İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

Ülke Başkent: Londra
 • Para Birimi: Sterlin (£)
 • Telefon Kodu: + 44
 • Nüfus: 61.113 Milyon

Açıklama

İngiltere

Değerli Ziyaretçimiz;

Günümüzde birçok birey ingiltere ya da farklı ülkelere gerek gezi, gerekse de iş seyahatleri olmak üzere gidiş-gelişlerini gerçekleştirmektedirler. Bu durum İNGİLTERE Vize işlemleri, İngiltere vize ücreti, genel evrak bilgileri ve söz konusu evrak istemlerinin güncellenmesi, bu güncellemelerin etkili olarak bireyler tarafından takip edilmesini gerektirmektedir.

Bu gibi durumları kolaylaştırmak üzere bizler Global Vize olarak etkili bir şekilde faaliyete girmekteyiz. Ülkemizin farklı kategorilerinde birçok bölgede çalışmaktayız. Sizlere, daimi olarak İngiltere Vizesi ya da herhangi bir ülke hakkında vize işlemleri dahilinde, detaylı olarak tüm bilgileri sizlere sunmak üzere çalışıyoruz. Söz konusu ülke ile ilgili olası bir değişiklikte, en ufak bir evrak güncellemesinde dahi, sizleri SMS ya da e-posta aracılığı ile bilgilendirmekteyiz.


İngiltere Vizesi - İngiltere Vize Başvurusu - İngiltere Vize Ücreti - İngiltere Konsolosluğu - İngiltere Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.

7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


İngiltere vizesi almanız için geri kalan diger evraklar firmamız tarafından temin edilecektir.


Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize İngiltere vizesi alabilmektedir.


İngiltere vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Ankara İstanbul ve İzmir dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları diledikleri kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.


Acentamız Global Vize İngiltere vizesi almakta tam yetkili acentadır.

Vizesi


 • Büyükelçi
 • Sıkça Sorulan Sorular
 • Gezi Notları
 • Soru - Cevap
 • Soru Sor


İngiltere en çok ingiltere vizesi başvurusu talebinin olduğu ülkelerden birisidir.  ingiltere vizesi turistik, iş ya da özel amaçlı olarak pek çok vize başvurusu gerçekleştirilmektedir. Bilindiği gibi  ingiltere vizesi başvurusu için kolay kolay onay vermeyen ülkelerden birisidir. Dolayısıyla  ingiltere vizesi başvuru kanallarını doğru seçmek ve   ingiltere vizesi başvuru sürecini de titizlikle tamamlamak gerekiyor.

İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere vize başvurusu için izleyebileceğiniz iki yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Birinci yöntem bir sponsor firma aracılığı ile başvuru yapmak, ikinci yöntem olarak ise doğrudan bir Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olarak bireysel  ingiltere vizesi başvurusu yapmak. Bu yöntemden ilkinin, sponsor olarak başvurduğunuz firmanın  ingiltere vizesi bağlantısı ve almak istediğiniz vizenin türüne de bağlı olarak,  ingiltere vizesi daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini sağladığını söyleyebiliriz.

 ingiltere vizesi başvuru talebinde bulunmayı tercih ediyorsanız, bu durumda yapmanız gereken ilk iş ise İngiltere Konsolosluğu ile irtibata geçmek ve bu sayede alacağınız randevu ile sizden istenilecek olan belgeleri tamamlamak, tüm bu belgeleri ile ilgili giderleri ( ingiltere vizesi başvuru giderleri de dahil) eksiksiz bir şekilde ödemek, başvuru yapmanızın ilk aşaması olarak özetlendirilebilir.   ingiltere vizesi Başvurunuzun en önemli aşamasını ise sizlerden talep edilecek belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması oluşturmaktadır.


