Litvanya Vize Ücreti

Ülke Başkent: Vilnius
  • Para Birimi: Litvanya litas'ı (Lt) (LTL)
  • Telefon Kodu: + 370
  • Nüfus: 3.182 Milyon

Açıklama


 LİTVANYA VİZE ÜCRETİ

  Litvanya seyahatine çıkmak isteyenler seyahat öncesinden en az 15 gün önce vize başvurularında bulunup gerekli vize ücretini de Litvanya’nın yetki verdiği kurumlara teslim etmesi gerekmektedir. Litvanya vize ücreti, vizenin türüne, seyahatin amacına ve seyahat edecek kişilerin yaş aralıklarına göre farklılık göstermektedir.

VİZE ÜCRETİ HAKKINDA:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Litvanya vize ücreti Euro para birimi cinsinden ödenecektir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Litvanya vize ücreti sadece nakit olarak tahsil edilmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Litvanya Konsolosluğu 0-12 yaş aralığındaki çocuklardan vize ücreti talep etmemektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Litvanya vize başvuruları Litvanya Konsolosluğu tarafından ve Litvanya’nın yetki verdiği aracı kurumlar tarafından kabul edilmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Litvanya vize başvuruları en fazla 10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize ücretleri, vize başvuru sonucu olumsuz geldiği takdirde geri ödenmemektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Litvanya vize ücretleri 12 yaşından büyük çocuk ve yetişkinler için 60 Euro olarak belirlenmiştir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Litvanya vize başvurularının başlatılması için vize ücretinin ödenmiş olması gerekmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Litvanya vize ücretleri 500 banknot üzerinden ve metal paralar ile kabul edilmemektedir.

VİZE ÜCRETİ

0-5 YAŞ

6-11 YAŞ

12+ YAŞ

T.C Vatandaşı

0 Euro (Nakit)

0 Euro (Nakit)

 60 Euro (Nakit)

T.C Vatandaşı Harici

0 Euro (Nakit)

 0 Euro (Nakit)

 60 Euro (Nakit)

*Diğer

 (0 Euro Nakit)

 0 Euro (Nakit)

35 Euro (Nakit)

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->*DİĞER: Arnavutluk, Sırbistan, Gürcistan, Rusya, Ukrayna, Bosna Hersek, Moldova, Cape Verde ve Karadağ vatandaşlarını kapsamaktadır.

LİTVANYA KOORDİNASYON ÜCRETİ:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Litvanya koordinasyon ücretleri, Litvanya Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş kurumların verdikleri hizmetler karşılığında emek ücreti olarak alınmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Koordinasyon ücretleri Litvanya Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Koordinasyon ücretleri Euro para birimi cinsinden kabul edilmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Litvanya vize koordinasyon ücretleri, vize başvuruları yapılacak olan Konsolosluklara gidildiğinde ödenmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize başvurularının başlanması için koordinasyon ücretinin ödenmiş olması gerekir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Koordinasyon bedelleri, seyahat edecek olan her yaştan kişi için aynı şekilde olmaktadır.

LİTVANYA VİZE HARÇ BEDELİ

0-5 YAŞ

6-11 YAŞ

12+ YAŞ

 23 Euro(Nakit)

23 Euro (Nakit)

23 Euro (Nakit)

 

VİZE VE KOORDİNASYON ÜCRETLERİNE EK OLARAK ÖDENEN ÜCRETLER:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize ve koordinasyon ücretlerinin yanında ek olarak alınan her hizmet, belirli bir ücret karşılığında verilmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize ve koordinasyon ücretine ek olarak alınan hizmetler isteğe bağlı olarak alınabilmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Litvanya için vize ve koordinasyon ücretlerine ek olarak alınan hizmetler, aracı kurumların sağladığı hizmete göre farklılık göstermektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Ek olarak alınan hizmetler arasında vize başvurusunun takibi ve vize başvurusunda kullanılacak evrakların eksiksiz ve tam olarak hazırlanması bulunmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Litvanya vize ve koordinasyon ücretlerine ek olarak ödenen hizmetler aracı kurumlar tarafından farklılık göstermektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Aracı kurumunuza karar verdikten sonra güncel ve net bilgiyi almak için iletişime geçmeniz önerilir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Ek olarak alınan hizmetler her yaştan seyahat edecek kişi için talep edilmektedir.

VIP Hizmet Bedeli

0-5 YAŞ

6-11 YAŞ

12+ YAŞ

 Bilinmiyor

Bilinmiyor

Bilinmiyor

 

DİĞER EK HİZMET BEDELİ:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Diğer ek hizmet bedeli, vize başvurusu sırasında kullanılacak olan evrak ve evrakların çoğaltılması, gönderilmesi işlemleri için alınmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Diğer ek hizmet bedellerinin içine, biyometrik fotoğraf, fotokopi ücreti, başvuru formu doldurma işlemi ve internet kiosk işlemi girmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Litvanya vize başvurularında kullanılacak olan diğer ek hizmet bedelleri nakit olarak ve TL olarak ödenmektedir.

DİĞER EK HİZMETLER

Başvuru Formu Doldurma

20 TL

Biyometrik Fotoğraf

20 TL

Çıktı Hizmeti (faks, mail, fotokopi)

Adet 1 TL

İnternet Kiosk

20 TL

 

LİTVANYA SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI ÜCRETLERİ:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Litvanya seyahati yapacak kişilerin mutlaka uluslar arası geçerli olan 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Litvanya seyahat sağlık sigortası, Euro para birimi cinsinden ödenmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Seyahat sağlık sigortaları, seyahat eden kişileri seyahatleri esnasında karşılaştıkları hastalıklar için tedavi masraflarının karşılanması için güvence altına almaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Litvanya seyahat sağlık sigortası ücretleri, acil tıbbi yardım, ani yaralanma veya kaza durumunda, ayakta ya da yatarak tedavide, hastanın nakil edilmesi durumunda, hastanın ölümü ve defin işlemleri gibi durumları kapsayan bir sigortadır.

Litvanya Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

7 güne kadar olan sağlık sigortası

8 Euro

14 güne kadar olan sağlık sigortası

10 Euro

1 aya kadar olan sağlık sigortası

18 Euro

2 aya kadar olan sağlık sigortası

25 Euro

3 aya kadar olan sağlık sigortası

30 Euro

6 aya kadar olan sağlık sigortası

40 Euro

1 yıla kadar olan sağlık sigortası

60 Euro

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]--> 

 

 

 

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33