Rusya Vizesi

Rusya Vizesi

Ülke Başkent: Moskova
  • Para Birimi: Ruble (RUB)
  • Telefon Kodu: +7
  • Nüfus: 140.04 Milyon

Açıklama

Rusya vizesi icin Diğer gerekli evraklar ve Rusyadan gelen resmi ve orijinal davetiyeniz Globalvize vize danismanlari tarafından konsolosluğa ibraz edilmektedir. .


Türkiye’nin her sehrinden pasaportlara Global Vize Rusya vizesi alabilmektedir.


Rus vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


TURİSTİK RUSYA VİZELERİ Tekrar Getirildi :
Rusya Federasyonu ile Türkiye arasında gerçekleşen siyasi gerginlikten dolayı rusya vizesi tekrar getirilmiştir. 1 ocak 2016 tarihinden itibaren rusya ülkesine bir günlük bile olsa gidecek olsanız mutlaka rusya vizesi almak zorundasınız. rusya vizesi için yapmanız gereken danışman arkadaşlarımıza ulaşarak gerekli evrakları şirketimize ulaştırmanız yeterli olacaktır. rusya vizesi toplam 10 gün içerisinde siz gelmeden tarafımızdan alınıp tarafına kargo ile gönderilecektir. Rusya konsolosluğunun 11 ocak tarihinden itibaren kapılarını açaçak ve 10 gn içerisinde başvuruları kontrol edicektir. rusya konsolosluğunda ayrıca ekspress vize uygulmasıda vardır . eğerki rusya vizenizi ekspress almak isterseniz 3 iş gününde sonuçlandırılıp taraıfnıza gönderilecektir. daha detaylı bilgi için lütfen şubelerimizden bilgi alınız.

7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74

Vizesi


  • Büyükelçi
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • Gezi Notları
  • Soru - Cevap
  • Soru Sor

Rusya Vizesi

Rusya Vizesi iş imkanları ve eğitim amaçlı olarak ülkemizden vize talebi edilen ülkelerden birisidir. Rusya Vizesi için vize almak en az AB ülkeleri kadar zorlu bir süreçtir. Bu süreçte Rusya Vizesi ile bağlantılarınızın ne kadar güçlü olduğu, Rusya’ya hangi amaç ile gideceğiniz gibi amaçlar rusya vizesi alma ihtimalinizi de doğrudan etkilemektedir. Ancak Rusya vizesi almanızı etkileyen durumlar sadece bunlarla sınırlı değildir. Nitekim Rusya vize başvurusu talebinde bulunmak, gerekli belgelerin sağlanması ve başvurduğunuz vizenin türüne göre sizlerden ekstra belgelerin daha talep edilmesi durumu söz konusu olabilmektedir. Yazımızda tüm bu süreçlere değineceğiz.

Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rusya vize başvurusu yapmanın esasında iki yöntemi vardır. Firma aracılığı ile Rusya vize başvurusu yapmak ya da doğrudan Rusya konsolosluğuna giderek  Rusya vizesi başvurusu yapmak. Bu iki yöntem arasında birbirlerine göre avantaj-dezavantaj durumların söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Ancak genel olarak aracı bir firma ile Rusya vizesi işlemlerinin gerçekleştiriliyor olması hem Rusya vizesi talebinizin kabul edilme ihtimali daha yüksek oluyor hem de bireysel Rusya Vizesi başvuru yapmak için harcadığınız zaman, sarf ettiğiniz efor ile kıyasladığımızda aracı firma ile Rusya vizesi başvurusu yapmak ve ilgili işlemleri halletmek çok daha az yorucu ve daha kısa sürede işlemlerin tamamlanması sağlanıyor.

Her iki durumda da sizden talep edilecek belgeler aynıdır. Bu belgeleri eksiksiz bir şekilde sağlamanız gerekiyor. Ayrıca doğrudan konsolosluktan Rusya vizesi talebinde bulunuyorsanız, bu durumda sizlerden istediğiniz Rusya vizesi türüne bağlı olarak ekstra bilgi ve belgeler talep edilebilir.

