Çin Vizesi

Çin Vizesi

Ülke Başkent: Pekin
  • Para Birimi: Renminbi Yuan (RMB)
  • Telefon Kodu: + 86
  • Nüfus: 1.338 Milyar


Çin Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Değerli ziyaretçimiz;

Ülkemiz alanında çıkarak farklı bir ülke konumuna gitmeniz durumunda, birçok farklı alanda olduğu gibi bu alanda da devletler arası anlaşmalara uymak durumunda kalıyorsunuz. Öyle ki Çin'e seyahat edebilmek için birçok ülkede söz konusu olduğu gibi Çin Vizesi mecburiyeti yani ülkeye giriş izni olmak zorundadır, vardır.

Global Vize olarak yıllardan bugüne gelen tecrübemiz sayesinde, gerek Çin Vizesi gerekse de herhangi bir ülkenin VİZE , istem belgeleri hakkında ya da benzeri konularda örneğin, Çin vize ücreti ya da söz konusu vize belgelerinin nasıl ve ne şekilde kolaylıkla bulunabileceği hakkında tarafınıza etkili bir şekilde bildirimler sunmakta ve sağlamaktadır. Bu bildirimler SMS ya da e-posta yolu ile olmakla beraber tamamıyla ücretsizdir.

Vizesi


  • Büyükelçi
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • Gezi Notları
  • Soru - Cevap
  • Soru Sor

Çin Vizesi Nasıl Alınır?

Global Vize Danışmanlık firması olarak sizlere vize işlemlerini aktarmaya devam ediyoruz. Bu yazıda, Asya'nın en güzel ülkelerinden Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi Nasıl Alınır? Detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız...


Çin Vizesi

Çin Halk Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Çin Vize başvurusu ile ilgili işlemler, kişinin sahip olduğu pasaport türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Eğer Hizmet pasaportu, hususi pasaport veya diplomatik pasaporta sahipseniz Çin Halk Cumhuriyeti'ne vizesiz giriş yapabilirsiniz. Ancak bu girişlerde en fazla 30 gün kalınabilmektedir.

Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip vatandaşlarımız ise Çin'e seyahat etmeden önce vize başvurusunda bulunmalıdır. İlk defa Çin vizesi başvurusu yapacak olanlar, tek girişli veya çift girişli vize başvurusunda bulunabilir. Tek girişli vizelerin süresi geçerlilik süresi 3 aydır. Çok girişli vize ise 6 aylık veya 1 yıllık olabilmektedir.

Çin vizesi fiyatları Çin vize çeşitlerine göre ve kalınacak süreye göre değişiklik gösterebilmektedir.


Çin Vizesi Başvurusu

Çin vizesi başvurusu yapmak için öncelikle Çin vizesi başvuru formu doldurulmalıdır. Bu formda, kişi hakkında çeşitli bilgiler istenmektedir. Başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurulması önem taşımaktadır. Eksik veya doğru olmayan bilgi içeren başvurular incelemeye alınmamaktadır.


Çin Konsolosluğu

Çin Konsolosluğu, vize başvurusu için yetkili acenteler ve vize danışmanlık firmalarını önermektedir. Birçok vatandaşımız da başvurularını bu şekilde gerçekleştirmektedir. İstanbul'da bulunan Çin Başkonsolosluğu, Pazartesi Çarşamba ve Cuma günleri 10.00-12.00 saatleri arasında başvuru kabul etmektedir.

Eğer Çin vizesi almak istiyorsanız, Global Vize Danışmanlık firması sizin yerinizi birçok işlemi gerçekleştirmektedir. Profesyonel ekibimiz ve yıllardır Çin vizesi başvurusu yapan firmamız sayesinde, birçok işlemi kolayca ve hızlıca halledebilirsiniz.


Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çin vizesi ortalama 7 günde çıkmaktadır. çin vizesi almak isteyen kişiler mutlaka çinden orjinal davetiye getirmek zorundadır.


