Norveç Vizesi

Norveç Vizesi

Ülke Başkent: Oslo
  • Para Birimi: Norveç Kronu (NOK)
  • Telefon Kodu: + 47
  • Nüfus: 5.141 Milyon

Açıklama

Norveç Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Değerli ziyaretçimiz;

Global Vizesi , Norveç ülkesi dahilince almak istediğiniz Norveç Vizesi, belgeleri hakkında sizlere kurumsal ve dahi bireysel olarak danışmanlık yapmakta, yapacak olan bir kurumdur, danışmanlık merkezidir.

Norveç ülkesine gidebilmek için ülkeler arası anlaşmalar gereği, söz konusu ülkenin direkt olarak elçiliğinden ya da bir seyahat acentesi firması ile anlaşmanız neticesinde vize başvurularında bulunabilirsiniz. Ülkemizin çeşitli bölgelerinde bu alanda başlatılmakta olan norveç vize başvuruları durumunda, Norveç vizesi belgeleri, ücreti ve benzeri konular hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirmeler tarafımızdan, tarafınıza yapılmaktadır. Bu bilgilendirmeler genel itibariyle SMS ya da e-posta aracılığı ile yapılmakta olup sizlere etkili bir şekilde belli zaman aralıklarında gönderilmektedir. Bu hizmetler bütünüyle, ücretsiz olarak verilmektedir.


Norveç Vizesi - Norveç Vize Başvurusu - Norveç Vize Ücreti - Norveç Konsolosluğu - Norveç Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


Norveç Vizesi için Avrupa ülkesi olduğu için Norveç schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Norveç vizesi için gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den Norveç vize Başvurusu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Norveç vize Başvurusu formu online olarak doldurulmakta ve ödemeniz havale olrak yapılmaktadır. Norveç vize başvurusunda bölge ayrımı bulunmamak ile beraber başvuruya şahsen gelmelisiniz.(Seda DURAN) Çalışma Saatleri: Pazartesi - Perşembe 09.00 - 16.30 / Cuma 09.00 - 14.00

Vizesi


  • Büyükelçi
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • Gezi Notları
  • Soru - Cevap
  • Soru Sor

Norveç Vizesi İşlemleri ve Başvurusu

Norveç Vizesi

Norveç vizesi, turistik, faaliyet (spor, eğitim, vb.), aile ziyaretleri ve ticari vize başvurularını kabul etmektedir. Başvuran bireylerin başvurusu olumlu sonuçlandığı taktirde alınan Norveç vizesi Schengen vizesi altında olacaktır. Norveç’e gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurularında mutlaka vize prosedürü karşılaşacaktır. Kısa süreli Norveç Seyahati yapmak istiyorsanız Schengen vizesi uygulamaları gereği kolaylıklar mevcuttur. Norveç Vize başvurusu yapmadan önce seyahatimizi hangi amaçla yapacağız? Bunu belirlememiz gerekmektedir.

Norveç vizesi

Norveç vize başvurusu tek girişli Schengen vizesi alma durumunda vize sahipleri bireyler, Norveç vize tarihi geçerlilik süresi boyunca Schengen şartları dahilinde önce Schengen vizesi almış oldukları Norveç’e giriş yapıp ardından Schengen üyesi ülkenin sınırılarını aşmadan, diğer 2. ve 3. Schengen üye ülkelerine giriş yapabilecek ve seyahat edebileceklerdir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken kurallar ve şartlar vardır. Norveç Vize geçerlilik sürelerini aşmamanız gerekmektedir. Norveç vizesi Aşma durumunda gecikmeden kaynaklı olarak ülkenin kendince belirlemiş oldukları yasaları dahilinde cezalandırmalar söz konusu olacaktır.

