Norveç Vizesi

Norveç Vizesi

Ülke Başkent: Oslo
 • Para Birimi: Norveç Kronu (NOK)
 • Telefon Kodu: + 47
 • Nüfus: 5.141 Milyon

Norveç Vizesi

 • Yeni Zelanda'ya gerçekleştirmek üzere olduğunuz seyahatleriniz için devletler arası anlaşma gereği Yeni Zelanda vizesi vardır, vize alınmalıdır. Global Vize olarak Yeni Zelanda'ya gerçekleştirecek olduğunuz gerek iş gerekse de seyahat gibi her türlü aktivitenizde, Yeni Zelanda vize alım konusunda bilgilendirmelerimiz ışığında çok daha rahat ve bilinçli bir şekilde hareket edeceksiniz. Söz konusu ülkeye dair Yeni Zelanda Vize alım işlemlerinizi başlatabilmek için, ülkemiz içerisinde bulunmakta olan Yeni Zelanda, büyükelçiliği ile iletişime geçmelisiniz ya da söz konusu ülkeye seyahatler düzenlemekte olan uluslararası bir firma ile iletişime geçmelisiniz. Bu aracı firma ile de vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bizler Global Vize olarak Yeni Zelanda Vize belgeleri, Yeni Zelanda vize ücreti v.b konularda detaylı bilgilendirmeleri sizlere etkili bir şekilde yapacağız. SMS ve e-posta yolu ile, bütünüyle ücretsiz olmak üzere.


Norveç Vizesi Nasıl Alınır

 • Norveç’e gitmek için mutlaka ya Norveç vizesi ya da Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Norveç’ den alacağınız vize ile Norveç ve diğer Schengen ülkelerine giriş yapabilirsiniz. Çalışma durumunuz ve başvuracağınız vize tipi için gerekli evrakları hazırlayarak ilgili ofisimize (ikamet yerinize göre Ankara, İstanbul veya İzmir’ den başvuru yapılabilir) ulaştırmanız durumunda online başvurunuz gerçekleştirilir. Vize başvurusu için hazırlamış olduğunuz tüm evrakların yeminli tercümandan İngilizce çevirilerinin yapılması gerekmektedir. Dilerseniz bu işlem tarafımızdan yapılabilir. Başvuru sonrası biyometri işleminiz için bir randevu talep edilir. Randevuya katılmadan önce hazırlamış olduğumuz dosyanızı teslim alarak dış operasyon birimimizden bir arkadaşımız eşliğinde Elçiliğe/konsolosluğa gitmeniz gerekmektedir. Vize süresi elçilik tarafından değerlendirilerek tarafınıza 2-3 hafta içerisinde verilir.

 

Norveç Turist Vizesi Nasıl Alınır

 • Turistik Norveç vizesi başvurunuz için sizin içinde bulunduğunuz statüyü kapsayan evrakları hazırlayarak size en yakın ofisimize teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekmektedir. Evraklarınız eksiksiz olarak teslim alındıktan sonra dosyanız hazırlanarak randevunuz talep edilir. Satın alınmış uçak biletiniz ve ödenmiş konaklama belgeleriniz yok ise tarafınıza formalite uçak rezervasyonları ve konaklama rezervasyonları yapılır. Randevunuz belli olduğunda, ofisimize gelerek doldurmuş olduğumuz formunuzu ve sizin adınıza hazırlamış olduğumuz vize talep dilekçelerini imzalayarak, dış operasyon birimimizden bir arkadaşımız ile randevuya gitmeniz gerekmektedir. Randevuya katıldığınız gün işlem süreniz başlamış olur.