0850 346 68 74 telefondan Çin vize başvuruları için bizlere ulaşabilirsiniz…

Çin Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Çin Vizesi için gerekli olan evrakları (pasaport,kimlik fotokopisi ve 1 adet biometrik fotoğraf) gerekli adrese kargoladıktan sonra 7 iş günü içerisinde tarafımızca yapılan vize işleminiz sonuçlanmaktadır. Pasaportunuz dilediğiniz kargo adresine kargo yapılacaktır. (Seda DURAN)

Çin turist vizesi size en yakın şubemize pasaport, kimlik fotokopisi ve 1 adet biometrik fotoğrafınızı ulaştırdıktan yaklaşık 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Eğer daha hızlı işlem yapmak istiyorsanız VİP başvuru gerçekleştirmekte vizeniz 3 gün içerisinde dilediğiniz kargo adresine kargolanmaktadır. (Seda DURAN)

Çin ticari vizeniz size en yakın şubemize pasaport, kimlik fotokopisi ve 1 adet biometrik fotoğrafınızı ulaştırdıktan yaklaşık 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Eğer daha hızlı işlem yapmak istiyorsanız VİP başvuru gerçekleştirmekte vizeniz 3 gün içerisinde dilediğiniz adrese kargolanmaktadır. (Seda DURAN)

Çin vize başvurusu evraksız olarak yapılmaktadır. Pasaport, kimlik fotokopiniz ve 1 adet biometrik fotoğrafınız başvurunuz için yeterlidir.(Seda DURAN)

Çin Büyükelçiliği Ankara Adres: Gölgeli Sokak, No:34, Gaziosmanpaşa / ANKARA Çin Konsolosluğu İstanbul Adres: Memduhpaşa Yalısı, Mısırlı Caddesi No:6/8 Kireçburnu Mahallesi, Sarıyer Mahallesi / İSTANBUL

Çin Konsolosluğu İstanbul Adres: Memduhpaşa Yalısı, Mısırlı Caddesi No:6/8 Kireçburnu Mahallesi, Sarıyer Mahallesi / İSTANBUL Tel:0(212)232 00 88

Çin Büyükelçiliği Ankara Adres: Gölgeli Sokak, No:34, Gaziosmanpaşa / ANKARA Tel:0(312)426 88 89

Çin vizesi schengen vizesi değildir. Çin'e seyahat etmek için ayrıca Çin vizesi almanız gerekmektedir. (Seda DURAN)

Çin vizesi kısa süreli (1 ay) başvuru ücreti 350 dolardır.VİP başvurularınızdan ise ekpres ücreti dahil olmak üzere 550 dolar alınmaktadır. Uzun süreli vizeler(1 yıl) daha öncesinde Çin vizeniz var ise kolaylıkla alabilirsiniz ücreti 1100 dolardır. (Seda DURAN)

Çin vizesi almanız için şahsi başvuru yapmanıza gerek yoktur. İlgili acentalar aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. (Seda DURAN)

Çin Büyükelçiliği Ankara Adres: Gölgeli Sokak, No:34, Gaziosmanpaşa / ANKARA Çin Konsolosluğu İstanbul Adres: Memduhpaşa Yalısı, Mısırlı Caddesi No:6/8 Kireçburnu Mahallesi, Sarıyer Mahallesi / İSTANBUL

Çin vizesi tecrübelerimize dayanarak henüz red ile sonuçlanma görülmemiştir. Yine de red alma durumunuz söz konusu olursa red sebebi önemli olmak ile beraber konsolosluğa yeniden başvuru yapılabilir ve ilgili konsolosluğa itiraz edilebilir.(Seda DURAN)

Çin vize ücretini size verilen hesap numarasına havale olarak yatırabilirsiniz.(Seda DURAN)

Çin turist vize işlem süreci evraklarınızı kargoladıktan sonra 7 iş günüdür. VIP başvurularınız da ise işlem süresi 3 iş günüdür. (Seda DURAN)

Çin ticari vize işlem süreci evraklarınızı kargoladıktan sonra 7 iş günüdür. VIP başvurularınız da ise işlem süresi 3 iş günüdür. (Seda DURAN)

Çin'de yaşayan eşin davetiye yollaması gerekli olan bu vize tipi evliliği destekleyici belgelerin sunulmasından sonra ve diğer tüm belgelerin noter tasdikli olması gerekir.işlem süreci 5 ile 10 iş günüdür.

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33