Hindistan

Hindistan Vizesi

 • Hindistan'a gerçekleştirmek üzere olduğunuz seyahatleriniz için devletler arası anlaşma gereği Hindistan vizesi vardır, vize alınmalıdır. Global Vize olarak Hindistin'a gerçekleştirecek olduğunuz gerek iş gerekse de seyahat gibi her türlü aktivitenizde, Hindistan'a vize alım konusunda bilgilendirmelerimiz ışığında çok daha rahat ve bilinçli bir şekilde hareket edeceksiniz. Söz konusu ülkeye dair Hindistan Vize alım işlemlerinizi başlatabilmek için, ülkemiz içerisinde bulunmakta olan Avustralya, büyükelçiliği ile iletişime geçmelisiniz ya da söz konusu ülkeye seyahatler düzenlemekte olan uluslararası bir firma ile iletişime geçmelisiniz. Bu aracı firma ile de vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bizler Global Vize olarak Hindistan Vize belgeleri, Hindistan vize ücreti v.b konularda detaylı bilgilendirmeleri sizlere etkili bir şekilde yapacağız. SMS ve e-posta yolu ile, bütünüyle ücretsiz olmak üzere.

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

 • Hindistan Vizesi başvurusu için öncelikle, çalışma statünüze göre ilgili evraklar hazırlanarak tarafımıza iletilmelidir. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra Hindistan Elçiliği’nin online sistemi üzerinden vize başvuru formunuz doldurularak, formun sonunda sistemin verdiği uygun tarihler için, sizin seçeceğiniz bir güne randevunuz oluşturulur. Hindistan vizesi mülakat randevularına, ikamet ettiğiniz şehre bağlı olarak, Ankara Hindistan Büyükelçiliği veya İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu’ ndan katılabilirsiniz. Randevular genelde sabah saatlerine verilmektedir ve başvuru sahibinin katılımı zorunludur. İki  veya daha fazla Hindistan vizesi sahibi iseniz, Hindistan vizesi başvuru formunuzun sonunda randevu (mülakat) çıkmayabilir. Bu durumda tarafımıza yönlendireceğiniz evraklarınız hazırlanarak, uygun olan ilk gün ve saatte direkt işleme sokulur ve aynı gün saat 16:30-17:00 arası pasaportunuz vizeli bir şekilde teslim alınır. İsteğiniz doğrultusunda pasaportunuzu ofislerimizden elden teslim alabilir veya belirteceğiniz ev veya iş yeri adresinize kargo talep edebilirsiniz 

    

 HİNDİSTAN TURİSTİK VİZE BAŞVURUSU KAÇ GÜNDE SONUÇLANIR

 • Hindistan vizesi başvurularında, form üzerinde seyahat amacınız belirtmek tarafımızca yapılmaktadır. Turistik veya ticari Hindistan vizesine başvurduğunuzda, Büyükelçilik veya Başkonsolosluk mülakat için ileri bir tarihe (genelde 5-7 gün sonrasına uygunluk gözlenmektedir) randevu oluşturur ise, sabah 08:30 ve öğleden önce 12:30 saatleri arasında katılacağınız bir mülakat basamağı olacaktır. Başvurduğunuz vize tipi fark etmeksizin, başvuru sonucunuz aynı gün içinde belli olur ve mülakata girdiğiniz gün öğleden sonra 16:30 – 17:00 saatleri arasında pasaportunuzu vizeli bir şekilde teslim alırsınız. Mülakat randevusuna katılma zorunluluğunuz yok ise, sistem üzerindeki en yakın tarih alınarak işleminiz gerçekleştirilir ve pasaportunuz aynı gün öğleden sonra teslim alınır.

 

 HİNDİSTAN VİZE ÜCRETİ NE KADARDIR

 • Hindistan vizesi ücretleri, seyahat amacına ve seyahat süresine (vize süresi) göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgilendirme için bize ulaşarak, Hindistan vizesi departmanımızdan ilgili danışman arkadaşımız ile görüşünüz.

