Yeni Zelanda Vizesi

Yeni Zelanda Vizesi

Ülke Başkent: Wellington
 • Para Birimi: Yeni Zelanda Doları (NZD)
 • Telefon Kodu: + 64
 • Nüfus: 4.317 Milyon

Yeni Zelanda Vizesi

 • Yeni Zelanda'ya gerçekleştirmek üzere olduğunuz seyahatleriniz için devletler arası anlaşma gereği Yeni Zelanda vizesi vardır, vize alınmalıdır. Global Vize olarak Yeni Zelanda'ya gerçekleştirecek olduğunuz gerek iş gerekse de seyahat gibi her türlü aktivitenizde, Yeni Zelanda vize alım konusunda bilgilendirmelerimiz ışığında çok daha rahat ve bilinçli bir şekilde hareket edeceksiniz. Söz konusu ülkeye dair Yeni Zelanda Vize alım işlemlerinizi başlatabilmek için, ülkemiz içerisinde bulunmakta olan Yeni Zelanda, büyükelçiliği ile iletişime geçmelisiniz ya da söz konusu ülkeye seyahatler düzenlemekte olan uluslararası bir firma ile iletişime geçmelisiniz. Bu aracı firma ile de vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bizler Global Vize olarak Yeni Zelanda Vize belgeleri, Yeni Zelanda vize ücreti v.b konularda detaylı bilgilendirmeleri sizlere etkili bir şekilde yapacağız. SMS ve e-posta yolu ile, bütünüyle ücretsiz olmak üzere.

 

Yeni Zelanda Vizesi Nasıl Alınır

 • Yeni Zelanda’ ya gitmek için mutlaka Yeni Zelanda vizesi almanız gerekmektedir. Yeni Zelanda vizesi elektronik vizedir ve pasaportunuza vize işlenmez. Yeni Zelanda’dan alacağınız vize ile sadece Yeni Zelanda’ ya gidebilirsiniz. Çalışma durumunuz ve başvuracağınız vize tipi için gerekli evrakları hazırlayarak ilgili ofisimize (ikamet yerinize göre Ankara veya İstanbul’dan başvuru yapılabilir) ulaştırmanız durumunda online başvurunuz gerçekleştirilerek yönlendirmiş olduğunuz kişisel evraklarını elçilik sistemine yüklenir. Yeni Zelanda vize başvurunuz için tüm evraklarınızın yeminli tercümandan çevirisi gerekir. Dilerseniz tarafımızdan yapılabilir. Başvuru sonrası sizin için bir randevu talep edilir. Başvuru sahibinin randevuya katılması gerekmez. Vize süresi, elçilik tarafından değerlendirilerek  4-5 hafta içerisinde sonuçlanır


Yeni Zelanda Turist Vizesi Nasıl Alınır

 • Turistik Yeni Zelanda vizesi başvurunuz için sizin içinde bulunduğunuz statüyü kapsayan evrakları hazırlayarak size en yakın ofisimize teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekmektedir. Evraklarınız, tarafımızdan eksiksiz olarak teslim alındıktan sonra dosyanız hazırlanarak online başvurunuz yapılır. Satın alınmış uçak biletiniz ve ödenmiş konaklama belgeleriniz yok ise tarafınıza formalite uçak rezervasyonları ve konaklama rezervasyonları yapılır. Daha sonra evraklarınızla randevuya katılarak işlem başlamış olur. 


Yeni Zelanda Turist Vizesi İçin Ne Yapmam Lazım

 • Turistik vize başvurularında, online vize başvurunuz, zorunlu seyahat sağlık sigortanız, vize talep dilekçeniz, detaylı seyahat programınızı gösterir dilekçeniz ve kişisel evraklarınız dışında mutlaka konaklanacak otel ve gidiş/dönüş uçak biletlerinizi ibraz edilmesi gerekmektedir. Satın almış olduğunuz bir tur veya otel ödemesi ve uçak bileti yok ise deneyimli danışman arkadaşlarımız tarafından vize başvurunuz için gerekli otel ve uçak rezervasyonları yapılmaktadır. Bu rezervasyonlar vize sonucunuz belli olup, pasaportunuzu vizeli bir şekilde alana kadar aktif durumda olup, daha sonra iptal edilir ve bu işlemler ile ilgili herhangi bir ücret tarafınıza yansıtılmaz. Vize süreniz içinde dilediğiniz zaman uçup, dilediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Tüm bu gerekli belgelerin profesyonel danışmanlar tarafından hazırlanarak, vizenizi sorunsuz bir şekilde almak için size en yakın Global Vize şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.


