İtalya Vize Başvurusu

Ülke Başkent: Roma
  • Para Birimi: Euro (€)
  • Telefon Kodu: + 39
  • Nüfus: 58.126 Milyon

Açıklama

Vize Merkezi aracılığıyla İtalya Vizenizi nasıl alabilirsiniz?

1.Adım – Vize Merkezi Ücretsiz Destek Hattını arayın.

Vize Başvuru Merkezi - İtalya Vize Birimi Ücretsiz Destek Hattından temsilcilerimizle irtibata geçerek statünüze ve seyahat amacınıza yönelik istenilen belgelerin listesini talep ediniz. Temsilcilerimizle yapacağınız görüşmede size yöneltilen sorulara eksik veya yanlış bilgi verilmemesi, seyahat amacınıza uygun olan vize türüne başvurmanızı sağlamak için büyük önem taşır. İtalya  Vizesi başvuru merkezimizden alabileceğiniz Vize türü; turistik, ticari ve aile ziyareti vizelerini kapsayan 90 günü aşmayan kısa süreli vizedir.

2. Adım – Vize türünüze göre gerekli belgeleri tedarik edin.

Vize Başvuru Merkezi –İtalya Vize Birimi Ücretsiz Destek Hattı temsilcilerimizin sizlere verdiği bilgiler doğrultusunda, başvurunuz için istenilen belgelerin tam olarak teslim edilmesi gerekmektedir. İtalya Schengen Vize başvurularında italya konsoloslugu öncelikle şahsen doldurduğunuz vize başvuru formu ibraz edilmelidir. Diğer belgeler seyahat amacınıza göre değişiklik göstermekte olup, temsilcilerimiz tarafından bildirilen belgelerdir.

Vize başvurunuzun gerçekleştirilmesi sırasında yaşanabilecek olan sorunların önüne geçebilmek için istenilen tüm belgeler eksiksiz ve doğru olarak ibraz edilmelidir.

3. Adım – Belgelerinizi dosyalayıp kargo ile vize merkezine ulaşmasını sağlayın.

Vize Başvuru Merkezi – İtalya Schengen Vize başvuruları direkt konsolosluğa yapılamamaktadır. İtalya Vize Birimi temsilcimiz tarafından seyahat amacınıza yönelik bildirilen gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde dosyalayıp Vize Başvuru Merkezi ofisimize kargo ile gönderin. Kargo takip numaranız ile kargonuzun durumunu sorgulayabilirsiniz. italya vize ücretini ödeyin.

4. Adım – Eksik belge, randevu ve işleyiş hakkında bilgilendirme

Vize Başvuru Merkezi – İtalya Vize Birimi, gönderdiğiniz dosyanızı inceledikten sonra bir bilgilendirme maili gönderir. Bu mail,  eksik veya hatalı belgeleriniz ile ilgili bilgilendirme içindir. Eğer her şey eksiksiz ve doğru ise temsilcimiz randevu alma işlemini sizin adınıza yürütür ve randevu gününü size bildirir.

5. Adım – Biyometri işlemi

Biyometri İşlemi, 25 Eylül 2014 tarihinden beri İtalya Schengen vizesi için uygulanan bir süreçtir. Biyometri İşlemi (parmak izi taraması ve biyometrik fotoğraf) İtalya Schengen vizesi başvurusunda bulunan kişiler için zorunludur. Bu işlem kimlik sahteciliğinin önüne geçmek amacıyla uygulanmaktadır. Temsilcilerimiz bu süreç zarfında başvuru sahiplerine rehberlik edecektir.

6. Adım – Pasaport teslimatı

İtalya Schengen vizesinin çıkış süresi randevudan sonra ortalama 3 – 10 iş günüdür.                                                    Vize Başvuru Merkezi Birimimiz tüm süreci sizin adınıza takip eder. İşlemler tamamlandığında pasaportunuz talebiniz doğrultusunda kargoyla veya ofisimizde şahsen teslim edilir.

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33