İzlanda Vize Ücreti

Ülke Başkent: Reykjavík
  • Para Birimi: İzlanda Kronası (ISK)
  • Telefon Kodu: + 354
  • Nüfus: 319.756

Açıklama

İZLANDA VİZE ÜCRETİ

  İzlanda vize başvuruları Danimarka Konsolosluğu tarafından kabul edilmekte olup, vize başvuru takibi ve değerlendirilmesi Danimarka Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır. İzlanda vize ücretleri, vizenin türüne, seyahatin amacına ve seyahat süresine göre değişebilmektedir.

VİZE ÜCRETİ:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->İzlanda vize başvuru ücretleri, İzlanda Konsolosluğu ve yetki verdiği İzlanda Ankara Büyükelçilik tarafından belirlenmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize başvuruları VAC adındaki vize başvuru merkezlerinden kabul edilmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize başvuruları, vize harç bedelleri gerekli kurumlara iletildikten sonra işleme alınmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize ücretlerinin teslimatından sonra belgelerin eksiksiz ve doğru olarak verilmesi nezdinde sonuçları, 5 ile 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->İzlanda vize başvuruları şahsen yapılmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize başvuru ücreti nakit olarak ve TL para birimi cinsinden kabul edilmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize başvuru sonucunun olumsuz olması durumunda vize harç bedelleri ve diğer ödenen ek hizmet bedelleri iade edilmemektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->İzlanda vize ücretleri, döviz kuruna bağlı olarak değişmekte ve en güncel bilgiler kontrol edildikten sonra vize başvurusu yapılmalıdır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->İzlanda vize başvurusunda kullanılacak form doldurma hizmeti, fotoğraf ve VIP hizmetleri İzlanda Konsolosluğunun akredite ettiği Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir Konsoloslukları tarafından sağlanmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->İzlanda vize ücreti sadece nakit olarak kabul edilip, kredi kartı veya banka yoluyla ödeme kabul edilmemektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->İzlanda Konsolosluğu 0-5 yaş arasındaki çocuklardan vize ücreti talep etmemektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->6 yaşını doldurmuş ve 11 yaşına kadar olan çocuklardan İzlanda Konsolosluğu 200 TL talep ederken 12 yaş ve üzerindeki kişilerden ise 330 TL talep etmektedir.

VİZE ÜCRETİ

0-5 YAŞ

6-11 YAŞ

12+ YAŞ

T.C Vatandaşı

0 TL(Nakit)

200 TL(Nakit)

330 TL(Nakit)

T.C Vatandaşı Harici

0 TL(Nakit)

200 TL(Nakit)

330 TL(Nakit)

*Diğer

0 TL(Nakit)

200 TL(Nakit)

200 TL(Nakit)

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->*DİĞER: Gürcistan, Sırbistan, Rusya, Kosova, Ukrayna, Ermenistan, Bosna Hersek, Moldova, Arnavutluk ve Azerbaycan vatandaşlarını kapsamaktadır.

İZLANDA KOORDİNASYON ÜCRETLERİ:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Koordinasyon ücretleri, İzlanda Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş kurumlara, yaptıkları hizmet karşılığında tahsil edilen paradır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->İzlanda koordinasyon ücreti 150 TL olarak belirlenmiştir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->İzlanda koordinasyon ücretleri, nakit olarak ve TL para birimi cinsinden ödenmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Koordinasyon bedeli, her yaştan seyahat edecek kişi için aynı olup değişmemektedir.

İZLANDA KOORDİNASYON BEDELİ

0-5 YAŞ

6-11 YAŞ

12+ YAŞ

150 TL(Nakit)

150 TL(Nakit)

150 TL(Nakit)

VİZE VE KOORDİNASYON ÜCRETİNE EK OLARAK ÖDENEN ÜCRETLER:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize ve koordinasyon ücretlerine ek olarak ödenen ücretler, ek olarak alınan hizmetler karşılığında talep edilmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Seyahat edecek kişinin evraklarının eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanıp gerekli mercilere ulaştırılmasını sağlamaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Koordinasyon ücretine ek olarak talep edilen ücretler kişinin isteğine bağlı olarak gerçekleşmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Alınan VIP hizmetlerin hepsinin karşılığında belirli bir ücretlendirme yapılır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->VIP hizmetlerin, vize başvuru sonucunu değiştirme veya etkileme şeklinde bir durumu söz konusu olmamaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize başvuru sonucuna ret cevabı geldiği takdirde VIP hizmet bedeli geri ödenmemektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->İzlanda VIP hizmetler için talep edilen ücret 225 TL olup nakit ve TL cinsinden ödenmektedir.

VIP Hizmet Bedeli

0-5 YAŞ

6-11 YAŞ

12+ YAŞ

225 TL( KDV Dâhil, Nakit)

225 TL(% 18 KDV Dâhil, Nakit)

225 TL ( KDV Dâhil, Nakit)

 

DİĞER EK HİZMET BEDELLERİ:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Diğer ek hizmet bedelleri, fotoğraf hizmeti, başvuru formu doldurma işlemi, fotokopi ücreti, erken saat başvurusu işlemi, kurye ve başvuru sonrası kurye hizmetini içermektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Diğer ek hizmet bedelleri TL para birimi cinsinden ve nakit olarak ödenmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Diğer ek hizmet bedelleri, vize başvuru sonucunda ret cevabı gelirse tekrar iade edilmemektedir.

DİĞER EK HİZMETLER

Başvuru Formu Doldurma

25 TL (Nakit)

Kurye ve başvuru sonrası kurye

45 TL (Nakit)

Biyometrik Fotoğraf

25 TL (Nakit)

Çıktı Hizmeti (faks, mail, fotokopi)

1 TL (adet) (Nakit)

Erken saat başvurusu

112,5 TL (Nakit)

 

İZLANDA SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI ÜCRETLERİ:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->İzlanda, Avrupa birliği üyesi olmamasına rağmen Schengen ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle Schengen ülkelerinin hepsinde geçerli olan seyahat sağlık sigortası ücretlerine sahiptir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Schengen ülkeleri, seyahat sağlık sigortası bedeli 30.000 Euro teminatlı olmak zorundadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->İzlanda seyahat sağlık sigortası, seyahat eden kişinin seyahati esnasında karşılaştığı acil müdahale gerektiren durumlara karşı yapılmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Acil tıbbi yardım gerektiğinde, bir kaza sonucunda, ayakta veya yatarak tedavide, ölüm ve defin işlemlerinde, hastanın nakli için ve hasta için getirilmesi gereken ilaçlar için geçerli olmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->İzlanda seyahat sağlık sigortası Euro para birimi cinsinden ödenmektedir.

İzlanda Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

7 güne kadar olan sağlık sigortası

8 Euro

14 güne kadar olan sağlık sigortası

10 Euro

1 aya kadar olan sağlık sigortası

18 Euro

2 aya kadar olan sağlık sigortası

25 Euro

3 aya kadar olan sağlık sigortası

30 Euro

6 aya kadar olan sağlık sigortası

40 Euro

1 yıla kadar olan sağlık sigortası

60 Euro

 

 

 

 

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33