İngiltere - Vizesi

 • Londra
 • 2020-04-23

İngiltere Vizesi

 • İngiltere vizesi almak isteyen bireyler, öncelikle alacakları vize tipi ve süresine karar vermelilerdir. Süresi diyoruz, çünkü İngiltere diğer ülkelere nazaran farklı bir vize politikası uygulamaktadır ve vize süresini başvuru sahibinin seçimine bırakır. Bu doğrultuda, seçilen vize tipine ve süresine göre İngiltere vize harcı da değişkenlik göstermektedir. 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık ön seçmeli vize çeşitlerinden her birisinde toplam 180 gün Birleşik Krallık topraklarında bulunabiliyorsunuz.


İngiltere Vizesi Nasıl Alınır

 • İngiltere vizesi almak için öncelikle başvuru sahibinin belli kriterleri sağlaması gerekmektedir. İşlem görmemiş (her hangi bir vize ve yurt dışı çıkışı olmayan) bir pasaport ile İngiltere vizesine başvuru yapmak sağlıklı değildir. İngiltere vizesi almak için daha önce bir vize ve seyahat geçmişi oluşturmuş olmanız gerekmektedir. Bir diğer önemli nokta da, uzun süredir aynı işte sigortalı olarak çalışıyor olmanızdır. İşveren iseniz, matrahlı bir vergi levhası ibraz etmeniz gerekmektedir. Çok zor alınan vizelerden birisi olmasına karşın bir uzman yardımı ile yapılacak başvuru, başvuru şartlarını sağladığınız ve eksiksiz evrak sunduğunuz takdirde olumlu olarak sonuçlanacaktır.


İngiltere Turist Vizesi Nasıl Alınır

 • İngiltere turistik vize başvurusunda bulunabilmek için gerekli olan otel rezervasyonlarınız uçak rezervasyonlarınız tarafımızca sağlanacaktır. İngiltere vizesi başvuruları TLS Contact tarafından kabul edilmektedir. Randevu online alınır. İngiltere vizesi alacak kişinin çalışma durumuna göre hazırlayacağı evraklar değişkenlik göstermektedir. İkamet şehrinin bağlı olduğu başvuru merkezine gitme zorunluluğunuz yoktur. Her başvuruda bireysel olarak biometri işlemine katılmanız gerekmektedir. Bu konuyla ilgili danışmanlarımız sizi en doğru şekilde yönlendirecektir.


İngiltere Turist Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır

 • İngiltere turistik vize başvuru sonucunuz, mülakat gününü takip eden 15-21 gün içinde belli olur ve pasaportunuz teslime hazır olur. Olumsuz sonuçlanan başvurularda tarafınıza pasaportunuz ile beraber bir ret mektubu verilir. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda pasaportunuz tarafınıza vizeniz ile birlikte teslim edilir. Bu süreç deneyimli kadromuz tarafından takip edilerek, pasaportunuz talep ettiğiniz adres üzerinden tarafınıza ulaştırılır.

 

İngiltere Ticari Vize Nasıl Alınır

 • İngiltere ticari vize başvurularında mutlaka davet mektubu gereklidir. Diğer işlem basamakları turistik vize ile aynıdır.

 

İngiltere Ticari Vize Kaç Günde Sonuçlanır

 • İngiltere ticari vize başvuru sonucunuz, davet mektubunuz, gönderen kişi/firma ve seyahat amacınızın önceliğine göre belirtilenden daha kısa bir sürede sonuçlanabilir. Burada konsolosluğun inisiyatifi baş rol oynamaktadır. Genelde büyük ve kurumsal firma çalışan veya sahipleri, ticari toplantı nedeniyle yapılan başvurularına, kesin olmamak ile birlikte 5-7 iş gününde yanıt almaktadırlar.

 

İngiltere Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir

 • İngiltere vizesi başvurusunda, vize tipi ve çalışma statünüze göre, hazırlamanız gereken evraklar değişmektedir. Size uygun evraklar hazırlandıktan sonra elçiliğin online sistemine taranarak yüklenir. Bu yükleme sonrası taratılan evraklar sınıflarına ayrılır ve işlem sonunda yüklenen evrakların listelendiği bir rapor çıktısı alınır. Ki bu çıktı, vize başvurunuz için mülakata gittiğinizde yanınızda bulunmak zorundadır. Mülakata katıldığınızda sizden ekstra evrak talep edilmez. Mülakata sadece fotoğraf çekimi ve parmak izi vermek için katılmak gerekmektedir.


İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar

 • İngiltere vize harçları ve toplam vize ücretleri, başvurduğunuz vize tipi ve süresine göre değişkenli göstermektedir. İngiltere vize ücreti ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

 

İngiltere Vize Ücretini Nereye Yatıracağım 

 • İngiltere vize harcı ve hizmet ücretini ofisimize gelerek elden ödeyebilir veya havale/EFT yapabilirsiniz.
 • İngiltere vize ücreti nakit elçiliğin resmi sitesi üzerinden online olarak ödenmektedir.
 • İngiltere konsolosluğu yaş ayrımı yapmaksızın her başvuru sahibinden aynı vize harcını talep etmektedir.
 • İngiltere üzerinden alacağınız vize ile Schengen ülkelerini gezmeniz mümkün değildir, sadece Birleşik Krallık seyahatinizde kullanabilirsiniz.
 • İngiltere vize başvuruları 15 ila 21 iş günü içinde sonuçlanır.
 • İngiltere vizesi almayı planlayanlar, vize başvurularını Ankara Büyükelçilik, İstanbul Başkonsolosluk, Bursa ve İzmir üzerinden yapabilmektedirler.
 • İngiltere vize harcı ve danışmanlık bedeli, hazırlanan evraklar teslim edilirken ödenir. 

 

İngiltere Vizesi Almak İçin Benim Bir Yere Gelmeniz Gerekir Mi

 • İngiltere vize başvuruları direkt olarak elçiliğin yetkilendirdiği biometri merkezleri üzerinden yapılmaktadır. Tüm yenilenen İngiltere vizesi başvurunuzda, fotoğraf çekimi ve parmak izi tanımlaması için, mutlaka mülakat görüşmesine katılmanız gerekmemektedir.


