THY’den vize krizi nedeniyle mağdur olan yolcuları sevindiren haber

THY’den vize krizi nedeniyle mağdur olan yolcuları sevindiren haber

29.12.2017 Global Vize Hizmetleri

ABD ile bir süredir yaşanmakta olan vize krizinin çözülmesinin ardından Türk Hava Yolları (THY), sorunun başladığı 9 Ekim tarihine kadar biletlerini alıp kısıtlama nedeniyle ABD’ye uçamayan yolcuların rezervasyonlarını ücretsiz olarak değiştireceğini açık

Vize krizi başlamadan önce bilet rezervasyonu yaptıran ancak ABD’ye uçamayan yolculara THY’den sevindirici haber geldi. THY’den yapılan açıklamaya göre sorunun başladığı 9 Ekim tarihine kadar biletlerini almış olan yolcuların Türkiye ve ABD çıkışlı biletlemeleri için 9 Ocak 2018 tarihine kadar yapılacak seyahat ve işlemlerde geçerli olmak üzere ücretsiz değişiklik yapılabileceği duyuruldu. Krizden önce vize almak için bilet alan ancak uçamayan yolcuları kapsayan düzenleme ile yolcuların rezervasyon ve güzergâh değişikliği ile iade talepleri ve bilet sürelerini herhangi bir ücret farkı ve ceza ödemeden 9 Ocak 2019’a kadar uzatılabilecek. Yolcular konuya ilişkin detaylı bilgilere THY’nin resmi internet sitesinden ulaşabilecek.

SINIR KAPILARINA VİZE TALİMATI

Öte yandan ABD ile yaşanan vize krizinin ortadan kalkmasının ardından başta Atatürk Havalimanı olmak üzere sınır kapılarına ABD vatandaşlarına ülkeye girişte vize verilmesi konusunda talimat yazısı gönderildi.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye’deki vize hizmetlerinin yeniden başladığını duyurmuş bunun üzerine Türkiye ise ABD vatandaşlarına uygulanan vize kısıtlamasını kaldırmıştı.