Yeni Zelanda Turist Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır

 • Yeni Zelanda turistik vize başvuruları 4-5 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Sonuç mail ile gelmektedir. 


Yeni Zelanda Ticari Vizesi Nasıl Alınır

 • Ticari Yeni Zelanda vizesi başvurunuz için sizin içinde bulunduğunuz statüyü kapsayan evrakları hazırlayarak size en yakın ofisimize teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekmektedir. Ticari vize başvurularında mutlaka Yeni Zelanda’ dan gelen bir davetiye olması gerekmektedir. Evraklarınız eksiksiz olarak teslim alındıktan sonra dosyanız hazırlanarak online başvurunuz yapılır. Satın alınmış uçak biletiniz ve ödenmiş konaklama belgeleriniz yok ise tarafınıza formalite uçak rezervasyonları ve konaklama rezervasyonları yapılır. Daha sonra evraklarınızla randevuya katılarak işlem başlamış olur. 


Yeni Zelanda Ticari Vizesi İçin Ne Yapmam Lazım

 • Ticari vize başvurularında, davetiyeniz, online vize başvurunuz, zorunlu seyahat sağlık sigortanız, vize talep dilekçeniz, detaylı seyahat programınızı gösterir dilekçeniz ve kişisel evraklarınız dışında mutlaka konaklanacak otel ve gidiş/dönüş uçak biletlerinizi ibraz edilmesi gerekmektedir. Satın almış olduğunuz bir tur veya otel ödemesi ve uçak bileti yok ise deneyimli danışman arkadaşlarımız tarafından vize başvurunuz için gerekli otel ve uçak rezervasyonları yapılmaktadır. Bu rezervasyonlar vize sonucunuz belli olup, pasaportunuzu vizeli bir şekilde alana kadar aktif durumda olup, daha sonra iptal edilir ve bu işlemler ile ilgili herhangi bir ücret tarafınıza yansıtılmaz. Vize süreniz içinde dilediğiniz zaman uçup, dilediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Tüm bu gerekli belgelerin profesyonel danışmanlar tarafından hazırlanarak, vizenizi sorunsuz bir şekilde almak için size en yakın Global Vize şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.


Yeni Zelanda Ticari Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır

 • Yeni Zelanda ticari vize başvuruları 4-5 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Sonuç mail ile gelmektedir.


Yeni Zelanda Vize Başvurusu İçin Hangi Evraklar Gerekir

 • Yeni Zelanda vizesi başvurusu için gerekli evraklar çalışma durumunuz ve ziyaret amacınıza göre değişkenlik göstermektedir. Seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza göre hangi evrakları hazırlamanız gerektiği ile ilgili ve süreç ile ilgili tüm detaylı bilgilendirme için lütfen en yakın şubemizi ziyaret ediniz veya bize ulaşınız.


Yeni Zelanda Vize Ücreti Ne Kadardır

 • Yeni Zelanda vizesi başvuru harçları ve toplam maliyet seyahat amacınız ve süresi gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı fiyat bilgilendirmesi ve süreç hakkında bilgi almak için lütfen en yakın Global Vize şubesini ziyaret ediniz veya bize ulaşınız.Yeni Zelanda vize ücreti ile daha detaylı bilgi için tıklayın.


Yeni Zelanda Vize Ücretini Nereye Yatıracağım

 • Yeni Zelanda vize başvuru harçları ödemesi, online olarak tarafımızdan yapılmaktadır. Dosyanızı teslim etmek için geldiğinizde ilgili ofisimize ödeme yapılabilir veya hesaba havale yolu ile de ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 


Yeni Zelanda Vizesi Almak İçin Benim Bir Yere Gelmeme Gerek Var Mıdır

 • Yeni Zelanda vizesi için gerekli evrakları hazırlayarak ilgili ofisimize (ikamet yerinize göre Ankara veya İstanbul’dan başvuru yapılabilir) teslim etmeniz veya ulaştırmanız yeterlidir. Daha sonrası için de gelmeniz veya başvuruya katılmanız gerekmez. Başvuru işlemleriniz tarafımızdan yapılır.


Yeni Zelanda Vizesinden Red Aldığımda Ne Yapmam Gerekir

 • Yeni Zelanda vizesi başvurularınızda sonucun olumlu veya olumsuz olması durumu işlem sonuçlandıktan sonra mail yolu ile belli olur. Seyahat sicilinizde bir olumsuzluk veya maddi durumunuzda bir problem yok ise vize başvurunuz büyük ölçüde olumlu sonuçlanacaktır. Yetkili kişi tarafından ret ile sonuçlandırılması durumunda ret gerekçe veya gerekçelerini ortadan kaldırarak, mevcut durumunuzu vize alma şartlarına uygun hale getirerek tekrar başvuru yapılmalıdır.

