Macaristan Vizesi

Macaristan Vizesi

Ülke Başkent: Budapeşte
 • Para Birimi: Forint (HUF)
 • Telefon Kodu: + 36
 • Nüfus: 9.905 Milyon

Macaristan Vizesi

 • Değerli Ziyaretçimiz;
 • Macaristan ülkesine giriş ve çıkışlarınızda kesin, net bir şekilde gereklilik arz eden, "Macaristan Vizesi" belgesini nasıl ve ne şekilde alabilirsiniz, Macaristan Vize alım koşulları hakkında detaylı bilgilere, gerekli evrak bilgilerine nasıl ulaşabiliriz? Gibi düşüncelerinizin tek ve net olarak adresi Global Vize kurumudur.
 • Öyle ki bizler Vize merkezi olarak Macaristan ülkesine dair Macaristan vize koşullarını, bireysel durumunuza özel vize koşullarını detaylı bir şekilde bilmekte ve bu bilgileri her defasında, güncellemekte olan bir firmayız. Macaristan Vize ücretleri ve yukarıda bahsettiğimiz bilgiler sizlerin tarafına etkili bir şekilde SMS ya da e-posta aracılığı ulaştırılacaktır. Bu ulaştırmalar, haber iletimleri dahilinde sizlerden, herhangi bir şekilde ücret talebi kesinlikle olmayacaktır. 


Macaristan Vizesi  Nasıl Alınır 

 • Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerine vize gereklidir.
  Hususi (Yeşil ), Diplomatik (Siyah) ve  Hizmet (Gri)  Pasaport sahipleri ise vizeden muaftır ve  180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla giriş yapabilirler. Macaristan schengen vizesi için gerekli evrakları organize ederek, Macaristan vize uyum koşullarını yerine getirerek alınabilir. Bunun konsolosluk başvurularınızı yapmakta yetkili olan Global vizeyi  0850 346 64 74 arayarak tüm vize  çeşitlerine eğitimli personellerimiz tarafından gerekli olan tüm evraklar tarafınıza bildirilecek olup vize evrak hengamesini ve tüm süreci minimuma indireceksiniz.


Macaristan turistik vizesi nasıl alınır

 • Macaristan Konsolosluğu turistik  vize müracaatları Ankara,İstanbul,İzmir,Antalya ve Gaziantep şubelerimiz olan Global Vize aracılığı ile yapabilirsiniz. Başvuru tarihinden son 5 yıl öncesinde herhangi bir schengen ülkesine parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile birlikte  Global Vize aracılığı başvuru yapabilirsiniz. Schengen alanına giren Macaristan vizesini almak için gerekli evrakları hazırlayıp tarafımıza başvuru yapmanız yeterlidir. Turist vizesi almak için otel rezervasyonunuz mutlaka olmalıdır. Dönüş tarihinizden itibaren pasaportunuzda 3 aylık (90 gün)  sürenin kalmış olması gerekmektedir.


Macaristan Turistik vizesi kaç günde sonuçlanır

 • Macaristan turist vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta olup  15  iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğunluğuna göre bu süre değişebilir. Yoğun olduğu dönemlerde bu süre  ile 15 iş gününü geçebildiği gibi seyahatinizi baz alarak işlem süresi de değiştiği görülmektedir.


Macaristan ticari vizesi nasıl alınır

 • Macaristan Konsolosluğu ticari vize müracaatları Ankara,İstanbul,İzmir,Antalya ve Gaziantep şubelerimiz olan Global Vize aracılığı ile yapabilirsiniz. Başvuru tarihinden son 5 yıl öncesinde herhangi bir schengen ülkesine parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile birlikte  Global Vize aracılığı başvuru yapabilirsiniz. Macaristan’dan gelecek olan ticari davetiye/fuar davetiyesinde çağırılan kişi olarak sizin / firmanızın  tüm bilgilerinizle beraber sizi çağıran firmanın tüm bilgileri olması gerekmektedir. Örneğini firmamızda sizinle özel olarak ilgilenecek  deneyimli personellerimizden isteyebilirsiniz. Şirket adına ziyaret gerçekleştirilecekse, şirket izin yazısının alınması gerekmektedir. Şirket sahibinin yazacağı dilekçede Macaristan’a ticari ziyarette bulunacak personelin şirketten izinli olduğu tarihleri belirtmesi ve o personelin  işine devam edeceğinin yazması gerekmektedir. Dilekçenin kaşeli ve ıslak imzalı olması gereklidir. Macaristan ticari vizesi için pasaportun başvuru sırasında en az 3 ay geçerliğinin olması ve 2 sayfasının boş olması gerekmektedir Macaristan


Ticari vizesi kaç günde sonuçlanır

 • Macaristan ticari vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta olup   bütün schengen ülkelerinde olduğu gibi  5 ile 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğunluğuna göre bu süre değişebilir. Yoğun olduğu dönemlerde bu süre 10 iş günü sürebilmektedir.