Bu aşamada önemle hatırlamakta fayda var ki, tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde doldurup, tamamlasanız bile, bu kesin olarak Rusya’ya gidiş talebinizin kabul edileceği anlamına gelmiyor. Özellikle de sadece Rusya konsolosluğa başvurarak vize almayı amaçlayanlar için durum daha zorludur. Biraz da Rusya konsolosluğunun insiyatifi söz konusudur.

Rusya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya vizesi için gerekli belgeler, hangi tür bir Rusya vize için başvuru talebinde bulunacağınıza göre farklılık göstermektedir. Öğrenci, çalışan, turist gibi vasıflar doğrultusunda sizlerden belgeler talep edilir. Talep edilen belgeleri eksiksiz bir şekilde karşılamanız gerekmektedir.

Rusya vizesi almak için gerekli belgeler arasında ise aracı firmadan ya da konsolosluktan edineceğiniz vize talep başvuru formudur. Bu form oldukça önemli bir belgedir. Girilecek olan bilgiler, özenli, dikkatli bir şekilde girilmeli ayrıca formda istenilen ekler, dilekçeler, belgeler varsa da bunlar karşılanmalıdır.

Rusya Vizesi ile ilgili belgeler arasında, Rusya’ya ne için gidiyor olduğunuzun detaylı bir şekilde yazılması istenilen bir belge mevcuttur. Bu belgenin doğru bir şekilde doldurulması ayrıca bir önem taşıyor. Almayı planladığınız pasaportta, Rusya Federasyonu’na ne için geldiğiniz, ne kadar süreli geldiğiniz belirtilmiş olacaktır. Öte yandan Rusya denetçi ve polislerinin sizleri kontrol etmesi durumunda vereceğiniz cevapların da pasaportta belirtilen geliş nedeniniz ile doğru orantılı olması gerekmektedir. Tüm bu bilgiler esasında başvurduğunuz vize türü ve bu vize türü için vize başvuru talep formunda belirttiğiniz “Rusya Federasyonu’na seyahat sebepleri” ile ilgilidir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Maalesef 01.01.2016 Tarihinden itibaren iki ülke arasındaki siyasi gerginlikten dolayı rusya devleti Rusya Vizesi
olmayan türk vatandaşlarını sınırdan içeriye almayacaktır. Oyüzden mutlak suretle Rusya Vize Başvurusu
yapmak zorundasınız.

Rusya Vizesi için gerekli olan evrak listesi ve detaylı bilgilere http://globalvize.net/rusya-vizesi adresinden ulaşabilirsiniz. Uzman danışmanlarımız sayesinde yapılması gereken işlemler aşama aşama sizlerle paylaşılacaktır. Şahsen başvuruya gelmenize gerek kalmadan sadece evraklarınızı göndererek, minimum 5 maksimum 15 iş gününde vize başvuru işleminiz tarafımızca tamamlanıp pasaportunuz adresine kargo ile gönderilecektir. (KUBRA)

Ankara Rusya Konsolosluğu Açık Adres Bilgileri : Karyağdı sok., No 5, 06692, Çankaya (P.K. 35 Kavaklıdere)

Rusya İstanbul Konsolosluğu Açık Adres Bilgileri: İstiklal Cad., No.219-2250, 34430, Beyoğlu.

Rusya Vizesi
için Normal başvuru süresi 15 iş günüdür. Acil vize başvurularında, Ekspres Rusya Vizesi
3 iş gününde alınmaktadır.