İngiltere Vizesinden Ret Aldığımızda Ne Olur

 • İngiltere vizesi başvurunuz olumsuz olarak değerlendirildiği takdirde pasaportunuzu bir ret açıklama mektubu ile birlikte teslim alırsınız. Ret gerekçesine göre itiraza açık veya kapalı olduğu konusundaki bilgilendirme de aynı mektupta yer almaktadır. Olası bir itiraz durumunda, yine elçiliğin online sitesi üzerinden, maalesef ekstra bir ücret ödenerek itirazlar gerçekleştirilebilir. İngiltere vizesi başvurularında alacağınız olası bir ret kararı vize sicilinizi doğrudan etkilemektedir. Tüm ülkelerde dilediğiniz kadar başvuru yapmakta serbest olmanıza karşın İngiltere vizesinde bu durum ne yazık ki geçerli değildir. Üst üste alacağınız 3 ret kararı sonrasında, 10 yıl süre ile İngiltere vizesi başvurusu yapmanız elçilik tarafından engellenecektir. Pasaport değiştirmek de ne yazık ki bu sorunun çözümü olmamaktadır.


İngiltere Aile Birleşim Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Farklı bir prosedürü olan İngiltere Aile Birleşimi vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlanması gereken evrak listesi için size en yakın ofisimizi ziyaret edebilir ve ya bizimle iletişime geçebilirsiniz. 


İngiltere Öğrenim Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Turistik ve Ticari İngiltere vizesine göre farklı bir prosedürü olan İngiltere Uzun Süreli Eğitim Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için en yakın şubemizi ziyaret edebilir ve ya bize ulaşabilirsiniz.

 

İngiltere Konsolosluğu Nerededir
 • İngiltere başvurularınızı Ankara, İzmir, Bursa ve İstanbul’ dan gerçekleştirebilirsiniz. İngiltere konsolosluğu ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

 

Hangi İllerde Global Vize Şubesi Vardır
 • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
 • Ankara – Gazi Osman Paşa,
 • İstanbul – Harbiye (Avr),
 • İstanbul – Kadıköy (And) ve
 • İzmir – Alsancak’ ta, 
 • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.

 İngiltere Vizesi Nasıl Alınır? 2021

İngiltere Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin hangi ülkelere yönelik taleplerinin olacağını değerlendiriyoruz. Buna göre İngiltere Vizesi almak istediğinizde nereden ve nasıl başlamanız gerektiğini net biçimde aktarmaktayız. Sizler de İngiltere Vize Başvuru Fromunu online olarak doldurabileceğiniz başvuru formunda hiçbir hatanın yer almaması için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Aksi halde İngiltere vize başvurularınızın reddi yanıtını almanız kaçınılmaz olacaktır. Online olarak hazırlanacak olan İngiltere Vize Başvurusu evrakları ve formları için nasıl bir içeriğin yer alması gerektiğini aktarmaktayız. Sizler de bordo pasaportlarınızla yapacağınız seyahatlerde hazırlamanız gereken evrakları bizlerden güncel olarak öğrenebilirsiniz. İngiltere Vize Başvurusu için olumlu sonuçları alabilmek adına ziyaret nedenlerinizi açık bir şekilde beyan etmeniz gerekmektedir. Bilgi ve belgeler arasındaki tüm uyuşmazlıkların olumsuz bir sonuç getirebileceğini vurguluyoruz.


son güncellenme tarihi 
08.04.2020

 