Macaristan vizesi için hangi evraklar gerekiyor

 • Macaristan vizesi için evraklar çalışma durumuna göre değişmekte ve düzenli olarak değişiklik göstermetedir. En sağlıklı bilgiyi firmamızı 0850 346 64 74 arayarak güncel olarak talep edebilirsiniz. Unutmayın yanlış/farklı evrak başvuru sırasında kabul edilmiş olsa dahi vizenizin red olarak gelmesi yüksek ihtimaldir.


Macaristan Vize ücreti ne  kadardır

 • Vize bedeli kalacağınız günün sigortasına göre ücreti değişmektedir. Ortalama 1 hafta /10 günlük seyahatler için Konsolosluk vize bedeli, Koordinasyon bedeli, 30.000 euro teminatlı seyahat tarihlerinizi kapsayan seyahat sağlık sigortanız , danışmanlık bedelimiz dahil olarak 170 euro ya gelmektedir. Bu belirtilen ücret dışında vize konusunda herhangi bir masrafınız olmayacaktır. Sadece acil gidişleriniz için konsolosluklar Vip / Ekspress randevu seçeneği (100 euro) sunmantadır.
 • Macaristan vize ücreti ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

Macaristan vize ücretini nereye yatıracağım

 • Macaristan vize ücretiniz başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz  As Visa merkezlerine nakit olarak yapabilirsiniz.


Macaristan vizesi için benim bir yere gelmeme gerek var mı

 • Başvuru tarihinden son 5 yıl öncesinde herhangi bir schengen  ülkesine parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile  birlikte   Global Vize aracılığı başvuru yapabilirsiniz. Tüm başvuru takibini profesyonel ekibimiz tarafından yapılacak olup vizeniz kapınıza kadar yollanacaktır.


Macaristan vizesinden red aldığımda ne yapabilirim

 • Macaristan vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa red sebebiniz de belirtilen yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Alınan cevaba göre Konsolosluğa itiraz edebilirsiniz.


Macaristan Aile Birleşimi vizesi için ne yapmam gerekmektedir

 • Aile Birleşimi vizesi,  aile işlemlerin 3 aydan 1-2 yıla kadar sürdüğü , evlilik devamının da zorunlu olduğu bir vize işlem türüdür. Macaristan yabancılar ofisinden eşin yaptığı başvuru sonucu eline ulaştıktan sonra bizzat elçilikten başvuru yapabilirsiniz. Evrak ve başvuru sırasındaki tüm evrak işlemleriniz yine tüm vize türlerinde olduğu gibi profesyonel  çalışanlşarımız tarafından hazırlanabilmektedir.


Macaristan Öğrenci vizesi için ne yapmam gerekmektedir

 • Macaristan dil eğitimi, kısa süreli, (90 günde kadar) yada uzun süresi (90 gün ve üzeri) size uygun vize tipini seçtikten sonra , gerekli evrakları hazırlanması, kursa kabul belgesinin aslı ve sponsor evraklarıyla dosyanızın hazırlanıp, geri kalan gerekli tüm evraklar tarafımızdan sağlanmakta olup sizin ve eğitiminiz için önemli bu vize türünde profesyonel ekibimiz ile yanınızdayız.
 
Macaristan Konsoloslugu nerededir
 • Macaristan Ankara Büyükelçiliği :
 • Sancak, Layoş Koşut Cd. No:2, 06550 Çankaya/Ankara
 • Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu :
 • Gürsel, Yankı Sk. No:27, 34400 Kâğıthane/İstanbul 
 • Macaristan konsolosluğu ile daha detaylı bilgi için tıklayın.


