Norveç

Norveç Vizesi

 • Yeni Zelanda'ya gerçekleştirmek üzere olduğunuz seyahatleriniz için devletler arası anlaşma gereği Yeni Zelanda vizesi vardır, vize alınmalıdır. Global Vize olarak Yeni Zelanda'ya gerçekleştirecek olduğunuz gerek iş gerekse de seyahat gibi her türlü aktivitenizde, Yeni Zelanda vize alım konusunda bilgilendirmelerimiz ışığında çok daha rahat ve bilinçli bir şekilde hareket edeceksiniz. Söz konusu ülkeye dair Yeni Zelanda Vize alım işlemlerinizi başlatabilmek için, ülkemiz içerisinde bulunmakta olan Yeni Zelanda, büyükelçiliği ile iletişime geçmelisiniz ya da söz konusu ülkeye seyahatler düzenlemekte olan uluslararası bir firma ile iletişime geçmelisiniz. Bu aracı firma ile de vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bizler Global Vize olarak Yeni Zelanda Vize belgeleri, Yeni Zelanda vize ücreti v.b konularda detaylı bilgilendirmeleri sizlere etkili bir şekilde yapacağız. SMS ve e-posta yolu ile, bütünüyle ücretsiz olmak üzere.


Norveç Vizesi Nasıl Alınır

 • Norveç’e gitmek için mutlaka ya Norveç vizesi ya da Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Norveç’ den alacağınız vize ile Norveç ve diğer Schengen ülkelerine giriş yapabilirsiniz. Çalışma durumunuz ve başvuracağınız vize tipi için gerekli evrakları hazırlayarak ilgili ofisimize (ikamet yerinize göre Ankara, İstanbul veya İzmir’ den başvuru yapılabilir) ulaştırmanız durumunda online başvurunuz gerçekleştirilir. Vize başvurusu için hazırlamış olduğunuz tüm evrakların yeminli tercümandan İngilizce çevirilerinin yapılması gerekmektedir. Dilerseniz bu işlem tarafımızdan yapılabilir. Başvuru sonrası biyometri işleminiz için bir randevu talep edilir. Randevuya katılmadan önce hazırlamış olduğumuz dosyanızı teslim alarak dış operasyon birimimizden bir arkadaşımız eşliğinde Elçiliğe/konsolosluğa gitmeniz gerekmektedir. Vize süresi elçilik tarafından değerlendirilerek tarafınıza 2-3 hafta içerisinde verilir.

 

Norveç Turist Vizesi Nasıl Alınır

 • Turistik Norveç vizesi başvurunuz için sizin içinde bulunduğunuz statüyü kapsayan evrakları hazırlayarak size en yakın ofisimize teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekmektedir. Evraklarınız eksiksiz olarak teslim alındıktan sonra dosyanız hazırlanarak randevunuz talep edilir. Satın alınmış uçak biletiniz ve ödenmiş konaklama belgeleriniz yok ise tarafınıza formalite uçak rezervasyonları ve konaklama rezervasyonları yapılır. Randevunuz belli olduğunda, ofisimize gelerek doldurmuş olduğumuz formunuzu ve sizin adınıza hazırlamış olduğumuz vize talep dilekçelerini imzalayarak, dış operasyon birimimizden bir arkadaşımız ile randevuya gitmeniz gerekmektedir. Randevuya katıldığınız gün işlem süreniz başlamış olur.

 

Norveç Turist Vizesi İçin Ne Yapmam Lazım

 • Turistik vize başvurularında, vize başvuru formunuz, zorunlu seyahat sağlık sigortanız, vize talep dilekçeniz, detaylı seyahat programınızı gösterir dilekçeniz ve kişisel evraklarınız dışında mutlaka konaklanacak otel ve gidiş/dönüş uçak biletlerinizi ibraz edilmesi gerekmektedir. Satın almış olduğunuz bir tur veya otel ödemesi ve uçak bileti yok ise deneyimli danışman arkadaşlarımız tarafından vize başvurunuz için gerekli otel ve uçak rezervasyonları yapılmaktadır. Bu rezervasyonlar vize sonucunuz belli olup, pasaportunuzu vizeli bir şekilde alana kadar aktif durumda olup, daha sonra iptal edilir ve bu işlemler ile ilgili herhangi bir ücret tarafınıza yansıtılmaz. Vize süreniz içinde dilediğiniz zaman uçup, dilediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Tüm bu gerekli belgelerin profesyonel danışmanlar tarafından hazırlanarak, vizenizi sorunsuz bir şekilde almak için size en yakın Global Vize şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

 

Norveç Turist Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır

 • Norveç turistik vize başvuruları biyometri randevusuna katıldığınız günden itibaren 2-3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır


Norveç Ticari Vizesi Nasıl Alınır

 • Ticari Norveç vizesi başvurunuz için sizin içinde bulunduğunuz statüyü kapsayan evrakları hazırlayarak size en yakın ofisimize teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekmektedir. Ticari vize başvurularında Norveç’ den gelen davetiyenin mutlaka orijinal (kaşe/mühür ve ıslak imzalı) nüshası gerekmektedir. Evraklarınız eksiksiz olarak teslim alındıktan sonra dosyanız hazırlanarak randevunuz talep edilir. Satın alınmış uçak biletiniz ve ödenmiş konaklama belgeleriniz yok ise tarafınıza formalite uçak rezervasyonları ve konaklama rezervasyonları yapılır. Randevunuz belli olduğunda, ofisimize gelerek doldurmuş olduğumuz formunuzu ve sizin adınıza hazırlamış olduğumuz vize talep dilekçelerini imzalayarak, dış operasyon birimimizden bir arkadaşımız ile randevuya gitmeniz gerekmektedir. Randevuya katıldığınız gün işlem süreniz başlamış olur.


