Hindistan Vize Ücreti

Ülke Başkent: Yeni Delhi
  • Para Birimi: Hindistan Rupisi (INR)
  • Telefon Kodu: + 91
  • Nüfus: 1.156 Milyar

Açıklama

HİNDİSTAN VİZE ÜCRETİ

  Hindistan vize ücreti, vize kategorilerine ve vizenin süresine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Hindistan vize ücretleri ve koordinasyon ücretleri, Hindistan Konsoloslukları ve Hindistan Konsolosluklarının yetkilendirdiği vize danışmanlıkları tarafından belirlenmektedir. Hindistan vize başvurularının eksiksiz bir şekilde tamamlanıp, vize ücreti teslim edildikten sonra vize çıkış süresi çok kısa sürmektedir.

VİZE ÜCRETİ:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Hindistan vize ücreti, vize işlemlerinin başlatılması ve gerekli evrakların düzenlenmesi için Hindistan Konsolosluğu tarafından istenmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Hindistan vize ücreti Dolar cinsinden para birimi ile ödenecektir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Hindistan vize ücreti sadece nakit olarak kabul edilmekte, banka yolu veya kredi kartı ile ödeme yapılmamaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize başvurusunun eksiksiz ve tam olarak yapılması sonucunda vize ücreti ödenir ve vize işlemleri başlatılır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize ücreti, evrakların teslimi sırasında nakit olarak görevliye teslim edilir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize ücreti ödenirken metal veya 500 banknot kabul edilmemektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Hindistan vize ücreti alındıktan sonra, vize başvuru talebine ret cevabı gelmesi durumunda ödenen harç bedelleri geri aide edilmemektedir. Bu nedenle belgelerin eksiksiz olduğundan emin olunmalıdır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize başvuruları öncelikli olarak Hindistan Konsolosluğunun web sitesi üzerinden çevrimiçi olarak yapılmaktadır. Bu başvuru sırasında ek bir ücret talep edilmemektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Hindistan vize ücreti alınacak olan vizenin türüne göre değişmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Hindistan vize ücreti sürekli güncellenmektedir. En güncel bilgi için Hindistan Konsolosluklarından bilgi alabilirsiniz.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize başvuruları, vize işlemlerinin yapılıp, ücretinin teslim edildiğinden itibaren başlar. Yoğunluk yok ise vize başvuru tarihinin akşamına sonuçlanır. Resmi tatiller, özel günler nedeniyle Konsolosluk tatildeyse bu süre uzamaktadır. Konsolosluğun yoğun olduğu günlerde ise en geç ertesi günün akşamına vize sonucu açıklanmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Hindistan Konsolosluğu herkese vize ücreti talep etmeden 3 aylık tek girişli vize imkânı sunmaktadır. İstenilen ücretler, seyahatini 3 aydan fazla gerçekleştirecek kişiler için geçerlidir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Hindistan vizesi için internet üzerinden doldurulacak formun İngilizce olması zorunludur.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Hindistan vize başvuruları, Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu, Hindistan Ankara Büyükelçiliği ve Hindistan Konsolosluğunun yetki verdiği aracı kurumlar tarafından yapılmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Hindistan Konsolosluğu, 0-5 yaş arasındaki 6 yaşını doldurmadan bir gün öncesine kadar olan çocuklar için vize ücreti talep etmemektedir. 6 yaş ile 11 yaş arasındaki çocuklardan 51 Dolar talep edip 12 yaş ve üzerindeki kişiler için 103 Dolar talep etmektedir.

VİZE ÜCRETİ

0-6 YAŞ

6-12 YAŞ

12+ YAŞ

T.C Vatandaşı

 ÜCRETSİZ(Nakit)

51 Dolar(Nakit)

103 Dolar (Nakit)

T.C Vatandaşı Harici

 ÜCRETSİZ (Nakit)

51 Dolar (Nakit)

 51 Dolar(Nakit)

*Diğer

 ÜCRETSİZ(Nakit)

ÜCRETSİZ(Nakit)

ÜCRETSİZ (Nakit)

*DİĞER: Uruguay, Afganistan, güney Afrika, Arjantin, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, Jamaika, Maldivler ve Bangladeş vatandaşlarını kapsamaktadır.

