Çek

Çek Cumhuriyeti Vizesi

 • Çek Cumhuriyeti'ne gerçekleştirmek üzere olduğunuz seyahatleriniz için devletler arası anlaşma gereği Çek Cumhuriyeti vizesi vardır, vize alınmalıdır. Global Vize olarak Çek Cumhuriyeti'ne gerçekleştirecek olduğunuz gerek iş gerekse de seyahat gibi her türlü aktivitenizde, Çek Cumhuriyeti vize alım konusunda bilgilendirmelerimiz ışığında çok daha rahat ve bilinçli bir şekilde hareket edeceksiniz. Söz konusu ülkeye dair Çek Cumhuriyeti Vize alım işlemlerinizi başlatabilmek için, ülkemiz içerisinde bulunmakta olan Çek Cumhuriyeti, büyükelçiliği ile iletişime geçmelisiniz ya da söz konusu ülkeye seyahatler düzenlemekte olan uluslararası bir firma ile iletişime geçmelisiniz. Bu aracı firma ile de vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bizler Global Vize olarak Çek Cumhuriyeti Vize belgeleri, Çek Cumhuriyeti vize ücreti v.b konularda detaylı bilgilendirmeleri sizlere etkili bir şekilde yapacağız. SMS ve e-posta yolu ile, bütünüyle ücretsiz olmak üzere.


Çek Cumhuriyeti Vizesi Nasıl Alınır

 • Çek Cumhuriyeti’ne gitmek için mutlaka ya Çek Cumhuriyeti vizesi ya da Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti’nden alacağınız vize ile Çek Cumhuriyeti ve diğer Schengen ülkelerine giriş yapabilirsiniz. Çalışma durumunuz ve başvuracağınız vize tipi için gerekli evrakları hazırlayarak ilgili ofisimize (ikamet yerinize göre Ankara, İstanbul veya İzmir’ den başvuru yapılabilir) ulaştırmanız durumunda başvurunuz gerçekleştirilir. Başvuru sonrası biyometri işleminiz için bir randevu talep edilir. Randevuya katılmadan önce hazırlamış olduğumuz dosyanızı teslim alarak dış operasyon birimimizden bir arkadaşımız eşliğinde Elçiliğe/konsolosluğa gitmeniz gerekmektedir. Vize süresi elçilik tarafından değerlendirilerek tarafınıza 2-3 hafta içerisinde verilir.  

 

 Çek Cumhuriyeti Turist Vizesi Nasıl Alınır

 • Turistik Çek Cumhuriyeti vizesi başvurunuz için sizin içinde bulunduğunuz statüyü kapsayan evrakları hazırlayarak size en yakın ofisimize teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekmektedir. Evraklarınız eksiksiz olarak teslim alındıktan sonra dosyanız hazırlanarak randevunuz talep edilir. Satın alınmış uçak biletiniz ve ödenmiş konaklama belgeleriniz yok ise tarafınıza formalite uçak rezervasyonları ve konaklama rezervasyonları yapılır. . Randevunuz belli olduğunda, ofisimize gelerek doldurmuş olduğumuz formunuzu ve sizin adınıza hazırlamış olduğumuz vize talep dilekçelerini imzalayarak, dış operasyon birimimizden bir arkadaşımız ile randevuya gitmeniz gerekmektedir. Randevuya katıldığınız gün işlem süreniz başlamış olur.


Çek Cumhuriyeti Turist Vizesi İçin Ne Yapmam Lazım

 • Turistik vize başvurularında, vize başvuru formunuz, zorunlu seyahat sağlık sigortanız, vize talep dilekçeniz, detaylı seyahat programınızı gösterir dilekçeniz ve kişisel evraklarınız dışında mutlaka konaklanacak otel ve gidiş/dönüş uçak biletlerinizi ibraz edilmesi gerekmektedir. Satın almış olduğunuz bir tur veya otel ödemesi ve uçak bileti yok ise deneyimli danışman arkadaşlarımız tarafından vize başvurunuz için gerekli otel ve uçak rezervasyonları yapılmaktadır. Bu rezervasyonlar vize sonucunuz belli olup, pasaportunuzu vizeli bir şekilde alana kadar aktif durumda olup, daha sonra iptal edilir ve bu işlemler ile ilgili herhangi bir ücret tarafınıza yansıtılmaz. Vize süreniz içinde dilediğiniz zaman uçup, dilediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Tüm bu gerekli belgelerin profesyonel danışmanlar tarafından hazırlanarak, vizenizi sorunsuz bir şekilde almak için size en yakın Global Vize şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.


Çek Cumhuriyeti Turist Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır

 • Çek Cumhuriyeti turistik vize başvuruları biyometri randevusuna katıldığınız günden itibaren 2-3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.


Çek Cumhuriyeti Ticari Vizesi Nasıl Alınır

 • Ticari Çek Cumhuriyeti vizesi başvurunuz için sizin içinde bulunduğunuz statüyü kapsayan evrakları hazırlayarak size en yakın ofisimize teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekmektedir. Ticari vize başvurularında Çek Cumhuriyeti’nden gelen davetiyenin mutlaka orijinal (kaşe/mühür ve ıslak imzalı) nüshası gerekmektedir. Evraklarınız eksiksiz olarak teslim alındıktan sonra dosyanız hazırlanarak randevunuz talep edilir. Satın alınmış uçak biletiniz ve ödenmiş konaklama belgeleriniz yok ise tarafınıza formalite uçak rezervasyonları ve konaklama rezervasyonları yapılır. Randevunuz belli olduğunda, ofisimize gelerek doldurmuş olduğumuz formunuzu ve sizin adınıza hazırlamış olduğumuz vize talep dilekçelerini imzalayarak, dış operasyon birimimizden bir arkadaşımız ile randevuya gitmeniz gerekmektedir. Randevuya katıldığınız gün işlem süreniz başlamış olur.

