Çin Vizesi - Çin Vize Başvurusu - Çin Vize Ücreti - Çin Konsolosluğu - Çin Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


00850 346 68 74Çin vizesi almanız için geri kalan diger evraklar firmamız tarafından temin edilecektir.


Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize Çin vizesi alabilmektedir.


Çin vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Ankara İstanbul ve İzmir dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları diledikleri kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.


Acentamız Global Vize Çin vizesi almakta tam yetkili acentadır.

7/24 Hizmet Vermekteyiz


0850 346 68 74

Büyükelçi


Çin Vizesi Nasıl Alınır?

Global Vize Danışmanlık firması olarak sizlere vize işlemlerini aktarmaya devam ediyoruz. Bu yazıda, Asya'nın en güzel ülkelerinden Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi Nasıl Alınır? Detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız...


Çin Vizesi

Çin Halk Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Çin Vize başvurusu ile ilgili işlemler, kişinin sahip olduğu pasaport türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Eğer Hizmet pasaportu, hususi pasaport veya diplomatik pasaporta sahipseniz Çin Halk Cumhuriyeti'ne vizesiz giriş yapabilirsiniz. Ancak bu girişlerde en fazla 30 gün kalınabilmektedir.

Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip vatandaşlarımız ise Çin'e seyahat etmeden önce vize başvurusunda bulunmalıdır. İlk defa Çin vizesi başvurusu yapacak olanlar, tek girişli veya çift girişli vize başvurusunda bulunabilir. Tek girişli vizelerin süresi geçerlilik süresi 3 aydır. Çok girişli vize ise 6 aylık veya 1 yıllık olabilmektedir.

Çin vizesi fiyatları Çin vize çeşitlerine göre ve kalınacak süreye göre değişiklik gösterebilmektedir.


Çin Vizesi Başvurusu

Çin vizesi başvurusu yapmak için öncelikle Çin vizesi başvuru formu doldurulmalıdır. Bu formda, kişi hakkında çeşitli bilgiler istenmektedir. Başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurulması önem taşımaktadır. Eksik veya doğru olmayan bilgi içeren başvurular incelemeye alınmamaktadır.


Çin Konsolosluğu

Çin Konsolosluğu, vize başvurusu için yetkili acenteler ve vize danışmanlık firmalarını önermektedir. Birçok vatandaşımız da başvurularını bu şekilde gerçekleştirmektedir. İstanbul'da bulunan Çin Başkonsolosluğu, Pazartesi Çarşamba ve Cuma günleri 10.00-12.00 saatleri arasında başvuru kabul etmektedir.

Eğer Çin vizesi almak istiyorsanız, Global Vize Danışmanlık firması sizin yerinizi birçok işlemi gerçekleştirmektedir. Profesyonel ekibimiz ve yıllardır Çin vizesi başvurusu yapan firmamız sayesinde, birçok işlemi kolayca ve hızlıca halledebilirsiniz.


Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çin vizesi ortalama 7 günde çıkmaktadır. çin vizesi almak isteyen kişiler mutlaka çinden orjinal davetiye getirmek zorundadır.


0850 346 68 74 telefondan Çin vize başvuruları için bizlere ulaşabilirsiniz…

Çin Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Gezi Notları


Sıkça Sorulan Sorular


Çin Vizesi nasıl alınır ?

Çin Vizesi için gerekli olan evrakları (pasaport,kimlik fotokopisi ve 1 adet biometrik fotoğraf) gerekli adrese kargoladıktan sonra 7 iş günü içerisinde tarafımızca yapılan vize işleminiz sonuçlanmaktadır. Pasaportunuz dilediğiniz kargo adresine kargo yapılacaktır. (Seda DURAN)

Çin Turist vizesi nasıl alınır ?

Çin turist vizesi size en yakın şubemize pasaport, kimlik fotokopisi ve 1 adet biometrik fotoğrafınızı ulaştırdıktan yaklaşık 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Eğer daha hızlı işlem yapmak istiyorsanız VİP başvuru gerçekleştirmekte vizeniz 3 gün içerisinde dilediğiniz kargo adresine kargolanmaktadır. (Seda DURAN)

Çin Ticari vizesi nasıl alınır ?

Çin ticari vizeniz size en yakın şubemize pasaport, kimlik fotokopisi ve 1 adet biometrik fotoğrafınızı ulaştırdıktan yaklaşık 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Eğer daha hızlı işlem yapmak istiyorsanız VİP başvuru gerçekleştirmekte vizeniz 3 gün içerisinde dilediğiniz adrese kargolanmaktadır. (Seda DURAN)

Çin Vize Başvurusu için hangi evraklar gerekiyor ?

