan tamamlanarak vize başvurusu için mülakat randevusu alınır. Başvurunuz olumlu bulunduğu durumda, diğer vize tiplerinden birisine başvurmadıysanız (eğitim, çalışma, staj, vb.) 10 yıl süreli ve 180 gün konaklamalı, uzun süreli bir vizeye sahip olursunuz.
 • ABD vizesi almak için öncelikle başvuru sahibinin belli kriterleri sağlaması gerekmektedir. Örneğin boş (her hangi bir vize olmayan) bir pasaport ile ABD vizesine başvuru yapmak tam anlamıyla kumar oynamaktır. Amerika Birleşik devletleri vizesi almak için daha önce bir vize ve seyahat geçmişi oluşturmuş olmanız size çok büyük avantaj sağlayacaktır. İkinci bir önemli nokta ise, belli bir süredir aynı iş yerinde sigortalı olarak çalışıyor olmanız ve/veya vergi matrahı (en az 1 senelik) açık bir vergi levhasına sahip olmanızdır. ABD konsolosluğu, sık iş değişikliği olmasını pek onaylamaz. Kaldı ki DS-160 formunuzda da geçmiş iş bilgilerinize ait, doldurulması zorunlu bir bölüm vardır. Çok zor görünse de bir uzman yardımı ile yapılacak başvurunuz, başvuru şartlarını sağladığınız takdirde olumlu olarak sonuçlanacaktır. 


Amerika Birleşik Devletleri Turist Vizesi Nasıl Alınır

 • Amerika Birleşik Devletleri turistik vize başvurusunda bulunabilmek için otel rezervasyonlarınız uçak rezervasyonlarınız tarafımızca sağlanacaktır. Amerika Birleşik Devletleri vizesi başvuruları ABD elçiliğinden yapılmaktadır. Randevu online alınmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri vizesi alacak kişinin çalışma durumuna göre hazırlayacağı evraklarla birlikte başvuruya katılmaları gerekmektedir. Başvuru 3 ya da 5 iş gününde sonuçlandırılıp konsolosluk tarafından kargoyla tarafınıza gönderilecektir. Bu konuyla ilgili danışmanlarımız sizi en doğru şekilde yönlendirecektir.


Amerika Birleşik Devletleri Turist Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır

 • Amerika Birleşik Devletleri turistik vize başvuru sonucunuz, mülakat günü sizlere sözlü olarak, olumlu veya olumsuz şeklinde belirtilir. Olumsuz sonuçlanan başvurularda ret gerekçesi belirtilmez. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda pasaportunuz görevli tarafından alınır ve 4 iş günü içinde, formunuzu doldururken belirttiğiniz ev veya iş yerinize en yakın postaneye ulaşır. Bu işlem tamamlandıktan sonra yine forma girdiğiniz cep telefonu numarasına, pasaportunuzun teslime hazır olduğuna dair bir SMS gelir ve pasaportunuz sizin veya noter vekaleti verdiğiniz birisi tarafından alınır.


Amerika Birleşik Devletleri Ticari Vize Nasıl Alınır

 • Amerika Birleşik Devletleri ticari vize başvurularında, diğer vize türlerine nispeten ihtiyacımız olan ekstra evrak ticari bir davet mektubudur. Diğer tüm prosedür, turistik vize başvurusu ile aynıdır.

 

Amerika Birleşik Devletleri Ticari Vize Kaç Günde Sonuçlanır

 • Amerika Birleşik Devletleri ticari vize başvuru sonucunuz, mülakat günü sizlere sözlü olarak, olumlu veya olumsuz şeklinde belirtilir. Olumsuz sonuçlanan başvurularda ret gerekçesi belirtilmez. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda pasaportunuz görevli tarafından alınır ve 4 iş günü içinde, formunuzu doldururken belirttiğiniz ev veya iş yerinize en yakın postaneye ulaşır. Bu işlem tamamlandıktan sonra yine forma girdiğiniz cep telefonu numarasına, pasaportunuzun teslime hazır olduğuna dair bir SMS gelir ve pasaportunuz sizin veya noter vekaleti verdiğiniz birisi tarafından alınır. 