 

Norveç Turist Vizesi İçin Ne Yapmam Lazım

 • Turistik vize başvurularında, vize başvuru formunuz, zorunlu seyahat sağlık sigortanız, vize talep dilekçeniz, detaylı seyahat programınızı gösterir dilekçeniz ve kişisel evraklarınız dışında mutlaka konaklanacak otel ve gidiş/dönüş uçak biletlerinizi ibraz edilmesi gerekmektedir. Satın almış olduğunuz bir tur veya otel ödemesi ve uçak bileti yok ise deneyimli danışman arkadaşlarımız tarafından vize başvurunuz için gerekli otel ve uçak rezervasyonları yapılmaktadır. Bu rezervasyonlar vize sonucunuz belli olup, pasaportunuzu vizeli bir şekilde alana kadar aktif durumda olup, daha sonra iptal edilir ve bu işlemler ile ilgili herhangi bir ücret tarafınıza yansıtılmaz. Vize süreniz içinde dilediğiniz zaman uçup, dilediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Tüm bu gerekli belgelerin profesyonel danışmanlar tarafından hazırlanarak, vizenizi sorunsuz bir şekilde almak için size en yakın Global Vize şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

 

Norveç Turist Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır

 • Norveç turistik vize başvuruları biyometri randevusuna katıldığınız günden itibaren 2-3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır


Norveç Ticari Vizesi Nasıl Alınır

 • Ticari Norveç vizesi başvurunuz için sizin içinde bulunduğunuz statüyü kapsayan evrakları hazırlayarak size en yakın ofisimize teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekmektedir. Ticari vize başvurularında Norveç’ den gelen davetiyenin mutlaka orijinal (kaşe/mühür ve ıslak imzalı) nüshası gerekmektedir. Evraklarınız eksiksiz olarak teslim alındıktan sonra dosyanız hazırlanarak randevunuz talep edilir. Satın alınmış uçak biletiniz ve ödenmiş konaklama belgeleriniz yok ise tarafınıza formalite uçak rezervasyonları ve konaklama rezervasyonları yapılır. Randevunuz belli olduğunda, ofisimize gelerek doldurmuş olduğumuz formunuzu ve sizin adınıza hazırlamış olduğumuz vize talep dilekçelerini imzalayarak, dış operasyon birimimizden bir arkadaşımız ile randevuya gitmeniz gerekmektedir. Randevuya katıldığınız gün işlem süreniz başlamış olur.


Norveç Ticari Vizesi Nasıl Alınır

 • Ticari vize başvurularında, resmi davetiyeniz, vize başvuru formunuz, zorunlu seyahat sağlık sigortanız, vize talep dilekçeniz, detaylı seyahat programınızı gösterir dilekçeniz ve kişisel evraklarınız dışında mutlaka konaklanacak otel ve gidiş/dönüş uçak biletlerinizi ibraz edilmesi gerekmektedir. Satın almış olduğunuz bir tur veya otel ödemesi ve uçak bileti yok ise deneyimli danışman arkadaşlarımız tarafından vize başvurunuz için gerekli otel ve uçak rezervasyonları yapılmaktadır. Bu rezervasyonlar vize sonucunuz belli olup, pasaportunuzu vizeli bir şekilde alana kadar aktif durumda olup, daha sonra iptal edilir ve bu işlemler ile ilgili herhangi bir ücret tarafınıza yansıtılmaz. Vize süreniz içinde dilediğiniz zaman uçup, dilediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Tüm bu gerekli belgelerin profesyonel danışmanlar tarafından hazırlanarak, vizenizi sorunsuz bir şekilde almak için size en yakın Global Vize şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

 

Norveç Ticari Vizesi Nasıl Alınır

 • Norveç  ticari vize başvuruları biyometri randevusuna katıldığınız günden itibaren 2-3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

 

Norveç Vize Başvurusu İçin Hangi Evraklar Gerekir

 • Norveç vizesi başvurusu için gerekli evraklar çalışma durumunuz ve ziyaret amacınıza göre değişkenlik göstermektedir. Seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza göre hangi evrakları hazırlamanız gerektiği ile ilgili ve süreç ile ilgili tüm detaylı bilgilendirme için lütfen en yakın şubemizi ziyaret ediniz veya bize ulaşınız.

 

Norveç Vize Ücreti Ne Kadardır

 • Norveç vizesi başvuru harçları ve toplam maliyet seyahat amacınız ve süresi gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı fiyat bilgilendirmesi ve süreç hakkında bilgi almak için lütfen en yakın Global Vize şubesini ziyaret ediniz veya bize ulaşınız. Norveç vize ücreti ile daha detaylı bilgi için tıklayın.


