Nijerya Vize Başvurusu

Ülke Başkent: Abuja
  • Para Birimi: Nijerya Nairan (NGN)
  • Telefon Kodu: + 234
  • Nüfus: 149.229 Milyon

Açıklama

Globalvize aracılığıyla Nijerya Vizesi nasıl alabilirsiniz?


1.Adım - Nijerya Vize Başvurusu İçin Çağrı Merkezi’mizi arayın.

Nijerya vizesi başvurusu - Nijerya vizesi departmanı Çağrı Merkezi’mizden ulaştığınız yetkililerimiz sizden Nijerya turistik vizesi almak için gerekli evrakları talep edecektir. Gönderilen bilgilendirme mailindeki talep dosyasını eksiksiz ve doğru bilgiler vererek doldurmanız gerekmektedir. Nijerya turistik vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmaması için eksiksiz bir başvuru dosyası ile Nijerya Konsolosluğuna ulaşması gerekir. Bilgi mailinde cevaplayamadığınız sorular bulunduğunda ise yetkililerimizle nasıl cevaplanması ve tamamlanması gerektiği ile ilgili iletişime geçin. Yaşanabilecek herhangi bir aksilik durumunda vize almanız engellenebilir. Bu sebeple doğru bilgiler vermek oldukça önemlidir.

 

2. Adım – Nijerya Vize Başvurusu için size gönderilen bilgi mailinde bulunan evrakları hazırlayın.

 

Nijerya Vize Başvurusu – Nijerya Vize Departmanı Çağrı Merkezi’ndeki yetkililerimizin size gönderdiği bilgilendirme mailinde yer alan evrak listesini eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Eksik veya yanlış bilgi vermeniz gibi aksi bir durumda vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Nijerya vize merkezi olarak başarılı ve hızlı bir şekilde vize almanızı sağlamak için varız. Sorduğumuz tüm sorulara eksiksiz ve doğru bilgilerle cevap vermeniz oldukça önemlidir. Vize Talep Dilekçesi, Fotoğraf, Pasaport, Vize Başvuru Formu ve Banka Hesap Özeti tüm vize türlerinde ortak olarak istenen belgelerdir. Hazırlamanız gereken başvuru evrakları seyahatinizin amacına ve sizin mesleğinize göre değişkenlik gösterdiği için profesyonel bir hizmet almanız sizin yararınıza olacaktır. 

 

3. Adım – Nijerya Vize Başvurusu İçin Evraklarınızı kargo yapın.

 

Nijerya Vize Başvurusu – Nijerya Vize Departmanı yetkilileri aracılığı ile Nijerya vize başvurusu yapmak için size gönderilen bilgi mailindeki evrakları dikkatle inceleyin. Evrakların eksik veya yanlış bilgi içermemesi gerekir. İçerdiği bilgilerin gerçeği yansıtması önemlidir. Başvuru sırasında beyan ettiğiniz bilgileri belgelerle kanıtlayabilmelisiniz. Tamamladığınız evrakları Nijerya Vize Merkezi’ne kargolayın. Kargo ücreti gönderici ödemeli olarak ödenmelidir. Kargoyu gönderdiğiniz şirket tarafından size verilen kargo takip numarası ile kargonuzu takip etmelisiniz. Başvuru dosyasının kargo sırasında kaybolması durumunda bütün mesuliyet kargoyu gönderen başvuru sahibine aittir. 

Nijerya Vize Departmanı yetkililerine ulaşan belgeler dikkatle incelenerek eksik belge bulunması halinde tamamlamanız için sizinle iletişime geçilir. Eğer tamamıyla doğru bir başvuru dosyasına sahipseniz Nijerya Konsolosluğu’na sizin adınıza başvuru dosyanız gönderilir. Sonrasında konsolosluktaki randevunuz için bilgilendirilirsiniz. 

 

 

4. Adım – Nijerya Vize Başvurusu için süreç hakkında bilgilendirme

 

Nijerya Vize Başvurusu – Nijerya Vize Departmanı’na kargo yoluyla gönderdiğiniz Nijerya vize başvuru dosyanız dikkatle incelenmektedir. Bu inceleme sonrasında eksik evrak tespit edilirse size evrakların takibi için bilgi maili gönderilir. Evraklarını doğru gönderen danışanlarımız için de konsolosluktan randevu ve saat talep edilir. Onaylanan randevular için yolcularımızla iletişime geçilir. Konsoloslukların eksik veya yanlış bilgi karşısındaki tutumları oldukça sert olmakla birlikte kurallar katıdır. Bu nedenle tarafımıza doğru bilgi vermeniz önemlidir. 

 

 

5. Adım – Nijerya Vize Başvurusu için biyometri bilgisi

 

Nijerya Vize Başvurusu – Nijerya Vize Departmanı’na biyometrik olarak çektirdiğiniz fotoğrafı, diğer evraklarla birlikte gönderdiğinizde Nijerya vize başvuru süreciniz boyunca size asistanlık yapacağız. 

 

 

6. Adım – Nijerya Vize Başvurusu sonrasında Pasaport teslimi

 

Biyometrik bilgilerini tarafımıza ulaştıran veya biyometrik bilgi sunmasına gerek olmayan yolcuların, vize işlemleri sırasında sorunsuz bir dosya hazırlaması ve vize alması için destek olmaktayız. Yetkililerimiz, sizin gönderdiğiniz başvuru dosyalarını en detaylı şekilde incelemeye alır. Ardından konsolosluğa gönderilir. Oradan olumlu yanıt alan yolcularımızın pasaportları belirttikleri adrese kargolanır. İsteyen kişiler pasaportlarını Nijerya Vize Merkezi’mizden alabilirler. Vize başvurusu için gereken evraklar doğru ve eksiksiz bir biçimde tamamlanırsa Nijerya Konsolosluğu’ndan 7-10 iş günü içersinde vize alınabilmektedir. 

 

Nijerya vizenizin pasaportunuza işlenebilmesi için pasaportunuzda en az iki boş sayfa bulunması gerekir. Aksi halde sizden pasaportunuzu yenilemeniz istenir. 

Seyahat planınızın aksamaması için başvuru yapacağınız zamanı iyi seçmelisiniz. Türkiye Cumhuriyeti veya Nijerya Federal Cumhuriyeti’nde resmi tatil olmamasına özen gösterin. 

Vize başvurusu için sunduğunuz pasaport seyahatinizin bitiminden itibaren en az altı ay daha geçerli olmalıdır. 


Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33