İngiltere vizesi
resmi olarak 21 günde sonuçlanır. Ancak tecrübelerimize göre ortalama 12 gün içerisinde sonuçlanıp tarafımızdan adresinize gönderilmektedir.
Öncelikleİngiltere Vize başvuru formu online olarak doldurulmaktadır.Ödemesini kredi kartınız ve para kartınız ile gerçekleştirdikten sonra randevunuzu Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Antalya ve Bursa teleperformance merkezlerinden alabilirsiniz. Visa 4UK adresinden kendinize bir account oluşturduktan sonra oradaki tüm soruları eksiksiz ve doğru olarak olarak doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra çalışma koşullarınıza göre hazırladığınız diğer evraklarınız ile beraber seçtiğiniz teleperformance merkezinden randevu saatinizden 15 dakika öncesinden giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.(Seda DURAN)
İngiltere Ticari Vizesi almanız için iş ilişkisine girecek olduğunuz şirketten davetiye gelmelidir. Bu davetiye davet eden şirketin bilgileri, sizin şirket bilgileriniz ve seyahat amacını içeren bilgileri içermelidir.Ayrıca davet eden kişinin oturum veya kimlik kartı dosyaya eklenmelidir.Diğer gerekli evraklar çalışan veya işveren olarak değişmektedir.Çalışan iseniz firmanız tarafından yetkilendirildiğinize dair firma antetli kağıdına kaşeli imzalı olmak yazılmış dilekçe,işveren iseniz şirket antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.Bu evraklardaki bilgileri Visa 4UK saysayında oluşturacak olduğunuz başvuru formunuza eksiksiz ve doğru olarak diğer kişi bilgileriniz ile beraber girmeli ve gidiş amacınızı iş seyahati olarak seçerek başvuru yapmalısınız.(Seda DURAN)
İngiltere turist Vizesi için gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir. Gerekli olan evrakları hazırlayıp Visa 4UK den başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra anlaşmalı kurum olan teleperformance başvuru merkezlerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Turist vizesi almak için otel rezervasyonunuz mutlaka olmalıdır. İşlem süreci 7 ile 15 iş günüdür. (Seda DURAN)
İngiltere Vizesi için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 4000 TL bakiye bulunmalıdır. Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.(Seda DURAN)
İstanbul İngiltere Konsolosluğu Adres: Kamer Hatun Mh., Meşrutiyet Cd. No:34, 34435 TepeBaşı/Beyoğlu/İstanbul Ankara İngiltere Büyükelçiliği Adres: Çankaya, Şht. Ersan Cd. 46/A, 06680 Çankaya/Ankara
İstanbul İngiltere Konsolosluğu Adres: Kamer Hatun Mh., Meşrutiyet Cd. No: 34, 34435 Tepebaşı/Beyoğlu/İstanbul Tel:0(212) 232 00 88
Ankara İngiltere Büyükelçiliği Adres: Çankaya, Şht. Ersan Cd. 46/A, 06680 Çankaya/Ankara Tel:0(312) 426 88 89
Hayır İngiltere vizesi schengen vizesi değildir. İngiltere'ye seyahat etmek için İngiltere vizesi almanız gerekmektedir.(Seda DURAN)
İngiltere vizesi schengen vizesi değildir. Tamamen farklı vize türleridir. (Seda DURAN)
İngiltere vize ücretlerinde farklı bölgelerde farklı ücretlendirme uygulanmaktadır. Ankara, İstanbul, Antalya, Bursa, Adana başvuruları 250 dolar; İzmir ve Gaziantep başvuruları ise 350 dolardan işlem görmektedir. Eğer VİP başvuru yapıyorsanız ekspres ücreti olarak 120 paund alınmaktadır.(Seda DURAN)
İngiltere vize başvurularında bölge ayrımı bulunmamak ile beraber başvurulara şahsen gelmek mecburidir. Başvuru yerinizi kendiniz seçebilmektesiniz. (Seda DURAN)
İngiltere başvuru merkezleri Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Gaziantep, Bursa, Adana da yer almaktadır. (Seda DURAN)
İngiltere vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa neden red aldığınız önemli olmak ile beraber yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Onun dışında alınan cevaba karşı Konsolosluğa itiraz edebilirsiniz.(Seda DURAN)
İngiltere vize başvuru ücreti Visa 4UK de formunuzu onayladıktan sonra kredi kartı veya para kartınızı kullanarak internet üzerinden yatırabilirsiniz. Eğer VİP başvuru yapıyorsanız ek ödeme olan 120 paund u başvuru esnasında nakit olarak ödeyebilirsiniz.(Seda DURAN)
İngiltere turist vize başvuruları yasal süreleri yaklaşık olarak 15 iş günü olmak ile beraber 7 iş günü ile 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Eğer VİP başvuru yapmak isterseniz vize işlem süreciniz 3 iş günüdür. (Seda DURAN)
İngiltere ticari vizesi işlem süreci turistik vize işlem sürecine göre daha kısa sürmektedir. 5 ile 7 iş günü sonucunda vizenizi alabilirsiniz. Ayrıca VİP başvurularınız 2 ile 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. (Seda DURAN)
ingiltere aile birleşiminde ilk yapmamız gereken A1 seviyesinde ingilizce dil bilgimizi kanıtlamamız gerekir. İngilterede yaşıyan eşin maddi durumu oldukça önemli olan ülke de vize işlemleri randevu alımı ile beraber 3 hafta iş gününü bulabilir
Eğitimizi ikna edici belgelerle beraber özgeçmiş ve iyi bir motivasyon mektubu ve maddi durumunuzun iyi olması bu vize için geçerlidir.tabii birde dil okul kaydınız.
İngiltere Vizesi müşteri soru ve cevapları :
 İsmail MERİÇ
İyi günler, 2-5 Ağustos tarihlerinde bir konferans için Londra'da olmam gerekiyor. Yanımda MEB'de öğretmen olan eşimi götürmek istiyorum. Eşim için vize o tarihe kadar yetişir mi? Vizenin toplam maliyeti ne olur? Bilgi verirseniz sevinirim.
 • İsmail MERİÇ
 • |
 • 15/06/2016 - 12:49

Cevabı görüntüle

 Naci ŞENER
Merhaba İngiltere turist vizesi almak istiyorum. 3 ay önce çalıştığım işyerinden ayrıldım üzerime kayıtlı araç var vize alabiliyormuyum
 • Naci ŞENER
 • |
 • 26/07/2016 - 08:51

Cevabı görüntüle

 hamza şahin
ingiltereye nasil gidebilirim
 • hamza şahin
 • |
 • 20/08/2016 - 16:51

Cevabı görüntüle

 Fatma Kurttekin
Merhabalar wawick universitesinde akademik ziyaretçi olarak calismak uzere kabul aldim. Arastirma gorevlisiyim. Akademik ziyaretci vize danismanlik ucreti ne kadar? Kalacak yeri siz mi ayarliyorsunuz? Kalacak yer haric her seyim tamam. Ucret buna gore degisir mi? En kisa surede cevap verirseniz memnun olurum
 • Fatma Kurttekin
 • |
 • 30/08/2016 - 02:05

Cevabı görüntüle

 Kadir Aslan
Vize başvurunuzu kabul etmeme olanağı var mıdır? Varsa ortalama kaçta kaçtır?
 • Kadir Aslan
 • |
 • 31/08/2016 - 18:38

Cevabı görüntüle

 Sevim Kalemköy
Istanbul da işyerim var İngilterede şube açabilir miyim ? gerekli evraklar nelerdir veya şube olarak değil yeni bir iş yeri açmak için vize nasıl alabilirim Ankara anlaşması çerçevesinde ? Verdiğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim. Saygılar,
 • Sevim Kalemköy
 • |
 • 01/09/2016 - 14:22

Cevabı görüntüle

 Mehmet yilmaz
Evlilik vizesi icin gerekli belgeler
 • Mehmet yilmaz
 • |
 • 22/09/2016 - 13:16

Cevabı görüntüle

 Fatih acabey
İyi günler ben elektirik teknisyeniyim.ingiltereye ailemle birlikte çalismak yerlesmek icin vize ala biliyormuyum.
 • Fatih acabey
 • |
 • 31/07/2016 - 17:12

Cevabı görüntüle

 Sibel çölgeçen
Velayeti annede olan bir çocuk var.15 yaşında.Londraya 15 gün yaz okuluna gidecek.baba izni lazım mı
 • Sibel çölgeçen
 • |
 • 18/10/2016 - 20:19

