Avusturya Vize Başvurusu

Ülke Başkent: Viyana
  • Para Birimi: Euro (€)
  • Telefon Kodu: + 43
  • Nüfus: 8.21 Milyon

Açıklama

Avusturya Vize Merkezi aracılığıyla Avusturya Vize Başvurusu  nasıl Yapabilirsiniz?

 

1.Adım – Çağrı Merkezi’mizi arayın.

 

Avusturya Vize Başvurusu  - Avusturya Vize Departmanı yetkili kişilere ulaşarak, içinde bulunduğunuz durumu tam olarak anlatarak sizin hazırlamanız gereken belgeleri isteyerek, Avusturya turistik vize başvuru işlemlerinin ilk adımını gerçekleştirmiş olacaksınız. Yetkililerimiz tarafından size sorulan soruları eksiksiz ve net bir şekilde cevaplamanız halinde Avusturya konsolosluğu istediği evraklarla ile vize başvurunuzu sizin adınıza başlatmış olacağız.  Vize İşlemlerinin Sizin adınıza zorluğu evrakları toparlamaktan ibarettir. gerisini şirketimiz sizin adınıza yapacaktır.Yetkili kişilerimiz tarafından sizlere sorulan soruları yanlış cevaplamanız halinde vize başvurusu konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Negatif herhangi bir durumun oluşmasını istemiyorsanız sorulara doğru yanıt verip, vize başvuru işlemlerini başarıyla sağlayabilirsiniz.

 

2. Adım – Avusturya Vizesi Bilgi mailinde bulunan evrakları hazırlayın.

 

Avusturya Vize Başvurusu – Avusturya Vize Departmanı Çağrı Merkezimizdeki ulaştığınız yetkililerimiz, sizlere bilgilendirme maili yönlendirmektedir. Mailde bulunan evrakalrı eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra turistik vize başvuru için gerekli olan dosyayı tamamlamanız gerekir. Eğer eksik evrak veya hatalı bilgi ile dosyayı teslim ederseniz bu sizin olumsuz bir geri dönüşe neden olur. Hatta hatalı belgeleriniz nedeniyle vize başvuru onay süresinin uzamasını yanı sıra bir daha vize başvurusu yapamama gibi olumsuz bir sorunla da karşılaşabilirsiniz. Olumsuz geri dönüş olan dosyalar için konsolosluktan tekrar evrak istenip, bu evrakların da kesinlikle eksiksiz tamamlanması istenir.

 

3. Adım – Avusturya Vizesi İçin Evraklarınızı kargo yapın.

 

Avusturya Vize Başvurusu – Avusturya Vize Departmanı tarafından bilgi maili içinde yer alan evrakların eksiksiz tamamlanması sonucu oluşan dosyayı Vize Merkezi’mize en yakın olan kargo şubesine göndermeniz gerekir. Önemli evrakların olması sebebiyle kargo şirketinden mutlaka kargo takip numarası edinmeniz önerilir. Kargonuzun ulaştığı bilgisi size geldikten sonra yetkililer evraklarınızı inceleyerek tarafınıza geri dönecekler.

Not: Tarafımıza göndereceğiniz her türlü kargo, kurye vb. ödemesi tarafınızdan gerçekleşmektedir.

 

4. Adım – Avusturya Vizesi İçin Eksik evrak, Avusturya vize randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

 

Avusturya Vize Başvurusu – Avusturya Vize Departmanı olarak tarafımıza ulaştırmış olduğumuz dosyanızı incelemenin ardından eksik evrak veya hayatlı bilgi dâhilinde size bir kez daha bilgilendirme maili yoluyla dönüş yapılacaktır. Evraklarınızın tamamının doğru olması, vize başvuru işleminizin gerçekleşmesini sağlar. Bu yüzden sizden eksik evrakları tamamlamanız ve hatalı bilgileri düzenlemeniz beklenir. Sizden istenen bilgilerin tam anlamıyla doğru olmasının ardından onaylanmış olan evraklarla vize başvurunuz hakkında randevu zamanı onaylanıp, size bilgi verilecektir.

 

 

5. Adım – Avusturya Vizesi Biyometri bilgi beyanı

 

Avusturya Vize Başvurusu – Avusturya Vize Departmanı sizler adına işlem gerçekleştirmek amacıyla biyometrik fotoğraf talep ederler. Evraklarla birlikte biyometrik fotoğrafınızı da tarafımıza ulaştırmanızın ardından vize işlemleri boyunca yanınıza asiste olacak olan Vize Merkezi, sorunsuzca vize işlemlerinizi tamamlayarak turistik vize alım işlemlerini gerçekleştirebilecektir. Ayrıca Avusturya vize başvurularında Schengen prosedürü gereği yapılması zorunlu olan biyometrik veri bilgisini mutlaka ibraz etmeniz istenir. Son 5 yılda Schengen vizesi işlemlerini yürütürken parmak izi kuralını bildirmemiş olan başvuru sahipleri, Avustırya vize başvuru işlemi sırasında parmak izi ibrazını uygulamalılar.

 

6. Adım – Pasaport teslimi

 

Avusturya Vize Başvurusu – Avusturya Vize Departmanı gerekli aşamaları tamamlanan başvuru sahiplerine ulaşarak pasaport teslimlerini gerçekleştirmektedir. Avusturya vizesi için yapılan başvuruların süreci 5–15 iş günü arasında değişmektedir. Vize departmanının yoğunluğu sebebiyle resmi tatil, hafta sonu, ek evrakların tekrar istenmesi esnasında yaşanabilecek olan zaman kaybını kapsamaz. Almak istediğiniz vize turistik vize olduğundan dolayı yaşanabilecek olumsuzlukların tatilinizi etkilememesi için en az 30 gün öncesinden vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmeniz önerilir. Dosyanızın eksiksiz tamamlanması ile birlikte başvuru sahiplerinin belirttiği adrese kargolama işlemi yapılır. Vize Merkez’inden evraklarını almak isteyen yolcularımız içinse şahıslara teslim edilmek kaydıyla yapılmaktadır.

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33