İngiltere Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Sizlerden  ingiltere vizesi için istenilecek olan belgeler,   ingiltere vizesi başvuru talebinde bulunduğunuz  ingiltere vizesi türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Bu kural dışında; tüm  ingiltere vizesi türleri için dahil olarak, vize  ingiltere vizesi başvurusu yapan herkesin konsolosluğa sağlaması gereken bazı temel ve genel belgeler söz konusudur. Bu belgeleri aşağıdaki gibi sıralandırabiliriz;

 • 2 adet standartlara uygun biyometrik fotoğraf
 • Maddi durumunuz ile ilgili tüm belgeler. (Banka hesabı, maaş bodrosu, tapular, mal varlıkları, diğer tüm gelirler) Bu aşamada göstereceğiniz belgeler önemlidir çünkü seyahati gerçekleştirebilecek bir maddi gücünüzün olması beklenir.
 • Sicil kaydı gerekli belgelerden birisidir. E-Devlet üzerinden temin edebilirsiniz.
 • Vize başvuru formuna ek olarak, İngiltere’ye gelme sebebiniz ile ilgili olarak sizlerden ayrıntılı bir dilekçe talep edilebilir. Bu durumda forma ek olarak bu dilekçeyi de sağlamlısınız.
 • Uçak rezervasyonlarınız.
 • İngiltere’de nerede, hangi koşullarda, ne kadar sürelerde, ne şekilde kalacağınıza dair bilgi ve belgeler.

Bu belgeler daha da uzatılabilir. Burada bilinmesi gereken önemli bir ayrıntı ise belgelerin    ingiltere vizesi başvurda bulunduğunuz  ingiltere vizesi türüne göre farklılık gösteriyor olmasıdır. Dolayısıyla bu belgelere ek olarak sağlanması gereken daha pek çok belge söz konusudur.

İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 ingiltere vizesi ücretleri (harçları) aldığınız vize türüne göre farklılık gösteriyor. Öte yandan  ingiltere vizesi süresi de ödeyeceğiniz tutarı önemli ölçüde belirleyen etkendir. Genel olarak ise 100 Euro ile 3000 Euro arasında değişkenlik gösterdiğini belirtmeliyiz. Genel olarak daha kısa süreli, turistik veya eğitim amaçlı  ingiltere vizesi daha uygun fiyatlı olduğunu söylemeliyiz.

 ingiltere vizesi başvurularınızı tamamladıktan sonra, başvurunuzun değerlendirilmesi ve bu değerlendirmenin sonucu olarak, tarafınıza red ya da onay bildiriminin yapılması durumu genel olarak 3 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği:
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

İngiltere vizesi
resmi olarak 21 günde sonuçlanır. Ancak tecrübelerimize göre ortalama 12 gün içerisinde sonuçlanıp tarafımızdan adresinize gönderilmektedir.

Öncelikleİngiltere Vize başvuru formu online olarak doldurulmaktadır.Ödemesini kredi kartınız ve para kartınız ile gerçekleştirdikten sonra randevunuzu Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Antalya ve Bursa teleperformance merkezlerinden alabilirsiniz. Visa 4UK adresinden kendinize bir account oluşturduktan sonra oradaki tüm soruları eksiksiz ve doğru olarak olarak doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra çalışma koşullarınıza göre hazırladığınız diğer evraklarınız ile beraber seçtiğiniz teleperformance merkezinden randevu saatinizden 15 dakika öncesinden giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.(Seda DURAN)

İngiltere Ticari Vizesi almanız için iş ilişkisine girecek olduğunuz şirketten davetiye gelmelidir. Bu davetiye davet eden şirketin bilgileri, sizin şirket bilgileriniz ve seyahat amacını içeren bilgileri içermelidir.Ayrıca davet eden kişinin oturum veya kimlik kartı dosyaya eklenmelidir.Diğer gerekli evraklar çalışan veya işveren olarak değişmektedir.Çalışan iseniz firmanız tarafından yetkilendirildiğinize dair firma antetli kağıdına kaşeli imzalı olmak yazılmış dilekçe,işveren iseniz şirket antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.Bu evraklardaki bilgileri Visa 4UK saysayında oluşturacak olduğunuz başvuru formunuza eksiksiz ve doğru olarak diğer kişi bilgileriniz ile beraber girmeli ve gidiş amacınızı iş seyahati olarak seçerek başvuru yapmalısınız.(Seda DURAN)

