İsviçre Vizesi - İsviçre Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Bern
Nüfus :
8 Milyon
Para Birimi:
İsviçre frangı (CHF)
Telefon Kodu :
+ 41

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :


İsviçre Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Açıklama

İsviçre Vizesi - İsviçre Vize Başvurusu - İsviçre Vize Ücreti - İsviçre Konsolosluğu - İsviçre Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


İsviçre Vizesi Alacak olan kiilerin akraba veya tanıdıkların yanına gidildiğinde konsolosluk şahsen ve davetiye isteyebilmektedir. İsviçre Vizesi Alıcak olan kişiler Ayrıca vukuatlu nüfus kayıt örneği istenmektedir.
İsrail vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.
Pasaportunuzda daha önceden alınmış bir İsviçre vizesi yoksa konsolosluk şahsen görüşme talep etmektedir. Ayrıca pasaportta en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.
Konsolosluk randevulu sistem ile çalışmaktadır.

S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

İsviçre vize başvurusunda bulunabilmek için. Altı (6) ay gecerliliği olanTürkiye cumhuriyeti pasaportuna sahip olmak gereklidir. İsviçre vizesi schengen ülkelerine dahil olduğu için İsviçre konsolosluğundan randevu alınması zorunludur. On line sistem üzerinden İsviçre vizesi randevusu alınarak sahsi evrakların hazırlanması zorunludur. Randevu gününe kadar gerekli evrak listesi ve başvuru formu eksıksız bir biçimde doldurulur. İmzalanacak bölümler imzalanarak eksiksiz bir şekilde İsviçre konsolosluğuna teslim edilir. İsviçre vize işlem süresi 7 iş günüdür. (Ayşe Yılmaz)
İsviçre vize başvurusu için gerekli evrak listesi SSK calısan- Kamu çalışanı-Emekli-Reşit olmayan çocuk-Ev Hanımı /Çalışmayan-Çiftçi-İş veren- Öğrenci olmak üzere ayrı branşlarda evrak Türkiyede ki iş durumuna göre hazırlanmalıdır. Gerekli evrak listesi için myvize.com.tr adresinden veya İsviçre konsolosluk sayfasından ulaşabilirsiniz.
İsviçre ticari vizesi alabilmek için. İsviçrede çalışılacak firmadan davetiye olması zorunludur. İş süresi için belirlenen tarihleri içeren davetiye elektronik posta ile tarafınıza kaşeli ve imzalı olarak gönderilmelidir. Diğer randevu ve evrak işlemleri aynıdır. İşlem süresi 4 iş günüdür.
İstanbul İsviçre Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Büyükdere cad. 173, 1. Levent Plaza, A Blok, Kat 3, 34394 Levent/ İstanbul / Ankara İsviçre Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Atatürk Bulvarı 247, P.K. 25, 06692 Kavaklıdere / Ankara
İstanbul İsviçre Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Büyükdere cad. 173, 1. Levent Plaza, A Blok, Kat 3, 34394 Levent/ İstanbul / Telefon : 0(212) 283 12 82
Ankara İsviçre Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Atatürk Bulvarı 247, P.K. 25, 06692 Kavaklıdere, Ankara / Telefon : 0312 426 88 89
İsviçre 26 schengen ülkesinden biridir. Lüksemburg'un, Schengen kasabasında 1985 yılında imzalanan Schengen Antlaşmasını uygulayan yirmi beş Avrupa ülkesinin topraklarını kapsamaktadır. Schengen bölgesi, alan içinde ve dışında seyahat edenler için sınır kontrolleri ile uluslararası seyahat edenler için tek bir devlet gibi ancak herhangi bir iç sınır kontrolü olmadan çalışır. Tek vize ile tüm Avrupa ülkelerine gidilebilir. (Ayse Yılmaz)
İsviçre vizesi için kişinin şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir. Eylül 2014 tarihinden itibaren biometri uygulamasına geçen Schengen Ülkeleri için randevu günü kişinin şahsen görüşmeye girmesi gerekmektedir. ( KUBRA )
Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.
İsviçre vizesinde red alındığında suresiz yeniden başvuru yapılabilmektedir.
Red sebebinin düzeltilmesi için. Eksik ya da hatalı olan evrağın yenilenmesi gerekmektedir.
Konsolsoluğun belirlediği subeye yatırılır.
İsviçre turist vizesinin sonuçlanma süresi 7 ile 10 iş günü arasında değişmektedir. İstisnai durumlarda bu süreç bazen daha uzun veya daha kısa olabilir. Kişinin pasaport geçmişi, çalışma durumu veya daha önceki seyahatleri vize sonuçlanma süresini etkileyen koşullardandır. ( KUBRA )
İsviçre ticari vizenin sonuçlanma süresi 7 ile 10 iş günü arasında değişmektedir. İstisnai durumlarda bu süreç bazen daha uzun veya daha kısa olabilir. İsviçre ticari vize için davetiye zorunlu evraklardandır, kişinin şahsi durumuna ve davetiye gönderen şirketin değerlendirilme süresine göre sonuçlanma süresi farklılık gösterebilir. ( KUBRA )
ilk önce elçilikten randevu almanız , daha sonra evrakları hazırlayıp çevirileriyle bereber elçiliğe sunduktan sonra başvurunuzun isviçre yabancılar polisinde eş kontrolleri gerçekleştikten sonra onayınızın TR'ye gelmesini beklemelisiniz.Onaydan sonra elçiliğe giderek vizenizi onaylatabilirsiniz.
Dil eğitimi,üniversite ya da öğrenci değişim programı ile gideceğimiz zaman resmi kabullerin gerçekleşmesi lazım.Daha sonra sponsor evrakları ve dil yeterlilik belgenizi sunmanız lazım.
İsviçre Vizesi başvuruları İstanbul Başkonsoluğu' ndan ve Ankara Büyükelçiliği' nden yapılmaktadır. İsrail vize başvurusunda bölge ayrımı bulunmak ile beraber şahsen başvuru yapılmasına gerek yoktur. Vekalet ile beraber tüm işlemleriniz gerçekleştirilmektedir. Turistik, ticari ve aile/arkadaş ziyareti olmak üzere üç tip başvuru şekli vardır. Aile/arkadaş ziyareti ve ticari başvurularınızda davetiye gelmesi zorunludur. Davetiye ile beraber çalışma durumunuza göre diğer evraklarınız ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İşlem süreci 7 ile 10 iş günü içerisinde değişmektedir. (Seda DURAN)
İsviçre Vizesi her şey dahil 150 Eurodur.