 

Amerika Birleşik Devletleri Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir

Amerika Birleşik Devletleri vizesi başvurusunda, vize tipi ve çalışma statünüze göre, hazırlamanız gereken evraklar değişmektedir. Aslına bakarsanız evrak prosedürüne çok önem veren bir ülke değildir ABD. burada evrak hazırlamanın tek nedeni, mülakata gidildiğinde, vize vermek konusunda ufak da olsa bir tereddüt var ise, DS-160 formunda belirttiğiniz bilgilerin teyidi amacı ile sizlere soru sorabilecek olmaları ve sizlerin de verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu teyit etmenizdir. Vize başvurunuz, hazırladığınız evraklar hiç sorulmadan olumlu veya olumsuz olarak değerlendirebilir. Fakat yanınızdaki belgelerle, olumsuz olan bir sonucu da sadece saniyeler içerisinde olumluya çevirebilirsiniz. Örneğin aylık geliriniz konusunda tereddütleri olan görevliye, maaş bordronuzu ibraz ettiğinizde, aklındaki soru işaretleri silinecek ve kararı olumluya dönecektir. Aynı durun, hazırlamanız gereken tüm evraklar için geçerlidir. Çalışma durumunuza göre doğru evrak listelerini danışman arkadaşlarımız sizlere iletecektir.


Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti Ne Kadar

 • Amerika Birleşik Devletleri  vize ücreti her şey dahil (Konsolosluk masrafları, seyahat sağlık sigortası,danışmanlık hizmet bedeli ) 250 USD’ dir. Seyahat süresine göre bu ücret değişmemektedir. Amerika Birleşik Devletleri vize ücreti ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

 

Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücretini Nereye Yatıracağım 

 • Amerika Birleşik Devletleri vize ücretini ofisimize gelerek elden ödeyebilir veya havale/EFT yapabilirsiniz.

 

Amerika Birleşik Devletleri Vizesi Almak İçin Benim Bir Yere Gelmeme Gerek Var Mı

 • Amerika Birleşik Devletleri vize başvuruları direkt olarak elçilik veya konsolosluk üzerinden yapılmaktadır. Eğer ilk ABD vizesi başvurunuz ise, mutlak suretle almış olduğunuz randevu günü ve saatinde konsolosluk veya elçilikte hazır bulunmanız gerekmektedir. 2. Veya daha sonraki vize başvurularınızda elçilik sizi görmek istemeyebiliyor. Bu durumu randevu aldığımız randevu sayfasındaki adımlar ile görebiliyoruz. Harç ödemesi yapıldıktan sonra il, gün ve saat seçimi sekmesinde kargo talimatı çıkması durumunda mülakat görüşmesine katılmanız gerekmemektedir.


Amerika Birleşik Devletleri Vizesinden Ret Aldığımda Ne Yapmam Gerekli

 • Amerika Birleşik Devletleri vize başvurunuz ret olarak sonuçlandığı takdirde herhangi bir sicil bozukluğu yaşamazsınız. Dilediğiniz kadar başvuru yenilemesi gerçekleştirebileceğiniz gibi bu durumda tek kaybınız maddi olacaktır. Fakat, ret almamak ve ekstra maliyet yaratmamak için, ilk başvurunuzda profesyonel bir yardım almanız uygun olacaktır. Amerika Birleşik Devletleri, vize başvurunuzu olumsuz değerlendirdiği takdirde size herhangi bir ret gerekçesi bildirmez. Standart bir ret belgesi tarafınıza verilerek görüşme sonlandırılır. Her hangi bir mecradan itiraz veya ücret iadesi söz konusu değildir. Bahsettiğimiz gibi yapabileceğiniz tek hamle yeniden bir form doldurulması, yeniden randevu alınması ve yeniden mülakata katılmaktır.


Amerika Birleşik Devletleri Aile Birleşim Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Farklı bir prosedürü olan Amerika Birleşik Devletleri Aile Birleşimi vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlanması gereken evrak listesi için size en yakın ofisimizi ziyaret edebilir ve ya bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Amerika Birleşik Devletleri Öğrenim Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Turistik ve Ticari Amerika Birleşik Devletleri vizesine göre farklı bir prosedürü olan Amerika Birleşik Devletleri  Uzun Süreli Eğitim Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için en yakın şubemizi ziyaret edebilir ve ya bize ulaşabilirsiniz.

