Hollanda Vizesi

Hollanda Vizesi

Ülke Başkent: Amsterdam
 • Para Birimi: Euro (€)
 • Telefon Kodu: + 31
 • Nüfus: 16.71 Milyon

Açıklama

Hollanda Vizesi 

Değerli Ziyaretçimiz;

Hollanda ülkesine gidebilmek için Avrupa Birliği ya da ülkeler arası anlaşmalar gereği kendi adınıza hazırlanmış bir Hollanda Vize belgeniz bulunmalıdır. Söz konusu kapsamda çalışmakta olan ülkeler bu alanlarda daimi olarak Hollanda vize başvuru belgelerini hazırlamakta ve zaman tarih belli olmaksızın güncellemektedirler.

Global vize olarak Hollanda Vize işlemleriniz anında gerekli olabilecek tüm bilgileri, evraklar hakkında bilgilerin, detayların yanı sıra, ücret konusunda da söz konusu olabilecek tüm bilgileri tarafınıza iletmekteyiz. Bu iletim tarafımızdan, tarafımızdan tarafınıza, SMS ya da e-posta yolu ile ulaştırılmaktadır. Bu kapsamda son anda dahi olsa güncellenebilecek maddeler otomatik olarak sizlere ulaştırılacak, gerekli bilgilendirme ayrıntılı bir şekilde yapılacaktır. Bu SMS'ler ve e-posta bilgilendirmeleri bütünüyle ücretsiz olmaktadır.


Hollanda Vizesi - Hollanda Vize Başvurusu - Hollanda Vize Ücreti - Hollanda Konsolosluğu - Hollanda Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.

7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


Hollanda Krallığı'na seyehat etmek istiyorsanız, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak yapmanız gereken Hollanda vizesi işlemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bu makalemizi okuyabilirsiniz.
 Hollanda Vizesi ve Türkiye arasındaki vize uygulamalarına göre, eğer yeşil pasaport, gri pasaport ya da diplomatik pasaportlardan olan siyah veya kırmızı pasaport sahibiyseniz, Hollanda'ya gitmek için Hollanda vizesi almanıza gerek yoktur. Bu pasaportlardan birine sahip olduğunuz sürece, her 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak bir şekilde Hollanda'ya vizesiz bir seyahat düzenleyebilirsiniz. Yalnız unutmamanız gerekirki pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması ve 3 ay sonraya kadar da geçerli olması gerekmektedir. Ama eğer bordo pasaport sahibiyseniz ve pasaportunuz Schengen vizesine tabi değilse Hollanda vizesi için başvurmak zorundasınız.
 Hollanda'ya eğer 90 günden daha fazla süreyle gitmek istiyorsanız, uzun süreli Hollanda vize işlemlerine başvurmanız gerekmektedir. Hollanda D vize olarak adlandırılan uzun süreli Hollanda vizesi, Hollanda konsolosluğu ya da Hollanda Büyükelçiliği'ne bizzat başvurularak yapılması gerekmektedir. Hollanda oturum vizesi, Hollanda aile birleşimi vizesi, Hollanda eğitim vizesi veya Hollanda Çalışma vizesi gibi uzun süreli vize türlerinden birisine başvuracaksınız, aynı şekilde Hollanda konsolosluğu yada Hollanda Büyükelçiliği'ne, yine bizzat başvurmanız gerekmektedir.
 Eğer Hollanda'ya acil olarak gitmeniz gerekiyorsa, Hollanda Express vize için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu başvuruda biyometri sonuçları, başvuru tarihinizi takip eden ilk randevu gününe verilir. Bu vize türü Hollanda kısa süreli vize türlerine dahildir.

