Yeni Zelanda Vizesi

Yeni Zelanda Vizesi

Ülke Başkent: Wellington
  • Para Birimi: Yeni Zelanda Doları (NZD)
  • Telefon Kodu: + 64
  • Nüfus: 4.317 Milyon

Açıklama

Yeni Zelanda'da 6 aydan daha uzun süreyle kalacak olanlardan bazı detaylı sağlık koşullarını yerine getirmeleri istenecektir.


Önemli

Yeni Zelanda Büyükelçiliği Vize Bölümü yukarıdaki belgelerle birlikte ilave belgeler temin etmenizi isteyebilir.


Sunduğunuz tüm belgeler incelenmeye tabi tutulabilir.


Ziyaretçi vizesi başvurunuzun kabul edilmesini sağlamak için istenilen tüm evrakları tam ve eksiksiz sunmak zorunludur. Bunu yapmadığınız takdirde, başvurunuz kabul edilmeden size geri gönderilecektir.


Vize başvurularının incelenmesi, tüm belgeler eksiksiz ve tam sunulduğu takdirde genellikle 1 hafta sürmektedir.


Diğer başvuru türleri için gerekli formları bu adresten indirebilirsiniz.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74

Vizesi


  • Büyükelçi
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • Gezi Notları
  • Soru - Cevap
  • Soru Sor

Yeni Zelenda Vizesi Nasıl Alınır?

Global Vize Danışmanlık firması olarak sizlere vize işlemleri hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda, dünyanın en huzurlu ülkelerinden Yeni Zelanda'nın vize işlemlerini anlatacağız. Yeni Zelanda Vizesi Nasıl Alınır? Detaylı şekilde aktarmaya çalışacağız...


Yeni Zelanda Vizesi

Yeni Zelanda'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, pasaport türüne göre değişmeksizin Yeni Zelanda vizesi almak zorundadırlar.

Yeni Zelanda vizesi almak için Yeni Zelanda'nın dış temsilcisi olan Ankara Büyükelçiliği, başvuruları kabul etmektedir. Ancak şahsen başvuru zorunlu değildir. Vize işlemleri için yetkili seyahat acentaları konsolosluğa iletebilmektedir.

Yeni Zelanda vizesi verme kararı ve yetkisi tamamen Ankara Büyükelçiliği'ne bağlıdır. İstanbul'da yer alan Yeni Zelanda Fahri Konsolosluğu'nun yetkisi sınırlıdır.

Yeni Zelanda vizesi Yeni Zelanda vize çeşitlerine ve seyahat süresine göre değişiklik gösterebilmektedir.


Yeni Zelanda Vize Başvurusu

Yeni Zelanda'ya seyahat edecek kişilerin, vize başvurusu için Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği'ne başvurması gerekmektedir. Ayrıca vize danışmanlık firmaları ve yetkili acenteler aracılığı ile de vize başvurusu yapılabilmektedir.

Yeni Zelanda vize başvurusu için NZIS Yeni Zelanda Vize Başvuru Formu doldurulmalıdır. Bu form eksiksiz şekilde doldurulmalı ve tüm kişisel bilgiler doğru biçimde yazılmalıdır. Eksik ve yanlış bilgi saptandığı takdirde vize başvuru süreci iptal edilmektedir.


Yeni Zelanda Konsolosluğu

Yeni Zelanda Konsolosluğu, vize işlemleri için hafta için her gün 09.00-12.00 arasında ziyaretçi kabul etmektedir. Yeni Zelanda Konsolosluğu vize başvurularını 3-5 gün içinde sonuçlandırmaktadır.

Yeni Zelanda vizesi almak için en doğru yol yetkili bir vize danışmanlık firmasını kullanmak olacaktır. Profesyonel ekibi ve yılların getirdiği tecrübesi ile Global Vize Danışmanlık firması, Yeni Zelanda vizesi işlemlerini hızlı şekilde halletmektedir.


Yeni Zelanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yeni Zelanda Vizesi Başvurusu yapıldıktan sonra ortalama !5 gün gibi bir süreçte yeni zelanda vizeniz sonuçlanmaktadır. Yeni Zelanda vize başvurusu için yeni zelanda konsolosluğundan randevu alınmasına gerek yoktur. Yeni zellanda büyükelçiliği başvuru yapıldıktan sonra 15 gün içerisinde cevap vermektedir.

