Amerika Ticaret Vizesi Hakkında

Single blog

Amerika, belli bir birikimi olup ta yatırımlarını yurt dışında değerlendirmek isteyenler için çok cazip bir merkezdir. Sağlam ekonomisi, aktif dış ticareti ve kişi başına düşen yüksek geliriyle Amerika Birleşik Devletleri ticaret anlaşması bulunan ülkeler

Belirli bir birikimi olan ve yurt dışına açılıp kazancını artırmak isteyen yatırımcıların gözü Amerika’dadır. Sağlam ekonomisi, aktif dış ticareti ve kişi başına düşen yüksek geliriyle Amerika Birleşik Devletleri ticaret anlaşması bulunan ülkelerdeki yatırımcıları kazanmak için farklı vize uygulamaları geliştirmiştir. Anlaşmadaki kriterleri yerine getiren yatırımcılar, ailesi ile birlikte Amerika’ ya yerleşip orada iş kurabilirler. 21 yaş altındaki çocuklar da onlarla birlikte yerleşebilirler. Çocuklar 21 yaşını geçtiğinde ise ayrıca vize başvurusu yapabilmektedir. Belli bir meblağ birikim ile başvuru yapan ve ticaret vizesi almaya hak kazanan şahsın, E1 ve E2 vizeleri belli süreliğine verilse de ticareti devam ettirdiği sürece vizenin süresi de uzatılabilir. Genç yatırımcıların takip ettiği Amerika ticaret vizesine başvuru yapmak için bir meblağ belirlenmemiştir. Yatırım için hazırlanan oran arttıkça vizenin çıkması garantilenir. Profesyonel yardım alarak doğru şekilde başvuru yapıldığında, kısa süre içinde vize elinizde olur.


E1 vizesi; vize başvurusu yapılan işletmenin en az P’si vize başvurusu yapan şahsa ait olmalıdır. Şayet vize başvurusu yapan şahıs tüccar değilse, bahse konu işletmenin yöneticisi pozisyonunda olmalı ve ticaret alanında belli yetenekleri olduğunu kanıtlamalıdır.
 

E2 vizesi; yatırımcılar ve çalışanlar için hazırlanmış vize çeşididir. Amerika Birleşik Devletleri’nde halen faaliyette bulunan bir işletmeyi alarak veya hazırdaki şirkete belli oranda yatırım yaparak vize başvurusu yapılabilir. Yatırım yapılacak oran arttıkça vizenin kısa süre içinde onaylanma şansı da artacaktır.


E1 ve E2 Amerika yatırımcı vizesi alanların eş ve çocukları için de ayrı düzenleme getirilmiştir. 21 yaşını doldurmamış ve bekâr olan çocukların ailesi ile Amerika’ya yerleşmesinde her hangi bir kısıtlama yoktur. Vize başvurusu yapan şahsın eşi ise istediği takdirde kısa süre sonra çalışma izni alarak iş hayatına atılabilir. Amerika vizesi başvurusu yaparken; hazırlanması gereken belgeler ve doldurulması zorunlu olan formlar konusunda profesyonel çalışan firmalar mevcuttur. E1 ve E2 Amerika vizesi almak için başvuru yaparken, bir danışmanlık şirketinden faydalanmak, ret cevabı almayı önleyeceği gibi vizenin çıkma süresini de oldukça kısaltır.