İngiltere turist Vizesi için gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir. Gerekli olan evrakları hazırlayıp Visa 4UK den başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra anlaşmalı kurum olan teleperformance başvuru merkezlerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Turist vizesi almak için otel rezervasyonunuz mutlaka olmalıdır. İşlem süreci 7 ile 15 iş günüdür. (Seda DURAN)

İngiltere Vizesi için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 4000 TL bakiye bulunmalıdır. Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.(Seda DURAN)

İstanbul İngiltere Konsolosluğu Adres: Kamer Hatun Mh., Meşrutiyet Cd. No:34, 34435 TepeBaşı/Beyoğlu/İstanbul Ankara İngiltere Büyükelçiliği Adres: Çankaya, Şht. Ersan Cd. 46/A, 06680 Çankaya/Ankara

İstanbul İngiltere Konsolosluğu Adres: Kamer Hatun Mh., Meşrutiyet Cd. No: 34, 34435 Tepebaşı/Beyoğlu/İstanbul Tel:0(212) 232 00 88

Ankara İngiltere Büyükelçiliği Adres: Çankaya, Şht. Ersan Cd. 46/A, 06680 Çankaya/Ankara Tel:0(312) 426 88 89

Hayır İngiltere vizesi schengen vizesi değildir. İngiltere'ye seyahat etmek için İngiltere vizesi almanız gerekmektedir.(Seda DURAN)

İngiltere vizesi schengen vizesi değildir. Tamamen farklı vize türleridir. (Seda DURAN)

İngiltere vize ücretlerinde farklı bölgelerde farklı ücretlendirme uygulanmaktadır. Ankara, İstanbul, Antalya, Bursa, Adana başvuruları 250 dolar; İzmir ve Gaziantep başvuruları ise 350 dolardan işlem görmektedir. Eğer VİP başvuru yapıyorsanız ekspres ücreti olarak 120 paund alınmaktadır.(Seda DURAN)

İngiltere vize başvurularında bölge ayrımı bulunmamak ile beraber başvurulara şahsen gelmek mecburidir. Başvuru yerinizi kendiniz seçebilmektesiniz. (Seda DURAN)

İngiltere başvuru merkezleri Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Gaziantep, Bursa, Adana da yer almaktadır. (Seda DURAN)

İngiltere vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa neden red aldığınız önemli olmak ile beraber yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Onun dışında alınan cevaba karşı Konsolosluğa itiraz edebilirsiniz.(Seda DURAN)

İngiltere vize başvuru ücreti Visa 4UK de formunuzu onayladıktan sonra kredi kartı veya para kartınızı kullanarak internet üzerinden yatırabilirsiniz. Eğer VİP başvuru yapıyorsanız ek ödeme olan 120 paund u başvuru esnasında nakit olarak ödeyebilirsiniz.(Seda DURAN)

İngiltere turist vize başvuruları yasal süreleri yaklaşık olarak 15 iş günü olmak ile beraber 7 iş günü ile 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Eğer VİP başvuru yapmak isterseniz vize işlem süreciniz 3 iş günüdür. (Seda DURAN)

İngiltere ticari vizesi işlem süreci turistik vize işlem sürecine göre daha kısa sürmektedir. 5 ile 7 iş günü sonucunda vizenizi alabilirsiniz. Ayrıca VİP başvurularınız 2 ile 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. (Seda DURAN)

ingiltere aile birleşiminde ilk yapmamız gereken A1 seviyesinde ingilizce dil bilgimizi kanıtlamamız gerekir. İngilterede yaşıyan eşin maddi durumu oldukça önemli olan ülke de vize işlemleri randevu alımı ile beraber 3 hafta iş gününü bulabilir

Eğitimizi ikna edici belgelerle beraber özgeçmiş ve iyi bir motivasyon mektubu ve maddi durumunuzun iyi olması bu vize için geçerlidir.tabii birde dil okul kaydınız.

