İzlanda Vizesi

İzlanda Vizesi

Ülke Başkent: Reykjavík
  • Para Birimi: İzlanda Kronası (ISK)
  • Telefon Kodu: + 354
  • Nüfus: 319.756

Açıklama


İzlanda Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Değerli ziyaretçimiz;

Son yılların gözde turizm merkezlerinde olan İzlanda'ya yapmak istediğiniz gerek iş gerekse de, turizm amaçlı gezilerinizde, İzlanda vize işlemlerinizi yapmanız ve izin almanız gerekmektedir. Söz konusu İzlanda Vize işlemlerinizi ülkemiz içerisinde bulunmakta olan İzlanda büyükelçiliklerinden yaptırabilir, başlatabilir. Gerekli evrakların neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra herhangi bir alanda faal İzlanda Vize başvurusu yapabilmek için, bazı seyahat firma, kurumlarından da etkili bir şekilde yardım alabilir, bu şekilde de başlatabilirsiniz.

Global Vize kapsamında çalışırsanız eğer, İzlanda vize başvuruları konusunda detaylı bilgi, evrakları, İzlanda Vize ücretleri v.b birçok konu hakkında etkili bir şekilde bilgilendirilirsiniz. Öyle ki bu bilgilendirme, SMS ya da e-posta aracılığı ile tarafınıza etkili bir şekilde olur. Bunun yanı sıra, güncellenen bilgilerde sizlere ulaştırılır. Bu kapsamda aldığınız hizmet kesinlikle ücretlendirilmez.


İzlanda Vizesi - İzlanda Vize Başvurusu - İzlanda Vize Ücreti - İzlanda Konsolosluğu - İzlanda Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


KonsolosluK Pazartesi - Perşembe Günü Saat 10.00- 13.00 açıktır.
ÖNEMLİ: Schengen ülkeleri konsoloslukları veriliş tarihi 10 yıldan eski olan pasaportlara vize vermemektedir. Schengen vizesi alabilmeniz için pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Uygulama sadece yeni vize verilirken geçerli olacaktır ve pasaportunu 10 yıldan önce alan kişilerin pasaportlarını yenilemeleri gerekecektir. Çipli yeni pasaportlar 15 Haziran itibarı ile dağıtılmaya başlanacak, eski pasaportlar ise 2015 yılına kadar kullanılabilecektir.Konsolosluk başvuru sahibinin pasaportunda 2 adet boş vize sayfası istemektedir.

Vizesi


  • Büyükelçi
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • Gezi Notları
  • Soru - Cevap
  • Soru Sor

İzlanda Vizesi Nasıl Alınır?

İzlanda Vizesi 

İzlanda vizesi başvurusu hakkında merak ettikleriniz tüm soruların cevaplarını bu yazıda bulacaksınız. İzlanda, Avrupa Birliği’ne üye olmamasına rağmen schengen bölgesine dahil olan bir ülkedir. Schengen vizesi hakkında web sitemizden makalemizi okuyarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. İzlanda vizesi rahat ve serbest şekilde seyahat etmenin de belli kuralları vardır. Schengen vize yönetmeliği gereği, İzlanda vizesini ilk defa kullanıyorsak Schengen ülkeler bölgesine, ilk olarak İzlanda üzerinden giriş yapmak zorunda olduğumuzu belirtmek isteriz. İzlanda cennetine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Pasaport sahibi Türk vatandaşlarına, İzlanda vizesi zorunluluğu uygulamaktadır. Diplomatik pasaport, Hizmet pasaportu ve Hususi pasaport sahiplerine 180 gün limitinde 90 günü aşmayacak şekildeİzlanda turu için vize muafiyeti sunulmaktadır. Bu pasaport hamilleri belli kurallar çerçevesinde İzlanda’da rahatlıkla seyahat edebilirler.

