Rusya Vizesi - Rusya Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Moskova
Nüfus :
140.04 Milyon
Para Birimi:
Ruble (RUB)
Telefon Kodu :
+7

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :


Rusya Vizesi

Rusya Vizesi iş imkanları ve eğitim amaçlı olarak ülkemizden vize talebi edilen ülkelerden birisidir. Rusya Vizesi için vize almak en az AB ülkeleri kadar zorlu bir süreçtir. Bu süreçte Rusya Vizesi ile bağlantılarınızın ne kadar güçlü olduğu, Rusya’ya hangi amaç ile gideceğiniz gibi amaçlar rusya vizesi alma ihtimalinizi de doğrudan etkilemektedir. Ancak Rusya vizesi almanızı etkileyen durumlar sadece bunlarla sınırlı değildir. Nitekim Rusya vize başvurusu talebinde bulunmak, gerekli belgelerin sağlanması ve başvurduğunuz vizenin türüne göre sizlerden ekstra belgelerin daha talep edilmesi durumu söz konusu olabilmektedir. Yazımızda tüm bu süreçlere değineceğiz.

Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rusya vize başvurusu yapmanın esasında iki yöntemi vardır. Firma aracılığı ile Rusya vize başvurusu yapmak ya da doğrudan Rusya konsolosluğuna giderek  Rusya vizesi başvurusu yapmak. Bu iki yöntem arasında birbirlerine göre avantaj-dezavantaj durumların söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Ancak genel olarak aracı bir firma ile Rusya vizesi işlemlerinin gerçekleştiriliyor olması hem Rusya vizesi talebinizin kabul edilme ihtimali daha yüksek oluyor hem de bireysel Rusya Vizesi başvuru yapmak için harcadığınız zaman, sarf ettiğiniz efor ile kıyasladığımızda aracı firma ile Rusya vizesi başvurusu yapmak ve ilgili işlemleri halletmek çok daha az yorucu ve daha kısa sürede işlemlerin tamamlanması sağlanıyor.

Her iki durumda da sizden talep edilecek belgeler aynıdır. Bu belgeleri eksiksiz bir şekilde sağlamanız gerekiyor. Ayrıca doğrudan konsolosluktan Rusya vizesi talebinde bulunuyorsanız, bu durumda sizlerden istediğiniz Rusya vizesi türüne bağlı olarak ekstra bilgi ve belgeler talep edilebilir.

Bu aşamada önemle hatırlamakta fayda var ki, tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde doldurup, tamamlasanız bile, bu kesin olarak Rusya’ya gidiş talebinizin kabul edileceği anlamına gelmiyor. Özellikle de sadece Rusya konsolosluğa başvurarak vize almayı amaçlayanlar için durum daha zorludur. Biraz da Rusya konsolosluğunun insiyatifi söz konusudur.

Rusya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya vizesi için gerekli belgeler, hangi tür bir Rusya vize için başvuru talebinde bulunacağınıza göre farklılık göstermektedir. Öğrenci, çalışan, turist gibi vasıflar doğrultusunda sizlerden belgeler talep edilir. Talep edilen belgeleri eksiksiz bir şekilde karşılamanız gerekmektedir.

Rusya vizesi almak için gerekli belgeler arasında ise aracı firmadan ya da konsolosluktan edineceğiniz vize talep başvuru formudur. Bu form oldukça önemli bir belgedir. Girilecek olan bilgiler, özenli, dikkatli bir şekilde girilmeli ayrıca formda istenilen ekler, dilekçeler, belgeler varsa da bunlar karşılanmalıdır.

Rusya Vizesi ile ilgili belgeler arasında, Rusya’ya ne için gidiyor olduğunuzun detaylı bir şekilde yazılması istenilen bir belge mevcuttur. Bu belgenin doğru bir şekilde doldurulması ayrıca bir önem taşıyor. Almayı planladığınız pasaportta, Rusya Federasyonu’na ne için geldiğiniz, ne kadar süreli geldiğiniz belirtilmiş olacaktır. Öte yandan Rusya denetçi ve polislerinin sizleri kontrol etmesi durumunda vereceğiniz cevapların da pasaportta belirtilen geliş nedeniniz ile doğru orantılı olması gerekmektedir. Tüm bu bilgiler esasında başvurduğunuz vize türü ve bu vize türü için vize başvuru talep formunda belirttiğiniz “Rusya Federasyonu’na seyahat sebepleri” ile ilgilidir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Açıklama

Rusya vizesi icin Diğer gerekli evraklar ve Rusyadan gelen resmi ve orijinal davetiyeniz Globalvize vize danismanlari tarafından konsolosluğa ibraz edilmektedir. .


Türkiye’nin her sehrinden pasaportlara Global Vize Rusya vizesi alabilmektedir.


