Özbekistan Vize Başvurusu

Ülke Başkent: Taşkent
  • Para Birimi: Özbekistan Somu
  • Telefon Kodu: +998
  • Nüfus: 27.60 Milyon

Açıklama

Vize Merkezi aracılığıyla Özbekistan Turistik Vizenizi nasıl alabilirsiniz?

 

1.Adım – Çağrı Merkezi’mizi arayın.

 

Özbekistan Vize Merkezi - Özbekistan Vize Departmanı çağrı merkezi aracılığı ile yetkililerimize ulaşarak Özbekistan turistik vize alımıyla ilgili tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Vize alım işlemleri ile ilgili tarafınıza bilgi maili gönderecek olan yetkili kişilerimiz, size Özbekistan turistik vize başvuru dosyanız için gerekli soruları sorarlar. Önemli olan müşteri temsilcisinin sorduğu sorulara doğru cevaplar vermenizdir. Eksik evraklı her başvuru dosyası Özbekistan konsolosluğundan geri dönmektedir. Sizin adınıza gerçekleştirilecek olan Özbekistan turistik vize işlemlerinizitamamlamak için doğru beyan bilgisi ve tam belgeler oldukça önemlidir.

 

2. Adım – Bilgi mailinde bulunan evrakları hazırlayın.

 

Özbekistan Vize Merkezi – Özbekistan Vize Departmanı bilgi mailini gönderdiği başvuru sahibinin kesinlikle doğru beyan vererek tüm evrakları hazırlanmasını ister. Herhangi bir eksik belge, Özbekistan Konsolosluğundan geri dönerek turistik vizenizin olumsuz yanıt alınmasına neden olur. Bu yüzden doğru beyan, tam bilgi vize almanın altın kurallarından biridir.

 

3. Adım – Evraklarınızı kargo yapın.

 

Özbekistan Vize Merkezi – Özbekistan Vize Departmanı Özbekistan turistik vizesi için hazırlamış olduğunuz başvuru dosyasını kargo ile göndermenizi ister. Siz de kargo gönderimi yaparken kargo takip numarası alarak kargonuzu güvende tutabilirsiniz. Yaşanabilecek olan herhangi bir aksaklıkta kargo takip ile resmi belge ile dolu olan kargonuzun nerede olduğunu takip edebilirsiniz. Not: Kargo ücretlerinin başvuru sahipleri tarafından ödenmesi yükümlüğünü unutmayın. Özbekistan vize merkezine gelen kargo, uzman kişiler tarafından incelendikten sonra onaydan geçerek Özbekistan konsolosluğuna gönderilir. Özbekistan vize merkezimize yapacağınız kargo gönderiminiz, turistik vize alımınızla ilgili ilk gerçekleştirilecek olan adımlardan sadece bir tanesidir.

 

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

 

Özbekistan Vize Merkezi – Özbekistan Vize Departmanı, turistik vize başvurunuzu detaylı bir şekilde inceledikten sonra eksik belge, herhangi bir hatalı beyan durumu var mı sorgulamasını yapar. Eksik evrak veya yanlış bir beyan olması halinde Özbekistan konsolosluğundan turistik vize cevabınızın ret dönmemesi için tarafınıza bilgilendirme maili ile uzman kişilerimiz tarafından bilgilendirme yapılır. İncelemeler yapıldıktan sonra vize merkezimizden onaydan geçen başvuru dosyaları Özbekistan konsolosluğuna gönderilir.

 

5. Adım – Biyometri bilgi beyanı

 

Özbekistan Vize Merkezi – Özbekistan Vize Departmanı biyometrik bilgilerinizi turistik vize başvuru dosyanızla birlikte Özbekistan vize merkezine ister. Biyometrik verileri olmayan yolcuların başvurularını asla kabul etmez. Yasalar biyometrik veri ile işlem yapmayı öngörür. Adınıza yapılacak olan turistik vize başvurunuzu ancak biyometrik bilgilerle tarafımızdan sağlayabilmekteyiz. İstisnai durumlarda biyometrik bilgiye gerek bulunmayan yolcularımızdan bu bilgi istenmez. Bu kişilerin de vize işlemlerinin tüm süreçlerinde asistanlık yapılıp, kolay vize almaları için hizmet sağlanır.

 

6. Adım – Pasaport teslimi

 

Özbekistan Vize Merkezi – Özbekistan Vize Departmanı, biyometrik verilerini beyan eden ya da biyometrik verilerini beyan etmeye gerek duymayan yolcuların tüm vize alım zamanında refakat etmektedir. Özbekistan turistik vize işlemlerinin hatasız bir şekilde tamamlanmasından sonra yaklaşık 5 ile 7 iş günü içinde konsolosluk tarafından vize onay işlemleri gerçekleşmektedir. Seyahatinizin etkilenmemesi için de gezi tarihinin yaklaşık olarak 30 gün öncesinde Özbekistan turistik vize başvurusunun yapılması, yolumuz açısından daha sağlıklı olacaktır. Özbekistan vize başvuru onay süresinde karar yeri sadece Özbekistan konsolosluğudurÖzbekistan vize merkezinden geçen başvuru dosyalar sadece ön onaydır. Konsolosluklarda resmi sayılan günleri ve işlem değerlendirmek için ek zamanlar belirttiğimiz süre zarfı kapsamamaktadır. İşlemlerin tümü, yetkili kişilerimiz tarafından kontrol edilip, başarılı ve doğru bir şekilde vize alımları sağlanmaktadır. Vizesi onaydan geçen yolcularımıza belirtilen adreslere kargo ile pasaport teslimatları yapılmaktadır. İsteyen kişiler de Özbekistan Vize Merkezi’mizden başvuru sahibi olmak koşulu ile pasaportlarını teslim alabilirler.

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33