İsviçre Vizesi

İsviçre Vizesi

Ülke Başkent: Bern
  • Para Birimi: İsviçre frangı (CHF)
  • Telefon Kodu: + 41
  • Nüfus: 8 Milyon

Açıklama

İsviçre Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Değerli Ziyaretçimiz;

Global Vize , İsviçre'ye dair olan, İsviçre vizesi başvurularınız da, etkili bir şekilde gerek kurumsal gerekse de bireysel olmak üzere danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu hizmet kapsamında, İsviçre'ye gidebilmeniz için gerekli olan,İsviçre vize, belgeleri, İsviçre vize ücreti ve dahi benzeri konularda etkili bir şekilde bilgiler alacak, söz konusu bilgileri izniniz doğrultusunda SMS ya da e-posta adreslerinize basit bir anlatım olmak üzere göndereceğiz.

İsviçre'ye gerçekleştirmek istediğiniz, kısa ya da uzun vadeli ziyaretler için ayrı ayrı şartlar bulunmaktadır. Kısa süreli herhangi bir seyahat acentesi ile anlaşabilir, aracı kurum kapsamında, vize başvurunda bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra, söz konusu olan ülkemiz dahilinde ki isviçre elçiliklerine başvuruda bulunabilirsiniz.


İsviçre Vizesi - İsviçre Vize Başvurusu - İsviçre Vize Ücreti - İsviçre Konsolosluğu - İsviçre Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


İsviçre Vizesi Alacak olan kiilerin akraba veya tanıdıkların yanına gidildiğinde konsolosluk şahsen ve davetiye isteyebilmektedir. İsviçre Vizesi Alıcak olan kişiler Ayrıca vukuatlu nüfus kayıt örneği istenmektedir.
İsrail vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.
Pasaportunuzda daha önceden alınmış bir İsviçre vizesi yoksa konsolosluk şahsen görüşme talep etmektedir. Ayrıca pasaportta en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.
Konsolosluk randevulu sistem ile çalışmaktadır.

Vizesi


  • Büyükelçi
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • Gezi Notları
  • Soru - Cevap
  • Soru Sor

İsviçre Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

İsviçre vize başvurusunda bulunabilmek için. Altı (6) ay gecerliliği olanTürkiye cumhuriyeti pasaportuna sahip olmak gereklidir. İsviçre vizesi schengen ülkelerine dahil olduğu için İsviçre konsolosluğundan randevu alınması zorunludur. On line sistem üzerinden İsviçre vizesi randevusu alınarak sahsi evrakların hazırlanması zorunludur. Randevu gününe kadar gerekli evrak listesi ve başvuru formu eksıksız bir biçimde doldurulur. İmzalanacak bölümler imzalanarak eksiksiz bir şekilde İsviçre konsolosluğuna teslim edilir. İsviçre vize işlem süresi 7 iş günüdür. (Ayşe Yılmaz)

İsviçre vize başvurusu için gerekli evrak listesi SSK calısan- Kamu çalışanı-Emekli-Reşit olmayan çocuk-Ev Hanımı /Çalışmayan-Çiftçi-İş veren- Öğrenci olmak üzere ayrı branşlarda evrak Türkiyede ki iş durumuna göre hazırlanmalıdır. Gerekli evrak listesi için myvize.com.tr adresinden veya İsviçre konsolosluk sayfasından ulaşabilirsiniz.

İsviçre ticari vizesi alabilmek için. İsviçrede çalışılacak firmadan davetiye olması zorunludur. İş süresi için belirlenen tarihleri içeren davetiye elektronik posta ile tarafınıza kaşeli ve imzalı olarak gönderilmelidir. Diğer randevu ve evrak işlemleri aynıdır. İşlem süresi 4 iş günüdür.