 Hollanda krallığına seyahat etmek istiyorsanız, yapacağınız başvuru işlemi 90 günden az olduğu sürece, bordo pasaport sahibi olduğunuz takdirde bizzat Hollanda Konsolosluğu'na, vize danışma merkezlerine, Hollanda Büyükelçiliği'ne ya da Turizm acentelerine başvurabilirsiniz. Fakat istisnai durumlar haricinde Hollanda konsolosluğu ya da Hollanda Büyükelçiliği kısa süreli vize için birebir başvuru kabul etmemektedir. Eğer uzun süreli başvuru yapacaksınız ya Hollanda Konsolosluğuna ya da Hollanda büyükelçiliği'ne başvurmanız ve başvurmadan önce başvurma sebebinizi Hollanda konsolosluğu'nu arayarak bildirmeniz gerekmektedir. Hollanda vize Başvurularınızı yapacağınız sırada, sizden bir de biyometrik tarama talep edilecektir. Ayrıca unutmamanız gerekir ki vize başvurunuzun pasaporta işlenebilmesi için en az 2 sayfa boş yer olmalıdır. Aksi durumda başvuracak kişinin yeni pasaport çıkartması gerekir. Tekrar hatırlatıyoruz ki Pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkartılmış olması ve bitimine vizenin geçerlilik süresinin sonunda itibaren en az üç ay olması gerekmektedir. Hollanda Vizesi başvurunuz resmi bir tatile denk gelmediği sürece 10 gün içerisinde çıkması muhtemeldir.Hollanda vizesi almanız için geri kalan diger evraklar firmamız tarafından temin edilecektir.


Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize Hollanda vizesi alabilmektedir.


Hollanda vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Ankara İstanbul ve İzmir dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları diledikleri kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.


Acentamız Global Vize Hollanda vizesi almakta tam yetkili acentadır.

Vizesi


 • Büyükelçi
 • Sıkça Sorulan Sorular
 • Gezi Notları
 • Soru - Cevap
 • Soru Sor

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Avrupa’nın batısında küçük yüz ölçümü ile dikkat çeken Hollanda iş ve turistik amaçlı en çok ziyaret edilen ülkelerin başında gelmektedir. Bizlerde bu amaçtan dolayı sizlere Hollanda Vizesi Nasıl Alınır Aktarmaya Çalışacağız…

Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Hollanda yaşam standartlarının yüksek olması ile dikkat çekmektedir. Yaşanabilir ülkeler arasında ilk 3 sırada yer alan Hollanda tarihi yapısı ile gezmeyi sevenlerin görmesi gereken ülkelerden bir tanesidir.

Global Vize Danışmanlık firması olarak Hollanda Vizesi Nasıl Alınır? Detaylı bir şekilde aktaracağız.

0850 346 68 74 numaralı telefondan Hollanda Vizesi ile ilgili tam ve net bilgileri uzman personeller sayesinde öğrenebilirsiniz

Hollanda Vizesi

Hollanda vizesi bordo pasaporta sahip Türk vatandaşlarına zorunlu tutulmaktadır. Yeşil siyah ve gri pasaporta sahip Türk vatandaşları Hollanda Vizesi almak ile sorumlu tutulmamaktadırlar. Tabii 90 günü aşmayan seyahatleri için muaf tutulmaktadırlar.

Hollanda vizesi başvurusu yapan yabancı uyruklu kişilerin zorunlu seyahat sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir.

Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda bir Schengen ülkesi olarak sayıldığından dolayı Hollanda Vize randevusu yapacak olan kişiler Schengen kurallarına tabi tutulmaktadır. Schengen kuralları gereği pasaportun 10 yılı aşkın süredir kullanılmamış olması, pasaportun seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olması, en az 2 sayfasının boş olması ve her sayfasının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekir. Bu özelliklerden birini dahi taşımayan pasaportların değiştirilmesi zorunlu tutulmaktadır.