 

Yeni Zelanda Aile Birleşimi Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Farklı bir prosedürü olan Yeni Zelanda Aile Birleşimi Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz.

 

Yeni Zelanda Öğrenim Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Turistik ve ticari Yeni Zelanda vizesine göre farklı bir prosedürü olan Yeni Zelanda Uzun Süreli Eğitim Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz.

 

Yeni Zelanda Konsolosluğu Nerededir

 • Yeni Zelanda başvurularınızı Ankara veya İstanbul’dan gerçekleştirebilirsiniz. Yeni Zelanda konsolosluğu ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

 

Hangi İllerde Global Vize Şubesi Vardır
 • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
 • Ankara – Gazi Osman Paşa,
 • İstanbul – Harbiye (Avr),
 • İstanbul – Kadıköy (And) ve
 • İzmir – Alsancak’ ta, 
 • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.


son güncellenme tarihi 
02.04.2020

Vizesi


 • Büyükelçi
 • Sıkça Sorulan Sorular
 • Gezi Notları
 • Soru - Cevap
 • Soru Sor

Yeni Zelenda Vizesi Nasıl Alınır?

Global Vize Danışmanlık firması olarak sizlere vize işlemleri hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda, dünyanın en huzurlu ülkelerinden Yeni Zelanda'nın vize işlemlerini anlatacağız. Yeni Zelanda Vizesi Nasıl Alınır? Detaylı şekilde aktarmaya çalışacağız...


Yeni Zelanda Vizesi

Yeni Zelanda'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, pasaport türüne göre değişmeksizin Yeni Zelanda vizesi almak zorundadırlar.

Yeni Zelanda vizesi almak için Yeni Zelanda'nın dış temsilcisi olan Ankara Büyükelçiliği, başvuruları kabul etmektedir. Ancak şahsen başvuru zorunlu değildir. Vize işlemleri için yetkili seyahat acentaları konsolosluğa iletebilmektedir.

Yeni Zelanda vizesi verme kararı ve yetkisi tamamen Ankara Büyükelçiliği'ne bağlıdır. İstanbul'da yer alan Yeni Zelanda Fahri Konsolosluğu'nun yetkisi sınırlıdır.

Yeni Zelanda vizesi Yeni Zelanda vize çeşitlerine ve seyahat süresine göre değişiklik gösterebilmektedir.


Yeni Zelanda Vize Başvurusu

Yeni Zelanda'ya seyahat edecek kişilerin, vize başvurusu için Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği'ne başvurması gerekmektedir. Ayrıca vize danışmanlık firmaları ve yetkili acenteler aracılığı ile de vize başvurusu yapılabilmektedir.

Yeni Zelanda vize başvurusu için NZIS Yeni Zelanda Vize Başvuru Formu doldurulmalıdır. Bu form eksiksiz şekilde doldurulmalı ve tüm kişisel bilgiler doğru biçimde yazılmalıdır. Eksik ve yanlış bilgi saptandığı takdirde vize başvuru süreci iptal edilmektedir.


Yeni Zelanda Konsolosluğu

Yeni Zelanda Konsolosluğu, vize işlemleri için hafta için her gün 09.00-12.00 arasında ziyaretçi kabul etmektedir. Yeni Zelanda Konsolosluğu vize başvurularını 3-5 gün içinde sonuçlandırmaktadır.

Yeni Zelanda vizesi almak için en doğru yol yetkili bir vize danışmanlık firmasını kullanmak olacaktır. Profesyonel ekibi ve yılların getirdiği tecrübesi ile Global Vize Danışmanlık firması, Yeni Zelanda vizesi işlemlerini hızlı şekilde halletmektedir.


Yeni Zelanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yeni Zelanda Vizesi Başvurusu yapıldıktan sonra ortalama !5 gün gibi bir süreçte yeni zelanda vizeniz sonuçlanmaktadır. Yeni Zelanda vize başvurusu için yeni zelanda konsolosluğundan randevu alınmasına gerek yoktur. Yeni zellanda büyükelçiliği başvuru yapıldıktan sonra 15 gün içerisinde cevap vermektedir.