Cevabı görüntüle

 Emre can xakalli
Merhana ingiltereden beni davet edecek kisi var da gerekli belgeler nelerdir yardimici olursaniz vize islerimi sizinle baslatmak isterim iyi gunler pasaportu bu hafta cikardim
 • Emre can xakalli
 • |
 • 18/10/2016 - 18:28

Cevabı görüntüle

 HACİ HASPOLAT
şanlıurfada öğretmen olarak çalışıyorum. yarıyıl tatilini ağabeyimin yanında İSKOÇYA da geçirmek istiyorum vize işlemleri için yardım edebilir misiniz
 • HACİ HASPOLAT
 • |
 • 14/11/2016 - 12:35

Cevabı görüntüle

 Osman tekoğlu
2009-2011-2015 yıllarında vize başvurusunda bulundum 3 defa red aldım. Red verme gerekceleri sigortam asgari ücretten yatıyormuş bukadar 3 ayda 10.000 tl nasıl kazanmışım güvensizlikmiş. Tekrar başvurmayı düşünüyorum acaba vize alma şansım yüzde kaç? Teşekkürler
 • Osman tekoğlu
 • |
 • 07/11/2016 - 23:40

Cevabı görüntüle

 Ahsen Gür
Merhaba, Eşim Bulgaristan vatandaşı. Ben TC vatandaşıyım ancak diğer Avrupa ülkeleri için vizeye başvurduğumda vize ücreti ödemiyorum. Birleşik krallık için de aynı uygulama var diye biliyorum, bilgi verip gerekli evrak listesini mail olarak iletebilirseniz sevinirim.
 • Ahsen Gür
 • |
 • 07/11/2016 - 13:19

Cevabı görüntüle

 Nurettin kutlu
İngiltere'ye 10 günlük turist vizesi almak istiyorum işlemleri siz yapıyor musunuz
 • Nurettin kutlu
 • |
 • 25/08/2017 - 11:22

Cevabı görüntüle

 Gani KAPLAN
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanıyım Bir Toplantı İçin İngiltere'ye gitmem gerekiyor viz ivin ne yapmam gerekiyor
 • Gani KAPLAN
 • |
 • 14/03/2017 - 17:03

Cevabı görüntüle

 Ceylin Kara
Merhabalar, Ben yaklaşık 3 yıldır eşimle birlikte İngiltere’de yaşıyorum.Burda bi üniversitede master yapıyoruz.İki hafta kadar önce hem annem hem de kardeşim(17 yasında) için vize aldık hiç bi sorun olmadan.Ancak kardeşim 18 yasından küçük oldugu için vizesinde annemin adı belirtilmiş.E.K İLE ÜLKEYE GİREBİLİR şeklinde.Sorun şu ki, bu sürecte dedem rahatsızlandı ve annem onu kritik durumda iken bırakıp gelmek istemedi.Kardeşim de okul ve dersaneden dolayı max 1 aylık bir tatil zamanı ayırabilmişti. Halihazırda tatilin yarısı gecti.Bende en azından kardeşim gelebilsin diye, annem ve babamın noterden aldıkları izin yazıları ve dedemin hastane raporuyla birlikte kardeşimin yalnız gelmesini denemek istiyorum.Ancak korkum deport edilirse tekrar vize almakta sorun yaşarmıyız? Yada bu konuda bize verebileceğiniz baska herhangi bir tavsiye varmıdır? Çok teşekkürler, sevgiler…
 • Ceylin Kara
 • |
 • 15/06/2017 - 19:00

Cevabı görüntüle

 Sevdenur Yanıkoğlu
Merhaba, ben üniversite öğrencisiyim ve seneye güz dönemi için erasmusla 6 ay İngiltere Cardiff'e gideceğim.6 aylık short term student visa için danışmanlık ücreti ne kadar öğrenebilir miyim?
 • Sevdenur Yanıkoğlu
 • |
 • 12/06/2017 - 16:33

Cevabı görüntüle

 erdem tatli
Merhaba; acil olarak ingiltereye gitmek durumundayım. Ekspres İngiltere Vizesi için ne yapmam gerekiyor? Ayrıca ingiltere vize ücreti fiyatınıda öğrenebilirmiyim? teşekkür ederim
 • erdem tatli
 • |
 • 17/09/2017 - 23:37

Cevabı görüntüle

 sinem gök
Merhaba; Benim Çok acıl olarak londrada ayın 20 sinde toplantım var. Buna yetişmem için ne yapmam gerekiyor? İngiltere Ekspress vize uygulaması varmıdır? İngiltere vizesi için toplam ücret nekadardır
 • sinem gök
 • |
 • 05/09/2017 - 11:06

Cevabı görüntüle

 semra guzelyagdoken
Şu an Londra da dil okuluna gitmekteyim. İlk planım 9 ay okula gitmekti. Ama simdi daha iyi derece de ingilizce anlayıp, konuşabilmek için devam etmek istiyorum. Residence Permit 27.10.2017 tarihinde sona eriyor. Turistik vizem ise 10.04.2022 tarihine kadar var. Okul da en az bir yıl daha kalmak istiyorum. Okul ile görüstüm ve rezervasyon yaptım. Ekim ayının ilk haftası İstanbul a gelip, bir hafta içinde tekrar öğrenci vizesi alabilmem için neler gerekli. Bu konuda desteğinizi bekliyorum.
 • semra guzelyagdoken
 • |
 • 06/09/2017 - 19:27

Cevabı görüntüle

 semra guzelyagdoken
Şu an Londra da dil okuluna gitmekteyim. İlk planım 9 ay okula gitmekti. Ama simdi daha iyi derece de ingilizce anlayıp, konuşabilmek için devam etmek istiyorum. Residence Permit 2017 tarihinde sona eriyor. Turitik vizem ise 10.04.2022 tarihine kadar var. Okul da en az bir yıl daha kalmak istiyorum. Okul ile görüstüm ve rezervasyon yaptım. Ekim ayının ilk haftası İstanbul a gelip, bir hafta içinde tekrar öğrenci vizesi alabilmem için neler gerekli. Bu konuda desteğinizi bekliyorum.
 • semra guzelyagdoken
 • |
 • 06/09/2017 - 19:25