Hollanda vize başvurularında eğer var ise eski pasaportunuzu Hollanda Konsolosluğu yetkililerine göstermeniz bir referans olarak görülebilmektedir. Hollanda vize Başvuru formları İngilizce olarak hazırlanması ve başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir. Ayrıca büyük harfle ve eksiksiz bir şekilde doldurulması vize başvuru sürecinin hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Hollanda Konsolosluğu

Hollanda Konsolosluğu vize başvurularını 15 gün içinde sonuçlandırmaktadır. Hafta içi her gün vize başvuruları konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Vize başvuru süreci boyunca bir sıkıntı ile karşılaşmamak için 30 gün öncesinden vize başvurularınızı Hollanda Konsolosluğuna iletmeniz sağlıklı bir tercih olacaktır.

Hollanda Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu vize danışmanlık firmaları aracılıyla Hollanda vizesi işlemlerinizi çok kısa bir sürede halledebilirsiniz. Global vize danışmanlık firmasından Hollanda vizesi ile ilgili bilgi almak için 0850 346 68 74 numaralı telefonu arayın… Daha detaylı bilgi için lütfen www.globalvize.net/hollanda-vizesi  adresini ziyaret ediniz.

Hollanda Başkonsolosluğu:
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Normal şartlarda Hollanda vizesi başvuruları 3 ile 5 gün arasında sonuçlanır.Ancak bu tarih pasaportunuzun içeriye girdikten sonraki tarihten itibaren hesaplanması gerekir.İşlem süresi konsolosluğun yoğunluk derecesine göre değişebilir. Eğer yoğun zamanlarda seyahat edecekseniz başvurunuzu daha önceki tarihlerde yapmanız da büyük fayda vardır. Hollanda günlük 10 kişi randevu kotasıyla çalıştığı için randevunuzu yaklaşık 15 gün öncesinden almalısınız. Ortalama olarak ise 7 ile 10 iş günü içerisinde vize işlemleriniz sonuçlanmış olacaktır.

Hollanda Avrupa ülkesi olduğu için Hollanda schengen Vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.(Seda DURAN)

Hollanda Avrupa ülkesi olduğu için Hollanda schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.(Seda DURAN)

Hollanda ticari vizesi almanız için anlaşmış olduğunuz şirketten size davetiye yazısı gelmelidir. Davetiye gönderen şirketin vergi numarası ve davet gönderen şahsın kimlik bilgilerini de lazım olan evraklar içerisindedir. Daha sonra çalıştığınız şirkete ait evraklar ve diğer hazırlamanız gereken şahsi evraklarınız ile beraber konaklama ve ulaşım rezervasyonlarınız veya confirmeleri ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.Ticari vize başvuruları turistik başvurulara göre daha erken sonuçlanmaktadır. İşlem süresi 3 ile 5 gün arasında değişmektedir.(Seda DURAN)

Hollanda vizesi için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 3000 TL bakiye bulunmalıdır. Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.(Seda DURAN)

İstanbul Hollanda Başkonsoluğu adresi: İstiklal Cad. No: 197, 34433 Beyoğlu / İSTANBUL Ankara Hollanda Büyükelçiliği adresi: Hilal Mahallesi, Hollanda Caddesi No. 5, 06550 – Yıldız /ANKARA İzmir Hollanda Fahri Konsolosluğu adresi: Cumhuriyet Meydanı, Meydan Apartmanı, 11 / 5, 035210 Pasaport / İZMİR

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu iletişim bilgileri: Adres:İstiklal Cad. No: 197, 34433 Beyoğlu, İstanbul Telefon: +90(212)232 00 88

Ankara Hollanda Başkonsolosluğu Ankara: Hilal Mahallesi, Hollanda Caddesi No. 5, 06550 – Yıldız, Ankara Tel:0(312)426 88 89

Hollanda schengen vizesi Hollanda'dan aldığınız vize ile diğer Avrupa ülkelerine giriş yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Elçiliğin verdiği giriş sayısına bağlı olarak diğer ülkelere de giriş-çıkış yapabilir diğer Avrupa ülkelerine de seyahat edebilirsiniz.Örn:Almanya,Yunanistan,Fransa,İtalya,İspanya vs...(Seda DURAN)