Rus vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


TURİSTİK RUSYA VİZELERİ Tekrar Getirildi :
Rusya Federasyonu ile Türkiye arasında gerçekleşen siyasi gerginlikten dolayı rusya vizesi tekrar getirilmiştir. 1 ocak 2016 tarihinden itibaren rusya ülkesine bir günlük bile olsa gidecek olsanız mutlaka rusya vizesi almak zorundasınız. rusya vizesi için yapmanız gereken danışman arkadaşlarımıza ulaşarak gerekli evrakları şirketimize ulaştırmanız yeterli olacaktır. rusya vizesi toplam 10 gün içerisinde siz gelmeden tarafımızdan alınıp tarafına kargo ile gönderilecektir. Rusya konsolosluğunun 11 ocak tarihinden itibaren kapılarını açaçak ve 10 gn içerisinde başvuruları kontrol edicektir. rusya konsolosluğunda ayrıca ekspress vize uygulmasıda vardır . eğerki rusya vizenizi ekspress almak isterseniz 3 iş gününde sonuçlandırılıp taraıfnıza gönderilecektir. daha detaylı bilgi için lütfen şubelerimizden bilgi alınız.

7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74

S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

Maalesef 01.01.2016 Tarihinden itibaren iki ülke arasındaki siyasi gerginlikten dolayı rusya devleti Rusya Vizesi
olmayan türk vatandaşlarını sınırdan içeriye almayacaktır. Oyüzden mutlak suretle Rusya Vize Başvurusu
yapmak zorundasınız.
Rusya Vizesi için gerekli olan evrak listesi ve detaylı bilgilere http://globalvize.net/rusya-vizesi adresinden ulaşabilirsiniz. Uzman danışmanlarımız sayesinde yapılması gereken işlemler aşama aşama sizlerle paylaşılacaktır. Şahsen başvuruya gelmenize gerek kalmadan sadece evraklarınızı göndererek, minimum 5 maksimum 15 iş gününde vize başvuru işleminiz tarafımızca tamamlanıp pasaportunuz adresine kargo ile gönderilecektir. (KUBRA)
Ankara Rusya Konsolosluğu Açık Adres Bilgileri : Karyağdı sok., No 5, 06692, Çankaya (P.K. 35 Kavaklıdere)
Rusya İstanbul Konsolosluğu Açık Adres Bilgileri: İstiklal Cad., No.219-2250, 34430, Beyoğlu.
Rusya Vizesi
için Normal başvuru süresi 15 iş günüdür. Acil vize başvurularında, Ekspres Rusya Vizesi
3 iş gününde alınmaktadır.
Rusya Vize Ücreti
için detaylı ücret bilgisine http://globalvize.net/rusya-vizesi adresinden ulaşabilirsiniz. rusya vize Ücreti 250 dolardır (KUBRA)
Rusya Vizesi
işlemleriniz için gerekli olan evrakları (pasaport,2 adet biometrik fotoğraf,renkli kimlik fotokopisi,bilgi formu) size en yakın şubemize kargolamanız yeterlidir. İşleme giren evraklarınız normal başvuru 5 ile 7 iş gününde, ekspres vize başvurunuz ise 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Rusya Vize İşlemi
sonuçlanan pasaportunuz talep ettiğiniz posta adresine kargolanmaktadır. (Seda DURAN)
Rusya turist vizesi için otel rezervasyonuna ihtiyaç duyulmaktadır. Rusya vizesi için gerekli olan otel rezervasyonunu bizler sağlamaktayız. Diğer gerekli olan evraklar(pasaport, 2 adet biometrik fotoğraf, renkli kimlik fotokopisi) ile başvurunuz gerçekleştirilmektedir. Gelmenize gerek olmamak ile beraber işleme giren dosyanı 5 ile 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Rusya vize işlemi sonuçlanan pasaportunuz dilediğiniz posta adresine kargolanmaktadır. (Seda DURAN)
Rusya ticari vizesi almanız için irtibatta olduğunuz şirketten size davetiye gelmelidir, aynı zamanda davet eden şirketin vergi numarası ve şahsın pasaport fotokopisi de dosyaya eklenmektedir. Rusya vizesi için diğer gerekli olan evraklar ile beraber size en yakın şubemize gelebilir veya kargo yapabilirsiniz. Rusya ticari vizesi için başvurusu yapılan dosyanız yaklaşık 3 ile 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Rusya vize işlemi sonuçlanan pasaportunuz tercih ettiğiniz posta adresine kargo yapılmaktadır. (Seda DURAN)
Rusya vizesi için gerekli olan evraklar; pasaport, renkli kimlik fotokopisi, 2 adet biometrik fotoğraf. Bu evraklar ile en yakın şubemize başvurmanız yeterlidir. (Seda DURAN)
Rusya Ankara Büyükelçiliği Karyağdı Sok., No.5, 06692 Çankaya,Ankara Tel : 0312 426 88 89 Rusya İstanbul Başkonsolosluğu İstiklal Caddesi, 219-225A, Beyoğlu, İstanbul Tel : 0212 232 00 88
Rusya İstanbul Başkonsolosluğu İstiklal Caddesi, 219-225A, Beyoğlu, İstanbul Tel : 0212 232 00 88
Rusya Ankara Büyükelçiliği Karyağdı Sok., No.5, 06692 Çankaya,Ankara Tel : 0312 426 88 89
Rusya vize ücreti normal başvuru için 200 dolar, ekspres başvurular için 265 dolardır. Rusya vize ücretini size havale olarak çıkabilir veya şubelerimize nakit olarak ödeme yapabilirsiniz. (Seda DURAN)
Rusya vize başvurusu için bireysel olarak randevuya gelmenize gerek yoktur. Vize başvurunuz acentamız tarafından yapılacaktır.(Seda DURAN)
Rusya vize başvuruları Ankara, İstanbul, Antalya ve Trabzon'dan yapılmaktadır. Rusya vize başvurularında bölge ayrımı yoktur. (Seda DURAN)
Rusya vizesinde red alma durumunuz söz konusu olursa red sebebi önemli olmak ile beraber konsolosluğa yeniden başvuru yapılabilir ve ilgili konsolosluğa itiraz edilebilirsiniz.(Seda DURAN)
Rusya vize ücretini size verilen hesap numaralarına havale olarak yatırabilir veya şubelerimize nakit olarak ödeme yapabilirsiniz.(Seda DURAN)
Rusya turist vizesi işlem süreci 5 iş günüdür. Ekspres vize başvuruları ise 2 iş gününde sonuçlanmaktadır.(Seda DURAN)
Rusya ticari vize işlem süreci 5 iş günüdür. Ekpress başvurularınız ise 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. (Seda DURAN)
Rusya vatandaşı eş ile yapılan için Rusya resmi makamlarından alınan davetiye,eşinizin kimliği,çalışma evrakları ve ev kira kontratı ile sponsor olması lazım size, sizin Türkiye'deki hazırlayacagınız evraklarla beraber alacağınız sağlık raporuyla elçiliğe müracaat edilir.
Rusya vize ücreti her şey dahil 150 eurodur.