0850 346 68 74 telefondan Yeni Zelanda vize başvuruları için bizlere ulaşabilirsiniz…


Yeni Zelanda Ankara Konsolosluğu

Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Yeni Zelenda vize
başvurusu için gerekli olan tüm evraklar hazırlandıktan sonra Ankara Yeni Zelanda Büyükelçiliğ' inden yapılmaktadır. Yenize Zelanda Vize Başvurusunda tüm evraklarınız çevirisini de doyanıza eklemelisiniz. Yeni Zelanda vize başvurusuna şahsen gelmenize gerek olmamak ile beraber Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği başvuruları biz acentalar aracılığı ile kabul etmektedir. İşlem süresi 10 ile 20 gün arasında değişmektedir. Yeni Zelanda Büyükelçiliği başvuruları haftaiçi saat 12:00 a kadar kabul etmektedir. Vize işlemi sonuçlanan pasaportunuz dilediğiniz kargo adresine gönderilmektedir. (Seda DURAN)

Yeni Zelanda turist vizesi almanız için otel rezervasyonunuz mutlaka olmak zorundadır. Çalışma durumunuza göre hazırlayacağınız diğer tüm evraklar ve çevirileri ile beraber başvurunuzu Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği' nden gerçekleştirebilirsiniz. Başvuruya şahsen gerek olmamak ile beraber biz acentalar aracılığı ile başvurunuzu yapabilirsinz. Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği'nin yoğunluğuna göre süre değişmek ile 10 ile 20 gün arasında sonuçlanan Yeni Zelanda Vize sonucunuz dilediğiniz kargo adresine gönderilmektedir. (Seda DURAN)

Yeni Zelanda ticari vizesi almanız için anlaşmış olduğunuz şirketten size davetiye yazısı gelmelidir. Davetiye gönderen şirketin vergi numarası ve davet gönderen şahsın kimlik bilgilerini de lazım olan evraklar içerisindedir. Daha sonra çalıştığınız şirkete ait evraklar ve diğer hazırlamanız gereken şahsi evraklarınız ile beraber konaklama ve ulaşım rezervasyonlarınız veya confirmeleri ile başvurunuzu Ankara Yeni Zelanda Büyükelçiğinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yeni Zelanda Büyükelçiliği'nin tüm evraklarınızın çevirisini istediğini unutmayınız. Yeni Zelanda ticari vize başvuruları turistik başvurulara göre daha erken sonuçlanmaktadır. İşlem süresi 7 ile 10 gün arasında değişmektedir.(Seda DURAN)

Yeni Zelanda vizesi için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 3000 TL bakiye bulunmalıdır. En önemlisi ise Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği'nin istemi olarak bütün bu evraklarınızın ingilizce çevirilerini dosyanıza eklemelisiniz. Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.(Seda DURAN)

Ankara Yeni Zelanda Büyükelçiliği Adres: Kızkulesi Sokak No:11 Gaziosmanpaşa / ANKARA İstanbul Yeni Zelanda Fahri Konsolosluğu Adres: İnönü Caddesi No:48/3 Taksim / İSTANBUL

Yeni Zelanda Fahri Konsolosluğu İstanbul Adres: İnönü Caddesi No:48/3 Taksim/İstanbul Tel:0(212)232 00 88

Yeni Zelanda Büyükelçiliği Ankara Adres : Kızkulesi Sokak No:11 Gaziosmanpaşa/Ankara Tel:0(312) 426 88 89

Yeni Zelanda vize ücreti 350 dolardır. Ücreti ister evraklarınızın teslimi sırasında isterseniz havale olarak size verilen hesap numaralarına yapabilirsiniz.(Seda DURAN)

Yeni Zelanda vizesi almak için şahsi olarak gelmenize gerek yoktur. Ankaya Yeni Zelanda Büyükelçiliği'ne biz acentlar aracılığı ile başvuru yapılmaktadır.(Seda DURAN)

Yeni Zelanda başvurusu sadece Ankara Yeni Zelanda Büyükelçiliği'nden kabul edilmektedir.(Seda DURAN)

Yeni Zelanda vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa neden red aldığınız önemli olmak ile beraber yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden Yeni Zelanda vize başvurusu yeni zelanda konsolosluğu  yapabilirsiniz. Onun dışında alınan cevaba karşı Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği'ne itiraz edebilirsiniz.(Seda DURAN)

Yeni Zelanda vize ücreti ödemesini size verilen hesap numaralarına havale olarak yapabilirsiniz. (Seda DURAN)

Yeni Zelanda turist vizesi başvuru yapıldığı tarihten itibaren 10 ile 20 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. (Seda DURAN)

Yeni Zelanda ticari vize işlem süreci turistik vize başvurusuna göre daha kısa sürmek ile beraber 7 ile 15 iş günü arasında değişmektedir. (Seda DURAN)

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33