Norveç vize başvurusu İstanbul Norveç Konsolosluğu’na kabul edilememektedir. İstanbul’da Norveç vizesi için başvuruların İstanbul Macaristan Konsolosluğu’na yapılabilmektedir. Norveç vize işlemleri başvurusunda Norveç vize randevu şartı aranmaktadır. Norveç vize Randevu almayan başvuru sahipleri işlemlerini gerçekleştiremeyecektir.  Türkiye Cumhuriyeti Yeşil pasaport hamilleri, 180 gün limitinde 90 günü aşmamak kaydıyla seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Norveç vize ücretleri,  Norveç ticari vize , Norveç uzun süreli vize  vb. sebeplerle farklılık göstermektedir. Norveç Vize fiyatları Norveç’in belirlediği standartlar ve kuralları dahilinde belirlenmektedir. Norveç Konsolosluklar tarafından akredite edilen Turizm ve Seyahat acenteleri tüm bu koşturmacalarınızı sizin adınıza yürütmektedir. Norveç Vizesi ile ilgili Sorularınız ve başvurularınız için 0 850 346 68 74 telefonu arayarak destek alabilirsiniz.

Norveç Vizesi Schengen kapsamına başvurusunu yapanların ilk başvurusu ise pasaportlarında son 3 yıla ait schengen vizesi yoksa başvurulara şahsen kendileri gelmek zorundadır. Aracı ve vekaleten başvurular kabul edilmeyecektir. Norveç vizesi için hazırlanan Norveç başvuru formu, Norveç Konsolosluk aracılığı ile hazırlanmıştır. Schengen vize başvurusudur. Sizlere temin edilen bu formu Türkçe veya İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Norveç vize başvuru formu için vermiş olduğunuz bilgiler birbirini onaylayan ve tutarlı bilgiler olmalıdır. Vize onayınız için bu bilgiler çok önemlidir. Kimlik bilgileri, pasaport bilgileri gibi önemli evrak bilgilerini dikkatle doldurunuz. Randevularınızı Macaristan Konsolosluğu’ndan almalısınız. Çünkü Norveç Konsolosluğu başvuruları Macaristan’ın Türkiye temsilciliği ve uygulama haklarına sahip olan kendi konsolosluğundan kabul edecektir.

Norveç Vizesi Başvuru Sonrası Reddi <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=UTF-8">

Norveç vize işlemlerinin tüm adımlarını tamamladınız. Sonrasında sizlere olumlu veya olumsuz kesin dönüş olacaktır. Olumlu olduğu takdirde mutlak olarak çıktısını alınız. Yolculuk esnasında ve Norveç gümrük memurlarının kontrolünde sizlerden istenecektir. Aksi takdirde geçişleriniz yapılmayacak, seyahatiniz engellenecektir.

Norveç Vize İşlemleri İçin Gerekli Norveç Vizesi Evrakları

Norveç Vize işlemlerini başlatırken mutlaka Norveç vizesi evrakları eksiksiz olarak tamamlanmalıdır. Konsolosluktan hangi vize evrakları istendiğini 0 850 346 68 74 numaradan öğrenebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için ltfen www.globalvize.net/norvec-vizesi adresini ziyaret ediniz.Norveç Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Norveç Avrupa ülkesi olduğu için Norveç schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Norveç vizesi için gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den Norveç vize Başvurusu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Norveç vize Başvurusu formu online olarak doldurulmakta ve ödemeniz havale olrak yapılmaktadır. Norveç vize başvurusunda bölge ayrımı bulunmamak ile beraber başvuruya şahsen gelmelisiniz.(Seda DURAN)

Norveç turist vizesi almanız için otel rezervasyonuna ihtiyacınız vardır, acentamız tarafından size otel rezervasyonu sağlanmaktadır. Norveç vizesi başvurusu için gerekli olan diğer çalışma durumunuza göre evraklar ile beraber online form doldurularak ve ödemesi de online olarak yapılarak randevunuz alınmaktadır. Norveç vize başvurusu için işleme giren dosyanız 10 ile 15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. İşlemi biten pasaportunuz teslim alınarak dilediğiniz kargo adresine teslim edilmektedir.(Seda DURAN)