Norveç Vize Ücretini Nereye Yatıracağım

 • Norveç vize başvuru harçları ödemesi, online olarak tarafımızdan yapılmaktadır. Dosyanızı teslim etmek için geldiğinizde ilgili ofisimize ödeme yapılabilir veya hesaba havale yolu ile de ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 


Norveç Vizesi Almak İçin Benim Bir Yere Gelmeme Gerek Var Mıdır

 • Norveç vizesi için gerekli evrakları hazırlayarak ilgili ofisimize (ikamet yerinize göre Ankara veya İstanbul’dan başvuru yapılabilir) teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekir. Daha sonrası için de sizin için alınmış randevu katılmanız gerekir. Daha önce son 5 yıl içerisinde alınmış bir Schengen vizeniz olduysa başvuru işlemleriniz tarafımızdan yapılır ve gelmeniz gerekmez.

 

Norveç Vizesinden Red Aldığımda Ne Yapmam Gerekir

 • Norveç vizesi başvurularınızda sonucun olumlu veya olumsuz olması durumu işleminiz sonuçlandıktan sonra pasaport teslim alındığında belli olur. Seyahat sicilinizde bir olumsuzluk veya maddi durumunuzda bir problem yok ise vize başvurunuz büyük ölçüde olumlu sonuçlanacaktır. Yetkili kişi tarafından ret ile sonuçlandırılması durumunda ret gerekçe veya gerekçelerini ortadan kaldırarak, mevcut durumunuzu vize alma şartlarına uygun hale getirerek tekrar başvuru yapılabilir.

 

Norveç Aile Birleşimi Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Turistik ve ticari Norveç vizesine göre farklı bir prosedürü olan Norveç Aile Birleşimi Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz.

 

Norveç Öğrenim Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Turistik ve ticari Norveç vizesine göre farklı bir prosedürü olan Norveç  Uzun Süreli Eğitim Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz.


Norveç Konsolosluğu Nerededir

 • Norveç başvurularınızı Ankara, İstanbul ve İzmir’ den gerçekleştirebilirsiniz. Norveç konsolosluğu ile daha detaylı bilgi için tıklayın.


Hangi İllerde Global Vize Şubesi Vardır

 • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
 • Ankara – Gazi Osman Paşa,
 • İstanbul – Harbiye (Avr),
 • İstanbul – Kadıköy (And) ve
 • İzmir – Alsancak’ ta,
 • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.


son güncellenme tarihi 
02.04.2020


Vizesi


 • Büyükelçi
 • Sıkça Sorulan Sorular
 • Gezi Notları
 • Soru - Cevap
 • Soru Sor

Norveç Vizesi İşlemleri ve Başvurusu

Norveç Vizesi

Norveç vizesi, turistik, faaliyet (spor, eğitim, vb.), aile ziyaretleri ve ticari vize başvurularını kabul etmektedir. Başvuran bireylerin başvurusu olumlu sonuçlandığı taktirde alınan Norveç vizesi Schengen vizesi altında olacaktır. Norveç’e gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurularında mutlaka vize prosedürü karşılaşacaktır. Kısa süreli Norveç Seyahati yapmak istiyorsanız Schengen vizesi uygulamaları gereği kolaylıklar mevcuttur. Norveç Vize başvurusu yapmadan önce seyahatimizi hangi amaçla yapacağız? Bunu belirlememiz gerekmektedir.

Norveç vizesi

Norveç vize başvurusu tek girişli Schengen vizesi alma durumunda vize sahipleri bireyler, Norveç vize tarihi geçerlilik süresi boyunca Schengen şartları dahilinde önce Schengen vizesi almış oldukları Norveç’e giriş yapıp ardından Schengen üyesi ülkenin sınırılarını aşmadan, diğer 2. ve 3. Schengen üye ülkelerine giriş yapabilecek ve seyahat edebileceklerdir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken kurallar ve şartlar vardır. Norveç Vize geçerlilik sürelerini aşmamanız gerekmektedir. Norveç vizesi Aşma durumunda gecikmeden kaynaklı olarak ülkenin kendince belirlemiş oldukları yasaları dahilinde cezalandırmalar söz konusu olacaktır.