İstanbul İsviçre Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Büyükdere cad. 173, 1. Levent Plaza, A Blok, Kat 3, 34394 Levent/ İstanbul / Ankara İsviçre Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Atatürk Bulvarı 247, P.K. 25, 06692 Kavaklıdere / Ankara

İstanbul İsviçre Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Büyükdere cad. 173, 1. Levent Plaza, A Blok, Kat 3, 34394 Levent/ İstanbul / Telefon : 0(212) 283 12 82

Ankara İsviçre Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Atatürk Bulvarı 247, P.K. 25, 06692 Kavaklıdere, Ankara / Telefon : 0312 426 88 89

İsviçre 26 schengen ülkesinden biridir. Lüksemburg'un, Schengen kasabasında 1985 yılında imzalanan Schengen Antlaşmasını uygulayan yirmi beş Avrupa ülkesinin topraklarını kapsamaktadır. Schengen bölgesi, alan içinde ve dışında seyahat edenler için sınır kontrolleri ile uluslararası seyahat edenler için tek bir devlet gibi ancak herhangi bir iç sınır kontrolü olmadan çalışır. Tek vize ile tüm Avrupa ülkelerine gidilebilir. (Ayse Yılmaz)

İsviçre vizesi için kişinin şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir. Eylül 2014 tarihinden itibaren biometri uygulamasına geçen Schengen Ülkeleri için randevu günü kişinin şahsen görüşmeye girmesi gerekmektedir. ( KUBRA )

Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.

İsviçre vizesinde red alındığında suresiz yeniden başvuru yapılabilmektedir.

Red sebebinin düzeltilmesi için. Eksik ya da hatalı olan evrağın yenilenmesi gerekmektedir.

Konsolsoluğun belirlediği subeye yatırılır.

İsviçre turist vizesinin sonuçlanma süresi 7 ile 10 iş günü arasında değişmektedir. İstisnai durumlarda bu süreç bazen daha uzun veya daha kısa olabilir. Kişinin pasaport geçmişi, çalışma durumu veya daha önceki seyahatleri vize sonuçlanma süresini etkileyen koşullardandır. ( KUBRA )

İsviçre ticari vizenin sonuçlanma süresi 7 ile 10 iş günü arasında değişmektedir. İstisnai durumlarda bu süreç bazen daha uzun veya daha kısa olabilir. İsviçre ticari vize için davetiye zorunlu evraklardandır, kişinin şahsi durumuna ve davetiye gönderen şirketin değerlendirilme süresine göre sonuçlanma süresi farklılık gösterebilir. ( KUBRA )

ilk önce elçilikten randevu almanız , daha sonra evrakları hazırlayıp çevirileriyle bereber elçiliğe sunduktan sonra başvurunuzun isviçre yabancılar polisinde eş kontrolleri gerçekleştikten sonra onayınızın TR'ye gelmesini beklemelisiniz.Onaydan sonra elçiliğe giderek vizenizi onaylatabilirsiniz.

Dil eğitimi,üniversite ya da öğrenci değişim programı ile gideceğimiz zaman resmi kabullerin gerçekleşmesi lazım.Daha sonra sponsor evrakları ve dil yeterlilik belgenizi sunmanız lazım.

İsviçre Vizesi başvuruları İstanbul Başkonsoluğu' ndan ve Ankara Büyükelçiliği' nden yapılmaktadır. İsrail vize başvurusunda bölge ayrımı bulunmak ile beraber şahsen başvuru yapılmasına gerek yoktur. Vekalet ile beraber tüm işlemleriniz gerçekleştirilmektedir. Turistik, ticari ve aile/arkadaş ziyareti olmak üzere üç tip başvuru şekli vardır. Aile/arkadaş ziyareti ve ticari başvurularınızda davetiye gelmesi zorunludur. Davetiye ile beraber çalışma durumunuza göre diğer evraklarınız ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İşlem süreci 7 ile 10 iş günü içerisinde değişmektedir. (Seda DURAN)

İsviçre Vizesi her şey dahil 150 Eurodur.

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33