 

Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğu Nerededir

 

Hangi İllerde Global Vize Şubesi Vardır
 • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
 • Ankara – Gazi Osman Paşa,
 • İstanbul – Harbiye (Avr),
 • İstanbul – Kadıköy (And) ve
 • İzmir – Alsancak’ ta, 
 • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.

 

son güncellenme tarihi 
06.04.2020

 

Amerika Vizesi İlgili Sıkça Sorulan Sorular


 • Amerika Turist vizesi almak için B1/B2 Amerika vize tipine başvuru yapmak gerekmektedir. Amerika Vizesi nde Tüm işlemler online olarak yürütülmektedir.Amerika Vizesi Almak İçin İlk etapta yapılması gereken DS160 formunun doldurulmasıdır. Daha sonraiçin online randevu alınır ve görüşmeler Ankara Amerika Vizesi Konsolosluğu ve İstanbulAmerikan konsolosluğu tarafından yürütülür. Amerika Vize Başvuru esnasından Amerika vizesinin onaylanıp onaylanmadığı bilgisi Amerika konsolosluğu tarafından verilir. Eğer ki Amerika Vizesi onay alındı ise ortalama 3 iş gününde Amerika Konsolosluğu Amerika Vize başvuru esnasında seçilen ptt şubesine pasaportu gönderilir.
 • Amerika Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü Amerika BüyükelçiliğiGöçmen ve Göçmen Olmayan Vize hizmetlerini vermektedir. Adres: A.B.D. Büyükelçiliği 110 Atatürk Bulvarı Kavaklıdere 06100 Ankara İstanbul Amerikan Başkonsolosluğu İstanbul’daki Amerikan Başkonsolosluğu sadece Göçmen olmayan Vize hizmeti vermektedir. Adres: Amerikan Başkonsolosluğu İstinye Mahallesi, Üç şehitler Sokak No. 2 İstinye 34460 Istanbul
 • Öncelikle Amerika Vize başvurusu formu online olarak doldurulmaktadır. DS-160 formunu eksiksiz ve doğru olarak tamamladıktan sonra kendinize bir hesap oluşturmalısınız, ödemenizi kredi kartı ve para kartınız ile gerçekleştirdikten sonra Ankara veya İstanbul başvuru merkezlerinden randevunuzu alabilirsiniz. Başvuru confirme formunuz ve diğer çalışma durumuna göre hazırladığınız evraklar ile beraber randevu saatinden 15 dakika öncesinden randevu merkezinde bulunmalısınız. Başvurduğunuz gün vizenizin onaylanıp onaylanmadığı belli olmak ile beraber 3 gün içerisinde size en yakın merkez PTT merkezine pasaportunuz kargolanmaktadır. (Seda DURAN)
 • Amerika turistik vize başvurusu için davetiye olmaksızın otel rezervasyonu ile başvuru kabul edilmektedir. Yapılacak ilk işlem kişinin ikamet şehrine göre Amerika İstanbul Konsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği'nden randevu kaydının oluşturulmasıdır. Bölge ayrımı bulunmaması sebebi ile kişi istediği şehirden randevusunu alabilir. Amerika başvuru formu olan DS 160 Formu online olarak ingilizce doldurulur ve başvuru numarası ile randevu kaydı oluşturulur. Yalnızca İstanbul ve Ankara şehirleri için randevu onayı veren Amerika vizesinin, sonuçlanma süresi 4 iş günüdür. Turistik vize başvurusu için gerekli evrak listesine http://www.globalvize.net/abd-vizesi adresinden ulaşabilirsiniz. ( KUBRA )
 • Bütün göçmen olmayan vize başvuru sahipleri (yaşları ne olursa olsun) DS-160 Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formunu doldurmakla yükümlüdürler. DS-160 Formu elektronik ortamda doldurulmalıdır. Başvuru sahipleri vize görüşmesi için geldiklerinde, barkodlu onay sayfasını da yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Başvuru sahibinin ABD’de kalmak istediği süreyi de kapsayacak şekilde, bazı ülkelerle yapılan özel antlaşmalardan kaynaklanan istisnalar haricinde, en az 6 ay süreli, ABD ziyareti için geçerli bir pasaport. Daha önce yabancı ülkelere yapılan seyahatleri gösteren ve/veya önceki ABD vizelerinin olduğu eski pasaportlar. Son 6 ay içerisinde çekilmiş bir adet 5 x 5 cm (ya da 2” x 2”) renkli fotoğraf. Fotoğraf özellikleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız. İsteyen başvuru sahipleri seyahat amaçlarını, mesleklerini, ülkeleriyle olan ekonomik ve ailevi bağlarını kanıtlayan öğrenci belgesi, iş yeri yazısı, banka hesap dökümü vb. gibi destekleyici belgeleri de yanlarında getirebilir. Öğrenci ve yeni mezun durumdaki kişilerin başvurdukları vize türü ne olursa olsun en güncel transkriptlerini (not dökümü) getirmeleri tavsiye edilir.
