İsveç Konsolosluk Bilgileri

Ülke Başkent: Stokholm
  • Para Birimi: İsveç Kronu (SEK)
  • Telefon Kodu: +353
  • Nüfus: 9.05 Milyon

Açıklama

İsveç konsolosluğu

İsveç konsolosluğu Türkiye’nin en önemli kentleri arasında birinci gelen İstanbul’da faaliyet göstermektedir. Özellikle Türkiye ile İsveç arasındaki her türlü ticari, sosyal, siyasal, kültür ilişkilerin yürümesi için İsveç İsveç konsolosluğu görevini sürdürmeye çalışmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan İsveç vatandaşlarının İsveç konsolosluğu her türlü vatandaşlık ve konsolosluk işlemlerini gerçekleştirmektedir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan İsveç vatandaşlarının doğum, pasaport yenileme, ölüm, kimlik yenileme, evlilik gibi tüm işlemleri İsveç konsolosluğu tarafından gerçekleştirilmektedir. Ayrıca İsveç vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin İsveç konsolosluğu doğrudan başvurma imkanı bulunmamaktadır. İsveç konsolosluğu yetki verdiği vize başvuru merkezleri ile isveç vizesi danışmanlık firmaları aracılığı ile İsveç vize başvurusunda kişiler bulunabilir. Ayrıca İsveç vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin İsveç konsolosluğu Schengen vize başvuru formu doldurulmuş bir şekilde teslim etmesi gerekmektedir.

İsveç İstanbul Başkonsolosluğu Hakkında Bilgi

İsveç İstanbul başkonsolosluğunun yerini öğrenmek isteyen kişiler için İsveç İstanbul başkonsolosluğu açık adresi ‘’İstiklal cad. 247. Tünel Beyoğlu İstanbul’’dur. İsveç İstanbul başkonsolosluğu telefon numarası ise ‘’+90 312 426 88 89’’dır. İsveç İstanbul başkonsolosluğu fax numarası ise ‘’+90 212 334 06 28’’dir. İsveç İstanbul başkonsolosluğuna e posta yolu ile ulaşmak isteyen kişilerin İsveç İstanbul başkonsolosluğu e mail adresi ise ‘’ generalkonsulat.istanbul@gov.se’’ dir. İsveç İstanbul başkonsolosluğu çalışma saatleri ise Pazartesi ve Perşembe günleri arası saat 09.30 ile 12.30 arası hizmet vermektedir. İsveç İstanbul başkonsolosluğu pasaport işlemlerini de Salı ve Perşembe günleri saat 14.00 ile 16.00 saatleri arasında işlemleri gerçekleştirmektedir. İsveç İstanbul başkonsolosluğu vize işlemleri ise sadece Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri saat 14.00 ile 16.00 arasında gerçekleştirmektedir. İsveç İstanbul başkonsolosluğu vize başvuruları da Salı ve Perşembe günleri arası 09.00 ile 10.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İsveç İstanbul Başkonsolosluğu Resmi Tatil Günleri

İsveç İstanbul başkonsolosluğu resmi tatil günleri diğer tüm İsveç temsilciliklerini de kapsamaktadır. İsveç İstanbul başkonsolosluğu resmi tatil günleri hem Türkiye’nin hem de İsveç’in resmi tatil günleri kapalıdır. İsveç İstanbul başkonsolosluğu resmi tatil günleri ise aşağıdaki gibidir;

  • Yılbaşı günü İsveç konsoloslukları kapalıdır.
  • İyi Cuma günü olarak geçen İsveç’in resmi tatil günü de İsveç konsoloslukları hizmet vermemektedir.
  • Paskalya zamanında da İsveç konsoloslukları görev yapmamaktadır.
  • Ramazan bayramı ve kurban bayramlarında da İsveç konsoloslukları hizmet vermemektedir.
  • 29 Ekim cumhuriyet bayramında da İsveç konsoloslukları kapalıdır.
  • 24-25 Aralık tarihlerinde de Noel zamanı olduğu için İsveç konsoloslukları görev yapmamaktadır.

İsveç Antalya Fahri Konsolosluğu

İsveç Antalya fahri konsolosluğu yine Türkiye ile İsveç arasındaki her türlü ticari, sosyal, kültürel, siyasal ilişkileri geliştirmek için görev yapmaktadır. Aynı zamanda İsveç Antalya fahri konsolosluklarına da direk İsveç vize başvurusu yapılmamaktadır. İsveç Antalya fahri konsolosluklarının yetki verdiği vize başvuru merkezleri aracılığı ile İsveç vize başvurusunda kişiler bulunabilmektedir. Ancak İsveç Antalya fahri konsolosluğu İsveç vize başvuruları üzerinde herhangi bir karar verme yetkisi bulunmamaktadır.

İsveç Antalya Fahri Konsolosluğu Hakkında Bilgi

İsveç Antalya fahri konsolosluğu yerini öğrenmek isteyen kişiler için İsveç Antalya fahri konsolosluğu açık adresi ‘’Gençlik mahallesi Fevzi Çakmak caddesi Mahmut çil apartmanı no: 79 Antalya’’dır. Ayrıca İsveç Antalya fahri konsolosluğu resmi tatil günleri yukarıda verilen günler ile aynıdır.


İsveç Alanya Fahri Konsolosluğu

İsveç Alanya fahri konsolosluğu yerini öğrenmek isteyen kişiler için İsveç Alanya fahri konsolosluğu açık adresi ‘’Saray mahallesi pelitlik caddesi no: 16 07400 Alanya Antalya’’dır. Resmi tatil günleri yukarıda verilen günlerle aynıdır. Aynı zamanda İsveç vize başvuruları üzerinde herhangi bir karar verme yetkisine sahip değildir.  

İsveç İzmir Fahri Konsolosluğu

İsveç İzmir fahri konsolosluğu yerini öğrenmek isteyen kişiler için İsveç İzmir fahri konsolosluğuaçık adresi ‘’Cumhuriyet bulvarı sarı Karcıoğlu center no: 296 k:1 daire: 103 Alsancak İzmir’’dir. Resmi tatil günleri aynıdır. Vize başvurularında yetkisi yoktur.  

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33