Hangi İllerde Global Vize Şubesi Vardır
 • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
 • Ankara – Gazi Osman Paşa,
 • İstanbul – Harbiye (Avr),
 • İstanbul – Kadıköy (And) ve
 • İzmir – Alsancak’ ta, 
 • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.


son güncellenme tarihi 
06.04.2020


Vizesi


 • Büyükelçi
 • Sıkça Sorulan Sorular
 • Gezi Notları
 • Soru - Cevap
 • Soru Sor

Macaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Global Vize Danışmanlık olarak bir Orta Avrupa ülkesi olan Macaristan Vizesi Nasıl Alınır? Detaylı bir şekilde aktarmaya çalışacağız…

Macaristan Vizesi

Bordo pasaporta sahip her Türk vatandaşı Macaristan Vizesi almak ile zorunlu tutulmaktadır. Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip Türk vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan Macaristan seyahatleri için vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır.

Macaristan 26 Schengen ülkesi arasında sayıldığından dolayı Macaristan Vizesi almak isteyen vatandaşlar Schengen kurallarına tabi tutulmaktadır. Macaristan vizesi başvurularında 18 yaşından küçük çocuklar tek başlarına veya anne babadan bir tanesi ile seyahate çıkması halinde MUVAFAKATNAME ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Macaristan vizesi almaya hak kazanan kişiler ilk olarak Macaristan’dan giriş yapmak üzere diğer Schengen ülkelerine vizesi seyahat edebilme hakkına sahip olmaktadırlar.

Macaristan Vize Başvurusu

Macaristan Vize Başvurusu yapmak isteyen vatandaşların pasaportlarının 10 yaşından büyük olmaması gerekir. Ayrıca pasaportta 2 boş sayfanın bulunması gerekir. Pasaportun seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir. Aksi halde pasaportun yenilenmesi talep edilmektedir.

Macaristan vize başvurusunda eğer var ise eski pasaportunuzu Macaristan Konsolosluğuna göstermeniz referans olması açısından oldukça önemli olabilmektedir.

Macaristan vize başvuru formu Türkçe olarak doldurulabilmektedir. Büyük harflerle ve okunaklı bir şekilde bilgilerinizi doldurmanızı önermekteyiz. Macaristan’a seyahat etmek isteyen yabancı uyruklu kişiler seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar.

Macaristan Konsolosluğu

Macaristan Konsolosluğu vize başvurularında yetkilendirmiş olduğu vize danışmanlık firmalarına yetki vermiştir ancak yeni vize alacaklar ve daha önce vize başvuruları reddeden kişilerin bizzat başvuruda bulunmaları zorunlu tutulmaktadır.

Macaristan Konsolosluğu hafta içi her gün 9.00 ile 12.00 saatleri arasında başvuruları kabul etmektedir. Vize başvuruları 10 gün içinde sonuçlandırılmaktadır. Başvuru sürecini bekleme konusunda sıkıntılar yaşamak istemeyen kişilerin mutlaka 30 gün öncesinden Macaristan Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunmaları daha sağlıklı olacaktır.Macaristan Konsolosluğu express vize uygulaması yapmamaktadır.

Macaristan vize başvurularında sizlere yardımcı olmak amacı ile vize danışmanlık firmalarından biri olan Global Vize Danışmanlık uzman personelinden yardım almak için 0850 346 68 74 telefondan 7 gün 24 iletişime geçebilirsiniz. 

Macaristan Ankara Büyükelçiliği:
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Macaristan’a seyahat etmeyi planlayan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Macaristan vizesi başvurusu yapmak zorundadırlar. Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport veya Hizmet (Gri) Pasaportu hamili kişiler, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için Macaristan vize işlemleri tabi değildirler. Macaristan Devleti Schengen Bölgesi’ne üye ülkeler arasında yer almaktadır. Macaristan’a seyahat etmek isteyen kişilerin pasaportunda geçerli Schengen vizesi bulunuyorsa bu kişiler Macaristan vize Başvurusu Schengen vizelerinin geçerliliği süresince muaf tutulmaktadırlar. Macaristan vize başvurusu için kişinin seyahat amacına ve çalışma durumuna uygun olarak gerekli evraklar değişkenlik göstermektedir. Macaristan vizesi için yapılacak ilk işlem seyahat amacını ve gidiş tarihini belirlemektir. İşlem süresi 7 ila 10 iş günü arasında değişen Macaristan vizesi için kişinin şahsen başvuruya gelmesi zorunludur. Eğer kişi 26 Eylül 2016 tarihinden sonra Schengen vizesi için parmak izi taramasına girmiş ise şahsen başvuruya gelmesine gerek yoktur. ( KUBRA )