 • İstanbul Amerika Konsolosluğu Açık Adresi: İstinye Mahallesi, Kaplıcalar Mevki No:2 İstinye / İSTANBUL
 • Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.
 • Amerika Vize Başvurusu için gerekli işlem ücretini bankaya havale olarak yatırabilirsiniz. ( KUBRA )
 • Amerika vize başvurusunda bulunacak kişiler, “Amerika Göçmen Olmayan Vize” statüsünde başvuru yapmalıdırlar. Amerika Konsolosluğu Göçmen olmayan Amerika vizeleri ile başvuru sahibine Amerika’da, ziyaret, eğitim veya çalışma amacıyla geçici kalma hakkı tanır. Amerika vize kategorisi başvuru sahibinin seyahat amacına göre: Diplomatik ve Resmi Vize, Turizm Vizesi, İş Amaçlı Vize, Transit Geçiş Vizesi, Öğrenci ve Değişim Programı Vizesi, Geçici Çalışma Vizesi olarak farklılık gösterebilmektedir. Ancak bütün göçmen olmayan vize başvuru sahipleri (her ne yaş kategorisi ne olursa olsun) DS-160 Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formunu doldurmakla yükümlüdür. Amerika vizesinin olumlu sonuçlanmasının en önemli etkenlerinden biri doğru ve titiz bir şekilde doldurulmuş online DS-160 Formu ve başarılı bir şekilde geçirilmiş randevu günü yapılan mülakattır. Kişinin şahsen başvuruda bulunmasını zorunlu kılan Amerika vizesi için gerekli evrak listesi kişinin çalışma durumuna göre değişkenlik gösterir. Bu sebeple eğer vize işlemleri ve dokümanlar hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz onaylanmış bir 10 yıllık Amerika vizesi için profesyonel danışmanlık hizmeti almanız tavsiye edilir. Kişinin mülakattaki tavırları sözlü beyanları ve sorulan sorulara verdiği net yanıtlar Amerika vize başvurusu için en önemli detaylardandır. DS-160 Formu ile sözlü beyanlar arasında bulunulan herhangi bir farklı beyan çelişkiye haliyle vizenizin olumsuz sonuçlanmasına yol açabilir. Bu sebeple dosyanıza hakim olmalı sorulan sorulara net kısa ve doğru cevaplar vermelisiniz. Randevu günü kişinin Amerika vize başvurusunun olumlu ya da olumsuz olduğu kişiye beyan edilir. Randevu günü eğer vizeniz onaylandı tebrik ederiz cevabı alır ise başvuru sahibi, Amerika vizesi basım sürecine girer. Ve bu işlem 4 iş 7 iş gününde tamamlanır. Eğer kişinin vize başvurusu olumsuz sonuçlanır ise tüm evrakları ile beraber kişiye pasaportu geri iade edilir. Amerika vizesinin kaderi Amerika Büyükelçiliği veya Amerika Konsolosluğunda görüşmeye girdiğiniz vize görevlisinin elindedir. Bu sebeple nazik, net, çelişkiden uzak ve dosyanıza hakim tavırlar sergilemeniz yararınıza olacaktır. ( KUBRA )
 • Amerika turist vizesi almanız için evraklarınızın içinde ilk etapta bulunması gereken konaklama yerinizin (otel rezervasyonu) belli olmasıdır. Başvuru formu olan DS-160 internet üzerinden online olarak doldurulmaktadır. DS-160 formunu titizlikle ve en doğru şekilde doldurmalı, mülakat aşamasının da geçilmesinden sonra Amerika Konsolosluğu pasaportunuzu almakta ve vize basıldıktan sonra size en yakın PTT merkezine postlanmaktadır. Amerika başvurusu için gerekli olan evraklar kişinin çalışma durumuna göre değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 4000 TL bakiye bulunmalıdır. Tecrübelerimize dayanarak her zaman 4000 TL nin üzerinde bankada para bulunmasında fayda vardır. Amerika vize başvurusu için bu evraklar hazırlandıktan sonra yine online olarak Ankara veya İstanbul Amerika Konsolosluğu'ndan randevu alınmaktadır. Ücret kredi kartı ile ödenebilmektedir. Amerika vizesi genel olarak 10 yıl olarak verilmektedir.(Seda DURAN)
 • Amerika ticari vizesi almanız için ilk etapta size Amerika'da ticari ilişki içerisinde bulunacağınız şirketten firma antetli kağıdına dilekçe, davet eden kişinin pasaport, kimlik veya oturum kartının fotokopisi bulunmalıdır. Ayrıca çalışan ise niz çalışmakta bulunduğunuz şirketten sizin için sizin orada görevlendirildiğinize dair dilekçe ve masraflarınızı karşılayacak ise şirket banka hesap dökümleri istenmelidir. Başvuru formu olan DS-160 internet üzerinden online olarak doldurulmaktadır. DS-160 formunu titizlikle ve en doğru şekilde doldurmalı, mülakat aşamasının da geçilmesinden sonra Amerika Konsolosluğu pasaportunuzu almakta ve vize basıldıktan sonra size en yakın PTT merkezine postalanmaktadır. Amerika başvurusu için gerekli olan evraklar kişinin çalışma durumuna göre değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 4000 TL bakiye bulunmalıdır. Tecrübelerimize dayanarak her zaman 4000 TL nin üzerinde bankada para bulunmasında fayda vardır. Amerika vize başvurusu için bu evraklar hazırlandıktan sonra yine online olarak Ankara veya İstanbul Amerika Konsolosluğu'ndan randevu alınmaktadır. Ücret kredi kartı ile ödenebilmektedir. Amerika vizesi genel olarak 10 yıl olarak verilmektedir.(Seda DURAN)