KOORDİNASYON ÜCRETLERİ:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Koordinasyon ücretleri, Hindistan Konsolosluğu tarafından vize başvurularını gerçekleştirmek için yönlendirilen aracı kurumlar için talep edilmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize başvuruları sırasında yapılacak olan herhangi bir işlem bir ücrete tabi tutulmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Koordinasyon hizmet bedelleri Dolar olarak ve nakit şekilde ödenmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Aracı kurumlardan alınan hizmet değişebildiği için ücrette de değişiklikler olabilmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Hindistan vize koordinasyon ücretleri güncel olarak ve net bir şekilde bilinmemektedir.Aracı kurumlarla konuşulup öğrenilmektedir.

VİZE VE KOORDİNASYON ÜCRETLERİNE EK OLARAK ÖDENEN HİZMETLER:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize ve koordinasyon ücretlerine ek olarak ödenen hizmet bedelleri, kişinin tercihine bağlı olup istenilen hizmet karşılığında tahsil edilmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Ek olarak ödenen hizmetler, evrakların takibi ve doğru bir şekilde ulaştırılmasını sağlamaktadır ancak vize başvuru sonucunu etkilememektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Hindistan vize başvuruları bir gün içinde sonuçlandığı için VIP hizmet bulunmamaktadır.

DİĞER EK HİZMET BEDELLERİ:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Diğer ek hizmet bedeller, fotokopi, başvuru formu doldurma, konsolosluklarda onaylatılacak olan belgeleri içermektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Dolar cinsinden belirlenenler Dolar olarak TL cinsinden belirlenenle TL olarak ödenmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Ücretler nakit karşılanmaktadır.

DİĞER EK HİZMETLER

Fotokopi ücreti

1 TL

Doğum belgesi tasdik işlem ücreti

20 Dolar

Yeminli beyan, kefaletname, teminat mektubu

50 Dolar( Ticari) 10 Dolar(Ticari olmayan)

Ölüm belgesi

20 Dolar

Evlilik belgesi

20 Dolar

Kişisel ihtiyaç var varlıklar vekâletnamesi

20 Dolar

Maaş belgesi onayı

10 Dolar

Sağlık belgesi tasdik

10 Dolar

Bekârlık belgesi ücreti

10 Dolar

 

HİNDİSTAN SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI ÜCRETLERİ:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Hindistan seyahat sağlık sigortası, seyahat esnasında seyahat eden kişinin acil bir durumla karşılaşması sonucunda acil tıbbi yardım imkânlarından yaralanabilmesi için yapılmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Hindistan seyahat sağlık sigortası 30.000 Euro teminatlı olmak zorundadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Hindistan seyahat sağlık sigortası kapsamına giren durumlar; hastanede tedavi, acil tıbbi yardım, sağlıkla ilgili bilgi, ayakta tedavi, hastanın nakli, hastanın çölümü ve defin işlemleri ve hastanın ilaçlarının getirtilmesi gibi durumları kapsamaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Hindistan seyahat sağlık sigortası en az 1 yıllık yapılmalıdır.

Hindistan Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

7 güne kadar olan sağlık sigortası

8 Euro

14 güne kadar olan sağlık sigortası

10 Euro

1 aya kadar olan sağlık sigortası

18 Euro

2 aya kadar olan sağlık sigortası

25 Euro

3 aya kadar olan sağlık sigortası

30 Euro

6 aya kadar olan sağlık sigortası

40 Euro

1 yıla kadar olan sağlık sigortası

60 Euro

 

 

 

 

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33