Cevabı görüntüle

 Makbule uluç
Ingiltere calisma vizesi hk. Danismanlik ve ucretiniz
 • Makbule uluç
 • |
 • 14/10/2017 - 13:55

Cevabı görüntüle

 aslı tunca
yeşil pasaporta ingiltere vizesi gerekir mi?
 • aslı tunca
 • |
 • 01/11/2017 - 10:43

Cevabı görüntüle

 Fatih Gürsoy
Turistik İskoçya seyahati için 6 aylık vize aldım.Ancak elimde olmayan nedenlerle (15 Temmuz darbesi) İngiltereye yapılacak tur iptal edildi.Başka bir tur olmadığı için Pasaportumdaki 6 aylık vizeyi kullanmadım.Vize süresi dolduktan sonra ücretsiz yeni vize alma hakkım var mı?Başka deyişle konsolosluk yeni 6 aylık vize için yeniden ücret talep eder mi?Teşekkürler.
 • Fatih Gürsoy
 • |
 • 19/12/2016 - 17:13

Cevabı görüntüle

 salim karadeniz
25 yaşında yeni mezun bir vatandaşım. Bundan 2 ay önce Londra 'da dil eğitimi almaya karar verdim ve bir şirketle işlemlere başladım. Evraklarım eksiksiz olarak hazırlandı annem babam sponsor oldu ve 100bin tl kadar para gösterildi hesapta. vizem sonuçlandı ve sonuç hüsran. Planlarım hayallerim alt üst oldu. Açıklamaları ise daha önce iş tecrübemin olmayışı ve ailemin gücünün bu eğitime yetmeyeceğiydi. Bu sebepler çok inandırıcı gelmedi açıkcası. Sonra tekrar başvuru yapmaya karar verdim ve şu an başvuru sürecinde. Şİmdi çıkmazsa diye çok korkuyorum. üstelik bu yıl içinde Danimarka vizemde vardı. Benim size sorum daha önce bununla karşılaşan oldu mu? Olduysa ikinci başvuru da çıktı? Ya da çıkmama gibi olumsuz kararla karşılaşabilirmiyim? bilgi verirseniz çok sevinirim. iyi çalışmalar.
 • salim karadeniz
 • |
 • 27/11/2017 - 12:12

Cevabı görüntüle

 kemal yıldırım
Merhabalar size bir kaç sorum olacak .İngiltere vizesi kaç günde alınır ne kadar süreli alıyoruz siz yaparsanız bizim bi yerlere gelmemize gerek varmı yoksa siz yapıyomusunuz bunları bi cevaplarmısınız .
 • kemal yıldırım
 • |
 • 14/12/2017 - 15:54

Cevabı görüntüle

 AHSEN SENTURK
Merhabalar Erasmus kapsamında üniversite öğrencisi olarak 2017 Eylul ayında Ingıltere için 3 aylık vize basvurusunda bulunmak ıstiyorum. Ucret bılgısı rıca edıyorum. Tesekkurler Ahsen SENTURK
 • AHSEN SENTURK
 • |
 • 25/01/2017 - 22:39

Cevabı görüntüle

 Murat Aydın
Doktora öğrencisiyim, 23 Nisan'da bir proje kapsamında İngiltere'ye gitmem gerekli, davet mektubu da var, başvurunun en kısa zamanda sonuçlanması için ne yapmalıyım?
 • Murat Aydın
 • |
 • 04/04/2018 - 07:50

Cevabı görüntüle

 gülizar özel
Vize başvuru esnasında çalışıyor olarak gözükeceğim ama yurtdışına çıkış esnasında işten ayrılmış olacağım , Bu durumda vize başvursu esnasında iş yerinden gerekli belgeleri almayıp sadece babam bana sponsor olarak gözükse bir problem cıkar mı ?
 • gülizar özel
 • |
 • 06/04/2018 - 08:18

Cevabı görüntüle

 yusuf yılmaz
İngiltereden red alınmış kişiye vize başvurusu yapabilirmiyiz tekrar ? Biz 3 hafta önce 6 aylık turist vize başvurusu yaptık fakat nedenimiz inandırıcı bulunmadığı için red oldu .Siz tekrar başvuru yapıyormusunuz bizim adımıza onay alabilirmiyiz ?
 • yusuf yılmaz
 • |
 • 13/06/2018 - 06:35

Henüz cevaplandirilmamis

 A. G
İyi günler , benim yıl sonuna kadar vizem var. Ancak kışın yoğun seyahatlerim nedeniyle pasaportumu birkaç hafta konsoloslukta bırakmam çok zor. Bu yazın vize için başvursam Ocak ayından itibaren geçerli vize alabilir miyim? Yoksa kalan 6 aylık vizem yanıp başvuru tarihimden itibaren mi başlar yeni vize?
 • A. G
 • |
 • 27/06/2018 - 09:02

Henüz cevaplandirilmamis

 Şaban Ferik
Kızım romanyada öğrenci. Yaz için iki aylık (10 haftalık) ingilizce kursu için wimbledondaki CES eğitim merkezine gidecek. Başvuruyu romanyadan yapacak. Romanyada İngiltere Vize merkezi varmı. Nerede. Özellikle Bükreşte. Varsa Kaçtane. Hepsinin niteliği ve güvenilirliliği aynımı. Teşekkür ederim.
 • Şaban Ferik
 • |
 • 20/04/2018 - 12:19

Cevabı görüntüle

 SEHNAZ EFEOGLU
vize işlemleri için istediğiniz evraklar
 • SEHNAZ EFEOGLU
 • |
 • 24/07/2018 - 15:53

Cevabı görüntüle

 Erol Onar
Vize için gerekli belgeler nelerdir? Pasaprtlarımızda daha önce aldığımız 4-5 adet İngiltre vizemiz bulunuyor. .
 • Erol Onar
 • |
 • 30/07/2018 - 17:37

