Portekiz Vizesi - Portekiz Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Lizbon
Nüfus :
10,707 Milyon
Para Birimi:
Euro (€)
Telefon Kodu :
+ 351

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :


Portekiz vizesi nasıl alınır?

Global Vize Danışmanlık olarak sizlere Portekiz Vizesi Nasıl Alınır? Aktarmaya çalışacağız…

Avrupa’nın en batısında bulunan önemli ülkelerden biri olan Portekiz Vizesi gezip görülesi önemli ülkelerin başında gelmektedir. Kültürel yapısı ve mimarisi ile Portekiz Vizesi her insanın hayatında bir kere de olsa görmesi gereken önemli bir ülkedir. Bizlerde bu amaçla yazımızda Portekiz vizesi hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız…

Portekiz Vizesi

Bordo pasaporta sahip Türk vatandaşları Portekiz vizesi almak ile mükelleftir. Portekiz Vizesi Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaporta sahip Türk vatandaşlarına Portekiz vizesi prosedürleri uygulanmamaktadır. Bu kişiler 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vizeden muaf tutulmaktadırlar.

Portekiz 2 Schengen ülkesi arasında kabul edildiğinden Portekiz vizesi işlemlerinde Schengen kuralları uygulanmaktadır.Portekiz vizesi almak isteyen tüm yabancı uyruklu kişiler seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadır.

Portekiz Vize Çeşitleri:

  • Portekiz turistik vizesi

  • Portekiz ticari vizesi

  • Portekiz aile ziyareti vizesi

  • Portekiz çalışma vizesi

  • Portekiz oturma vizesi

Portekiz Vize Başvurusu

Portekiz vize başvurusu yapacak olan kişilerin pasaportlarının 10 yılı aşkın süredir alınmamış olması ve en az 2 sayfasının boş bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde pasaportların yenilenmesi zorunlu kılınmaktadır. Pasaportun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin de bulunması gerekmektedir. Portekiz vizesi başvurularında eğer var ise eski pasaportlarınızı göstermeniz referans olması açısından gösterilmesi yararlı olmaktadır.

Portekiz vize ücreti ile ilgili bilgi almak için Global Vize Danışmanlık uzman personeli ile iletişime geçebilirsiniz.

Portekiz Konsolosluğu

Portekiz Vize Başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Portekiz Konsolosluğunun yanı sıra Macaristan Konsolosluğuna ve Portekiz Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan vize danışmanlık firmalarına başvurabilirler. Bu önemli firmalar arasında Global Vize Danışmanlık olduğunu hatırlatmak isteriz.

Portekiz konsolosluğu 10-15 gün içerisinde vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Bu konuda bir sıkıntı yaşamamak için 30 gün öncesinden vize başvuru talebinde bulunmanızı tavsiye ediyoruz. Bu süreler resmi tatillerin araya girmesi durumunda farklılıklar göstereceğini unutmamalısınız.

Portekiz Konsolosluğu Pazartesi-Perşembe günlerinde 9.00-16.30 saatleri arasında Cuma günleri ise 9.00-14.00 saatleri arasında başvuruları kabul etmektedir.

Global Vize Danışmanlık uzman personeline Portekiz vize başvurusu ile ilgili bilgi almak için 0850 346 68 74 numaralı telefondan 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.. Daha detaylı bilgiyi www.globalvize.net/portekiz-vizesi adresinden alabilrisiniz.


Portekiz Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Açıklama

Ankara'dan şahsi başvuru gerektiren ESTONYA, SLOVENYA ve NORVEÇ vize başvuruları da aynı şartlar ve belgelerle Macaristan Başkonsolosluğu'ndan yapılabilmektedir. KİŞİNİN BAŞVURU SIRASINDA ŞAHSEN BULUNMASI GEREKMEKTEDİR.
Çalışma Saatleri: Pazartesi - Perşembe 09.00 - 16.30 / Cuma 09.00 - 14.00
ÖNEMLİ: Schengen ülkeleri konsoloslukları veriliş tarihi 10 yıldan eski olan pasaportlara vize vermemektedir. Schengen vizesi alabilmeniz için pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Uygulama sadece yeni vize verilirken geçerli olacaktır ve pasaportunu 10 yıldan önce alan kişilerin pasaportlarını yenilemeleri gerekecektir. Çipli yeni pasaportlar 15 Haziran itibarı ile dağıtılmaya başlanacak, eski pasaportlar ise 2015 yılına kadar kullanılabilecektir.
ÖNEMLİ:Vizesiz,boş pasaportlar için emniyetten protokol yazısı alınması gerekmektedir. Pasaport imza hanesinin imzalı olması gereklidir. Pasaportun en az 1 yıl geçerliliği olmalıdır. Pasaportta vize sayfası kalmayanlar için yeni pasaport çıkarttırmaları gerekmektedir.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74

S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

Portekiz turistik Vizesi için Ankara Büyükelçiliği'den başvuruda bulunulması gerekmektedir. Randevu sistemi ile çalışan Portekiz Büyükelçiliği, genelde 1 hafta içerisinde randevu kaydı oluşturur. Bu sebeple Portekiz Vizesi için seyahat tarihinizden en az 20 gün önce randevu talebinde bulunmanız gerekmektedir. Portekiz turistik Vizesiiçin herhangi davetiyeye gerek olmaksızın otel rezervasyonu yapılarakPortekiz Vizesine başvuruda bulunabilirsiniz. Elçilikteki işlem yoğunluğuna göre Portekiz Vizesinin sonuçlanma süresi farklılık gösterirken, işlem süresi 7 ile 10 iş günü arasında değişmektedir. Portekiz Vizesi için çalışma durumunuza uygun evrak listesi bulunur. Detaylı bilgi ve evrak listesine erişim için http://www.globalvize.net/portekiz-vizesi adresini ziyaret edebilirsiniz. ( KUBRA )
Portekiz Cumhuriyeti Büyükelçiliği Kançılarya: Kırlangıç sokak No. 39, 06700 G.O.P., Ankara Tel : 0312 426 88 89 Portekiz Fahri Konsolosluğu İstanbul Adres: Fındıklı Meclisi Mebusan Caddesi, 157, Kat: 5, Kabataş / İSTANBUL Tel : 0212 232 00 88
Portekiz Fahri Konsolosluğu İstanbul Adres: Fındıklı Meclisi Mebusan Caddesi, 157, Kat: 5, Kabataş / İSTANBUL Tel : 0212 232 00 88
Portekiz Cumhuriyeti Büyükelçiliği Kançılarya: Kırlangıç sokak No. 39, 06700 G.O.P., Ankara Tel : 0312 426 88 89
Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.
Portekiz aile birleşimi yaşadığınız ülkedeki elçiliğe yapılır. Eşiniz sizin maddi olanaklarınızı ve konaklama imkanı sağlaması gerekmektedir. Başvurunuzdan sonra evraklarınız Portekiz makamlarınca incelendikten sonra başvurumuzla ilgili sonucu elçilikten alabilirsiniz.
Portekiz vize ücreti her şey dahil 150 eurodur.

Fiyat Listesi

Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

  • Yönetici
    -

    Henüz bu ülke için soru sorulmamış.0 850 346 68 74