Çin vize başvurusu evraksız olarak yapılmaktadır. Pasaport, kimlik fotokopiniz ve 1 adet biometrik fotoğrafınız başvurunuz için yeterlidir.(Seda DURAN)

Cin konsolosluğu nerededir?

Çin Büyükelçiliği Ankara Adres: Gölgeli Sokak, No:34, Gaziosmanpaşa / ANKARA Çin Konsolosluğu İstanbul Adres: Memduhpaşa Yalısı, Mısırlı Caddesi No:6/8 Kireçburnu Mahallesi, Sarıyer Mahallesi / İSTANBUL

İstanbul Çin konsolosluğu nerededir?

Çin Konsolosluğu İstanbul Adres: Memduhpaşa Yalısı, Mısırlı Caddesi No:6/8 Kireçburnu Mahallesi, Sarıyer Mahallesi / İSTANBUL Tel:0(212)232 00 88

Ankara Çin konsolosluğu nerededir?

Çin Büyükelçiliği Ankara Adres: Gölgeli Sokak, No:34, Gaziosmanpaşa / ANKARA Tel:0(312)426 88 89

Çin schengen vizesi ne anlama gelmektedir?

Çin vizesi schengen vizesi değildir. Çin'e seyahat etmek için ayrıca Çin vizesi almanız gerekmektedir. (Seda DURAN)

Çin vize ücreti ne kadardır ?

Çin vizesi kısa süreli (1 ay) başvuru ücreti 350 dolardır.VİP başvurularınızdan ise ekpres ücreti dahil olmak üzere 550 dolar alınmaktadır. Uzun süreli vizeler(1 yıl) daha öncesinde Çin vizeniz var ise kolaylıkla alabilirsiniz ücreti 1100 dolardır. (Seda DURAN)

Çin vizesi almak için benim bi yere gelmeme gerek varmıdır ?

Çin vizesi almanız için şahsi başvuru yapmanıza gerek yoktur. İlgili acentalar aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. (Seda DURAN)

Hangi illerde Çin başvuru merkezleri vardır?

Çin Büyükelçiliği Ankara Adres: Gölgeli Sokak, No:34, Gaziosmanpaşa / ANKARA Çin Konsolosluğu İstanbul Adres: Memduhpaşa Yalısı, Mısırlı Caddesi No:6/8 Kireçburnu Mahallesi, Sarıyer Mahallesi / İSTANBUL

Çin vizesinden red aldığımda ne yapmam gerekli?

Çin vizesi tecrübelerimize dayanarak henüz red ile sonuçlanma görülmemiştir. Yine de red alma durumunuz söz konusu olursa red sebebi önemli olmak ile beraber konsolosluğa yeniden başvuru yapılabilir ve ilgili konsolosluğa itiraz edilebilir.(Seda DURAN)

Çin vize ücretini nereye yatırıcam?

Çin vize ücretini size verilen hesap numarasına havale olarak yatırabilirsiniz.(Seda DURAN)

Çin Turist vizesi kaç günde sonuçlanır?

Çin turist vize işlem süreci evraklarınızı kargoladıktan sonra 7 iş günüdür. VIP başvurularınız da ise işlem süresi 3 iş günüdür. (Seda DURAN)

Çin Ticari vizesi kaç günde sonuçlanır?

Çin ticari vize işlem süreci evraklarınızı kargoladıktan sonra 7 iş günüdür. VIP başvurularınız da ise işlem süresi 3 iş günüdür. (Seda DURAN)

Çin aile birleşim vizesi için ne yapmam gerekli ?

Çin'de yaşayan eşin davetiye yollaması gerekli olan bu vize tipi evliliği destekleyici belgelerin sunulmasından sonra ve diğer tüm belgelerin noter tasdikli olması gerekir.işlem süreci 5 ile 10 iş günüdür.

Soru Cevap (8)


Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.
-> *Güvenliğiniz için iP Adresiniz kaydedilmektedir.
Hızlı Çin Vizesi Başvurusu

Bilgileriniz

Ülke Bilgileri

  • Ülke Bayrak
  • Nüfus 1.338 Milyar
  • Para Birimi Renminbi Yuan (RMB)
  • Telefon Kodu + 86