İsveç Vizesi

İsveç Vizesi

Ülke Başkent: Stokholm
  • Para Birimi: İsveç Kronu (SEK)
  • Telefon Kodu: +353
  • Nüfus: 9.05 Milyon

Açıklama

 

 İsveç Vizesi

Değerli ziyaretçimiz;

Global Vize  olarak İsveç vizesi hakkında detaylı bilgilere sitemiz dahilinde ulaşabilirsiniz. Ayrıca İsveç Devlet teşkilatının olası bir Vize belgeleri v.b işlevlerinin güncelleştirilmesi durumunda, Global Vize olarak tarafımızdan sizlere detaylı ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirme mesajı atılacaktır, atılmaktadır.

İsveç Vize işlemlerinizi İsveç Büyükelçiliğine giderek başlatabilir ya da söz konusu olabilecek bir seyahat acentesi ile anlaşabilir, İsveç vize işlemlerinizi bir aracı kurum ile de başlatabilirsiniz. Başvuru süreci dahilinde, söz konusu kurumların istedikleri tüm belgelerden, ücretinden çok daha öncesinden Global Vize sayesinde haberiniz olacak. Gerekli belgeler, bireysel durumunuza uygun vize çıkarım işlemleri hakkında bilgiler ve dahi vize ücretleri hakkında sizleri SMS ya da e-posta aracığı ile ücretsiz olarak bilgilendireceğiz.


İsveç Vizesi - İsveç Vize Başvurusu - İsveç Vize Ücreti - İsveç Konsolosluğu - İsveç Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


İsveç vizesi almanız için geri kalan diger evraklar firmamız tarafından temin edilecektir.


Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize İsveç vizesi alabilmektedir.


İsveç vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Ankara İstanbul ve İzmir dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları diledikleri kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.


Acentamız Global Vize İsveç vizesi almakta tam yetkili acentadır.

Vizesi


  • Büyükelçi
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • Gezi Notları
  • Soru - Cevap
  • Soru Sor

İsveç Vizesi Nasıl Alınır?

Bu yazımızda bir İskandinav ülkesi olan İsveç Vizesi Nasıl Alınır? Siz değerli okurlarımıza aktarmaya çalışacağız…

Dünyanın bir başka soğuk ülkelerinden biri olan İsveç gelişmişlik düzeyi bakımından oldukça iyi bir durumda olan bir ülkedir. Bu gelişmişlik düzeyi ile alakalı olarak ülkemizden özellikle iş seyahatleri için bu ülkeye ziyaretler gerçekleştirilmektedir. Özellikle iş adamlarının bu ülkeyi ziyaretlerini kolaylaştırmak amacı ile sizlere İsveç Vizesi alma koşullarını aktarmaya çalışacağız.

İsveç Vizesi alma hususunda yardım almak istiyorsanız 0850 346 68 74 telefondan Global Vize Danışmanlık firması ile irtibata geçebilirsiniz.

İsveç Vizesi

İsveç Konsolosluğu bordo pasaporta sahip Türk Vatandaşlarından İsveç vizesi talep etmektedirler. Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip Türk vatandaşlarından ise 90 günü aşmayan seyahatleri için bir isveç vize talebinde bulunulmamaktadır.

İsveç vizesi almaya hak kazanan yabancı uyruklu kişilerin zorunlu sağlık sigortasına tabi tutulması şart koşulmaktadır.

İsveç Vize Başvurusu

İsveç vize başvurusunda Schengen kuralları uygulanmaktadır. 26 Schengen ülkesi arasında yer alan İsveç vizesi , isveç vize başvurularında kullanacak olduğunuz pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olmasını talep etmektedir. Ayrıca isveç konsolosluğu pasaportta en az 2 sayfanın bulunması, pasaportun her sayfasının imzalanmış olması son olarak da pasaportun yaşının 10 yılı aşmamış olması talep edilmektedir.

İsveç Vize başvuru formlarının İngilizce olarak okunaklı bir şekilde büyük harflerle doldurulması şart koşulmaktadır. Ayrıca vize başvuru formu seyahat edecek kişi tarafından imzalanmalıdır.

İsveç Konsolosluğu

İsveç Konsolosluğu vize başvuru sürecinde eski pasaportlarınızın gösterilmesini bir referans olarak kabul etmektedir. Ayrıca vize başvuru sürecinde yeni çekilmiş, arka fonu beyaz olan vesikalıklar talep etmektedir.

İsveç Konsolosluğu vize başvurularını Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 9.30-12.30 saatleri arasında kabul etmektedir. Cuma günleri vize başvuru talepleri kabul edilmemektedir. İsveç Konsolosluğu 2 veya 3 gün içerisinde vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Bu sürenin olağandışı nedenlerden dolayı uzayabileceğiniz unutmamalısınız. Bu nedenle vize başvurularınızı 30 gün öncesinden yaptırmanız daha doğru olacaktır.

İsveç konsolosluğu yetkilendirmiş olduğu vize danışmanlık firmaları aracılığıyla da vize başvurularını kabul etmektedir. Bu danışmanlık firmaları arasında yer alan Global Vize Danışmanlık yetkilileri ile irtibata geçmek için 0850 346 68 74telefonda iletişime geçebilirsiniz…


İsveç Konsolosluğu
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

İstanbul İsveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : İstiklal Caddesi no: 247 P.K. 125, Beyoğlu, 34433, İstanbul / Ankara İsveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Katip Celebi Sok., No. 7, 06692 Kavaklıdere, Ankara (Pazartesi-Perşembe 09.30-12.30 ve 13.30-16.00 saatleri arası, Cuma günleri ise 09.30-14.00 saatleri arası açık )

İstanbul İsveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : İstiklal Caddesi no: 247 P.K. 125, Beyoğlu, 34433, İstanbul / Telefon : (212) 334 06 00

Ankara İsveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Katip Celebi Sok., No. 7, 06692 Kavaklıdere, Ankara / Telefon : 0312 426 88 89

Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.

İşlemler 4 ay ile 12 ayda sonuçlanabilir.evlilik mülakat formunu dolduğunuzda mülakattan muaf tutulabilirsiniz. Evrak listesinden daha fazla doldurmanız gereken formlar vardır. Evraklarınız çevirili ve apostiili olmalıdır.

Öğrenci değişim programı, master,lisans ya da dil eğitimi için başvurduğunuz kurumdan alınacak kabul belgesi ve bunun yanında davetiye ve geçim giderleriniz için sponsor evraklarınızı hazırlayıp eğer 3 aydan fazla ise Elçiliğe müracaatta bulunmanız lazım.

İsveç Vizesi ücreti her şey dahil 150 eurodur.

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33