 • Amerika başvurusu için gerekli olan evraklar kişinin çalışma durumuna göre değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 4000 TL bakiye bulunmalıdır. Tecrübelerimize dayanarak her zaman 4000 TL nin üzerinde bankada para bulunmasında fayda vardır. Amerika vize başvurusu için bu evraklar hazırlandıktan sonra yine online olarak Ankara veya İstanbul Amerika Konsolosluğu'ndan randevu alınmaktadır. Ücret kredi kartı ile ödenebilmektedir. Amerika vizesi genel olarak 10 yıl olarak verilmektedir.(Seda DURAN)
 • Amerika Konsolosluğu İstanbul Adresi : Adres: İstinye Mah., Kaplıcalar Mevkii, No:2, İstinye, İstanbul / Amerika Konsolosluğu Ankara Adresi : Adres: Atatürk Bulvarı No: 110 Kavaklıdere, Ankara
 • Amerika Konsolosluğu İstanbul Adresi : Adres: İstinye Mah., Kaplıcalar Mevkii, No:2, İstinye, İstanbul Telefon: (212) 335 90 00 (Santral) Faks: 212) 335 90 19 (Santral), (0212) 335 93 55
 • Amerika Konsolosluğu Ankara Adresi : Adres: Atatürk Bulvarı No: 110 Kavaklıdere, Ankara / Telefon : 0312 426 88 89
 • Amerika Birleşik Devletleri, Schengen vizesi anlamı taşımamaktadır. Geçerli bir Amerika vizesi ile kişi Schengen topraklarına giriş hakkına sahip olmaz. ( KUBRA )
 • Amerika vize ücreti danışmanlık bedeli ile beraber 250 dolardır. Amerika vize ücretini dilerseniz banka hesaplarımıza havale olarak ya da en yakın şubemize nakit olarak gerçekleştirebilirsiniz. (Seda DURAN)
 • Amerika vize işlemleri için, randevu günü kişinin Ankara Amerika Büyükelçiliği veya İstanbul Amerika Konsolosluğu'nda şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir. Bölge ayrımı bulunmayan Amerika vizesi için kişi isterse Ankara'dan isterse İstanbul'dan randevu günü görüşmeye girebilir. ( KUBRA )
 • Amerika vize başvurunuz red ile sonuçlanması durumunda pasaportunuza kaşe vurulmamaktadır. Amerika vize başvurunuzda red sebebiniz önemli olmak ile beraber red almanıza neden olan sebepler düzeltilerek yeniden başvuru yapılabilmektedir. Amerika vizesi olumsuz yani red ile sonuçlandığı takdirde yeniden başvuru için herhangi bir süre şartı bulunmamaktadır.(Seda DURAN)
 • Amerika vize ücretini size verilen hesap numaralarına havale olarak yapabilirsiniz veya en yakın şubemize gelerek nakit ödeme gerçekleştirebilirsiniz.(Seda DURAN)
 • Amerika vize başvurunuz randevu tarihinin belli olduğu gün olumlu veya olumsuz olduğu mülakat sırasında size bildirilir. Amerika vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlanacak olursa pasaportunuz ile beraber evraklarınız o an size iade edilir. Amerika vize başvurunuz olumlu sonuçlanır ise pasaportunuz sizden alınarak işleme konulur. Amerika vize başvurusu yaparken gerçekleştirilen kargo teslim adresine vizeniz basıldıktan sonra 3 gün içerisinde PTT yolu ile postalanmaktadır. Telefonunuza gelen ıp numarası ile pasaportunuzu teslim alabilirsiniz. (Seda DURAN)
 • Amerika vize başvurunuz randevu tarihinin belli olduğu gün olumlu veya olumsuz olduğu mülakat sırasında size bildirilir. Amerika vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlanacak olursa pasaportunuz ile beraber evraklarınız o an size iade edilir. Amerika vize başvurunuz olumlu sonuçlanır ise pasaportunuz sizden alınarak işleme konulur. Amerika vize başvurusu yaparken gerçekleştirilen kargo teslim adresine vizeniz basıldıktan sonra 3 gün içerisinde PTT yolu ile postalanmaktadır. Telefonunuza gelen ıp numarası ile pasaportunuzu teslim alabilirsiniz. (Seda DURAN)
 • Amerika vizesi ücreti her şey dahil 250 dolardır.

