İngiltere

İngiltere Vizesi

 • İngiltere vizesi almak isteyen bireyler, öncelikle alacakları vize tipi ve süresine karar vermelilerdir. Süresi diyoruz, çünkü İngiltere diğer ülkelere nazaran farklı bir vize politikası uygulamaktadır ve vize süresini başvuru sahibinin seçimine bırakır. Bu doğrultuda, seçilen vize tipine ve süresine göre İngiltere vize harcı da değişkenlik göstermektedir. 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık ön seçmeli vize çeşitlerinden her birisinde toplam 180 gün Birleşik Krallık topraklarında bulunabiliyorsunuz.


İngiltere Vizesi Nasıl Alınır

 • İngiltere vizesi almak için öncelikle başvuru sahibinin belli kriterleri sağlaması gerekmektedir. İşlem görmemiş (her hangi bir vize ve yurt dışı çıkışı olmayan) bir pasaport ile İngiltere vizesine başvuru yapmak sağlıklı değildir. İngiltere vizesi almak için daha önce bir vize ve seyahat geçmişi oluşturmuş olmanız gerekmektedir. Bir diğer önemli nokta da, uzun süredir aynı işte sigortalı olarak çalışıyor olmanızdır. İşveren iseniz, matrahlı bir vergi levhası ibraz etmeniz gerekmektedir. Çok zor alınan vizelerden birisi olmasına karşın bir uzman yardımı ile yapılacak başvuru, başvuru şartlarını sağladığınız ve eksiksiz evrak sunduğunuz takdirde olumlu olarak sonuçlanacaktır.


İngiltere Turist Vizesi Nasıl Alınır

 • İngiltere turistik vize başvurusunda bulunabilmek için gerekli olan otel rezervasyonlarınız uçak rezervasyonlarınız tarafımızca sağlanacaktır. İngiltere vizesi başvuruları TLS Contact tarafından kabul edilmektedir. Randevu online alınır. İngiltere vizesi alacak kişinin çalışma durumuna göre hazırlayacağı evraklar değişkenlik göstermektedir. İkamet şehrinin bağlı olduğu başvuru merkezine gitme zorunluluğunuz yoktur. Her başvuruda bireysel olarak biometri işlemine katılmanız gerekmektedir. Bu konuyla ilgili danışmanlarımız sizi en doğru şekilde yönlendirecektir.


İngiltere Turist Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır

 • İngiltere turistik vize başvuru sonucunuz, mülakat gününü takip eden 15-21 gün içinde belli olur ve pasaportunuz teslime hazır olur. Olumsuz sonuçlanan başvurularda tarafınıza pasaportunuz ile beraber bir ret mektubu verilir. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda pasaportunuz tarafınıza vizeniz ile birlikte teslim edilir. Bu süreç deneyimli kadromuz tarafından takip edilerek, pasaportunuz talep ettiğiniz adres üzerinden tarafınıza ulaştırılır.

 

İngiltere Ticari Vize Nasıl Alınır

 • İngiltere ticari vize başvurularında mutlaka davet mektubu gereklidir. Diğer işlem basamakları turistik vize ile aynıdır.

 

İngiltere Ticari Vize Kaç Günde Sonuçlanır

 • İngiltere ticari vize başvuru sonucunuz, davet mektubunuz, gönderen kişi/firma ve seyahat amacınızın önceliğine göre belirtilenden daha kısa bir sürede sonuçlanabilir. Burada konsolosluğun inisiyatifi baş rol oynamaktadır. Genelde büyük ve kurumsal firma çalışan veya sahipleri, ticari toplantı nedeniyle yapılan başvurularına, kesin olmamak ile birlikte 5-7 iş gününde yanıt almaktadırlar.

 

İngiltere Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir

 • İngiltere vizesi başvurusunda, vize tipi ve çalışma statünüze göre, hazırlamanız gereken evraklar değişmektedir. Size uygun evraklar hazırlandıktan sonra elçiliğin online sistemine taranarak yüklenir. Bu yükleme sonrası taratılan evraklar sınıflarına ayrılır ve işlem sonunda yüklenen evrakların listelendiği bir rapor çıktısı alınır. Ki bu çıktı, vize başvurunuz için mülakata gittiğinizde yanınızda bulunmak zorundadır. Mülakata katıldığınızda sizden ekstra evrak talep edilmez. Mülakata sadece fotoğraf çekimi ve parmak izi vermek için katılmak gerekmektedir.


İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar

 • İngiltere vize harçları ve toplam vize ücretleri, başvurduğunuz vize tipi ve süresine göre değişkenli göstermektedir. İngiltere vize ücreti ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

 

İngiltere Vize Ücretini Nereye Yatıracağım 

 • İngiltere vize harcı ve hizmet ücretini ofisimize gelerek elden ödeyebilir veya havale/EFT yapabilirsiniz.
 • İngiltere vize ücreti nakit elçiliğin resmi sitesi üzerinden online olarak ödenmektedir.
 • İngiltere konsolosluğu yaş ayrımı yapmaksızın her başvuru sahibinden aynı vize harcını talep etmektedir.
 • İngiltere üzerinden alacağınız vize ile Schengen ülkelerini gezmeniz mümkün değildir, sadece Birleşik Krallık seyahatinizde kullanabilirsiniz.
 • İngiltere vize başvuruları 15 ila 21 iş günü içinde sonuçlanır.
 • İngiltere vizesi almayı planlayanlar, vize başvurularını Ankara Büyükelçilik, İstanbul Başkonsolosluk, Bursa ve İzmir üzerinden yapabilmektedirler.
 • İngiltere vize harcı ve danışmanlık bedeli, hazırlanan evraklar teslim edilirken ödenir. 

 

İngiltere Vizesi Almak İçin Benim Bir Yere Gelmeniz Gerekir Mi

 • İngiltere vize başvuruları direkt olarak elçiliğin yetkilendirdiği biometri merkezleri üzerinden yapılmaktadır. Tüm yenilenen İngiltere vizesi başvurunuzda, fotoğraf çekimi ve parmak izi tanımlaması için, mutlaka mülakat görüşmesine katılmanız gerekmemektedir.


İngiltere Vizesinden Ret Aldığımızda Ne Olur

 • İngiltere vizesi başvurunuz olumsuz olarak değerlendirildiği takdirde pasaportunuzu bir ret açıklama mektubu ile birlikte teslim alırsınız. Ret gerekçesine göre itiraza açık veya kapalı olduğu konusundaki bilgilendirme de aynı mektupta yer almaktadır. Olası bir itiraz durumunda, yine elçiliğin online sitesi üzerinden, maalesef ekstra bir ücret ödenerek itirazlar gerçekleştirilebilir. İngiltere vizesi başvurularında alacağınız olası bir ret kararı vize sicilinizi doğrudan etkilemektedir. Tüm ülkelerde dilediğiniz kadar başvuru yapmakta serbest olmanıza karşın İngiltere vizesinde bu durum ne yazık ki geçerli değildir. Üst üste alacağınız 3 ret kararı sonrasında, 10 yıl süre ile İngiltere vizesi başvurusu yapmanız elçilik tarafından engellenecektir. Pasaport değiştirmek de ne yazık ki bu sorunun çözümü olmamaktadır.


İngiltere Aile Birleşim Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Farklı bir prosedürü olan İngiltere Aile Birleşimi vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlanması gereken evrak listesi için size en yakın ofisimizi ziyaret edebilir ve ya bizimle iletişime geçebilirsiniz. 


İngiltere Öğrenim Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Turistik ve Ticari İngiltere vizesine göre farklı bir prosedürü olan İngiltere Uzun Süreli Eğitim Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için en yakın şubemizi ziyaret edebilir ve ya bize ulaşabilirsiniz.

 

İngiltere Konsolosluğu Nerededir
 • İngiltere başvurularınızı Ankara, İzmir, Bursa ve İstanbul’ dan gerçekleştirebilirsiniz. İngiltere konsolosluğu ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

 

Hangi İllerde Global Vize Şubesi Vardır
 • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
 • Ankara – Gazi Osman Paşa,
 • İstanbul – Harbiye (Avr),
 • İstanbul – Kadıköy (And) ve
 • İzmir – Alsancak’ ta, 
 • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.

 

son güncellenme tarihi 
08.04.2020