Macaristan Turist vizesi başvurusu için gerekli evrak listesi kişinin çalışma durumuna uygun olarak değişmektedir. Turistik Macaristan vizesi için, kişinin dosyasında Macaristan'dan gelen herhangi bir davet yazısı olmak zorunda değildir. Turistik vize için kişinin konaklama bilgisi otel rezervasyonu yapılarak dosyasında ilgili makama sunulur. Yapılan rezervasyonlar gerçek olmakla beraber, elçilik ya da konsolosluk uygun görür ise otelden kişi adına rezervasyon teyidi alma hakkına sahiptir. Macaristan turist vize başvurusu için kişinin şahsen başvuruya gelmesi gerekmektedir. Yeni yasa gereğince kişi 26 Eylül 2014 tarihinden sonra Schengen vizesi için parmak izi taramasına girmiş ise şahsen başvuruda bulunmasına gerek yoktur. Aracı temsilcilikler vasıtası ile Macaristan vize Başvurusu tamamlayabilir. Macaristan turistik vize başvurusunun sonuçlanma süresi 7 ila 10 iş günü arasında değişkenlik gösterirken istisnai durumlarda bu süreç bazen daha uzun veya daha kısa olabilir. Bu sebeple randevu tarihinin alınması da hesaba katılarak, Macaristan seyahatinizden en az 20 gün önce Macaristan vize işlemlerinizi başlatmanız tavsiye edilir. ( KUBRA )

Macaristan ticari vize başvurusu için gerekli evrak listesi kişinin çalışma durumuna uygun olarak değişmektedir. Ticari Macaristan vizesi için, kişinin dosyasında Macaristan'dan gelen davet yazısı olmak zorundadır. Ticari vize için davetiyeler mail ortamında kabul edilirken davetiyenin içeriği önem arz etmektedir. Davet yazısının içeriğinde kişinin adı ve soy adı ile beraber pasaport numarası mutlak suretle yazılmalı, davet edilen tarih ve ticari görüşmenin ne amaçla yapılacağı beyan edilmelidir. Macaristan ticari vize başvurusu için kişinin şahsen başvuruya gelmesi gerekmektedir. Sonuçlanma süresi 7 ila 10 iş günü arasında değişkenlik gösterirken istisnai durumlarda bu süreç bazen daha uzun veya daha kısa olabilir. Bu sebeple randevu tarihinin alınması da hesaba katılarak, Macaristan seyahatinizden en az 20 gün önce Macaristan vize işlemlerinizi başlatmanız tavsiye edilir. ( KUBRA )

Macaristan vize Başvurusu için kişinin çalışma durumuna uygun olarak evraklar değişkenlik göstermektedir. Her başvuru sahibi gelir beyanı yapmak zorunda, gelir beyanında bulunamayan kişiler sponsorlu seyahat etmelidirler. Özel sektörde çalışan ve işveren olan kişiler için evrak yoğunluğu artmakla beraber tüm evraklar güncel olarak hazırlanmalıdır. Çalışan konumunda olan kişinin son 1 yıldır düzenli olarak sigortası yatmalı ve son 3 aylık maaş bordrosu dosyasında bulunmalıdır. Bağlı bulunduğu şirketin resmi şirket evrakları, banka hesap dökümü, aile toplum kağıdı, pasaportun aslı ve fotoğraf zorunlu evraklar arasındadır. Kamu kurumunda çalışan bireyler için evraklar daha hızlı hazırlanabilir. Kişinin kurumda çalıştığı beyan eden tüm resmi evraklar ile yine banka hesap dökümü aile toplum kağıdı, pasaportunun adlı ve fotoğraf gereklidir. Macaristan vizesi için gerekli evrak listesi emekli başvuru sahipleri için emeklilik belgesi, banka hesap dökümü, fotoğraf, pasaportun aslı ve aile toplum kağıdı zorunlu evraklar arasındadır. Maddi gelir beyanı yapamayan kişiler, reşit olmayan çocuklar veya öğrenciler birinci derece akrabaları tarafından sponsorlu olarak seyahat etmek zorundadır. Macaristan vizesi için olacak kişinin mesleki durumuna göre evraklar yine değişkenlik göstermektedir. ( KUBRA )

İstanbul Macaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Büyükdere Cad. No: 171, METROCITY Millennium A Blok 6. kat, 34330 1. Levent / İSTANBUL / Telefon :0 (212) 344 1265 - 344 1266 - 344 1267