Norveç vize başvurusu İstanbul Norveç Konsolosluğu’na kabul edilememektedir. İstanbul’da Norveç vizesi için başvuruların İstanbul Macaristan Konsolosluğu’na yapılabilmektedir. Norveç vize işlemleri başvurusunda Norveç vize randevu şartı aranmaktadır. Norveç vize Randevu almayan başvuru sahipleri işlemlerini gerçekleştiremeyecektir.  Türkiye Cumhuriyeti Yeşil pasaport hamilleri, 180 gün limitinde 90 günü aşmamak kaydıyla seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Norveç vize ücretleri,  Norveç ticari vize , Norveç uzun süreli vize  vb. sebeplerle farklılık göstermektedir. Norveç Vize fiyatları Norveç’in belirlediği standartlar ve kuralları dahilinde belirlenmektedir. Norveç Konsolosluklar tarafından akredite edilen Turizm ve Seyahat acenteleri tüm bu koşturmacalarınızı sizin adınıza yürütmektedir. Norveç Vizesi ile ilgili Sorularınız ve başvurularınız için 0 850 346 68 74 telefonu arayarak destek alabilirsiniz.

Norveç Vizesi Schengen kapsamına başvurusunu yapanların ilk başvurusu ise pasaportlarında son 3 yıla ait schengen vizesi yoksa başvurulara şahsen kendileri gelmek zorundadır. Aracı ve vekaleten başvurular kabul edilmeyecektir. Norveç vizesi için hazırlanan Norveç başvuru formu, Norveç Konsolosluk aracılığı ile hazırlanmıştır. Schengen vize başvurusudur. Sizlere temin edilen bu formu Türkçe veya İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Norveç vize başvuru formu için vermiş olduğunuz bilgiler birbirini onaylayan ve tutarlı bilgiler olmalıdır. Vize onayınız için bu bilgiler çok önemlidir. Kimlik bilgileri, pasaport bilgileri gibi önemli evrak bilgilerini dikkatle doldurunuz. Randevularınızı Macaristan Konsolosluğu’ndan almalısınız. Çünkü Norveç Konsolosluğu başvuruları Macaristan’ın Türkiye temsilciliği ve uygulama haklarına sahip olan kendi konsolosluğundan kabul edecektir.

Norveç Vizesi Başvuru Sonrası Reddi <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=UTF-8">

Norveç vize işlemlerinin tüm adımlarını tamamladınız. Sonrasında sizlere olumlu veya olumsuz kesin dönüş olacaktır. Olumlu olduğu takdirde mutlak olarak çıktısını alınız. Yolculuk esnasında ve Norveç gümrük memurlarının kontrolünde sizlerden istenecektir. Aksi takdirde geçişleriniz yapılmayacak, seyahatiniz engellenecektir.

Norveç Vize İşlemleri İçin Gerekli Norveç Vizesi Evrakları

Norveç Vize işlemlerini başlatırken mutlaka Norveç vizesi evrakları eksiksiz olarak tamamlanmalıdır. Konsolosluktan hangi vize evrakları istendiğini 0 850 346 68 74 numaradan öğrenebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için ltfen www.globalvize.net/norvec-vizesi adresini ziyaret ediniz.Norveç Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Norveç Avrupa ülkesi olduğu için Norveç schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Norveç vizesi için gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den Norveç vize Başvurusu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Norveç vize Başvurusu formu online olarak doldurulmakta ve ödemeniz havale olrak yapılmaktadır. Norveç vize başvurusunda bölge ayrımı bulunmamak ile beraber başvuruya şahsen gelmelisiniz.(Seda DURAN)

Norveç turist vizesi almanız için otel rezervasyonuna ihtiyacınız vardır, acentamız tarafından size otel rezervasyonu sağlanmaktadır. Norveç vizesi başvurusu için gerekli olan diğer çalışma durumunuza göre evraklar ile beraber online form doldurularak ve ödemesi de online olarak yapılarak randevunuz alınmaktadır. Norveç vize başvurusu için işleme giren dosyanız 10 ile 15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. İşlemi biten pasaportunuz teslim alınarak dilediğiniz kargo adresine teslim edilmektedir.(Seda DURAN)

