Almanya Vizesi Başvuru

Globalvize Aracılığı İle Almanya Vize Başvurusu İçin Vize Merkezi aracılığıyla Almanya Vizenizi nasıl alabilirsiniz?

1.Adım –Almanya Vize Başvurusu İçin Vize Merkezi Ücretsiz Destek Hattını arayın.

Vize Başvuru Merkezi - Almanya Vize Birimi Ücretsiz Destek Hattından temsilcilerimizle irtibata geçerek statünüze ve seyahat amacınıza yönelik istenilen belgelerin listesini talep ediniz. Temsilcilerimizle yapacağınız görüşmede size yöneltilen sorulara en doğru cevabı vermeniz, seyahat amacınıza uygun olan vize türüne başvurmanızı sağlamak için büyük önem taşır. Vize merkezimizden alabileceğiniz Vize türü; turistik, ticari ve aile ziyareti vizelerini kapsayan C Tipi (kısa süreli) Schengen vizedir.

2. Adım –Almanya Vize Başvurusu  için  Vize türünüze göre gerekli belgeleri tedarik edin.

Almanya Vize Başvuru Merkezi – Almanya Vize Birimi Ücretsiz Destek Hattı temsilcilerimizin sizlere verdiği bilgiler doğrultusunda, başvurunuz için istenilen belgelerin tam olarak teslim edilmesi gerekmektedir.  Almanya Schengen Vize başvurularında ilk önce vize başvuru formu doldurularak ibraz edilmelidir. Diğer belgeler seyahat amacınıza göre değişiklik göstermekte olup, temsilcilerimiz tarafından bildirilen belgelerdir.

Başvurunuzun değerlendirilmesi sırasında Almanya Konsolosluğu ek belge talep edebilir. Vize başvurunuzun sağlıklı yürütülmesi için istenilen tüm belgeler eksiksiz ve doğru olarak ibraz edilmelidir.

3. Adım – Almanya Vize Başvurusu  için  Belgelerinizi dosyalayıp kargo ile vize merkezine ulaşmasını sağlayın.

Vize Başvuru Merkezi – Almanya Vize Birimi temsilcimiz tarafından seyahat amacınıza yönelik bildirilen gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde dosyalayıp almanya Vize Başvuru  Merkezi ofisimize kargo ile gönderin. Kargo takip numaranız ile kargonuzun durumunu sorgulayabilirsiniz.

4. Adım –  Almanya Vize Başvurusu için  Eksik belge, randevu ve işleyiş hakkında bilgilendirme

Vize Başvuru Merkezi – Almanya Vize Birimi, gönderdiğiniz dosyanızı inceledikten sonra bir bilgilendirme maili gönderir. Bu mail,  eksik veya hatalı belgeleriniz ile ilgili bilgilendirme içindir. Eğer her şey eksiksiz ve doğru ise randevu tarih ve saati karşılıklı teyit edilir.

5. Adım – Almanya Vize Başvurusu için   Biyometri işlemi

Biyometri İşlemi, 25 Eylül 2014 tarihinden beri Almanya Schengen vizesi için uygulanan bir süreçtir. Biyometri İşlemi (parmak izi taraması ve biyometrik fotoğraf) Almanya Schengen vizesi başvurusunda bulunan kişiler için zorunludur. Bu işlem kimlik sahteciliğinin önüne geçmek amacıyla uygulanmaktadır. Almanya vize ücretini ödedikten sonra Temsilcilerimiz bu süreç zarfında başvuru sahiplerine rehberlik edecektir.

6. Adım –Almanya Vize Başvurusu için  Pasaport teslimatı

Almanya Schengen vizesinin çıkış süresi randevudan sonra ortalama 15 gündür.     Unutmayın! Bu 15 günlük süre,  Almanya Konsolosluğunun kapalı olduğu ve resmi tatil günlerini kapsamaz. Vize Başvuru Merkezi Birimimiz tüm süreci sizin adınıza takip eder. İşlemler tamamlandığında pasaportunuz talebiniz doğrultusunda kargoyla veya ofisimizde şahsen teslim edilir.Kişisel Bilgileriniz

IP
Başvunuz sistemize kayıt olduktan en yakın sürede sizinle iletişime geçilecektir.