Danimarka Vizesi - Danimarka Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Kopenhag
Nüfus :
5.5 Milyon
Para Birimi:
Kron
Telefon Kodu :
+ 45

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :


Danimarka Konsolosluğu :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Açıklama

7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74

S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

Danimarka Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.(Seda DURAN)
Danimarka Konsolosluğu vize müracaatları Ankara,İstanbul,İzmir,Antalya ve Gaziantep Vize Başvuru Merkezleri üzerinden yapılmaktadır.25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile birlikte acenta aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Schengen alanına giren Danimarka vizesini almak için gerekli evrakları hazırlayıp başvuru yapmanız yeterlidir.Turist vizesi almak için mutlaka otel rezervasyonunuz olmalıdır.Dönüş tarihinizden itibaren pasaportunuzda 3 aylık sürenin kalmış olmasına dikkat etmeyi unutmayınız.(Seda DURAN)
Danimarka ticari vizesi almanız için iş ilişkisine girecek olduğunuz şirketten davetiye gelmelidir. Bu davetiye davet eden şirketin bilgileri, sizin şirket bilgileriniz ve seyahat amacını içeren bilgileri içermelidir.Ayrıca davet eden kişinin oturum veya kimlik kartı dosyaya eklenmelidir.Diğer gerekli evraklar çalışan veya işveren olarak değişmektedir.Çalışan iseniz firmanız tarafından yetkilendirildiğinize dair firma antetli kağıdına kaşeli imzalı olmak yazılmış dilekçe,işveren iseniz şirket antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.(Seda DURAN)
Danimarka vizesi için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 3000 TL bakiye bulunmalıdır. Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.(Seda DURAN)
Danimarka Ankara Büyükelçiliği Adres: Mahatma Gandhi Cad. No:74 Gaziosmanpaşa / ANKARA Danimarka Başkonlosluğu İstanbul Adres: Trump Towers, Büyükdere Cad., No:1, Kule: D.2 No:463 Şişli / İSTANBUL
Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Adres: Trump Towers, Büyükdere Cad., No:1, Kule: D.2 No:463 Şişli / İSTANBUL Tel:0(212)232 00 88
Danimarka Büyükelçiliği Ankara Adres: Mahatma Gandhi Cad. No:74 Gaziosmanpaşa / ANKARA Tel:0(312)426 88 89
Danimarka schengen vizesi demek, vizeniz multi ve size gerekli olan vize süresinden fazla ise daha sonra diğer Avrupa ülkelerine de seyahat edebilirsiniz anlamına gelmektedir. Örnek verecek olursak Fransa, Almanya, Avusturya, Hollanda, İspanya, Yunanistan vs... (Seda DURAN)
Danimarka vize ücretleri kalacağınız gün sayısına göre değişmektedir.15 günlük seyahat sağlık siğortası ile beraber toplam 150 eurodur. 3 aylık kalışlarınız için ise toplam olarak 165 euro maliyetiniz çıkmaktadır. Bu ücret içerisinde vize harcı+pin ücreti+seyahat sağlık siğortası+otel ve uçak rezervasyonlarınız+ danışmanlık vardır. Bu ücret dışında herhangi bir ek ücret ödemesi yapılmamaktadır. VİP başvularınız da ise 76 euro ekspres ücreti alınmaktadır.(Seda DURAN)
Danimarka vize başvuruları aracı kurum olan VFS Global'den yapılmaktadır. Bu merkezler Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Gaziantep'te bulunmaktadır. Size en yakın görev bölgesinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 25.09.2014 tarihinden sonra herhangi bir schengen ülkesini ziyaret etmek için başvuru yapıp parmak izinizi bıraktıysanız gelmenize gerek kalmadan vekalet ile işlem yapılabilmektedir. Eğer herhangi bir seyahatiniz gerçekleşmediyse parmak izinizin alınması için VFG Global'e gelmeniz gerekecektir.(Seda DURAN)
Danimarka vize başvuruları aracı kurum olan VFS Global'den yapılmaktadır. Bu merkezler Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Gaziantep'te bulunmaktadır.(Seda DURAN)
Danimarka vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa neden red aldığınız önemli olmak ile beraber yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Onun dışında alınan cevaba karşı Konsolosluğa itiraz edebilirsiniz.(Seda DURAN)
Danimarka vize ücretiniz başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz VFS Global merkezlerine nakit olarak yapabilirsiniz.(Seda DURAN)
Danimarka turist vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta ve bütün schengen ülkelerinde olduğu gibi 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir.Yoğun olduğu dönemlerde bu süre 10 ile 15 iş günü sürebilmektedir. (Seda DURAN)
Danimarka ticari vizesi işlem süreci turistik vize işlem sürecine göre daha kısa sürmektedir. 3 ile 5 iş günü sonucunda vizenizi alabilirsiniz.(Seda DURAN)
işlemlerin 1 yıldan 5 yıla kadar sürdüğü , evlilik devamı olması zorunlu bir vize işlemidir.Danimarka yabancılar ofisinden eşin yaptığı başvuru sonucu eline ulaştıktan sonra bizzat elçilikten başvuru yapabilirsiniz
Size uygun vize tipini seçtikten sonra , gerekli evrakları hazırlanması lazım ,kabul evrağının aslını ve sponsor bilgileriyle işlemlerinizin sonuçlaması 20 günde çıkar .
Danimarka Vizesi ücreti her şey dahil 150 Eurodur.

Fiyat Listesi

Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

 • Hasan veli
  23/11/2016 - 00:25

  Aile birlesim vizesi için hangi yolu izlemeliyiz. Oğlum Bulgaristan ve TC vatandaşı. Kopenhag da sarı kartı onaylandı. En kısa sürede eline alacak.Çocuklarının da Avrupa pasaportları var.Gelinim yalnız Turkiye vatandasi.Onun için aile birlesim vizesi almamız için ne yapmalıyız maliyeti nedir.ilginiz için teşekkür ederim                    


 • vahap demirbaş
  17/08/2017 - 15:16

  merhaba ben izlandaya göçmenlik başvursu yapmak istiyorum.bu konu ile danimarka konsolosluğu ilgileniyormuş nasıl başvuru yapabilirim saygılarımla                    


 • melek bahadan
  05/12/2017 - 15:46

  İyi günler ben sizden bir konuda bilgi istiycem .Danimarka ya bir toplantı için gideceğiz firmamızın tanıtımı amaçlı yani 5 gün orda toplantıda olacağız biz bununla ilgili hangi tür vize almalıyız ?                    0 850 346 68 74