Cevabı görüntüle

 Ahmet kutalmış güneş
iyi günler ben ingiltere'ye dil kursuna gitmeyi gidip aynı zamanda bu süre zarfında part time çalışmak istiyorum bu mümkün mü birde vize için hazırlamam gereken belgeler nelerdir ankara şubelerinize gelip vize almam konusunda bana yardımcı olabilir misiniz teşekkür ederim
 • Ahmet kutalmış güneş
 • |
 • 01/08/2018 - 16:28

Cevabı görüntüle

 kazım köz
Merhaba, benim oğlum dil okulu için İngiltere ye gitti. Okul ve aile yanı olarak ayarladığımız 4 haftalık kurs 10 eylülde tamamlanacak. oğlum turistik amaçlı 1 hafta daha Londra’da kalmak istiyor. Tanıdığımız bir ablasının yanında kalacak. C tipi 6 aylık vizesi var. 18.Temmuz 2005 doğumlu. Bu aşamada herhangi bir sıkıntı yaşarmıyız ?
 • kazım köz
 • |
 • 07/08/2018 - 17:29

Cevabı görüntüle

 İlayda gül
İngiltere vizesi için gerekli evraklar listesini atar mısınız evraklarımı çıkarıp acentanıza getireceğim
 • İlayda gül
 • |
 • 06/08/2018 - 01:39

Cevabı görüntüle

 Cigdem sogut koyuncu
Kanada veya amerika birlesik devletlerine yapacagimiz londra uzeri ucuslarda turk vatandaslarindan vize isteniyor mu. Transit devam ucuslari yaoacak olanlar nasil bir yol izlemelidirler. Bilgilendirirseniz sevinirim.Tesekkurler.iyi calismalar
 • Cigdem sogut koyuncu
 • |
 • 30/07/2018 - 15:37

Cevabı görüntüle

 ibrahim karyağdı
oğlumu İngiltere'ye göndermek istiyorum kuzenim yaklaşık 30 yıldır orada restoran işletmeciliği yapmaktadır kendisi iş yerini oğlumun üzerine devredecektir göndermek için ne yapmam gerekir
 • ibrahim karyağdı
 • |
 • 30/07/2018 - 15:34

Cevabı görüntüle

 ayşe uzun
İyi günler benim eşim ingiliz vatandaşı resmi nikahımızı türkiyede yaptık henüz 15 gün oldu .Eşim şu anda ingilterede çalışmıyor .Benim için vize başvurusunda bulunabilirmi ? Ben turist olarak eşimin yanına gidersem eşim işe başladıktan sonra oturum vizesi için başvuru yapabilirmiyim ?
 • ayşe uzun
 • |
 • 21/09/2018 - 18:46

Cevabı görüntüle

 Harun Bayrak
Iyi günler Ismin Harun Bayrak 12.01.2019 da Bristish airways ile londra aktarmalı Canada ya gidecegim. Canada vizesini aldım. Londrada havalimanı değiştirmeyecegim. Havalimanında bekleme süresi 24 saatten az olacak. Bu durumda transit vize almam gerekiyor mu? Bilgi almak istiyorum Tesekurler Harun
 • Harun Bayrak
 • |
 • 14/12/2018 - 12:05

Cevabı görüntüle

 Özlem dirik
Merhaba bu yaz 2 veya. 3 haftalığına İngiltere ye gitmek istiyoruz ama önce vize almak sonra planlama yapmak istiyoruz bu şekilde vize çıkar mı?
 • Özlem dirik
 • |
 • 21/12/2018 - 10:01

Cevabı görüntüle

 emir cengiz
İyi çalışmalar MY VİZE Daha önce hiç vizesi olmayan bir kişi için İngiltere vizesi alınması mümkünmüdür acaba ? Eğer mümkün ise aranan şartlar nelerdir ? İngiltere turist vizesi bilgi lütfen .Teşekkürler iyi çalışmalar
 • emir cengiz
 • |
 • 07/02/2019 - 15:08

Cevabı görüntüle

 büşra albayrak
İyi günler , annem İngiltere ' ye kardeşimin yanına gitmek istiyor,ev hanımı, babam da emekli. Neler hazırlamamız gerekiyor? İngiltere'deki kardeşimin de evrak göndermesi ya da hazırlaması lazim mı? Kardeşim orada öğrenci davet etme şansı varmı ? Lütfen bilgilendirebilir misiniz?
 • büşra albayrak
 • |
 • 13/02/2019 - 16:17

Cevabı görüntüle

 esra atasoy
Ailem icin ziyaret vizesi basvurusu yapacagiz.En son İngiltere de 6 aylık turist vizelerinin tarihi ocak 2019 da bitti .Yani kalmaları gereken günü bitirdiler Yeni basvuruyu online olarak yapmalari mumkun mu yoksa bireysel olarak basvuru merkezine mi gitmeleri gerekiyor tekrar?
 • esra atasoy
 • |
 • 11/03/2019 - 14:11

Cevabı görüntüle

 ergün tunç
İyi çalışmalar dilerim Global vize danışmanlık ... Size bir sorum olacak benim eşim iskoçyada yaşıyor orada çalışıyor ben onun yanına yerleşmek istiyorum ama hangi ülkeden ne vizesi almam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olurmsunuz ?
 • ergün tunç
 • |
 • 10/04/2019 - 18:48

Cevabı görüntüle

 Müzeyyen Arıkoğlu
Merhaba ben İngiltereye bağlı Bermuda adasına gitmek istiyorun yardımcı olursanız sevinirim
 • Müzeyyen Arıkoğlu
 • |
 • 16/04/2019 - 11:58

Cevabı görüntüle

 Ender ezgü
Yesil pasaporta vize varmi.varsa ücret nedir.emeklilerden ne evrak istiyorlar
 • Ender ezgü
 • |
 • 27/06/2019 - 19:02

Cevabı görüntüle

 Zulkuf dag
İngiltere vizesi için ne gerekir
 • Zulkuf dag
 • |
 • 07/09/2019 - 18:10

Cevabı görüntüle

 İbrahim Uluöz
İngiltereye 10 yıllık vizem 05.03.2020 de bitiyor,28.02.2020 gidiş,01.03.2020 dönüş yapabilirmiyim.
 • İbrahim Uluöz
 • |
 • 23/11/2019 - 11:06