Fiyat Listesi

Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

 • sevim saklı
  12/05/2016 - 17:58

  talep edilen kişi sayısı? diye bir şık var burda tekli giriş iki giriş coklu giriş bunlardan hangisini okeyleycez aile birlşetirme vizesi basvuru formunda                    


 • sevim saklı
  12/05/2016 - 17:58

  talep edilen kişi sayısı? diye bir şık var burda tekli giriş iki giriş coklu giriş bunlardan hangisini okeyleycez aile birlşetirme vizesi basvuru formunda                    


 • fatih acabey
  28/08/2016 - 22:53

  İyi gunler benim eşimin amcasi isviçrede surekli oturma iznine sahip bu sayede benle eşimin isviçrede oturma izni verilebilirmi                    


 • Ayse Özgür
  24/08/2016 - 12:16

  Merhaba Annem icin (ev hanimi)Isvicre vizesi cikarmak icin randevu almak istiyoruz nasil alabilriz ? (Bircok belgeyi hazirladik)Islemleri Gaziantep ten de yapabilirmiyiz?                    


 • Fadime kum
  31/08/2016 - 22:42

  Merhabalar benim eşim İsviçreli bu yaz evlendik ve dolayısıyla bende Oray'a gidecem onun için randevu aldım İstanbul başkonsolosluktan bu ayın 7 de randevuya gidecem benden istenilen evrakların hepsini tamamladım tahminen vizem kaç günde gelir ve ben üni.mezunuyum bunun bana katkısı olur mu acaba ? Teşekkürler...                    


 • Kadir
  01/10/2016 - 00:46

  Merhaba biz aile birleşim vizesi için randevu aldık gittik görüştük evrakları eksiksiz verdik ve geçen gün aradığımda evrakların incelendiğini ve geçen hafta İsviçre'ye gönderildiğini söylediler bundan sonraki bekleme sürecim tam olarak ne kadar olur acaba teşekkürler kolay gelsin                    


 • Mehmet Akif Göçmen
  14/11/2016 - 18:04

  Merhabalar, Yılbaşında İsviçre'de bulunan akrabalarımın yanına tatile gitmek için vize başvurusu yapmak istiyorum. Ancak randevu için 30 Kasım tarihini veriyorlar ve vizenin sonuçlanması dolayısıyla yılbaşı tatili için biraz riskli. Bu sürenin daha öne çekilmesi mümkün müdür? Veyahut sizlerin danışmanlığı ile daha erkene randevu almam mümkün müdür? Teşekkürler.                    


 • Mehmet Akif Göçmen
  14/11/2016 - 11:53

  Merhabalar, Yılbaşında İsviçre'de bulunan akrabalarımın yanına tatile gitmek için vize başvurusu yapmak istiyorum. Ancak randevu için 30 Kasım tarihini veriyorlar ve vizenin sonuçlanması dolayısıyla yılbaşı tatili için biraz riskli. Bu sürenin daha öne çekilmesi mümkün müdür? Veyahut sizlerin danışmanlığı ile daha erkene randevu almam mümkün müdür? Teşekkürler.                    


 • Savaş tanıt
  12/11/2016 - 00:17

  Aile ziyareti                    


 • ruveyda
  02/12/2016 - 14:08

  Merhaba kolay gelsin benim İsviçre'de akrabam var ve gezmeye gitmek istiyorum ne yapmam gerekiyor ve ne kadar süre geçer şimdiden teşekkür ederim                    


 • serhat kaya
  21/07/2017 - 11:25

  lisans mezunuyum .. isviçreye nasıl gidebilirim                    


 • emre
  02/04/2017 - 02:41

  merhaba ben sözleşmeli öğretmenlik yapıyorum şuan. isviçrede bi şirketten iş teklifi aldım. çalışma izni için şartlar neler ve vize için gerekli evraklar nelerdir? iyi günler                    


 • Birol Şimsek
  04/12/2017 - 09:16

  Aile birleşim vizesi için baş vurdum. Aylıgım iki kişiyi geçindirecek düzeyde. Kredi borcum olması vizenin çıkmasına engel olurmu tşk ler                    


 • murat yurtsever
  07/12/2017 - 13:41

  İyi günler ben bir restaurant sahibiyim ankarada yaşıyorum ve iş yerimde ankarada isviçreye turistik gideceğim yanımda eşim ve 16 yaşında oğlumuda götüreceğim elçilik başvuru almıyormuş eşim ve oğlum ilk defa yurt dışına çıkacak bana bunlarla ilgili yardımcı olabilirmisiniz ?                    


 • Mustafa açıksöz
  02/02/2018 - 00:34

  Daha önce Kıbrıs’a gittim, aynı pasaportla İsviçre vizesi almak istiyorum bir sorun çıkar mı                    0 850 346 68 74