Ankara Macaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Sancak Mahallesi, Layoş Koşut Cad. No. 2, Yıldız, Çankaya / ANKARA / Telefon : 0312 426 88 89

Macaristan vize harç bedeli kişinin seyahat amacına ve başvuru tipine uygun olarak değişmektedir. Bu sebeple genel geçer bir vize harç bedeli beyanı yoktur. Önemli olan vize tipinizin belirlenmesidir. ( KUBRA )

Macaristan vizesi için 26 Eylül 2014 tarihinden sonra çıkan yeni yasaya göre, kişi bu tarihten sonra Schengen vizesi için parmak izi taramasına girmiş ise şahsen başvuruda bulunmasına gerek yoktur. Ancak verilen tarihten sonra vize işlemleri için parmak izi alınmamış ise şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir. ( KUBRA )

Macaristan vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması bir daha vize başvurusunda bulunamayacağınız anlamına gelmemektedir. Önemli olan red gerekçenizin ne olduğudur. Red alınmış bir pasaport için yeniden başvuru yapılırken olumsuz sonuçlanmasına neden olan durumu ortadan kaldırmak birinci hedeftir. Sonrasında başvuru süreci aynı adımlarla devam etmektedir. ( KUBRA )

Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.

Macaristan vize başvurusu için gerekli işlem ücretini ilgili banka hesabına havale yapabilirsiniz. ( KUBRA )

Macaristan turistik vize başvurusunun sonuçlanma süresi 7 ila 10 iş günü arasında değişmektedir. İstisnai durumlarda bu süreç bazen daha uzun veya daha kısa olabilir ( KUBRA )

Macaristan ticari vizesinin sonuçlanma süresi kişinin pasaport özgeçmişine göre değişkenlik gösterirken işlem süresi 7 iş günüdür. İstisnai durumlarda bu süreç bazen daha uzun veya daha kısa olabilir. ( KUBRA )

macar vatandaşı eş ile aile birleşimi direk olarak elçilikten müracaat edililiyor.Müraccat için gerekli evraklar elçiliğe sunulduktan engeç 30 iş gününde yanıtını alabiliyorsunuz.Eğer ret kararı alınmışsa itiraz dilekçesi yazılarak 15 dün içinde sonuç olabilirsiniz.

Okul kaydınızın ardında gerçekleşecek başvurunuzda mutlaka konaklama yerinizi sağlamanız lazım, bir de geçiminizi nasıl sağlayacağınızı belgelendirmeniz lazım. Eğer Erasmus ile gidecekseniz hibe almışsanız hibe yazınızı mutlaka evraklarınız arasına koymalısınız.

Macaristan vize ücreti her şey dahil 150 eurodur.

Macaristan Vizesi İle Macaristan Gezisi

Avusturya – Macaristan İmparatorluğu’nun dağılmasıyla Orta Avrupa’da bağımsız bir devlet olan Macaristan, komşusu Romanya ile birlikte Karpat Dağları üzerine kurulu bir coğrafyada yer almaktadır. Bununla birlikte Balkan devletlerine de komşu olan Macaristan’ın denize kıyısı bulunmamaktadır. Avrupa Birliği ve NATO üyesi de olan ülke 10 milyonluk bir nüfusa sahiptir.


Macaristan vizesi nasıl alınır?

Schengen bölgesinin bir ülkesi olan Macaristan, bu sebepten ötürü Macaristan vizesi ile ziyaret edilebilir. Macaristan vizesi yoksa ve ayrıca vize almak istiyorsanız en önemli konu konsolosluğun istediği dosyayı eksiksiz biçimde tamamlayıp vermektir. Diğer ülkeler gibi Macaristan Konsolosluğu da son 6 ayda çekilmiş bir fotoğraf, ülke ziyaretinizin nedenini belirten kısa bir dilekçe ve çeşitli birtakım bilgilerin daha verilmesiyle alınabilir. Ülke Macaristan vizesi için her ne kadar online başvurular kabul edilse de muhakkak bir kere konsoloslukta bizzat mülakata girmeniz gerekmektedir. Macaristan vize randevusu alarak gidilebilir ancak konsolosluğa.


Vizeyi aldıktan sonra ülkeyi gezmek kalıyor, nereleri görmelisiniz ?

Macaristan Nasıl Gidilir?