Cevabı görüntüle

 Yasin cicek
Merhaba Ingiltere vizesi icin bilgi almak istiyorum suan askerim 1 ay sonra askerligim bitiyor 6 aydir calisamadim ama halen hesabimda donen para mevcut yat kaptaniyim Kiz arkadasim orda yaklasik 2 senelik iliskim var. Fotoğraflar konusmalar onun turkiye gelisleri gosterebiliriz bana sponsor olmasi durumunda basvuru yapabilirmiyim bunun bilgisini almak istiyorum kendisi ingiliz vatandasi kendisine ait contractli evi ve calistigi bir isi var evi government building ama kontratta misafir alabilir gozukuyor sorun yok bu sekilde basvurabilirmiyim askerden yeni ciktigimi bildirerek
 • Yasin cicek
 • |
 • 16/02/2020 - 09:24

Cevabı görüntüle

 hayratullah özgür
Merhabalar; İngiltere Vizesi Açıldımı Acaba? Şuanda covid 19 salgınından sonra vize alabılıyormuyuz?
 • hayratullah özgür
 • |
 • 16-06-2021

Cevabı görüntüle

 Gönül parlar
Başvuru Formu doldururken maaş bodrusunu daki paramı yazılmalı yoksa bankaya yatan maaş mı
 • Gönül parlar
 • |
 • 06/08/2016 - 18:37

Henüz cevaplandirilmamis

 Emre karakaş
Ben ingiltereye gitmek istiyorum orada çalışmak istiyorum vize nasil alabilirim ?
 • Emre karakaş
 • |
 • 06/09/2016 - 11:30

Henüz cevaplandirilmamis

 cenk boz
Ankara telefonunuza ulasmaya calisiyorum…ilk once 2. sirada oldugum ve tahmini bekleme suresinin 30 sn oldugu soylendi ..sonra 1.sira da oldugum ve bekleme suresinin 40 sn oldugu…daha sonra 3 sirada oldugum …sonra 2 sirada sonra 1, sirada sonra tekrar 3. sirada oldugum soylendi…kardesim siz insanlar ile dalgami geciyorsunuz? bizim zamanimiz bu kadar degersiz mi? adam gibi yapin isinizi.
 • cenk boz
 • |
 • 07/09/2016 - 10:44

Henüz cevaplandirilmamis

 K.Bahar Saraç
İyi günler.21 Ekimde kızımı ziyaret için İngiltere'ye gitmek istiyorum.Emekliyim,üzerime tapulu bir evim var.Damadım sponsor oluyor.Daha önce iki defa gittim.Tam olarak istenen evraklar nedir?Gelir beyanı için son üç aylık hesap hareketi yeterli midir?Mutlaka bankada bir meblağ göstermeli miyim?Gerekiyorsa en az ne kadar olmalı?Sponsorluk için istenen belgeler nedir?Sponsorun gelir durumunu gösteren belgenin orijinal olması zorunlu mudur?Teşekkür ederim.
 • K.Bahar Saraç
 • |
 • 07/09/2016 - 11:44

Henüz cevaplandirilmamis

 ufikinaci
http://dutasterideavodartonline.org/ - dutasterideavodartonline.org.ankor <a href="http://online-purchaselevitra.net/">online-purchaselevitra.net.ankor</a> http://20mg-cheapest-pricelevitra.net/
 • ufikinaci
 • |
 • 24/12/2016 - 21:43

Henüz cevaplandirilmamis

 irem kılıç
Size bir soru sormak istiyorum ama umarım bana yardımcı olursunuz.Ben 2017 yılında türkiyede evlendim eşim ingiltere de çalışma izni ile ikamet ediyor 4 yıldır orada şimdi ben onun yanına gitmek istiyorum ama kendisi buna uygun olmadığını söylüyor ben bunu nasıl öğrenebilirim maaşı ne kadar olmalı kaç yıldır orda yaşıyor olmalı ben burdan vize alabilirmiyim ? Şimdiden teşekkür ederim iyi günler
 • irem kılıç
 • |
 • 23/05/2018 - 06:01

Henüz cevaplandirilmamis

 abdullah kavak
ben 17 yaşındayım ve bu yaz 4 ay boyunca ingilterede öğrenci vizesi ve aynı zamanda davetiye aracılığyla dil kursu alacam.vize başvuru merkezine muvafakatname ve gerekli belgeler ile tek başıma gidebilirmiyim 18 den küçüğüm diye herhangi bi sorun çıkarmı
 • abdullah kavak
 • |
 • 12/01/2019 - 10:12

Henüz cevaplandirilmamis

İngiltere Vizesi İle İngiltere Gezisi 2020;

Tarihte ilk kez İngiltere Krallığı adıyla yer alan İngiltere, yaklaşık 1000 yıllık bir geçmişe sahip. Britanya Adası’ndaki diğer komşuları İskoçya ve Galler ile 1707 yılında birleşen İngiltere, bu birleşmeyle birlikte Büyük Britanya Krallığı adını aldı. 1801 yılında İrlanda’yı da içine alan krallık, zamanla günümüzdeki haline geldi ve Büyük Britanya adını aldı. Yarı monarşiyle yönetilen İngiltere’de kraliyet ailesi siyaseten sembolik bir makamdadır. Ülke çapında yapılan seçimlerin ardından Kraliçe, halk tarafından seçilmiş olan parti başkanına başbakanlık görevi verir. Bununla birlikte anayasada belirtildiği üzere kraliçenin başbakanı çeşitli konularda uyarma hakkı olduğu gibi kendisine danışılması da haklarından biridir.


İngiltere Vize işlemleri

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi başvurabilmek için üç pasaporttan birine sahip olmalısınız: Umuma Mahsus Pasaport, Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaportu. Bu pasaportlardan birine sahipseniz İngiltere Vize başvurusu adımına geçebilirsiniz. İngiltere Vizesi başvurusu için İngiltere Büyükelçiliği’ne bir dosya sunmanız gerekmekte. Bu dosyanın içinde yüzünüzün net olarak gözüktüğü son 6 ayda çekilmiş bir fotoğraf, kimlik fotokopisi, başvuru dilekçesi gibi bir takım belgeler bulunmalıdır. İngiltere Vize  Başvuru türünüze göre 3 ile 12 hafta içinde size geri dönü yapılacaktır.


