Çek Vizesi

Çek Vizesi

Ülke Başkent: Prag
  • Para Birimi: Crown (CZK)
  • Telefon Kodu: + 420
  • Nüfus: 10.21 Milyon

Açıklama

Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Değerli ziyaretçimiz;

Yurt dışı seyahatleriniz dahilinde tercihleriniz arasında bulunan Çek Cumhuriyetine gidebilmek için etkili bir şekilde, gerekli şartları sağlamak üzere söz konusu ülkenin yasaları kapsamında, Çek vizesi almak için başvuru yapabilirsiniz.

Bu alanda başvurularınızı gerçekleştirebilmek için, dilerseniz ülkemiz içerisinde bulunmakta olan Çek Cumhuriyeti büyükelçiliğine başvuruda bulunabilir detayları öğrenebilirsiniz. Bunun haricinde söz konusu olabilecek bir seyahat firması ile anlaşarak aracı bir kurum dahilinde vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vize merkezi olarak bizler, Çek Cumhuriyeti ya da herhangi bir ülkenin vize belgeleri, vize ücretleri ve tüm bunların yanı sıra vize belgelerinin neler olduğu, nasıl ve nereden bulunacağı hakkında detaylı olarak bilgileri sizlere sunacağız. Bu bilgiler istekler doğrultusunda dilenirse SMS dilenirse de e-posta aracılığı ile sizlere tamamen ücretsiz olmak üzere ulaştırılmaktadır.


Çek Vizesi - Çek Vize Başvurusu - Çek Vize Ücreti - Çek Konsolosluğu - Çek Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.

7/24 Hizmet Vermekteyiz


0850 346 68 74Çalışma Saatleri: Pazartesi -Cuma: 09.00 - 14.00 Vize bölümü: Pazartesi - Cuma: 09.00 - 11.00


ÖNEMLİ: Schengen ülkeleri konsoloslukları veriliş tarihi 10 yıldan eski olan pasaportlara vize vermemektedir. Schengen vizesi alabilmeniz için pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Uygulama sadece yeni vize verilirken geçerli olacaktır ve pasaportunu 10 yıldan önce alan kişilerin pasaportlarını yenilemeleri gerekecektir. Çipli yeni pasaportlar 15 Haziran itibarı ile dağıtılmaya başlanacak, eski pasaportlar ise 2015 yılına kadar kullanılabilecektir.Konsolosluk başvuru sahibinin pasaportunda 2 adet boş vize sayfası istemektedir.


Vizesi


  • Büyükelçi
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • Gezi Notları
  • Soru - Cevap
  • Soru Sor

Çek Cumhuriyeti Vizesi Nasıl Alınır?

Global Vize Danışmanlık firması olarak, sizlere vize işlemleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu yazımızda Avrupa'nın doğusunda bulunan bir ülke olan Çek Cumhuriyeti Vizesi Nasıl Alınır? Bunu detaylı şekilde açıklamaya çalışacağız...


Çek Cumhuriyeti Vizesi

Çek Cumhuriyeti'ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için pasaport türü önem taşımaktadır. Çek Cumhuriyeti, Avrupa Birliği'ne bağlı bir ülke olduğu için, pasaport türüne göre vize işlemleri değişebilmektedir.

Eğer Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahipseniz, Çek Cumhuriyeti'ne seyahat etmek için vize almanız gerekmektedir. Hususi, Hizmet veya diplomatik pasaport sahipleri ise bu ülkeye 180 gün için 90 günü geçmeyecek şekilde vizesiz giriş yapabilmektedir. Çek Cumhuriyeti, Schengen bölgesinde yer alan bir ülkedir ve vize işlemleri bu bölgenin kurallarına göre yapılmaktadır.

Çek Cumhuriyeti vize fiyatları, Çek Cumhuriyeti vize çeşitlerine göre ve kişinin kalacağı süreye göre değişiklik gösterebilmektedir.


Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu

Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yaparken online randevu sistemi kullanılmaktadır. Randevusu olmayan kişiler kesinlikle vize başvurusu yapamamaktadır. Öncelikle, vize başvuru formu doldurulmalıdır. Bu formda, vize isteyen kişi hakkında bilgiler istenmektedir. Resmi evrak olduğu için vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru biçimde doldurmak büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde vize başvurusu geçersiz sayılmaktadır.


Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu, VISAPOINT online randevu sistem ile çalışmaktadır. Vize başvuruları online randevu sistemi aracılığı ile yapılmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu'nun yetki verdiği vize danışmanlık firmaları sayesinde, Çek Cumhuriyeti vize işlemleri daha hızlı halledilebilmektedir. Global Vize Danışmanlık firması, yılların getirdiği tecrübesi ile birçok vatandaşımızın Çek Cumhuriyeti vize işlemlerini halletmiştir. Siz de bizimle çalışarak Çek Cumhuriyeti vize işlemlerinin birçoğunu kolayca yapabilirsiniz.


