İspanya Aile Birleşimi

Ülke Başkent: Madrid
 • Para Birimi: Euro (€)
 • Telefon Kodu: + 34
 • Nüfus: 40.525 Milyon

Açıklama


Globalvize  İspnay Aile Birleşimi Başvurusu

İspanya aile birleşimi için İspanya Ankara büyükelçiliği ve İspanya Dışişleri Bakanlığı bünyesinde vize çalışması yürütülmektedir. Bu nedenle Türkiye’de ve İspanya’da bulunan kişilerin İspanya aile birleşimi vizesi için buralara müracaat etmesi gerekmektedir. İspanya aile birleşimi vizesi için başvuruda bulunan kişilerin sonucu açıklanma süreci uzun bir süreyi kapsamaktadır. Ancak İspanya aile birleşimi vizesi sonucu açıklandıktan sonra eğer sonuç olumlu ise 30 iş günü içerisinde İspanya polisini bilgilendirmeleri gerekmektedir. Ardından İspanya yabancılar bürosundan oturma kartlarından almaları gerekmektedir. İspanya aile birleşimi vizesi başvuru sürecinde İspanya konsolosluğu yapılan başvurunun İspanyolca tercümesini de yanında istemektedir. Ayrıca İspanya aile birleşimi başvuru sürecinde İspanya Ankara büyükelçiliği başvuran kişilerden ek belgelerde isteyebilmektedir.İspanya aile birleşimi   ispanya vizesi başvurusunun zaman kaybı olmadan neticesini görmek isteyen kişiler için İspanya vize işlemleri merkezi ile irtibata geçerek İspanya aile birleşimi vizesinin hemen sonucu öğrenme imkanları da bulunmaktadır. Ancak bu tabi ki irtibata geçilen departmanın durumu ile ilgili bir şeydir.

İspanya Aile Birleşimi İçin Gerekli Olan Belgeler

 • Pasaportun aslı ve varsa eski pasaportlarda yanında getirilmelidir.
 • İspanyolca ve İngilizce olarak iki farklı nüsha şeklinde verilmesi gereken İspanya aile birleşimi vize başvuru formu teslim edilmesi gerekmektedir.
 • 2 tane biometrik fotoğrafında evraklar içerisinde muhakkak bulundurulması gerekmektedir.
 • Tam teşekküllü bir hastaneden alınması gereken ve uluslararası geçerliliği olan bir sağlık raporu da teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak verilmesi gereken sağlık raporunun İspanyolca noter tasdikli olması çevirisinin yapılması gerekmektedir. Ayrıca İspanyolca noter tasdiki sağlandıktan sonra valilikten de muhakkak La Haye Apotil damgası da gerekmektedir.
 • İspanya aile birleşimi vize başvurusu için başvuran kişinin adli sicil kaydı gerekmektedir. Aynı zamanda İspanyolca noter tasdikli olması çevirisinin yapılması gerekmektedir. Bu işlemden sonra yine valilikten La Haye Apostil damgası da gerekir.
 • İspanya’da çalışma ya da oturum izni alan kişinin eğer İspanya aile birleşimi vizesine başvuruda bulunacaksa İspanya’da oturduğu yerin yerel yönetimine başvurması istenmektedir. Yerel yönetime hazırda bulunan kabul belgesini yönetime teslim etmesi ve onaylatması gerekmektedir. Şunu da belirtmek gerekir kabul belgesinin geçerliliği 2 aydır. 2 ay içerisinde kullanılmayan kabul belgeleri geçersiz sayılmaktadır.
 • Vize takip belgesi de gerekmektedir. Bu belgeye ulaşım için büyükelçiliğin sitesinde ya da farklı vize danışmanlığı sitelerinde online bir formu bulunabilmektedir.

İspanya’da Yaşayacak Kişinin Reşit Olması Durumunda Yapılması Gerekenler

Kişinin kendine ait doğum kayıt belgesinin aslını ve fotokopisi ile birlikte İspanyolca noter tasdikli olması çevirisinin yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda valilikten gidip La Haye Apostil damgası da vurdurması gerekmektedir.

İspanya’da Yaşayacak Olan Kişinin Bir Eş Olması Durumunda Yapılması Gerekenler

 • Kişinin kendine ait evlilik kaydına ilişkin belgesinin aslı ve fotokopisi ile birlikte İspanyolca noter tasdikli olması çevirisinin yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda İspanyolca çeviri işleminden sonra valilikten La Haye Apostil damgası vurdurması gerekmektedir.
 • İspanya aile birleşimi için İspanya’ya gidecek kişinin anne ya da babası olması durumunda yapılması gereken çocuğuna gönderdiği düzenli harçlıkların birer belgesinin göstermesi gerekmektedir.
 • Evliliğe dair ise muhakkak evlilik cüzdanı gereklidir.
 • İspanya’da yaşayan kişinin çalışma ve oturum izni varsa ve İspanya aile birleşimi için vize başvurusunda bulunuyorsa oturduğu yerin ikametgah ve oturma kartını dosyalar arasında bulundurması gerekmektedir.
 • Türk vatandaşı olmayan kişilerin özellikle Gürcistan, Azerbaycan, Irak gibi ülkelerden gelen vatandaşların İspanya aile birleşimi vize başvuru sürecinde hemen hemen bütün belgelerinin evraklarının İspanyolca ve İngilizce olması gerekmekte ve hepsinin noter onaylı olması ve La Haye Apostil damgalı olması gerekmektedir.

İspanya Aile Birleşimi İle İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • İspanya aile birleşimi için İspanya Ankara büyükelçiliğine ve İspanya Dışişleri Bakanlığına müracaat edilmelidir.
 • İspanya aile birleşimi vizesinin olumlu sonuçlanması durumunda 30 iş günü içerisinde İspanya polisine bilgi verilmelidir.
 • İspanya aile birleşimi için ek belge talebinde bulunma ihtimalini göz önünde bulundurularak hazırlıklı gitmek önemlidir.
 • İspanya aile birleşimi başvurusu olumlu sonuçlandıktan sonra İspanya’ya varıldığı takdirde muhakkak İspanyol polisine bilgi verilmesi ve yabancılar bürosundan oturma kartı alınması gerekmektedir.
 • İspanya kanunları gereği Azerbaycan, Gürcistan, Irak, Suriye gibi ülkelerden gelenler için vize başvuru belgelerinin hepsi İspanyolca tercümesi ile birlikte sunması gerekmektedir. Türk vatandaşları için bu durum söz konusu değildir ancak İspanyol büyükelçiliğinin talebi doğrultusunda bu durum söz konusu olabilir.

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33