Hollanda vize ücretleri kalacağınız gün sayısına göre değişmektedir.15 günlük seyahat sağlık siğortası ile beraber toplam 150 eurodur. 3 aylık kalışlarınız için ise toplam olarak 165 euro maliyetiniz çıkmaktadır. Bu ücret içerisinde vize harcı+pin ücreti+seyahat sağlık siğortası+otel ve uçak rezervasyonlarınız+ danışmanlık vardır. Bu ücret dışında herhangi bir ek ücret ödemesi yapılmamaktadır. VİP başvularınız da ise 76 euro ekspres ücreti alınmaktadır.(Seda DURAN)

Hollanda vize başvuruları için aracı kurum olan VFS Global işlem yapmaktadır. Eğer 25.09.2014 tarihinden itibaren herhangi bir Avrupa ülkesine çıkış yaptıysanız ve parmak iziniz alındıysa gelmenize gerek kalmadan vekalet ile işlemleriniz yapılmaktadır.Eğer bu tarihten sonra bir başvuru gerçekleştirmediyseniz parmak izinizin alınması için size en yakın olan VFS Global merkezinden başvurunuzu yapabilirsiniz.(Seda DURAN)

Hollanda başvuruları İstanbul,Ankara,İzmir,İstanbul Harbiye(Avrupa Yakası),İstanbul Nevizade(Anadolu Yakası) olarak 5 farklı yerden 4 ayrı şehirden başvuru kabul etmektedir. Hollanda da görev bölgesi ayrımı bulunmamakla beraber dilediğiniz yerden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.(Seda DURAN)

Hollanda vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa neden red aldığınız önemli olmak ile beraber yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Onun dışında alınan cevaba karşı Konsolosluğa itiraz edebilirsiniz.(Seda DURAN)

Hollanda turist vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta ve bütün schengen ülkelerinde olduğu gibi 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir.Yoğun olduğu dönemlerde bu süre 10 ile 15 iş günü sürebilmektedir. Hollanda da randevu kotası bulunduğu için randevunuzu gideceğiniz tarihten en az 15 gün öncesinde almaya özen gösteriniz.(Seda DURAN)

Hollanda ticari vizesi işlem süreci turistik vize işlem sürecine göre daha kısa sürmektedir. 3 ile 5 iş günü sonucunda vizenizi alabilirsiniz.(Seda DURAN)

Başvurular Türkiye ve Hollanda olmak üzere iki aşamalı olarak yapılabilir. Hollanda'da yaşayan eş IND'ye başvuru yaptıktan 3 ay sonra dosya kabulunuz gerçekleşince size verecekleri V-numarası ile eşinizi Tr 'den randevu alabilirsiniz.V-nummer sizin Hollanda bir kişiye bakabilecek maddi durumuzun yeterli olduğu anlamına gelir.Tr'de ki eş bağlı bulunduğu elçilikten randevu alarak gerekli evrak listesi ile elçiliğe başvuruda buluna bilir .

Eğitim vizesi eğer 3 aydan fazla ise Ulusal vize katagorisinden müracaat edebilirsiniz.Hollanda eğitim almak istediğiniz kurumla sizin aranızda gerçekleşmiş resmi kabul ya da kayıt belgesinin onayını randevuda yanınızda olmalı.Ve iyi bir özgeçmiş hazırlamalısınız . neden Hollanda 'da Eğitim almak istiyorsunuz ? sorusuna yanıt vermek için hazırlanmış motivasyon mektubunuz ve geçiminizi sağlayacak Garantörlük belgenizi elçiliğe sunduktan sonra , Eğitimize 15 gün kala vizenizi alabilirsiniz.

Hollanda Vizesi ücreti her şey dahil 150 Eurodur.

