Romanya Vize Başvurusu

Ülke Başkent: Bükreş
  • Para Birimi: Rumen Leyi (RON)
  • Telefon Kodu: + 40
  • Nüfus: 22.21 Milyon

Açıklama

Globalvize ile Romanya Vizesi nasıl alabilirsiniz?

 

1.Adım – Romanya Vize Başvurusu İçin Çağrı Merkezi’mizi arayın.

 

Romanya Vize Başvurusu  - Romanya Vize Departmanı çağrı merkezinden yetkililerimize ulaşarak Romanya turistik vize alımı ile ilgili tüm bilgileri sağlayabilirsiniz. Vize alım işlemleri ile ilgili tarafınıza bilgi maili atacak olan uzman kişilerimiz, size turistik vize alımı ile ilgili birkaç soru yöneltirler. Önemli olan o sorulara doğru yanıtlar vermenizdir. Yanlış beyan veya eksik evraklı her dosya konsolosluklardan geri dönmektedir. Sizin adınıza vize işlemlerinizi tamamlamak için doğru beyan ve eksiksiz belge oldukça önemlidir. Aklınıza takılan her soruda mutlaka müşteri temsilcimize danışabilirsiniz.

 

2. Adım – Romanya Vize Başvurusu İçin Bilgi mailinde bulunan evrakları hazırlayın.

 

Romanya Vize Başvurusu – Romanya Vize Departmanı bilgi maili aktardığı başvuru sahibinin mutlaka doğru beyan vererek tüm evrakları hazırlanmasını talep eder. Herhangi bir eksik evrak, Romanya Konsolosluğundan geri dönerek vizenizin ret cevabı almasına neden olur. Bu nedenle doğru beyan, eksiksiz belge vize almanın altın kuralıdır. Bununla birlikte size vize alma boyunca yanınızda olacak olan yetkili kişilerimize doğru beyan bilginizle destek olursanız hızlı bir şekilde vize alma işlemi başarıyla gerçekleşir.

 

3. Adım – Romanya Vize Başvurusu İçin Evraklarınızı kargo yapın.

 

Romanya Vize Başvurusu – Romanya Vize Departmanı Romanya turistik vizesi gezisi için hazırlamış olduğunuz eksiksiz evrak dosyasını kargo yolu ile göndermenizi talep eder. Siz de kargo gönderimi yaparken mutlaka kargo takip numarası alın ki resmi belge olduğundan dolayı herhangi bir aksaklıkta kargo takip numarası ile kargonuzun nerede olduğunu takipte kalın. Kargo ve kurye ücretlerinin başvuru sahipleri tarafından yapılacağını unutmayın.

Tarafımıza gelen kargoyu, uzman kişiler inceledikten sonra herhangi bir sorunda size bilgilendirme maili ile ulaşarak eksik bilgilerin tamamlanmasını isterler. Romanya vize merkezimize yapacağınız kargonuz, vize alımınızla ilgili ilk adımlardan bir tanesidir.

 

4. Adım – Romanya Vize Başvurusu İçin Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

 

Romanya Vize Başvurusu– Romanya Vize Departmanı, turistik vize başvurunuzu inceledikten sonra eksik evrak, herhangi bir olumsuz durum var mı sorgulamasını yapar. Eğer eksik evrak veya yanlış bir beyan varsa Romanya konsolosluğundan vize cevabınızın olumsuz dönmemesi için tarafınıza bilgilendirme maili ile uyarı yapılır. Düzenlemeler yapıldıktan sonra tarafımızdan onaydan geçen başvuru dosyaları Romanya konsolosluğuna gönderilir.

Olumlu eksiksiz dosyalar, incelemenin ardından Romanya konsolosluğuna gönderilerek, randevu alınıp, tarafınıza bilgilendirme yapılır.

 

5. Adım – Romanya Vize Başvurusu İçin Biyometri bilgi beyanı

 

Romanya Vize Başvurusu – Romanya Vize Departmanı biyometrik verilerinizi başvuru dosyanızla birlikte Romanya vize merkezine talep eder. Biyometrik bilgisi olmayan yolcuların başvurularını kabul edemez. Çünkü yasalar biyometrik bilgilerle işlem yapmayı ön görür. Nedeni de sizin adınıza vize başvurunuzu ancak biyometrik verilerle sağlayabilmemizdir. İstisnai durumlarda biyometrik verisine gerek kalmayan zorunlu olmayan yolcularımızdan bu bilgi talep edilmez. O kişilerin de vize işlemlerinin son sürecine kadar yanında asistanlık yaparak, vize başvurularının olumlu olması sağlanmaktadır.

 

6. Adım – Romanya Vize Başvurusundan Sonra Pasaport teslimi

 

Romanya Vize Başvurusu – Romanya Vize Departmanı, biyometrik bilgilerle tarafımıza beyan eden ya da biyometrik bilgilerini beyan etmeye gerek duyulmayan tüm yolcuların işlem süreçlerinde yanında olmaktadır. Romanya turistik vize işlemlerinin eksiksiz ve hatasız bir biçimde tamamlanmasından sonra 5 ile 7 iş günü içinde vize onay işlemleri gerçekleşir. Romanya seyahatinizin olumsuz etkilenmemesi için gezi tarihinin en az 30 gün öncesinde vize başvurunuzun yapılması, başvuru sahipleri açısından daha güvenli olacaktır. Romanya vize başvuru sonuçlarında karar merkezi olan tek yer Romanya Konsolosluğu’dur. Konsolosluk resmi tatil sayılan günleri ve işlem değerlendirmek için ek süreleri kapsamaz. Tüm işlemler, uzman kişilerimiz tarafından kontrol edilip, başarılı bir şekilde vize işlemleri tamamlanan başvuru sahiplerine belirtilen adrese kargo yaplır veya Romanya Vize Merkezi’mizde şahıslarına teslim edilir.


Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33