İngiltere Vizesi İle İngiltere Gezisi;

Tarihte ilk kez İngiltere Krallığı adıyla yer alan İngiltere, yaklaşık 1000 yıllık bir geçmişe sahip. Britanya Adası’ndaki diğer komşuları İskoçya ve Galler ile 1707 yılında birleşen İngiltere, bu birleşmeyle birlikte Büyük Britanya Krallığı adını aldı. 1801 yılında İrlanda’yı da içine alan krallık, zamanla günümüzdeki haline geldi ve Büyük Britanya adını aldı. Yarı monarşiyle yönetilen İngiltere’de kraliyet ailesi siyaseten sembolik bir makamdadır. Ülke çapında yapılan seçimlerin ardından Kraliçe, halk tarafından seçilmiş olan parti başkanına başbakanlık görevi verir. Bununla birlikte anayasada belirtildiği üzere kraliçenin başbakanı çeşitli konularda uyarma hakkı olduğu gibi kendisine danışılması da haklarından biridir.


İngiltere Vize işlemleri

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi başvurabilmek için üç pasaporttan birine sahip olmalısınız: Umuma Mahsus Pasaport, Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaportu. Bu pasaportlardan birine sahipseniz İngiltere Vize başvurusu adımına geçebilirsiniz. İngiltere Vizesi başvurusu için İngiltere Büyükelçiliği’ne bir dosya sunmanız gerekmekte. Bu dosyanın içinde yüzünüzün net olarak gözüktüğü son 6 ayda çekilmiş bir fotoğraf, kimlik fotokopisi, başvuru dilekçesi gibi bir takım belgeler bulunmalıdır. İngiltere Vize  Başvuru türünüze göre 3 ile 12 hafta içinde size geri dönü yapılacaktır.


Gezelim, Görelim

İngiltere’nin 1000 yılı aşkın bu tarihi şüphesiz ki kıskanılacak derecede bir kültür mirası yaratmasına sebep olmuştur. İngiltere Vizesi alan kişi Gerek ülkenin tarihinden kalan miras, gerekse krallığın Avrupa ve dünyadaki tüm evreleri izleyici gözüyle takip etmesi; ülkede bu amaçla gezilip görülmesi gereken yerleri çokça artırmıştır. İngiltere Vizesi Talebide Bu yerleri görme arzusundan gelmektedir.


Londra:

Ülkenin başkenti olan Londra’da buna bağlı olarak görülmesi gereken pek çok tarihi yapı bulunmaktadır. Özellikle müzeleriyle ünlü olan şehir, mimari yapılarıyla çokça dikkat çekmektedir. İngiltere Vizesi ile en çok londraya gidilmektedir.


British Museum:

1753 yılında kurulmuş olan “Britanya Müzesi”; daha çok insanlık tarihi üzerinde yoğunlaşmış çalışmaları içeren bir müzedir. Yaklaşık 10 milyon adet çalışma ve belge bulunduran müze, dünyanın en büyük ve kapsamlı müzesi olarak bilinmektedir. İçinde Britanya Kütüphanesi ve çeşitli okuma odaları da bulunduran müze, 1825-1850 yılları arasında dünyanın en büyük yerleşkesi olarak biliniyordu. 75 bin metrekare alan üzerine kurulmuş olan bu Britanya Müzesi, yaklaşık 8 milyon ziyaretçiyle İngiltere’nin en çok ziyaret edilen müzesidir ve dünya çapında da ilk 5 müze arasındadır.


