Rusya Vize Başvurusu

Ülke Başkent: Moskova
  • Para Birimi: Ruble (RUB)
  • Telefon Kodu: +7
  • Nüfus: 140.04 Milyon

Açıklama

Globalvize Aracılığı İle Rusya Vizesi  başvurusu  nasıl alabilirsiniz?

1.Adım – Rusya Vize Başvurusu İçin Vize Merkezi Ücretsiz Destek Hattını arayın.

Vize Başvuru Merkezi - Rusya Vizesi Birimi Ücretsiz Destek Hattından temsilcilerimizle irtibata geçerek statünüze ve seyahat amacınıza yönelik istenilen belgelerin listesini talep ediniz. Temsilcilerimizle yapacağınız görüşmede size yöneltilen sorulara en doğru cevabı vermeniz, seyahat amacınıza uygun olan vize türüne başvurmanızı sağlamak için büyük önem taşır. Vize başvuru merkezimizden alabileceğiniz Vize türleri; Rusya turist vizesi, Rusya ticari vizesi, Rusya özel vize, Rusya aile ve arkadaş ziyareti vizesi, Rusya çalışma vizesi, Rusya eğitim vizesi, Rusya öğrenci vizesi ve Rusya transit vizedir.

2. Adım –  Rusya Vize Başvurusu İçin Vize türünüze göre gerekli belgeleri tedarik edin.

Vize Başvuru Merkezi – Rusya Vize Birimi Ücretsiz Destek Hattı temsilcilerimizin sizlere verdiği bilgiler doğrultusunda, başvurunuz için istenilen belgelerin tam olarak teslim edilmesi gerekmektedir.  Rusya Konsolosluğunun Vize başvurularında en hassas olduğu nokta vize başvuru formunun hatasız doldurulmasıdır. Ayrıca Rusya Konsolosluğu başvuracağınız her vize türü için yetkili makamlarca hazırlanmış daveti almanızı mecbur kılar. Diğer belgeler seyahat amacınıza göre değişiklik göstermekte olup, temsilcilerimiz tarafından bildirilen belgelerdir.

Başvurunuzun değerlendirilmesi sırasında Almanya Konsolosluğu ek belge talep edebilir. Vize başvurunuzun sağlıklı yürütülmesi için istenilen tüm belgeler eksiksiz ve doğru olarak ibraz edilmelidir.

3. Adım – Rusya Vize Başvurusu İçin  Belgelerinizi dosyalayıp kargo ile vize merkezine ulaşmasını sağlayın.

Vize Başvuru Merkezi – Rusya Vize Birimi temsilcimiz tarafından seyahat amacınıza yönelik bildirilen gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde dosyalayıp Vize Başvuru Merkezi ofisimize şahsen veya  kargo ile ulaştırın. Kargo takip numaranız ile kargonuzun durumunu sorgulayabilirsiniz.

4. Adım –  Rusya Vize Başvurusu İçin Eksik belge, randevu ve işleyiş hakkında bilgilendirme

Vize Başvuru Merkezi – Rusya Vize Birimi, gönderdiğiniz dosyanızı inceledikten sonra bir bilgilendirme maili gönderir. Bu mail,  eksik veya hatalı belgeleriniz ile ilgili bilgilendirme içindir. Eğer her şey eksiksiz ve doğru ise randevu tarih ve saati hakkında sizi bilgilendirir.

5. Adım –  Rusya Vize Başvurusu İçin Biyometri işlemi

01 Ocak 2016 tarihi itibariyle Rusya Büyükelçiliği ve Rusya Konsoloslukları resimli vize uygulamasına geçmiştir. Rusya vizesi başvurusu yapanlardan başvuru belgeleri arasında biyometrik fotoğraflarını ibraz etmeleri istenmektedir. Temsilcilerimiz bu süreç zarfında başvuru sahiplerine rehberlik edecektir.

6. Adım –Rusya Vize Başvurusu İçin Pasaport teslimatı

Rusya vizesinin çıkış süresi randevudan sonra ortalama 4 – 10 iş gündür. Ekspres Rusya vizesi ise 3 iş gününde çıkmaktadır. Vize Başvuru Merkezi temsilcilerimiz tüm süreci sizin adınıza takip eder. İşlemler tamamlandığında pasaportunuz talebiniz doğrultusunda kargoyla veya ofisimizde şahsen teslim edilir.

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33