Norveç Ticari Vizesi Nasıl Alınır

 • Ticari vize başvurularında, resmi davetiyeniz, vize başvuru formunuz, zorunlu seyahat sağlık sigortanız, vize talep dilekçeniz, detaylı seyahat programınızı gösterir dilekçeniz ve kişisel evraklarınız dışında mutlaka konaklanacak otel ve gidiş/dönüş uçak biletlerinizi ibraz edilmesi gerekmektedir. Satın almış olduğunuz bir tur veya otel ödemesi ve uçak bileti yok ise deneyimli danışman arkadaşlarımız tarafından vize başvurunuz için gerekli otel ve uçak rezervasyonları yapılmaktadır. Bu rezervasyonlar vize sonucunuz belli olup, pasaportunuzu vizeli bir şekilde alana kadar aktif durumda olup, daha sonra iptal edilir ve bu işlemler ile ilgili herhangi bir ücret tarafınıza yansıtılmaz. Vize süreniz içinde dilediğiniz zaman uçup, dilediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Tüm bu gerekli belgelerin profesyonel danışmanlar tarafından hazırlanarak, vizenizi sorunsuz bir şekilde almak için size en yakın Global Vize şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

 

Norveç Ticari Vizesi Nasıl Alınır

 • Norveç  ticari vize başvuruları biyometri randevusuna katıldığınız günden itibaren 2-3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

 

Norveç Vize Başvurusu İçin Hangi Evraklar Gerekir

 • Norveç vizesi başvurusu için gerekli evraklar çalışma durumunuz ve ziyaret amacınıza göre değişkenlik göstermektedir. Seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza göre hangi evrakları hazırlamanız gerektiği ile ilgili ve süreç ile ilgili tüm detaylı bilgilendirme için lütfen en yakın şubemizi ziyaret ediniz veya bize ulaşınız.

 

Norveç Vize Ücreti Ne Kadardır

 • Norveç vizesi başvuru harçları ve toplam maliyet seyahat amacınız ve süresi gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı fiyat bilgilendirmesi ve süreç hakkında bilgi almak için lütfen en yakın Global Vize şubesini ziyaret ediniz veya bize ulaşınız. Norveç vize ücreti ile daha detaylı bilgi için tıklayın.


Norveç Vize Ücretini Nereye Yatıracağım

 • Norveç vize başvuru harçları ödemesi, online olarak tarafımızdan yapılmaktadır. Dosyanızı teslim etmek için geldiğinizde ilgili ofisimize ödeme yapılabilir veya hesaba havale yolu ile de ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 


Norveç Vizesi Almak İçin Benim Bir Yere Gelmeme Gerek Var Mıdır

 • Norveç vizesi için gerekli evrakları hazırlayarak ilgili ofisimize (ikamet yerinize göre Ankara veya İstanbul’dan başvuru yapılabilir) teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekir. Daha sonrası için de sizin için alınmış randevu katılmanız gerekir. Daha önce son 5 yıl içerisinde alınmış bir Schengen vizeniz olduysa başvuru işlemleriniz tarafımızdan yapılır ve gelmeniz gerekmez.

 

Norveç Vizesinden Red Aldığımda Ne Yapmam Gerekir

 • Norveç vizesi başvurularınızda sonucun olumlu veya olumsuz olması durumu işleminiz sonuçlandıktan sonra pasaport teslim alındığında belli olur. Seyahat sicilinizde bir olumsuzluk veya maddi durumunuzda bir problem yok ise vize başvurunuz büyük ölçüde olumlu sonuçlanacaktır. Yetkili kişi tarafından ret ile sonuçlandırılması durumunda ret gerekçe veya gerekçelerini ortadan kaldırarak, mevcut durumunuzu vize alma şartlarına uygun hale getirerek tekrar başvuru yapılabilir.

 

Norveç Aile Birleşimi Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Turistik ve ticari Norveç vizesine göre farklı bir prosedürü olan Norveç Aile Birleşimi Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz.

 

Norveç Öğrenim Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Turistik ve ticari Norveç vizesine göre farklı bir prosedürü olan Norveç  Uzun Süreli Eğitim Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz.


Norveç Konsolosluğu Nerededir

 • Norveç başvurularınızı Ankara, İstanbul ve İzmir’ den gerçekleştirebilirsiniz. Norveç konsolosluğu ile daha detaylı bilgi için tıklayın.


Hangi İllerde Global Vize Şubesi Vardır

 • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
 • Ankara – Gazi Osman Paşa,
 • İstanbul – Harbiye (Avr),
 • İstanbul – Kadıköy (And) ve
 • İzmir – Alsancak’ ta,
 • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.


son güncellenme tarihi 
02.04.2020