National Gallery:

1824 yılında kurulan ve sanat müzesi olarak inşa edilen “Ulusal Galeri”, 13.yüzyıldan 20.yüzyıla kadarlık bir zaman diliminde yapılmış 2500’ü aşkın boyama koleksiyonu bulunmaktadır. İngiltere Vizesi ile  Giriş kısmı halka açık olan galeri, yıllık 6 milyon ziyaretçisiyle dünyanın en çok ziyaret edilen müzelerinden biridir ve dünya genelinde en çok ziyaret edilen 10 bölge arasındadır. 


Buckingham Palace:

1703 yılında bölgenin valisinin kalması için ev olarak tasarlanmış olan Buckingham Sarayı, 1761 yılında Kral George tarafından saraya çevrilmiş ve monarşinin beyni haline gelmiştir. İkinci Dünya Savaşı’nda Alman ordusu tarafından bombalanıp kullanılamaz hale getirilen saray daha sonra halka açılarak Kraliyet Koleksiyonu’nun sergilendiği bir hal almıştır. Ulusal kutlama ve yasların yapıldığı yer olan saray, Londra’nın en çok ziyaret edilen yapıları arasındadır.


Manchester:

Sanayi Devrimi’nin gerçekleşmiş olduğu Manchester şehri, başta bu özelliğiyle olmak üzere müzik, tarih ve gece hayatı gibi pek çok alanda canlı bir şehirdir.


Bilim ve Endüstri Müzesi:

1969 yılında kurulan ve 1983 yılında bugünkü halini alarak şehirdeki sanayileşmenin etkilerini yakından tecrübe edebileceğiniz müze, 2012 yılında Ulusal Bilim Müzesi’yle birleşmiştir. Sanayi Devrimi’nde kullanılan at arabaları, tren yolları ve vagonların da bulunduğu müzede çeşitli uçak türleriyle birlikte bilim çalışmalarını içeren kısımlar içermektedir. Yılda yaklaşık 1 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir.


Imperial War Museum:

1977 yılında kurulan ve ülkenin en büyük havacılık müzesi olan “İmparatorluk Savaş Müzesi”, 1. Ve 2. Dünya Savaşları’nda kullanılmış olan çeşitli savaş araçlarını barındırmaktadır. 200’den fazla uçak, savaş gemisi ve ağır silah bulunan müzede 7 ana seri müzesi de mevcuttur. Savaş dönemlerine ait kitap, fotoğraf, film ve dokümanların da bulunabileceği müze 500 bini aşkın ziyaretçi sayısıyla İngiltere’nin en büyük savaş müzesi olarak da bilinmektedir.


Karnımız acıktı, ne yesek?

İngiltere’de ülkenin kendine has bir yemek kültürüne rastlamak biraz zor. Genel olarak ülkemizde ve dünyanın pek çok yerinde bulabileceğiniz yemekler olsa da İngiltere denince akla gelen bazı yiyecekler de var elbet. Bunlardan bazıları ise;


Fish and chips:

Normalde bildiğimiz balık ve patates kızartması olan bu menü, İngiltere’nin adacık olmasından dolayı ülkede oldukça tercih edilen bir yemek. Bunun yanında bezelye ve birayla birlikte sunulan menüyü ülkenin herhangi bir restoranında bulmak mümkün. Un ve yumurta sosuyla kızartılan balık ve hâlihazırda yağ ile kızartılan patatesin birleşiminde oldukça yağlı bir yiyecek oluşuyor.

Yorkshire Puding:

Adından da anlaşılacağı gibi Yorkshire bölgesinde çokça ünlü olan fakat İngiltere’nin pek çok yerinde yenen ve ulusal bir yiyecek halini alan bu puding, aslında ismindeki gibi puding değil. Bonfile etin yanında bezelye çeşitli garnitür ve İngiltere’nin bilinen soslarından olan worcester sosu eşliğinde sunulan puding, ana yemek olarak sıkça tüketilmektedir. Özellikle İngilizler akşam yemeklerinde bu pudingi sıkça tercih etmektedir.

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33