Hollanda hem Avrupa’da hem genel olarak Dünya çapında yaşam standartları en iyi ülkeler arasında yer almaktadır. İnsan hakları, özgürlükler, sosyal haklar oldukça iyidir. Yaşam koşullarının bu derece iyi olması, özellikle de AB dışındaki ülkelerde yaşayan vatandaşların ilgisini çekmesini sağlıyor.

Ülkemizden Hollanda’ya yaşamak, turistik gezi, iş, eğitim ve daha pek çok amaç doğrultusunda seyahat düzenlemek isteyen vatandaşlar mevcuttur. Hollanda’ya seyahat etmeyi planlayan vatandaşların geçmesi gereken önemli bir aşama ise Hollanda vizesi aşamasıdır.

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle Hollanda da diğer pek çok Avrupa ülkesinin dahil olduğu gibi; Schengen vizesi prosedürlerine bağlı bir ülkedir. Dolayısıyla uygulanacak vize kriterleri Schengen vizesi kriterleri ile eş değerdir. Hollanda vize başvurusu yapmak, Hollanda vizesi talebinde bulunmak için tercih edebileceğiniz iki yöntem mevcuttur.

Bireysel olarak Hollanda konsolosluğu ile irtibata geçebilir, bizzat başvurabilir ve hollanda vize başvurusu için gerekli olan koşulları, belgeleri sağlayarak vize talebinde bulunabilirsiniz. Öte yandan bir diğer seçeneğiniz ile aracı bir firma ile vize alma işlemlerini gerçekleştirmektir.

Hollanda vizesi başvurusu için aracı bir firmayı tercih ederseniz, vizenizin kabul edilme şansı daha da yüksektir. Çünkü aracı firma sizlere temel olarak başarılı bir şekilde Hollanda vizesi almanızın detaylarını sizlere belirtir, sağlanması gereken kriterler sağlanarak, sonuç yine Hollanda konsolosluğu tarafından belirlenir.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Hollanda vizesi için gerekli belgeler tamamen ne amaçla Hollanda’ya gidiyor olduğunuz ile alakalıdır. İş, eğitim, turistik ya da daha farklı amaçlar doğrultusunda, Hollanda vize seçenekleri arasında amacınıza en uygun olanını tercih edin ve söz konusu tercih ettiğiniz vizeniz için başvuru talebinde bulunabilmeniz ve yararlanabilmeniz için sizden istenilen gerekli belgeleri temin etmeniz önemlidir.

Hollanda vizesi için gerekli belgelerin almayı planladığınız vize türüne göre değişkenlik gösterdiğini belirtmiştik. Bu özel gereksinimli belgelerin dışında, diğer tüm hollanda vize için başvuran herkesten istenilen standart bazı belgeler de söz konusudur. Bu belgeler daha çok kişinin mal varlığını, sicil durumunu ve genel olarak sosyo-ekonomik durumunu ifade eden belgelerdir.

 • Belgeler hakkında çok daha fazla bilgi,
 • Hangi vize türü için hangi tür belgelerin istenildiğini,
 • Schengen bölgesi dışından vize talebinde bulunacakların sağlaması gereken kriterleri,

Bu maddeler ve çok daha fazlasını; aracı firma ile iletişime geçerek, internetten Hollanda tarafından hazırlanmış ilgili resmi web sitesi sayfasını ziyaret ederek ya da konsolosluk ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Hollanda Vize Ücreti Ne Kadar?

Hollanda vizesi talep etmeyi düşünen vatandaşların en çok sorduğu sorulardan birisi de Hollanda vize ücreti ne kadar olduğu ile ilgilidir.

Hollanda vize ücreti 398 TL olup, ekstra giderler bu ücrete dahil değildir. Ayrıca 79 TL olarak katılım harcı da alınmaktadır. Opsiyonlu olarak vize talebinde bulunacak olan kişinin tercih edebileceği bazı seçenekler de mevcuttur. Bu seçenekleri toplam fiyatı önemli ölçüde etkilemektedir.

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33