LitvanyaVilnius

Litvanya

Litvanya Vizesi - Litvanya Vize Başvurusu - Litvanya Vize Ücreti - Litvanya Konsolosluğu - Litvanya Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


Litvanya başvuruları şahsen olup, konsolosluk aracı kurumla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

BüyükelçiLitvanya Vizesi Nasıl Alınır?

Avrupa'nın kuzeyinde bulunan ülkelerden olan Litvanya Vizesi Nasıl Alınır? Global Vize Danışmanlık olarak sizlere bu ülke ile ilgili vize işlemlerini aktaracağız.

Litvanya Vizesi

Litvanya'ya seyahat edecek kişilerin pasaport durumu önem taşımaktadır. Pasaport türüne göre vize alınması gerekebilir. Eğer Umuma Mahsus yani Bordo pasaportunuz varsa, Litvanya seyahatiniz için vize başvurusu yapmalısınız.

Hususi (Yeşil) pasaport, Hizmet (Gri) pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise 180 gün içinde 90 günü aşmayacak şekilde Litvanya vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır. Bu kişiler vizesiz giriş yapabilmektedir.

Litvanya vize fiyatları Litvanya vize türüne göre ve kalacağınız süreye bağlı olarak değişebilmektedir.

Litvanya Vize Başvurusu

Litvanya'nın tüm vizeleri Ankara'da bulunan Litvanya Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, geçerli bir pasaport bulundurmak zorundadır. Ayrıca sağlık sigortası ve Schengen başvuru formu da gerekmektedir. Schengen vize başvuru formu, vize başvurusu için doldurulması gereken bir formdur. Bu form eksiksiz olarak doldurulmalı ve tüm bilgiler büyük harflerle yazılmalıdır.

Litvanya Konsolosluğu

Litvanya vizesi almak isteyen vatandaşlarımızın Ankara'da bulunan konsolosluğa ya da profesyonel bir vize danışmanlık firmasına başvurması gerekmektedir. Pazartesi'den Perşembe gününe kadar 09.00-12.00 saatleri arasında konsolosluk bölümü hizmet vermektedir. Vize alma süreci takriben 7-10 gün içinde tamamlanmaktadır.

Litvanya vizesi almak için, başvuru sırasında tüm belgelerin eksiksiz şekilde hazırlanması, doğru bilgiler verilmesi ve seyahat gününden en az 15 gün içinde başvuru yapılması önemlidir. Bu bilgileri göz önünde bulundurmak vize süreci için önem taşımaktadır.

Global Vize Danışmanlık firması olarak bizler, Litvanya vizesi başvurularında vatandaşlarımıza yardımcı olmaktayız. Profesyonel ekibimiz ile vize işlemlerinizi sizin yerinize halletmekteyiz.

0850 346 68 74 numaralı telefondan Global Vize Danışmanlık firmasına ulaşabilirsiniz…


Litvanya Büyükelçiliği

Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Gezi Notları


Sıkça Sorulan Sorular


Litvanya Vizesi nasıl alınır?

Litvanya Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra Litvanya vizesi için gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm Litvanya vizesi işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.Litvanya vizesi için işleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.(Seda DURAN)

Litvanya turist vizesi nasıl alınır ?

Litvanya Konsolosluğu vize müracaatları Ankara,İstanbul,İzmir,Antalya ve Gaziantep Vize Başvuru Merkezleri üzerinden yapılmaktadır.25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile birlikte acenta aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Schengen alanına giren Litvanya vizesini almak için gerekli evrakları hazırlayıp başvuru yapmanız yeterlidir.Turist vizesi almak için mutlaka otel rezervasyonunuz olmalıdır.Dönüş tarihinizden itibaren pasaportunuzda 3 aylık sürenin kalmış olmasına dikkat etmeyi unutmayınız.(Seda DURAN)

Litvanya ticari vizesi nasıl alınır ?

Litvanya ticari vizesi almanız için iş ilişkisine girecek olduğunuz şirketten davetiye gelmelidir. Bu davetiye davet eden şirketin bilgileri, sizin şirket bilgileriniz ve seyahat amacını içeren bilgileri içermelidir.Ayrıca davet eden kişinin oturum veya kimlik kartı dosyaya eklenmelidir. Litvanya vizesi için diğer gerekli evraklar çalışan veya işveren olarak değişmektedir.Çalışan iseniz firmanız tarafından yetkilendirildiğinize dair firma antetli kağıdına kaşeli imzalı olmak yazılmış dilekçe,işveren iseniz şirket antetli kağıdına Litvanya'ya yapacak olduğunuz ticari seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.(Seda DURAN)

Litvanya vize başvurusu için hangi evraklar gerekiyor?

Litvanya vizesi için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 3000 TL bakiye bulunmalıdır. Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.(Seda DURAN)

Litvanya konsolosluğu nerededir ?