Amerika Vizesi İle Amerika Gezisi 2020;

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan ABD, İngiliz kolonilerinin Kuzey Amerika kıtasına yerleştirilmesiyle bölgeye ilk temellerini atmıştır. 1776 yılında Amerika Özgürlük Bildirgesi’yle İngiltere’den bağımsızlığını ilan etmiş olan ülke, zaman içinde gelişerek dünyanın lider ülkelerinden olmuştur. Özellikle 1-2. Dünya Savaşları ile gücüne güç katan ABD, tüm bu zamanlar içinde bilim, kültür, sanayi ve askeri bakımdan da güçlenmiş ve günümüzdeki halini almıştır. 325 milyon nüfuslu ülkede çeşitli etnik kökenlerden insan toplulukları bulunmakla birlikte, ülkenin resmi dili İngilizce’dir.


Amerika Vizesi ;

ABD’ye seyahat etmeyi düşünenlerin ise öncelikle Amerika vize işlemlerini halletmesi gerekiyor. Amerika Vizesi Sorun çıkmadığı taktirde 2-3 aylık bir süre zarfında hazır olan vizeler için takip edilmesi gereken yol ise şöyledir: Amerika Vize Başvurusu Öncelikle internette bulunan DS-160 formunu eksiksiz bir şekilde doldurmak gerekiyor. Amerika Vize Başvurusu İngilizce olan bu formu doldurduktan sonra son 6 ay içinde çekilmiş kolaylıkla tanınacağınız fotoğrafınızı da dosyaya eklemelisiniz. Daha sonra Amerika  Başkonsolosluğu Türkiye sitesinden ücreti karşılığında randevu alarak herhangi bir konsoloslukta İngilizce veya türkçe  mülakata girmeniz gerekmekte. Mülakatı geçtiğiniz taktirde Amerika  Vizesi hazır demektir.


