İsviçre Vize Başvurusu

Ülke Başkent: Bern
  • Para Birimi: İsviçre frangı (CHF)
  • Telefon Kodu: + 41
  • Nüfus: 8 Milyon

Açıklama

Globalvize Araclığı ile İsviçre Vizesi nasıl alabilirsiniz?

 

1.Adım – İsviçre Vize Başvurusu İçin Çağrı Merkezi’mizi arayın.

 

İsviçre Vize Başvurusu  - İsviçre Vize Departmanı Çağrı Merkezi’mizden ulaştığınız yetkililerimize İsviçre turistik vizesi almak için gerekli olan evrak taleplerinizi sorarak, bilgilendirme maili isteyin. Bu mailde yer alan bilgilerin eksiksiz ve hatasız bir şekilde başvuru dosyası şeklinde hazırlanması gerekmektedir. İsviçre Vize Başvurusu Aksi halde vize alma işleriniz uzayabilir, hatta İsviçre Konsolosluğu tarafından geri çevrilebilir.  İsviçre Vize Başvurusu Bu yüzden İsviçre turistik vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasını istemiyorsanız yetkililerimizle yapmış olduğunuz görüşmeler sonunda doğru beyanlarla hazırlamış olduğunuz başvuru dosyanızı tarafımıza ulaştırmanız ve İsviçre Vize Merkezi’nden haber beklemeniz gerekir.

 

2. Adım – İsviçre Vize Başvurusu İçin Bilgi mailinde bulunan evrakları hazırlayın.

 

İsviçre Vize Başvurusu – İsviçre Vize Departmanı Çağrı Merkezi’nde size destek olan yetkililerimizden almış olduğunuz mailde yer alan evrakları eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra tarafımıza göndermeniz gerekir. Belgelerin eksiksiz olması şartı oldukça önemlidir. Bu yüzden çağrı merkezimizle bağlantıya geçerek aklınızda takılan bir soru olması halinde mutlaka destek isteyin.  İsviçre Vize Başvurusu Aksi halde İsviçre turistik vize alma şansınız olumsuz sonuçlanır. Konsoloslukların durumuna bağlı olarak da birkaç yıl almama durumu bile doğabilir. Bu yüzden evrakları eksiksiz ve doğru beyanla hazırlamak gerekir.

 

3. Adım – İsviçre Vize Başvurusu İçin Evraklarınızı kargo yapın.

 

İsviçre Vize Başvurusu – İsviçre Vize Departmanı yetkilileri aracılığı ile İsviçre vize başvurunuzu yapmak için ilk adım olan resmi evrakları tamamlamanız için gönderilen maili dikkatli inceledikten sonra tamam olan başvuru dosyanızı tarafımıza kargolayın. İsviçre Vize Başvurusu Belgelerin resmi ve oluşu bilgisini göz önünde bulundurarak kargo şirketinden mutlaka bir kargo takip numarası edinin. İsviçre Vize Başvurusu  Aksi halde kaybolan dosyalarınızla ilgili herhangi bir sorumluluğu vize merkezi olarak kabul etmemekteyiz.

Tarafımıza yapılan kargo sonucu evraklarınız incelenmenin ardından eksik belge var ise size tekrar bilgilendirme yapılarak eksik evrakların tamamlanması istenir, eğer olumlu ve herhangi bir eksik yoksa başvuru dosyanızda, İsviçre Konsolosluğu’na randevu ve saat oluşturmak üzere yollanır.

 

4. Adım – İsviçre Vize Başvurusu İçin Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

 

İsviçre Vize Başvurusu – İsviçre Vize Departmanı, tarafımıza kargo ile göndermiş olduğunuz İsviçre turistik vize başvuru dosyanızın incelenmesi üzerine eksik evrak veya hatalı bir bilgi paylaşımı ar ise tarafınıza bilgilendirme maili olarak gönderilir. Olumlu ve eksiksiz başvuru dosyalarınız için de size randevu ve saat konusunda bilgilendirme yapılmaktadır. Bilgilerin doğruluğu ve eksiksiz bir dosya oluşturmak vize alım süreci oldukça hızlandıracaktır.

 

5. Adım – İsviçre Vize Başvurusu İçin Biyometri bilgi beyanı

 

İsviçre Vize Başvurusu– İsviçre Vize Departmanı biyometrik bilgilerinizi tarafımıza iletmenizin ardından eğer daha öncesinde beyan vermediyseniz dahi sizi parmak izi merkezine göndermek üzere randevu alınır. Biyometrik bilgilerinizi varlığı ile konsolosluklar aracılığı ile sizin adınıza işlemleri daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmekte, süreci olabildiğince azaltmaktayız. İsviçre turistik vize başvuru süreciniz boyunca eksiksiz bir başvuru dosyası oluşturmanız ve vize almanız için hizmet vermekteyiz. Vize alım sürecine kadar asistanlık yaparak yanınızda olmaktayız.  

 

6. Adım – İsviçre Vize Başvurusu İçin Pasaport teslimi

 

İsviçre Vize Başvurusu – İsviçre Vize Departmanı, biyometrik verilerini tarafımıza beyan eden veya beyan etmeye gerek duyulmayan yolcuların vize işlemleri boyunca onlara bu süreçte hizmet vermekte, vize alım işlemlerinin daha hızlı olması için çalışmaktayız. Eksiksiz ve doğru beyanlarla dolu olan bilgileri İsviçre Konsolosluğu’na ileten İsviçre Vize Merkezi’mizde vize alım süreci ile 7 iş günü içinde değişmektedir. İsviçre Konsolosluğu’nun resmi tatil günleri ve ek çalışma süresi bu günleri kapsamamaktadır. Bu yüzden aksi bir durum oluşmaması adına işlemleri sürecini ne kadar başlatırsanız o kadar zaman kazanmış olursunuz. İsviçre turistik vizenizin onaylanması durumunda tarafımıza belirtmiş olduğunuz adrese kargo yaparak pasaportunuz tarafınıza teslim edilir. 

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33