Çek Cumhuriyeti vize başvuruları için 0850 346 68 74 telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Çek, Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.(Seda DURAN)

Çek,Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.(Seda DURAN)

Çek ticari vizesi almanız için anlaşmış olduğunuz şirketten size davetiye yazısı gelmelidir. Davetiye gönderen şirketin vergi numarası ve davet gönderen şahsın kimlik bilgilerini de lazım olan evraklar içerisindedir. Daha sonra çalıştığınız şirkete ait evraklar ve diğer hazırlamanız gereken şahsi evraklarınız ile beraber konaklama ve ulaşım rezervasyonlarınız veya confirmeleri ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.Ticari vize başvuruları turistik başvurulara göre daha erken sonuçlanmaktadır. İşlem süresi 3 ile 5 gün arasında değişmektedir.(Seda DURAN)

Türkiye Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ankara Adres: Kaptanpaşa Sok. 15 G.O.P. Ankara Türkiye Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği İstanbul Başkonsolosluk binası The St. Regis Istanbul Oteli istikametinde 50 metre aşasında bulunmaktadır. Adres: Abdi İpekci Cad. No: 71, 34367 Maçka, İstanbul

Başkonsolosluk binası The St. Regis Istanbul Oteli istikametinde 50 metre aşasında bulunmaktadır. Adres: Abdi İpekci Cad. No: 71, 34367 Maçka, İstanbul Telefon: 0090-212-368 80 35 (Vize)

Adres: Kaptanpaşa Sok. 15 G.O.P. Ankara Türkiye Tel: (Çek Cumhuriyetinden) 0090 312 / 4056139; 0090 312/4056965 - danışma; 0090 312/4056958 - vize bölümü Faks: 0090 312/ 446 3084 - 4477395

Çek Cumhuriyeti schengen vizesi olduğu için Çek'ten aldığınız vize ile diğer Avrupa ülkelerine giriş yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Elçiliğin verdiği giriş sayısına bağlı olarak diğer ülkelere de giriş-çıkış yapabilir diğer Avrupa ülkelerine de seyahatedebilirsiniz.Örn:Almanya,Yunanistan,Fransa,İtalya,İspanya vs...(Seda DURAN)

Çek Cumhuriyeti vize ücretleri kalacağınız gün sayısına göre değişmektedir.15 günlük seyahat sağlık siğortası ile beraber toplam 150 eurodur. 3 aylık kalışlarınız için ise toplam olarak 165 euro maliyetiniz çıkmaktadır. Bu ücret içerisinde vize harcı+pin ücreti+seyahat sağlık siğortası+otel ve uçak rezervasyonlarınız+ danışmanlık vardır. Bu ücret dışında herhangi bir ek ücret ödemesi yapılmamaktadır. VİP başvularınız da ise 76 euro ekspres ücreti alınmaktadır.(Seda DURAN)

Çek Cumhuriyeti vize başvuruları için aracı kurum olan VFS Global işlem yapmaktadır. Eğer 25.09.2014 tarihinden itibaren herhangi bir Avrupa ülkesine çıkış yaptıysanız ve parmak iziniz alındıysa gelmenize gerek kalmadan vekalet ile işlemleriniz yapılmaktadır.Eğer bu tarihten sonra bir başvuru gerçekleştirmediyseniz parmak izinizin alınması için size en yakın olan VFS Global merkezinden başvurunuzu yapabilirsiniz.(Seda DURAN)

Çek Cumhuriyeti başvuruları İstanbul,Ankara,İstanbul Harbiye(Avrupa Yakası),İstanbul Nevizade(Anadolu Yakası) olarak 5 farklı yerden 4 ayrı şehirden başvuru kabul etmektedir.(Seda DURAN)

Çek Cumhuriyeti vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa neden red aldığınız önemli olmak ile beraber yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Onun dışında alınan cevaba karşı Konsolosluğa itiraz edebilirsiniz.(Seda DURAN)

Vize işlem ücretini size verilen hesap numaralarına havale yapabilir veya size en yakın şubemize elden teslim edebilirsiniz.(Seda DURAN)

Çek Cumhuriyeti turist vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta ve bütün schengen ülkelerinde olduğu gibi 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir.Yoğun olduğu dönemlerde bu süre 10 ile 15 iş günü sürebilmektedir.(Seda DURAN)

Çek Cumhuriyeti ticari vizesi işlem süreci turistik vize işlem sürecine göre daha kısa sürmektedir. 3 ile 5 iş günü sonucunda vizenizi alabilirsiniz.(Seda DURAN)

Aile birleşimi işlemelerinde evilik onayınızın ve eşinizin sizin maddi durumunuzu destekliyecek bir yeterliliğe sahip olması gerekmektedir.eşinizin maddi durumu ve ev yeterlilik belgesi istenen evraklar arasındadır.

Erasmus programıyla Çek Cumhuriyetine gidecek olacak öğrencilerin kayıt kabul evrakları , hibe kaydınızı ve öğrenci belgelerinizi,kalacak yer ile ilgili evrakları sunmanız gerekir.

Çek Cumhuriyeti vizesi için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 3000 TL bakiye bulunmalıdır. Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize ücreti her şey dahil 150 eurodur.


Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33