Norveç ticari vizesi almanız için iş ilişkisine girecek olduğunuz şirketten davetiye gelmelidir. Bu davetiye davet eden şirketin bilgileri, sizin şirket bilgileriniz ve seyahat amacını içeren bilgileri içermelidir. Norveç ticari vizesi için ayrıca davet eden kişinin oturum veya kimlik kartı dosyaya eklenmelidir.Diğer gerekli evraklar çalışan veya işveren olarak değişmektedir.Çalışan iseniz firmanız tarafından yetkilendirildiğinize dair firma antetli kağıdına kaşeli imzalı olmak yazılmış dilekçe,işveren iseniz şirket antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır. Norveç ticari vize başvuru formunuz online olarak doldurulmakta ve randevu alınmaktadır. Norveç vize işlemi biten pasaportunuz dilediğiniz posta adresine kargo edilmektedir.(Seda DURAN)

Norveç Büyükelçiliği Ankara Adres: Kırkpınar Sok, No:18/ 3-4, 06540 Çankaya/Ankara Diğer tüm konsolosluklar fahri konsolosluktur.

Norveç Fahri Konsolosluğu İstanbul Adres: Bilezik Sokak, No: 4, Fındıklı / İSTANBUL Tel:0(212)232 00 88

Norveç Büyükelçiliği Ankara Adres: Kırkpınar Sok, No: 18/ 3-4, 06540 Çankaya, Ankara Tel:0(312)426 88 89

Norveç schengen vizesi demek, vizeniz multi ve size gerekli olan vize süresinden fazla ise daha sonra diğer Avrupa ülkelerine de seyahat edebilirsiniz anlamına gelmektedir. Örnek verecek olursak Fransa, Almanya, Avusturya, Hollanda, İspanya, Yunanistan vs... (Seda DURAN)

Norveç vize ücretleri kalacağınız gün sayısına göre değişmektedir.15 günlük seyahat sağlık siğortası ile beraber toplam 150 eurodur. 3 aylık kalışlarınız için ise toplam olarak 165 euro maliyetiniz çıkmaktadır. Bu ücret içerisinde vize harcı+pin ücreti+seyahat sağlık siğortası+otel ve uçak rezervasyonlarınız+ danışmanlık vardır. Norveç vize başvurunuz için bu ücret dışında herhangi bir ek ücret ödemesi yapılmamaktadır. Norveç vize işlemi sonuçlanan pasaportunuz dilediğiniz posta adresine kargolanmaktadır. (Seda DURAN)

Norveç vize başvurularında bölge ayrımı bulunmamak ile beraber başvuruya şahsen gelmeniz gerekmektedir.(Seda DURAN)

Norveç vize işlemleri Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya VFS Global merkezlerinden yapılmaktadır. (Seda DURAN)

Norveç vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa neden red aldığınız önemli olmak ile beraber yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Onun dışında alınan cevaba karşı Norveç Büyükelçiliğine itirazda bulunabilirsiniz.(Seda DURAN)

Norveç vize ücretini size verilen hesap numaralarına havale olarak yatırabilirsiniz. (Seda DURAN)

Norveç vizesi sonuçları maksimum 10 ila 15 iş günü arasında açıklanır. Norveç seyahatinizden en az 15 gün önce Norveç vize başvurularına başlamış olmalısınız. Çünkü bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir.(Seda DURAN)

Norveç ticari vize sonuçları maksimum 10 ila 15 iş günü arasında açıklanır. Norveç seyahatinizden en az 15 gün önce Norveç vize başvurularına başlamış olmalısınız.(Seda DURAN)

Online başvuru yaptıktan sonra randevu almanız gerekir.Evraklar hazırlandıktan sonra vfs'den başvurunuzu yapabilirsiniz.Ve başvurunuzdan yaklaşık 1 ay sonra elçilik görevlisi sizi arayarak belli bir günde sizi mülakata çağrırlar ve işlemleriniz yaklaşık olarak 9 ay sürebiliir.

Norveç'teki kurumlardan alınmış kabul belgenizin aslı,konaklama ve yaşam giderlerinizi sağlayacağınıza dair belgeleri ve neden Norveç'te bu eğitimi olmak istediğinize dair açıklayıcı bir mektup ve Türkiye'den en son mezun olduğunuz okuldan alınacak diplomanızı evraklarınızın içerisine koyabilirsiniz.

Norveç vize ücreti her şey dahil 150 eurodur.

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33