 

 <!--[endif]-->HİNDİSTAN VİZE ÜCRETİNİ NEREYE YATIRACAĞIM

 • Hindistan vizesi başvurusu için hazırlamanız gereken evrakların tamamlanması sonrasında, dosyanız hazırlandığında size mülakat randevusu çıkıp çıkmamasına göre ödeme tercihinizi belirleyebilirsiniz. Örneğin, randevu çıktı ise hazırlanan dosyanızı imzalamaya geldiğinizde elden nakit, kredi kartı veya banka havalesi ile ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Randevu çıkmadığı durumda ise bankalar arası Havale/EFT veya Mail Order yolu ile ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

 

HİNDİSTAN VİZE BAŞVURUSU İÇİN HANGİ EVRAKLAR GEREKMEKTEDİR

 • Hindistan vizesi almak için hazırlamanız gereken evraklar, sosyal statünüze ve çalışma durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Turistik veya ticari Hindistan vizesi almaya karar verdiğinizde, işveren olmanız, özel sektör veya kamu çalışanı olmanız, emekli olmanız, öğrenci olmanız ne tür evraklar hazırlamanız gerektiğinde önemli rol oynar. Statünüze göre hangi evrakları hazırlamanız gerektiği ile ilgili doğru bilgi ve evrak listesi için lütfen ilgili Hindistan vizesi danışman arkadaşım ile temasa geçiniz.

 

HİNDİSTAN VİZESİ ALMAK İÇİN BENİM GELMEME GEREK VAR MIDIR

 • Hindistan vizesi almak için yapacağınız başvuru için, gerekli evraklarınızı tarafımıza iletmeniz sonrasında, online başvuru formunuzu doldurduğumuz zaman, randevu tarihi/saati seçme sayfasında mülakata gelip gelmeyeceğiniz ile ilgili kararı elçilik belirleyecektir. Bu sizin ilk Hindistan vizesi başvurunuz ise mutlaka mülakata katılmak durumundasınız. Fakat iki veya daha fazla Hindistan seyahatiniz oldu ise, tarafınıza mülakat randevusu çıkmaması beklenilen sonuçtur.

 

HİNDİSTAN VİZE BAŞVURUM OLUMSUZ SONUÇLANIRSA NE YAPABİLİRİM

 • Seyahat koşullarını yerine getirdiğinizde, başvurunuzun olumsuz olarak değerlendirilmesi ihtimali en düşük olan ülkelerden birisi Hindistan’ dır. Tarafımızca sizlere iletilen evrak listelerindeki evrakların eksiksiz tamamlanıp ilgili danışman arkadaşımıza iletilmesi sonrası, çok büyük bir problem (maddi problemler, seyahat geçmişinizdeki sicil bozuklukları, vb..) yok ise başvurunuz büyük ölçüde olumlu olarak değerlendirilip karara bağlanacaktır. Olası bir olumsuz sonuçta, Hindistan vize başvurunuzun “Ret” gerekçesi incelenerek, ilgili madde ortadan kaldırılıp ve/veya düzeltilerek başvuru tekrarlanabilir.

 

HİNDİSTAN AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ İÇİN NE YAPMAM LAZIM

 • Hindistan Aile Birleşimi Vizesi, turistik ve ticari Hindistan vizesine göre belirgin farklılıklar göstermektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi, Hindistan uzun süreli vizeler departmanından ilgili danışman arkadaşımdan almak için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.

 


 HİNDİSTAN KONSOLOSLUĞU NEREDEDİR

 • Hindistan vizesi başvurunuz sonrasında mülakat için;
 • İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu: Harbiye, Cumhuriyet Cd. Dörtler Apt. No:42 D:11-12, 34367 Şişli/İstanbul
 • veya
 • Ankara Hindistan Büyükelçiliği: Çankaya, Cinnah Cd. 77 / A, 06680 Çankaya/Ankara
 • adreslerinden birine gitmeniz gerekecektir.


 HANGİ İLLERDE GLOBAL VİZE ŞUBESİ VARDIR

 • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
 • Ankara – Gazi Osman Paşa,
 • İstanbul – Harbiye (Avr),
 • İstanbul – Kadıköy (And) ve
 • İzmir – Alsancak’ ta,
 • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.