 

Çek Cumhuriyeti Ticari Vizesi İçin Ne Yapmam Lazım

 • Ticari vize başvurularında, resmi davetiyeniz, vize başvuru formunuz, zorunlu seyahat sağlık sigortanız, vize talep dilekçeniz, detaylı seyahat programınızı gösterir dilekçeniz ve kişisel evraklarınız dışında mutlaka konaklanacak otel ve gidiş/dönüş uçak biletlerinizi ibraz edilmesi gerekmektedir. Satın almış olduğunuz bir tur veya otel ödemesi ve uçak bileti yok ise deneyimli danışman arkadaşlarımız tarafından vize başvurunuz için gerekli otel ve uçak rezervasyonları yapılmaktadır. Bu rezervasyonlar vize sonucunuz belli olup, pasaportunuzu vizeli bir şekilde alana kadar aktif durumda olup, daha sonra iptal edilir ve bu işlemler ile ilgili herhangi bir ücret tarafınıza yansıtılmaz. Vize süreniz içinde dilediğiniz zaman uçup, dilediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Tüm bu gerekli belgelerin profesyonel danışmanlar tarafından hazırlanarak, vizenizi sorunsuz bir şekilde almak için size en yakın Global Vize şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. 


Çek Cumhuriyeti Ticari Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır

 • Çek Cumhuriyeti ticari vize başvuruları biyometri randevusuna katıldığınız günden itibaren 2-3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.


Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu İçin Hangi Evraklar Gerekir

 • Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusu için gerekli evraklar çalışma durumunuz ve ziyaret amacınıza göre değişkenlik göstermektedir. Seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza göre hangi evrakları hazırlamanız gerektiği ile ilgili ve süreç ile ilgili tüm detaylı bilgilendirme için lütfen en yakın şubemizi ziyaret ediniz veya bize ulaşınız.

 

Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti Ne Kadardır

 • Çek Cumhuriyeti vizesi başvuru harçları ve toplam maliyet seyahat amacınız ve süresi gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı fiyat bilgilendirmesi ve süreç hakkında bilgi almak için lütfen en yakın Global Vize şubesini ziyaret ediniz veya bize ulaşınız. Çek Cumhuriyeti vize ücreti ile daha detaylı bilgi için tıklayın.


Çek Cumhuriyeti Vize Ücretini Nereye Yatıracağım

 • Çek Cumhuriyeti vize başvuru harçları ödemesi, tarafımızdan yapılmaktadır. Dosyanızı teslim etmek için geldiğinizde ilgili ofisimize ödeme yapılabilir veya hesaba havale yolu ile de ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.


Çek Cumhuriyeti Vizesi Almak İçin Benim Bir Yere Gelmeme Gerek Var Mıdır

 • Çek Cumhuriyeti vizesi için gerekli evrakları hazırlayarak ilgili ofisimize (ikamet yerinize göre Ankara veya İstanbul’dan başvuru yapılabilir) teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekir. Daha sonrası için de sizin için alınmış randevu katılmanız gerekir. Daha önce son 5 yıl içerisinde alınmış bir Schengen vizeniz olduysa başvuru işlemleriniz tarafımızdan yapılır ve gelmeniz gerekmez.


Çek Cumhuriyeti Vizesinden Red Aldığımda Ne Yapmam Gerekir

 • Çek Cumhuriyeti vizesi başvurularınız da sonucun olumlu veya olumsuz olması durumu işleminiz sonuçlandıktan sonra pasaport teslim alındığında belli olur. Seyahat sicilinizde bir olumsuzluk veya maddi durumunuzda bir problem yok ise vize başvurunuz büyük ölçüde olumlu sonuçlanacaktır. Yetkili kişi tarafından ret ile sonuçlandırılması durumunda ret gerekçe veya gerekçelerini ortadan kaldırarak, mevcut durumunuzu vize alma şartlarına uygun hale getirerek tekrar başvuru yapılabilir.


Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Turistik ve ticari Çek Cumhuriyeti vizesine göre farklı bir prosedürü olan Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz.


Çek Cumhuriyeti Öğrenim Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Turistik ve ticari Çek Cumhuriyeti vizesine göre farklı bir prosedürü olan Çek Cumhuriyeti Uzun Süreli Eğitim Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz.


Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Nerededir

 • Çek Cumhuriyeti başvurularınızı Ankara, İstanbul ve İzmir’ den gerçekleştirebilirsiniz. Çek Cumhuriyeti konsolosluğu ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

Hangi İllerde Global Vize Şubesi Vardır

 • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
 • Ankara – Gazi Osman Paşa,
 • İstanbul – Harbiye (Avr),
 • İstanbul – Kadıköy (And) ve
 • İzmir – Alsancak’ ta,
 • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.


son güncellenme tarihi 
02.04.2020