Fiyat Listesi

Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

 • Şafak kunduz
  08/07/2016 - 00:23

  Merhaba, eşim moskovada ikamet ediyor ve bende evlilik vizesi almak istiyorum. Evlilik vizesi ne kadar süreli oluyor, ve almak için nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Ücretlendirmesi ne kadar? Kolay gelsin iyi çalışmalar                    


 • VEYSEL KÖSEM
  15/10/2016 - 19:25

  20-25 ocak 2017 tarihleri arasında Rusya federasyonuna bağlı Tataristan'ın Yarçallı bölgesine Turistik bir Ziyaret planlamasını düşünmekteyim,10 yıllık geçerli pasaporta sahibim acaba Turistik Vizeye gereksinimim var mı? Atlasjet ile 20 Ocak 2017 tarihinde Antalya'dan, İstanbul Atatürk Havaalanına ordanda (İST-NCP Begishevo Airporta) direkt uçuşum var ve aynı şekilde 25 Ocak 2017 tarihinde ( Begishevo airportttan İST)a İST-AYT Antalya'ya direkt uçuşum inşallah gerçekleşecek Otel rezervasyonumuda booking.com üzerinden yapmıştım.                    


 • Levent kuldaş
  11/06/2017 - 21:49

  Davetiye olmadan rusya için vize alabilirmiyim                    


 • Hakan Tarkan
  27/03/2017 - 19:36

  Rusya'ya turistik vize kaç dolar ? Mail olarak cevaplarsanız memnun olurum. 15 kişilik grup olduğu zaman vize fiyatı ne kadar olur ?                    


 • Serkan AYAS
  19/09/2017 - 18:26

  30-09-2017 ile 07-10-2017 tarihleri arasında rusyada KRASNODAR bölgesine gitmek istiyorum. Ziyaret amacım turistik. Vize almam gerekiyor mu ya da nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz lütfen.                    


 • aysun varol
  29/11/2017 - 16:10

  Merhaba biz şirket yetkilimiz için bi ticari vize başvurusu yapıcaz bunun için neler gerkiyor bize yardım talep ediyoruz .Kendisinin gelmesine gerek varmı masraf ne kadar ?                    


 • Levent Kıcıman
  20/02/2017 - 20:25

  yeşil pasaport sahibi emekli öğretmen turistlik gezi ( 7 - 10 ) için vize gerekiyor mu?                    


 • Harun taş
  02/02/2018 - 00:36

  Rusya’da vize almadan kaç gün kalabiliyoruz? Kısa süreli çalışmak istesem yine de vize almam gerekir mi?                    


 • solmaz avcıoğlu
  09/06/2018 - 08:42

  Merhaba rusya vizesi için bilgi verirmisiniz ? İşverenim avukat mustafa bey için neler gerekli ? İşlem süreleri kaç günlük vize alırız birde fiat bilgisi lütfen ... TEŞEKKÜRLER                    


 • mehmet kaşka
  06/06/2018 - 11:30

  Merhaba rusya türkiyeye vize uyguluyormu acaba bunu siz işlem yürütüyormusunuz ?                    0 850 346 68 74