Bulgaristan Vizesi Ülke Genel Bilgileri - Bulgaristan Vize Başvuru Bilgileri    

Bulgaristan Ülkesi Genel Bilgiler :

Bulgaristan Vizesi

         Bulgaristan Schengen Bölgesi üyesi olduğu için, ziyaretinizde geçerli olacak bir Vize almanız gerekmektedir. 90 Güne kadar vize veren ülke, başvuru yaptığınız ülkenin Bulgaristan olması durumunda sadece Bulgaristan’dan giriş yapmanız gerektiğini belirtmeliyim. Diğer Schengen ülkelerinden giriş yapamıyorsunuz yani.

Bulgaristan Hakkında Genel Bilgi

    Parlamenter Demokrasi Sistemi İle yönetilen ülkenin başkenti Sofya’dır. Zengin doğası, mimari yapıları ve kültürü ile ziyaretçilerinin gönlünü kazanmayı başarmıştır.

    Bulgaristan adına Baba Marta dedikleri bir yortu ile baharın gelişini kutlarlar. Birbirini seven aile, eş, dost gibi yakınlar ziyaret edilir ve kırmızı beyaz süsler hediye edilir. Bulgaristan’ın her köşesinde yapacak bir şeyiniz mutlaka oluyor. Kış Mevsiminde kayak olanakları, yürüme ve dinlenme doğa alanları, dini inanç yapıları, Sosyal etkinlik alanları kütüphaneleri ve müzeleri daha niceler. Coğrafi konumu itibari ile doğusunda Karadeniz, batısında Sırbistan, kuzeyinde Romanya ve güneyinde Türkiye ve Yunanistan bulunur.

     

0 850 346 68 74