İzlanda Vizesi ülkesine kısa zamanlı tur ve seyahat etmek isteyen bireylerin, İzlanda vizesi başvurusunu ön görüp, değerlendirmeye almak ve onay sürecini başlatmak ile izlanda Konsolosluğu hizmet vermektedir. İzlanda Vize Başvuru Merkezleri olan VAC 22.02.2010 tarihinden sonra faaliyete girmiş ve hizmet vermeye başlamıştır. İzlanda vizesi başvurusu yapmak için Danimarka Konsolosluğuna başvurmamız gerektiği gibi beraberinde İzlanda’da oturum ve İzlanda’da çalışma izni gibi başvurularımızı da yine aynı konsolosluk yürütmektedir. İzlanda ülkesinin Türkiye’de temsilci yüzü ve uygulamakta yetkili olan Danimarka konsolosluğu İstanbul Başkonsolosluğu, İzlanda Ankara Büyükelçiliği, İzmir Fahri Konsolosluğu, Alanya Fahri Konsolosluğu, Antalya Fahri Konsolosluğu, Mersin Fahri Konsolosluğu, Gaziantep ve Marmaris Fahri Konsolosluğu olarak hizmet vermektedir.

Uygumalar ve yapılandırmalara göre kısa zamanlı seyahatinizde izlanda  Turistik vize, İzlanda Ticari vize ve Aile ziyaretleri vizesinin tüm işlemleri, yetki sahibi vize başvuru merkezlerinden ve Danimarka Konsolosluğu başvuru merkezleri tarafından yetkilendirilmiş seyahat ve turizm danışmanlık merkezlerinden yapılabilmekte ve başvurulabilmektedir.  İzlanda Vizesi seyahat etmek için İzlanda vizesi başvuru değerlendirme sürecini belirlemekte en önemli etken ve söz sahibi yine Ankara’da bulunan Danimarka Büyükelçiliği ve İstanbul’da bulunan Danimarka Başkonsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Belirlenecek süre tamamen Danimarka Başkonsolosluk ve Büyükelçiliği yetkisi altında olmaktadır.

İzlanda Vize Başvurusu ve İzlanda vize İşlemleri

İzlanda vizesi işlemleri için öncelikle Danimarka Konsolosluğu’na, İzlanda Vize Başvuru Merkezleri olan VAC aracılığı ile randevu alınması gerekir. Doldurmanız gereken ve istenen belgeleri dikkatlice ve birbirini destekler şekilde doldurmaya özen gösteriniz. Almış olduğumuz İzlanda randevu günü ve tarihinde belirtilen adreste bulununuz. Seyahat amacına veya tur isteğinize uygun istenilen evrakları hiçbir eksik bulunmaksızın teslim ediniz. Başvuru sonrasında sürecin nasıl işleyeceği ve ne kadar zaman alacağı, İzlanda vizesi başvuru merkezi olan Danimarka Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. İzlanda Vizesi İçin gerekli evrak listesi için lütfen tıklayın.

Biometrik Sistemi Olan Veri Sistemi VIS

Danimarka Konsolosluğu, 25.09.2014 tarihinde Biyometri Veri Sistemine geçiş yapmıştır. Schengen ülkelerinin İzlanda Konsolosluğu uygulamalarını yürüten bu Konsolosluk başvuru yapan bireylerin parmak izlerini, elektronik imzaları vermelerini ve ayrıca biyometrik fotoğraf çekimini şart koşmaktadır.

Daha Fazlası İçin: 0 850 346 68 74


İzlanda Konsolosluğu Adres Bilgileri
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

İzlanda Vizesi gerekli evraklar hazırlandıktan sonra VFS Global'den Danimarka Konsolosluğundan randevu alınarak başvuru yapılmaktadır. İzlanda vizesi alımında bölge ayrımı bulunmak ile beraber Ankara ve İstanbul'dan başvuru yapılmaktadır. Başvuruya şahsen gelmek mecburidir. Kararı sadece Ankara Danimarka Büyükelçiliği ve İstanbul Danimarka Başkonsolosluğu karar vermektedir.İşlem süreci 7 ile 10 iş günüdür. İşlemi sonuçlanan İzlanda vize başvurunuz dilediğiniz kargo adresine gönderilmektedir.(Seda DURAN)

İzlanda turist vizesi alanız için mutlaka otel rezervasyonunuz olmalıdır. Çalışma durumunuza göre hazırlamış olduğunuz diğer evraklarınız ile beraber VFS Global'den randevu gününüzde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İşlem süreci 7 ile 10 iş günü olmak ile beraber konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir. (Seda DURAN)

