Letonya Vizesi - Letonya Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Riga
Nüfus :
2.291 Milyon
Para Birimi:
Euro (€)
Telefon Kodu :
+ 856

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :  Letonya Vizesi Nasıl Alınır?

Bu yazımızda Baltık denizi kıyısında yer alan bir Avrupa ülkesi olan Letonya Vizesi Nasıl Alınır? Aktarmaya çalışacağız…

Letonya Vizesi


Letonya vizesi, bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarına şart koşulmaktadır. Yeşil, siyah ve gri pasaporta sahip Türk Vatandaşlarına ise 90 günü aşmayan seyahatleri için vize uygulanmamaktadır.

Letonya bir Schengen ülkesi olarak kabul edildiğinden dolayı Letonya Vizesi Schengen kurallarına göre uygulanmaktadır. Schengen kurallarına göre pasaportun 10 yılı aşkın süredir alınmamış olması, en az 2 sayfasının boş olması ve seyahat bitiş tarihinden itibaren pasaportun 6 ay geçerliliği olması şart koşulmaktadır. Letonya vizesi almak isteyen vatandaşlar bir sağlık sigortası yaptırmak zorundadır.


Letonya vize çeşitleri ise şöyledir;

Letonya Turistik vize 

Letonya Ticari vize

Letonya vizesi almak isteyen vatandaşların issiz veya kendisine bakacak kadar yeterli düzeyde geliri yok ise vize başvuruları genellikle olumlu sonuçlandırılmamaktadır. Konsolosluk vize başvuruları sırasında sizden gelirinizi ispatlamanızı da isteyebilmektedir. Daha detaylı bilgi için Global Vize Danışmanlık firması ile iletişime geçmenizi önermekteyiz..

Letonya Vize Başvurusu

Letonya Vize Başvurusu yapacak olan kişiler yeni pasaport almış iseler mutlaka eski pasaportlarının geçerlilik süresinin yeni pasaporta aktarılmasına dikkat etmelidirler aksi halde ülkeye girişte sıkıntılar çıkabilmektedir. Vize pasaportunda sahibinin imzasının mutlaka bulunması gerekmektedir. 

Letonya Vize Başvuru formu Letonca veya İngilizce olarak doldurulmalıdır. Bu Formun eksiksiz ve düzgün bir şekilde doldurulmasına büyük özen gösterilmelidir. 

Letonya Konsolosluğu

Letonya Konsolosluğu vize başvurularını hafta içi Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe günlerinde kabul etmektedir. Başvuru saatleri ise 10.00 ila 13.00 saatleri arasında olmaktadır. Letonya Konsolosluğu tarafından değerlendirilen vize başvuruları ortalama olarak 7 gün içerisinde açıklanmaktadır. Konsolosluğunun yoğun olduğu zamanlarda ise bu süre 30 güne kadar çıkabilmektedir.  Bu yüzden mutlaka seyahatlerinizden en az 30 gün öncesinden başvurularınızı yapmanızı önermekteyiz.

Letonya Vize fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve Letonya Vize randevusu  başvurularınızın olumlu sonuçlanma ihtimalini artırmak için Global vize danışmanlık firması uzmanları ile  0850 346 68 74 numaralı telefon aracılığıyla etkileşimde bulunabilirsiniz…

Letonya Türkiye Büyükelçiliği Rigada Hizmet Vermektedir. 

Letonya Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri


1.Ocak

Yeniyıl

Paskalya arifesi, Paskalya

1. Mayıs

İşçi bayramı, Letonya Cumhuriyeti, Kurucu Meclis toplantı günü

4. Mayıs

Özgürlük günü

23. Haziran

Ligo bayramı (yaz gündönümü)

24. Haziran

Jani bayramı (yaz gündönümü)

18. Kasım

Bağımsızlık günü (1918)

24., 25. un 26. Aralık

Noel bayramı (kış gündönümü)

31. Aralık

Yılbaşı ertesi günü


Letonya Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Açıklama

Letonya Vizesi - Letonya Vize Başvurusu - Letonya Vize Ücreti - Letonya Konsolosluğu - Letonya Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

Letonya Ankara Büyükelçiliği İletişim Reşit Galip Caddesi No : 95 G.O.P., Çankaya Letonya İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Eski Bağdat Caddesi, Çamlık Çıkmazı No.1 Küçükyalı, Maltepe–İstanbul
Letonya İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Eski Bağdat Caddesi, Çamlık Çıkmazı No.1 Küçükyalı, Maltepe–İstanbul Tel : 0212 232 00 88
Laos Ankara Büyükelçiliği : Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA Telefon: 0 (312) 426 88 89
Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.
Başvuruyu elçiliğe şahsen yapmanız gerekir.Başvurunuzu RESIDENCE PERMITS olarak yapmanız lazım.Eşten gelen elektronik davet yazısı ve diğer evraklarınızla beraber başvurunuz en geç 20 gün içinde sonuçlanacaktır.
Letonya vize ücreti her şey dahil 150 Eurodur.

Fiyat Listesi

Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

  • Yönetici
    -

    Henüz bu ülke için soru sorulmamış.0 850 346 68 74