Macaristan vizesi aldıktan sonra  İstanbul Atatürk havalimanından THY ve Pegasus hava yollarının Direk uçuşları mevcuttur.


Balaton Gölü:

Ülkenin Transdanubian bölgesinde yer alan ve çamurlu olmasıyla bilinen göl, Orta Avrupa’nın en büyük gölüdür ve bulunduğu bölgenin tek turist kaynağıdır. Zalata Nehri tarafından beslenen göl, 77 kilometre uzunluğunda ve 14 kilometre genişliğinde olup önemli bir şarap bölgesinde bulunmaktadır. Etrafında çeşitli tarihi kalıntıların da bulunduğu gölü yılda 2,5 milyon civarı turist ziyaret etmektedir.


Budavari Palota:

Budapeşte’deki Macar krallarının kaldığı tarihi “Budin Kalesi”, 1265 yılında tamamlanmıştır. Bir dönem Macar Krallığı’nın resmi sarayı olması sebebiyle Kraliyet Sarayı olarak da adlandırılan kale, Budin Tepesi’nin güneyine inşa edilmiştir. İçinde çeşitli müzeler, 19.yüzyıldan kalma çeşitli evler ve kiliseler bulunmaktadır. 13.yüzyılda inşa edilen kalenin günümüze kalan en eski kısmı 14.yüzıldan kalmadır.  UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde de yer alan kaleyi günümüzde 3 milyona yakın kişi tarafından ziyaret edilmektedir.


Magyar Nemzeti Galeria:

1957 yılında inşa edilen ve sanat müzesi olarak hizmet veren “Ulusal Macaristan Galerisi”, Budin Kalesi’nin içinde yer alan yapılardan biridir. Koleksiyonundaki parçalar Macar halkının hemen hemen tüm zaman dilimlerinden olmakla birlikte, genellikle 19.ve20.yüzyıllarda Batı Avrupa ülkelerinde çalışmış olan çeşitli Macar sanatçılarının eserlerini de bu müzede bulabilirsiniz. Müze Macar sanatının temsil edildiği en önemli müze olmakla birlikte Budapeşte’de yer alan bir diğer sanat müzesi olan “Uluslararası Güzel Sanatlar Müzesine bağlıdır.


Matyas Templom:

Budapeşte’deki Budin Kalesi’nde bulunan müze, Katolik mezhebine hizmet vermektedir. 1015 yılında Roma mimarisine uygun olarak inşa edilen kilisede bu özelliğini sürdürebilecek herhangi bir arkeolojik kısım kalmamıştır. 14.yüzyılda büyük bir restorasyona uğrayan kilise 19.yüyzyıldaki son restorasyonla bugünkü haline kavuşmuştur. Budin Kalesi’ndeki ikinci büyük kilise olan kilisenin Macaristan genelindeki sırası ise 7’dir.


Szepmuveszeti Muzeum: Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Başkent Budapeşte’de bulunan bir diğer sanat müzesi “Uluslararası Güzel Sanatlar Müzesi”, şehrin göbeğindeki Kahramanlar Meydanı’nda yer almaktadır. Ulusal Galeri’den farkı genel olarak farklı kültürlere ait sanat eserlerinin bu müzede sergilenmesidir. 1900 yılında inşasına başlanan ve 1906 yılında hizmete açılan müzede Macaristan’ın çeşitli tarihi yerlerinden eserlerin de bulunduğu 100 bin parçalık bir koleksiyon bulunmaktadır.


 Ne yenir? Macaristan vize başvurusu

Macar mutfağı basit besinlerin çok fazla sos veya baharla birleştirilmeden tüketildiği mutfaklardandır. Çok değişik tatları olmamakla birlikte genelde hayvan ürünlerini tercih ederler. Bu yemeklerden bazıları:


Gulaş:

Macarca’ da çoban demektir. Eskiden otlak alanlarda çalışan çobanların dana etini kuşbaşı hale getirip çeşitli biber, soğan ve bazen patatesle birleştirip yedikleri gulaş; isteğe bağlı olarak kimyon, domates veya yeşil biberle de tüketilmektedir.


Dobos Torta:

Adından da anlaşılabileceği gibi bir tatlı çeşididir. Tiramisuya fazlasıyla benzeyen tatlı, 3-4 ince kek parçasının arasına sürülen çikolata kremasıyla hazırlanır, en üst kısım ile karamelle kaplanarak servis edilir.

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33