İzlanda ticari vizesi almanız için anlaşmış olduğunuz şirketten size davetiye yazısı gelmelidir. Davetiye gönderen şirketin vergi numarası ve davet gönderen şahsın kimlik bilgilerini de lazım olan evraklar içerisindedir. Daha sonra çalıştığınız şirkete ait evraklar ve diğer hazırlamanız gereken şahsi evraklarınız ile beraber konaklama ve ulaşım rezervasyonlarınız veya confirmeleri ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.İzlanda ticari vize başvuruları İzlanda turistik başvurulara göre daha erken sonuçlanmaktadır. İşlem süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir.(Seda DURAN)

İzlanda vizesi için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 3000 TL bakiye bulunmalıdır. Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.(Seda DURAN)

İzlanda Ankara Fahri Konsolosluğu Adres: Kız Kulesi Sokak, 14/1, 06700, Gaziosmanpaşa / ANKARA İzlanda İstanbul Fahri Konsolosluğu Adres: Okul Yolu, No:13, 81474, Orhanlı, Tuzla / İSTANBUL İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu Adres Cumhuriyet Bulvarı, No: 115, 352100, Alsancak / İZMİR

İzlanda İstanbul Fahri Konsolosluğu Adres: Okul Yolu, No:13, 81474, Orhanlı, Tuzla / İSTANBUL

İzlanda Ankara Fahri Konsolosluğu Adres Kız Kulesi Sokak, 14/1, 06700, Gaziosmanpaşa / ANKARA

İzlanda vize ücretleri kalacağınız gün sayısına göre değişmektedir.15 günlük seyahat sağlık siğortası ile beraber toplam 150 eurodur. 3 aylık kalışlarınız için ise toplam olarak 165 euro maliyetiniz çıkmaktadır. Bu ücret içerisinde vize harcı+pin ücreti+seyahat sağlık siğortası+otel ve uçak rezervasyonlarınız+ danışmanlık vardır. Bu ücret dışında herhangi bir ek ücret ödemesi yapılmamaktadır. VİP başvularınız da ise 76 euro ekspres ücreti alınmaktadır.(Seda DURAN)

İzlanda vize başvurusu için VFS Global başvuru merkezlerine şahsen gelmeniz gerekmektedir. İzlanda vize işlemlerinde bölge ayrımı olduğu için Ankara veya İstanbul' dan randevuya girmeniz gerekmektedir.(Seda DURAN)

İzlanda vizesi başvuru yerleri Ankara ve İstanbul'da mevcuttur. Bağlı olduğunuz bölgeye göre randevu alınmaktadır. (Seda DURAN)

İzlanda vize işlemleriniz olumsuz sonuçlandıysa neden red aldığınız önemli olmak ile beraber yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Onun dışında alınan cevaba karşı İzlanda ile ilgilenmekte olan Danimarka Başkonsolosluğu veya Danimarka Büyükelçiliğine itiraz edebilirsiniz.(Seda DURAN)

İzlanda vize ücretiniz başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz VFS Global merkezlerine nakit olarak yapabilirsiniz.(Seda DURAN)

İzlanda turist vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta ve bütün schengen ülkelerinde olduğu gibi 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre Danimarka Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişmektedir.Yoğun olduğu dönemlerde bu süre 10 ile 13 iş günü sürebilmektedir.(Seda DURAN)

İzlanda ticari vizesi işlem süreci turistik vize işlem sürecine göre daha kısa sürmektedir. 5 ile 7 iş günü sonucunda vizenizi alabilirsiniz.(Seda DURAN)

Başurunuzu gerekli elçilikten yaptıktan sonra evraklarınızı hazırlanma aşamasında dikkat edilmesi gerek en önemli şey Eşinizin gelir belgesi .Yeterli gelire sahip ise eşiniz başvurudan yaklaşık 3 ay sonra gidebilirsiniz

İzlanda'ya kayıtlı olduğunuz kurumdan alacağınız resmi okul belgesi,konaklama bilgileriniz , yabancı dil bilginizi kanıtlayıcı belgeler,masraflarınızı karşılayacak sponsor kişinin evrakları (maaş bodrosu, sigorta dökümü,üzerine kayıtlı mal varlığı vs ) eğer çalışan iseniz kendi evraklarınızı ve aylık harcalarınızı sağlayacağınızı kanıtlayacak banka hesap dökümünü sunmanız gereklidir.Bir de neden İzlanda eğitim almak istediğinize dair açıklayıcı motivasyon mektubu yazmanız lazım.

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33