Cezayir Vize Başvurusu

Ülke Başkent: Cezayir
  • Para Birimi: Cezayir Dinarı
  • Telefon Kodu: + 213
  • Nüfus: 32.17 milyon

Açıklama

Cezayir Turistik Vize’nizi nasıl alabilirsiniz?

 

1.Adım – Cezayir Vize başvurusu için Çağrı Merkezi’mizi arayın.

 

Cezayir Vize başvurusu - Cezayir Vize Departmanı Çağrı Merkezimize ulaştığınızda size yardımcı olacak olan yetkililerimizden Cezayir konsolosluğu istediği evrakları hazırlamanız gereken evrakları öğrendiğinizde turistik vize başvuru işlemleri ile ilgili ilk adımı gerçekleştireceksiniz. Öncelikle telefonun ucundaki yetkilimizin sorduğu sorulara doğru yanıtlar vererek sizin adınıza turistik vize başvuru başlatmamız için gerekli olan süreci başlatacak olan Vize Merkezi, bu sürecin olumlu değerlendirilebilmesi için sizin adınıza işlem sağlayacaktır. Bu yüzden Cezayir vizesi ile ilgili herhangi bir sorun oluşmaması için yetkili kişilere doğru bilgi aktarmanız oldukça önemlidir. Aksi halde Cezayir vizesi almanızın onay süreci uzar ve bir daha onay almak için evrakları tekrar doldurmanız gerekebilir. Olumsu durumun oluşması için de çağrı merkezi ile yaptığınız görüşmeler sonucunda bilgilendirmeyi iyi analiz ederek, evrakları eksiksiz doldurmanız gerekir.

 

2. Adım – Cezayir Vize başvurusu için Bilgi mailinde bulunan evrakları hazırlayın.

 

Cezayir Vize başvurusu Cezayir Vize Departmanı Çağrı Merkezimizde yetkililer ile yaptığınız görüşmeler sonucunda edindiğiniz bilgiler ile hazırladığınız bilgiler ile vize başvuru dosyanızı tamamlamanız gerekmektedir. Eksiksiz ve doğru şekilde yapılan evraklar değerlendirmeye alınacak ve Cezayir vize başvurunuzun olumsuz olması için hiçbir neden kalmayacaktır. Hatalı ve eksik bilgi Cezayir Konsolosluğu tarafından geri çevrilir ve bu durum yeniden evrak tamamlamaya neden olabilir. Bu yüzden eksiksiz evrak tamamlamak, dosyanızın bütünlüğü önemlidir.

 

3. Adım – Cezayir Vize başvurusu için Evraklarınızı kargo yapın.

 

Cezayir Vize başvurusu– Cezayir Vize Departmanı içinde size destek olan yetkililerimizle yaptığınız görüşme sonucunda sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde hazırladıktan sonra Cezayir vizesi için oluşturduğunuz dosyanızı en yakın şubemize kargo yapmanız gerekir. Önemli belgelerle dolu olan kargonuzun takibi açısından mutlaka takip numarası almanız gerekir. Kargonuz vize merkezimize ulaştıktan sonra size karşı yapılacak olan bilgilendirme mailinde eğer ki eksik belge varsa tamamlamanız istenecektir. Bu yüzden kargo takibi kesinlikle başvuru sahibi sorumluluğundadır. Ayrıca kargo ve kurye ücretleri yine başvuru sahibi tarafından karşılanır.

 

4. Adım – Cezayir Vize başvurusu için Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

 

Cezayir Vize başvurusu– Cezayir Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra gerekli olan evrakların tamam olduğu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi size sağlayacaktır. Gerekli ise eksik evraklar hakkında bilgi verilip, o evrakların tamamlanması istenecektir. Cezayir vizesi için başvuru dosyanızda yer alan evrakların her biri tam ise randevu için size bilgilendirme yapılacaktır.

 

5. Adım – Cezayir Vize başvurusu için Biyometri bilgi beyanı

 

Cezayir Vize başvurusu– Cezayir Vize Departmanı sizin başvuru dosyanızı inceledikten sonra sizin adınıza işlemleri daha kolay bir şekilde sağlayabilmek adına hizmet vermektedir. Bu adımdan önce sizden istenen başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileridir. Bu bilgileri tamamlamanız halinde sizin adınıza asistanlık yapacak olan vize merkezi yetkililerimiz, vize başvurularını hızlı bir şekilde yürütüp, eksik olan yerlerde size destek olacaktır. Biyometrik verilerin önemi, sizin adınıza yapılacak olan hızlı işlem güvenliği için oldukça önemlidir. Cezayir vize başvurusu sırasında sizin yanınızda refakat edecek olan yetkililerimizle eksiksiz ve hatasız bir şekilde işlemlerinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.

 

6. Adım – Cezayir Vize başvurusu sonra Pasaportunuzu teslim alın

 

Cezayir Vize başvurusu – Cezayir Vize Departmanı, sizin adınıza işlemleri kolaylıkla sağlayabilmemiz için tarafımıza belirtmiş olduğunuz biyometrik verilerle birlikte beyan vermiş olan ya da beyan vermemiş olan yolcuların vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmek için Cezayir Konsolosluğu tarafından gerekli izinlere sahiptir. Konsolosluklarda herhangi eksik evrak olmaması halinde 10 güne kadar tamamlanan vizeler, Cezayir ülkesine turistik amaç doğrultusunda çıkarılabiliyor. İşlemlerin kontrollerin sağlanması sonucu eksiksiz şekilde tamamlanan vize başvuru işlemleri ile pasaport teslimleri istenilen adrese kargolanır veya Vize Merkezi’ne gelen başvuru sahiplerine teslim edilir. 

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33