İngiltere Vizesi İle Gezelim, Görelim

İngiltere’nin 1000 yılı aşkın bu tarihi şüphesiz ki kıskanılacak derecede bir kültür mirası yaratmasına sebep olmuştur. İngiltere Vizesi alan kişi Gerek ülkenin tarihinden kalan miras, gerekse krallığın Avrupa ve dünyadaki tüm evreleri izleyici gözüyle takip etmesi; ülkede bu amaçla gezilip görülmesi gereken yerleri çokça artırmıştır. İngiltere Vizesi Talebide Bu yerleri görme arzusundan gelmektedir.


Londra:

Ülkenin başkenti olan Londra’da buna bağlı olarak görülmesi gereken pek çok tarihi yapı bulunmaktadır. Özellikle müzeleriyle ünlü olan şehir, mimari yapılarıyla çokça dikkat çekmektedir. İngiltere Vizesi ile en çok londraya gidilmektedir.


British Museum:

1753 yılında kurulmuş olan “Britanya Müzesi”; daha çok insanlık tarihi üzerinde yoğunlaşmış çalışmaları içeren bir müzedir. Yaklaşık 10 milyon adet çalışma ve belge bulunduran müze, dünyanın en büyük ve kapsamlı müzesi olarak bilinmektedir. İçinde Britanya Kütüphanesi ve çeşitli okuma odaları da bulunduran müze, 1825-1850 yılları arasında dünyanın en büyük yerleşkesi olarak biliniyordu. 75 bin metrekare alan üzerine kurulmuş olan bu Britanya Müzesi, yaklaşık 8 milyon ziyaretçiyle İngiltere’nin en çok ziyaret edilen müzesidir ve dünya çapında da ilk 5 müze arasındadır.


National Gallery:

1824 yılında kurulan ve sanat müzesi olarak inşa edilen “Ulusal Galeri”, 13.yüzyıldan 20.yüzyıla kadarlık bir zaman diliminde yapılmış 2500’ü aşkın boyama koleksiyonu bulunmaktadır. İngiltere Vizesi ile  Giriş kısmı halka açık olan galeri, yıllık 6 milyon ziyaretçisiyle dünyanın en çok ziyaret edilen müzelerinden biridir ve dünya genelinde en çok ziyaret edilen 10 bölge arasındadır. 


Buckingham Palace:

1703 yılında bölgenin valisinin kalması için ev olarak tasarlanmış olan Buckingham Sarayı, 1761 yılında Kral George tarafından saraya çevrilmiş ve monarşinin beyni haline gelmiştir. İkinci Dünya Savaşı’nda Alman ordusu tarafından bombalanıp kullanılamaz hale getirilen saray daha sonra halka açılarak Kraliyet Koleksiyonu’nun sergilendiği bir hal almıştır. Ulusal kutlama ve yasların yapıldığı yer olan saray, Londra’nın en çok ziyaret edilen yapıları arasındadır.


Manchester:

Sanayi Devrimi’nin gerçekleşmiş olduğu Manchester şehri, başta bu özelliğiyle olmak üzere müzik, tarih ve gece hayatı gibi pek çok alanda canlı bir şehirdir.


Bilim ve Endüstri Müzesi:

1969 yılında kurulan ve 1983 yılında bugünkü halini alarak şehirdeki sanayileşmenin etkilerini yakından tecrübe edebileceğiniz müze, 2012 yılında Ulusal Bilim Müzesi’yle birleşmiştir. Sanayi Devrimi’nde kullanılan at arabaları, tren yolları ve vagonların da bulunduğu müzede çeşitli uçak türleriyle birlikte bilim çalışmalarını içeren kısımlar içermektedir. Yılda yaklaşık 1 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir.


Imperial War Museum:

1977 yılında kurulan ve ülkenin en büyük havacılık müzesi olan “İmparatorluk Savaş Müzesi”, 1. Ve 2. Dünya Savaşları’nda kullanılmış olan çeşitli savaş araçlarını barındırmaktadır. 200’den fazla uçak, savaş gemisi ve ağır silah bulunan müzede 7 ana seri müzesi de mevcuttur. Savaş dönemlerine ait kitap, fotoğraf, film ve dokümanların da bulunabileceği müze 500 bini aşkın ziyaretçi sayısıyla İngiltere’nin en büyük savaş müzesi olarak da bilinmektedir.


Karnımız acıktı, ne yesek?

İngiltere’de ülkenin kendine has bir yemek kültürüne rastlamak biraz zor. Genel olarak ülkemizde ve dünyanın pek çok yerinde bulabileceğiniz yemekler olsa da İngiltere denince akla gelen bazı yiyecekler de var elbet. Bunlardan bazıları ise;


Fish and chips:

Normalde bildiğimiz balık ve patates kızartması olan bu menü, İngiltere’nin adacık olmasından dolayı ülkede oldukça tercih edilen bir yemek. Bunun yanında bezelye ve birayla birlikte sunulan menüyü ülkenin herhangi bir restoranında bulmak mümkün. Un ve yumurta sosuyla kızartılan balık ve hâlihazırda yağ ile kızartılan patatesin birleşiminde oldukça yağlı bir yiyecek oluşuyor.

Yorkshire Puding:

Adından da anlaşılacağı gibi Yorkshire bölgesinde çokça ünlü olan fakat İngiltere’nin pek çok yerinde yenen ve ulusal bir yiyecek halini alan bu puding, aslında ismindeki gibi puding değil. Bonfile etin yanında bezelye çeşitli garnitür ve İngiltere’nin bilinen soslarından olan worcester sosu eşliğinde sunulan puding, ana yemek olarak sıkça tüketilmektedir. Özellikle İngilizler akşam yemeklerinde bu pudingi sıkça tercih etmektedir.

İngiltere ile ilgili sorularınızı Danışmanlarımız memnuniyetle yardımcı olacaklardır!