Norveç ticari vizesi almanız için iş ilişkisine girecek olduğunuz şirketten davetiye gelmelidir. Bu davetiye davet eden şirketin bilgileri, sizin şirket bilgileriniz ve seyahat amacını içeren bilgileri içermelidir. Norveç ticari vizesi için ayrıca davet eden kişinin oturum veya kimlik kartı dosyaya eklenmelidir.Diğer gerekli evraklar çalışan veya işveren olarak değişmektedir.Çalışan iseniz firmanız tarafından yetkilendirildiğinize dair firma antetli kağıdına kaşeli imzalı olmak yazılmış dilekçe,işveren iseniz şirket antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır. Norveç ticari vize başvuru formunuz online olarak doldurulmakta ve randevu alınmaktadır. Norveç vize işlemi biten pasaportunuz dilediğiniz posta adresine kargo edilmektedir.(Seda DURAN)

Norveç Büyükelçiliği Ankara Adres: Kırkpınar Sok, No:18/ 3-4, 06540 Çankaya/Ankara Diğer tüm konsolosluklar fahri konsolosluktur.

Norveç Fahri Konsolosluğu İstanbul Adres: Bilezik Sokak, No: 4, Fındıklı / İSTANBUL Tel:0(212)232 00 88

Norveç Büyükelçiliği Ankara Adres: Kırkpınar Sok, No: 18/ 3-4, 06540 Çankaya, Ankara Tel:0(312)426 88 89

Norveç schengen vizesi demek, vizeniz multi ve size gerekli olan vize süresinden fazla ise daha sonra diğer Avrupa ülkelerine de seyahat edebilirsiniz anlamına gelmektedir. Örnek verecek olursak Fransa, Almanya, Avusturya, Hollanda, İspanya, Yunanistan vs... (Seda DURAN)

Norveç vize ücretleri kalacağınız gün sayısına göre değişmektedir.15 günlük seyahat sağlık siğortası ile beraber toplam 150 eurodur. 3 aylık kalışlarınız için ise toplam olarak 165 euro maliyetiniz çıkmaktadır. Bu ücret içerisinde vize harcı+pin ücreti+seyahat sağlık siğortası+otel ve uçak rezervasyonlarınız+ danışmanlık vardır. Norveç vize başvurunuz için bu ücret dışında herhangi bir ek ücret ödemesi yapılmamaktadır. Norveç vize işlemi sonuçlanan pasaportunuz dilediğiniz posta adresine kargolanmaktadır. (Seda DURAN)

Norveç vize başvurularında bölge ayrımı bulunmamak ile beraber başvuruya şahsen gelmeniz gerekmektedir.(Seda DURAN)

Norveç vize işlemleri Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya VFS Global merkezlerinden yapılmaktadır. (Seda DURAN)

Norveç vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa neden red aldığınız önemli olmak ile beraber yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Onun dışında alınan cevaba karşı Norveç Büyükelçiliğine itirazda bulunabilirsiniz.(Seda DURAN)

Norveç vize ücretini size verilen hesap numaralarına havale olarak yatırabilirsiniz. (Seda DURAN)

Norveç vizesi sonuçları maksimum 10 ila 15 iş günü arasında açıklanır. Norveç seyahatinizden en az 15 gün önce Norveç vize başvurularına başlamış olmalısınız. Çünkü bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir.(Seda DURAN)

Norveç ticari vize sonuçları maksimum 10 ila 15 iş günü arasında açıklanır. Norveç seyahatinizden en az 15 gün önce Norveç vize başvurularına başlamış olmalısınız.(Seda DURAN)

Online başvuru yaptıktan sonra randevu almanız gerekir.Evraklar hazırlandıktan sonra vfs'den başvurunuzu yapabilirsiniz.Ve başvurunuzdan yaklaşık 1 ay sonra elçilik görevlisi sizi arayarak belli bir günde sizi mülakata çağrırlar ve işlemleriniz yaklaşık olarak 9 ay sürebiliir.

Norveç'teki kurumlardan alınmış kabul belgenizin aslı,konaklama ve yaşam giderlerinizi sağlayacağınıza dair belgeleri ve neden Norveç'te bu eğitimi olmak istediğinize dair açıklayıcı bir mektup ve Türkiye'den en son mezun olduğunuz okuldan alınacak diplomanızı evraklarınızın içerisine koyabilirsiniz.

Norveç vize ücreti her şey dahil 150 eurodur.

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33