Rusya Vize Ücreti
için detaylı ücret bilgisine http://globalvize.net/rusya-vizesi adresinden ulaşabilirsiniz. rusya vize Ücreti 250 dolardır (KUBRA)

Rusya Vizesi
işlemleriniz için gerekli olan evrakları (pasaport,2 adet biometrik fotoğraf,renkli kimlik fotokopisi,bilgi formu) size en yakın şubemize kargolamanız yeterlidir. İşleme giren evraklarınız normal başvuru 5 ile 7 iş gününde, ekspres vize başvurunuz ise 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Rusya Vize İşlemi
sonuçlanan pasaportunuz talep ettiğiniz posta adresine kargolanmaktadır. (Seda DURAN)

Rusya turist vizesi için otel rezervasyonuna ihtiyaç duyulmaktadır. Rusya vizesi için gerekli olan otel rezervasyonunu bizler sağlamaktayız. Diğer gerekli olan evraklar(pasaport, 2 adet biometrik fotoğraf, renkli kimlik fotokopisi) ile başvurunuz gerçekleştirilmektedir. Gelmenize gerek olmamak ile beraber işleme giren dosyanı 5 ile 7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Rusya vize işlemi sonuçlanan pasaportunuz dilediğiniz posta adresine kargolanmaktadır. (Seda DURAN)

Rusya ticari vizesi almanız için irtibatta olduğunuz şirketten size davetiye gelmelidir, aynı zamanda davet eden şirketin vergi numarası ve şahsın pasaport fotokopisi de dosyaya eklenmektedir. Rusya vizesi için diğer gerekli olan evraklar ile beraber size en yakın şubemize gelebilir veya kargo yapabilirsiniz. Rusya ticari vizesi için başvurusu yapılan dosyanız yaklaşık 3 ile 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Rusya vize işlemi sonuçlanan pasaportunuz tercih ettiğiniz posta adresine kargo yapılmaktadır. (Seda DURAN)

Rusya vizesi için gerekli olan evraklar; pasaport, renkli kimlik fotokopisi, 2 adet biometrik fotoğraf. Bu evraklar ile en yakın şubemize başvurmanız yeterlidir. (Seda DURAN)

Rusya Ankara Büyükelçiliği Karyağdı Sok., No.5, 06692 Çankaya,Ankara Tel : 0312 426 88 89 Rusya İstanbul Başkonsolosluğu İstiklal Caddesi, 219-225A, Beyoğlu, İstanbul Tel : 0212 232 00 88

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu İstiklal Caddesi, 219-225A, Beyoğlu, İstanbul Tel : 0212 232 00 88

Rusya Ankara Büyükelçiliği Karyağdı Sok., No.5, 06692 Çankaya,Ankara Tel : 0312 426 88 89

Rusya vize ücreti normal başvuru için 200 dolar, ekspres başvurular için 265 dolardır. Rusya vize ücretini size havale olarak çıkabilir veya şubelerimize nakit olarak ödeme yapabilirsiniz. (Seda DURAN)

Rusya vize başvurusu için bireysel olarak randevuya gelmenize gerek yoktur. Vize başvurunuz acentamız tarafından yapılacaktır.(Seda DURAN)

Rusya vize başvuruları Ankara, İstanbul, Antalya ve Trabzon'dan yapılmaktadır. Rusya vize başvurularında bölge ayrımı yoktur. (Seda DURAN)

Rusya vizesinde red alma durumunuz söz konusu olursa red sebebi önemli olmak ile beraber konsolosluğa yeniden başvuru yapılabilir ve ilgili konsolosluğa itiraz edilebilirsiniz.(Seda DURAN)

Rusya vize ücretini size verilen hesap numaralarına havale olarak yatırabilir veya şubelerimize nakit olarak ödeme yapabilirsiniz.(Seda DURAN)

Rusya turist vizesi işlem süreci 5 iş günüdür. Ekspres vize başvuruları ise 2 iş gününde sonuçlanmaktadır.(Seda DURAN)

Rusya ticari vize işlem süreci 5 iş günüdür. Ekpress başvurularınız ise 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. (Seda DURAN)

Rusya vatandaşı eş ile yapılan için Rusya resmi makamlarından alınan davetiye,eşinizin kimliği,çalışma evrakları ve ev kira kontratı ile sponsor olması lazım size, sizin Türkiye'deki hazırlayacagınız evraklarla beraber alacağınız sağlık raporuyla elçiliğe müracaat edilir.

Rusya vize ücreti her şey dahil 150 eurodur.

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33