Ankara Litvanya Konsolosluğu / büyükelçiliği adresi : Mahatma Gandi Cad. No: 17/8-9, 06700 Gaziosman Paşa / ANKARA

İstanbul Litvanya konsolosluğu nerededir ?

Litvanya İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Adres: Büyükdere Cad. Akabe İŞ Merkezi No: 78/80, Mecidiyeköy, İSTANBUL/TÜRKİYE Tel:0(212) 232 00 88

Ankara Litvanya konsolosluğu nerededir?

Ankara Litvanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres: Mahatma Gandi Cad. No: 17/8-9, 06700 GAZİOSMAN PAŞA / ANKARA / Telefon : 0312 426 88 89

Litvanya vize ücreti ne kadardır?

Litvanya vize ücretleri kalacağınız gün sayısına göre değişmektedir.15 günlük seyahat sağlık siğortası ile beraber toplam 150 eurodur. 3 aylık kalışlarınız için ise toplam olarak 165 euro maliyetiniz çıkmaktadır. Litvanya vize ücreti içerisinde vize harcı+pin ücreti+seyahat sağlık siğortası+otel ve uçak rezervasyonlarınız+ danışmanlık vardır. Bu ücret dışında herhangi bir ek ücret ödemesi yapılmamaktadır. Litvanya VİP başvularınız da ise 76 euro ekspres ücreti alınmaktadır.(Seda DURAN)

Litvanya vizesi almak için benim biyere gelmeme gerek varmıdır ?

Litvanya vize başvuruları için aracı kurum olan VFS Global işlem yapmaktadır. Eğer 25.09.2014 tarihinden itibaren herhangi bir Avrupa ülkesine çıkış yaptıysanız ve parmak iziniz alındıysa gelmenize gerek kalmadan vekalet ile işlemleriniz yapılmaktadır.Eğer bu tarihten sonra bir başvuru gerçekleştirmediyseniz parmak izinizin alınması için size en yakın olan VFS Global merkezinden başvurunuzu yapabilirsiniz.(Seda DURAN)

Hangi illerde Global vize şubeleri vardır?

Litvanya başvuruları İstanbul,Ankara,İzmir,İstanbul Harbiye(Avrupa Yakası),İstanbul Nevizade(Anadolu Yakası) olarak 5 farklı yerden 4 ayrı şehirden başvuru kabul etmektedir. Litvanya da görev bölgesi ayrımı bulunmamakla beraber dilediğiniz yerden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.(Seda DURAN)

Litvanya vizesinden red aldığımda ne yapmam gerekir ?

Litvanya vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa neden red aldığınız önemli olmak ile beraber yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Onun dışında alınan cevaba karşı Litvanya Konsolosluğuna itiraz edebilirsiniz.(Seda DURAN)

Litvanya vize ücretini nereye yatırıcam ?

Litvanya vize ücretini size verilen hesap numaralarına havale olarak veya en yakın şubemize nakit olarak teslim edebilirsiniz. (Seda DURAN)

Litvanya turist vizesi kaç günde sonuçlanır ?

Litvanya turist vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta ve bütün schengen ülkelerinde olduğu gibi 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir.Yoğun olduğu dönemlerde bu süre 10 ile 13 iş günü sürebilmektedir. (Seda DURAN)

Litvanya ticari vizesi kaç günde sonuçlanır?

Litvanya ticari vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta ve bütün schengen ülkelerinde olduğu gibi ile 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.(Seda DURAN)

Litvanya aile birleşimi vizesi için ne yapmam lazım ?

Litvanya vatandaşı eşden gelen davet yazısı ile elçiliğe bizzat müracaat yapılır ve türkiye'deki eşin sabıka kaydın ve seyahat sigortasının kalacağı tam gün süreyi kapsaması lazım .işlemler en geç 40 gün içinde sonuçlanır .

Litvanya öğrenci vizesi için ne yapmam lazım ?

ilk önce eğitim alacağınız kurumun resmi kayıtını elinizde olması lazım.ve geçim giderlerinizi sağlayacak belgeleri sunmalıyız ve sağlık raporunuzu onaylı doktorlardan aldıktan sonra vizeniz en geç 15 gün içinde hazır olacaktır.

Litvanya Vizesi

Litvanya Vize ücreti her şey dahil 150 eurodur.

Soru Cevap (3)


Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.
-> *Güvenliğiniz için iP Adresiniz kaydedilmektedir.
Hızlı Litvanya Vizesi Başvurusu

Bilgileriniz

Ülke Bilgileri

  • Ülke Bayrak
  • Nüfus 3.182 Milyon
  • Para Birimi Litvanya litas'ı (Lt) (LTL)
  • Telefon Kodu + 370