0850 346 68 74 telefondan Yeni Zelanda vize başvuruları için bizlere ulaşabilirsiniz…


Yeni Zelanda Ankara Konsolosluğu

Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Yeni Zelenda vize
başvurusu için gerekli olan tüm evraklar hazırlandıktan sonra Ankara Yeni Zelanda Büyükelçiliğ' inden yapılmaktadır. Yenize Zelanda Vize Başvurusunda tüm evraklarınız çevirisini de doyanıza eklemelisiniz. Yeni Zelanda vize başvurusuna şahsen gelmenize gerek olmamak ile beraber Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği başvuruları biz acentalar aracılığı ile kabul etmektedir. İşlem süresi 10 ile 20 gün arasında değişmektedir. Yeni Zelanda Büyükelçiliği başvuruları haftaiçi saat 12:00 a kadar kabul etmektedir. Vize işlemi sonuçlanan pasaportunuz dilediğiniz kargo adresine gönderilmektedir. (Seda DURAN)

Yeni Zelanda turist vizesi almanız için otel rezervasyonunuz mutlaka olmak zorundadır. Çalışma durumunuza göre hazırlayacağınız diğer tüm evraklar ve çevirileri ile beraber başvurunuzu Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği' nden gerçekleştirebilirsiniz. Başvuruya şahsen gerek olmamak ile beraber biz acentalar aracılığı ile başvurunuzu yapabilirsinz. Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği'nin yoğunluğuna göre süre değişmek ile 10 ile 20 gün arasında sonuçlanan Yeni Zelanda Vize sonucunuz dilediğiniz kargo adresine gönderilmektedir. (Seda DURAN)

Yeni Zelanda ticari vizesi almanız için anlaşmış olduğunuz şirketten size davetiye yazısı gelmelidir. Davetiye gönderen şirketin vergi numarası ve davet gönderen şahsın kimlik bilgilerini de lazım olan evraklar içerisindedir. Daha sonra çalıştığınız şirkete ait evraklar ve diğer hazırlamanız gereken şahsi evraklarınız ile beraber konaklama ve ulaşım rezervasyonlarınız veya confirmeleri ile başvurunuzu Ankara Yeni Zelanda Büyükelçiğinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yeni Zelanda Büyükelçiliği'nin tüm evraklarınızın çevirisini istediğini unutmayınız. Yeni Zelanda ticari vize başvuruları turistik başvurulara göre daha erken sonuçlanmaktadır. İşlem süresi 7 ile 10 gün arasında değişmektedir.(Seda DURAN)

Yeni Zelanda vizesi için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 3000 TL bakiye bulunmalıdır. En önemlisi ise Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği'nin istemi olarak bütün bu evraklarınızın ingilizce çevirilerini dosyanıza eklemelisiniz. Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.(Seda DURAN)

Ankara Yeni Zelanda Büyükelçiliği Adres: Kızkulesi Sokak No:11 Gaziosmanpaşa / ANKARA İstanbul Yeni Zelanda Fahri Konsolosluğu Adres: İnönü Caddesi No:48/3 Taksim / İSTANBUL

Yeni Zelanda Fahri Konsolosluğu İstanbul Adres: İnönü Caddesi No:48/3 Taksim/İstanbul Tel:0(212)232 00 88

Yeni Zelanda Büyükelçiliği Ankara Adres : Kızkulesi Sokak No:11 Gaziosmanpaşa/Ankara Tel:0(312) 426 88 89

Yeni Zelanda vize ücreti 350 dolardır. Ücreti ister evraklarınızın teslimi sırasında isterseniz havale olarak size verilen hesap numaralarına yapabilirsiniz.(Seda DURAN)

Yeni Zelanda vizesi almak için şahsi olarak gelmenize gerek yoktur. Ankaya Yeni Zelanda Büyükelçiliği'ne biz acentlar aracılığı ile başvuru yapılmaktadır.(Seda DURAN)

Yeni Zelanda başvurusu sadece Ankara Yeni Zelanda Büyükelçiliği'nden kabul edilmektedir.(Seda DURAN)

Yeni Zelanda vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa neden red aldığınız önemli olmak ile beraber yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden Yeni Zelanda vize başvurusu yeni zelanda konsolosluğu  yapabilirsiniz. Onun dışında alınan cevaba karşı Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği'ne itiraz edebilirsiniz.(Seda DURAN)

Yeni Zelanda vize ücreti ödemesini size verilen hesap numaralarına havale olarak yapabilirsiniz. (Seda DURAN)

Yeni Zelanda turist vizesi başvuru yapıldığı tarihten itibaren 10 ile 20 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. (Seda DURAN)

Yeni Zelanda ticari vize işlem süreci turistik vize başvurusuna göre daha kısa sürmek ile beraber 7 ile 15 iş günü arasında değişmektedir. (Seda DURAN)

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33