Amerika Çoğrafi Bilgisi;

Kuzey Amerika kıtasını Kanada’yla paylaşan ABD, çok geniş bir genişliğe sahiptir. Bu sebepten ötürü belirli yerleri gezmek yerine seyahat amacına uygun olarak seçilecek eyaletlere gitmek çok daha doğrudur. Örneğin yaz tatiline gitmek isteyen turistler Amerika Vizesi Aldıktan sonra Miami, Phoneix veya Kaliforniya’da tatillerini geçirebilecekken tarihi yerleri görmek isteyenler ülkenin başkenti olan Washington eyaletine gittikleri taktirde aradıklarını bulabileceklerdir. Bununla birlikte ABD’de sıkça ziyaret alan ve özellikle görülmesi gereken bazı yerleşkeler de vardır.  Dünya çapında ünlü olan turistik alanları olan ülke, bu özelliğiyle dünya turizminde zirvenin sahibi olmuştur.


 İşte ABD’nin en çok ziyaret edilen yerleri:


Times Square:

Sadece New York’un değil tüm ABD’nin simgelerinden olan “Times Meydanı”nın ilginç bir hikayesi vardır. Meydan ismini ülkenin en önemli gazetelerinden New York Times’dan alır. Bu meydandaki yeni binasına taşınan gazete, bunu 1994 yılbaşında büyük bir partiyle kutlamak ister ve meydanda parti düzenler. Daha sonra bir klasik haline gelen kutlamalar meydanın ünlenmesine sebebiyet verir. Amerika Vizesi Aldıkdan sonra ünlü şirketlerin yerleştiği meydan, bu sebepten ötürü çok yoğun bir insan ve araç trafiğine maruz kalmaktadır. Turistlerin inanılmaz bir ilgi gösterdiği meydanı yılda 40 milyon kişiden fazla ziyaret etmektedir ve bu alanda dünyanın en çok ziyaret edilen yeridir.


Central Park:

Amerika Vizesi Alana kişiler En çok New York’un tüm ülkeye malolmuş bir diğer değeri olan central parka gitmektedir. Kentsel bir park olan Central Park bir adet de göl içerir ve bu gölde yüzmek yasaklanmıştır. Film sektörünün çok geliştiği New York’ta dizi ve filmler başta olmak üzere pek çok yapım burada çekilmektedir, bu nedenle de bu yapımlarda sıkça görülen park, dünya çapında bir üne sahip olmuştur. 200 milyon dolar maliyetle yapılan park, önceden bir bataklıktır ve evsiz insanların bulunduğu bir bölgedir. Daha sonra şehir komisyonu bu alanı park haline getirmek istemiş ve çeşitli yollardan halkın görüşünü de alarak parkı inşa etmiştir. Central Park yıllık 40 milyon turiste ev sahipliği yaparak Time Square ile bu alanda zirveyi paylaşmaktadır.


Disneyland:

Ünlü çizgi film yaratıcısı Walt Disney’in çizdiği karakterler başta olmak üzere ABD çizgi film sektöründeki pek çok karakterin, mekanın, kısacası hemen hemen tüm detayların yer aldığı Disneyland, Kaliforniya eyaletinde bulunan 1955 yılında inşa edilmiştir. İki farklı kısımdan oluşan yerleşkenin ilk kısmı, kızıyla çeşitli eğlence parklarını gezen Walt Disney tarafından inşa ettirilmiştir. Yerleşkenin çok ilgi görmesinden sonra ikinci kısım daha fazla karakter ve daha fazla etkinlik alanına yer açmak için oluşturulmuştur. Bir lunapark gibi çok çeşitli eğlence kısımlarının bulunduğu Disneyland, yılda 15 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir.


Ne yenir, ne içilir ?

ABD, özünde çeşitli bölgesel federasyonlarının oluşturduğu bir ülkedir. Dünya genelinden çok fazla göç alan ülke; pek çok etnik kökenden ve değişik topluluklardan milyonlarca kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebepten ötürü yerleşik bir yemek kültürü olmayan ülkede fast food denen hızlı yemek yeme alışkanlığı hakim olduğundan ülkeye özgü yemekler bulmak zordur. Bununla birlikte ülkeye yerleşen farklı etnik kökenli insanlar Özyurtlarının yemeklerini ülkeye getirmiş ve tanıtmışlardır. Tüm bu sebeplerden ötürü Amerika’ya özgü yemek yemek yerine farklı ülke mutfaklarının sergilediği restoranlardan yemek yemek çok daha doğru ve yaygındır.

Amerika ile ilgili sorularınız mı var ? Danışmanlarımız memnuniyetle yardımcı olacaklardır!

header-logo.png