Lüksemburg Vize Ücreti

Ülke Başkent: Lüksemburg
  • Para Birimi: Euro (€)
  • Telefon Kodu: + 352
  • Nüfus: 509.074

Açıklama

LUKSEMBURG VİZE ÜCRETİ

  Lüksemburg vize ücreti, Lüksemburg Konsolosluğu tarafından belirlenmiş olup vizen türüne, seyahatin amacına, seyahat edecek kişinin yaşına ve vizenin nereden alınacağına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Lüksemburg Schengen ülkeleri arasında yer aldığından tek bir vize ücreti ödenerek bütün Schengen ülkelerine seyahat edilebilmektedir.

VİZE ÜCRETİ HAKKINDA:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Lüksemburg vize başvuruları, Lüksemburg Konsolosluğunun yetki verdiği Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği, VFS Global ve turizm acentelerine yapılmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Lüksemburg vizesi sınır kapısında da alınabilmektedir ancak sınır kapısından alınan vize ücretlendirmesi farklı olmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Lüksemburg vize ücretleri TL para birimi cinsinden ve nakit olarak ödenmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize ücretleri, vize başvurusu yapılan Konsolosluğun yetki verdiği kurumlara verilmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize ücretleri teslim edildikten sonra vize başvuruları başlamaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Lüksemburg vize ücretleri 0-5 yaş arasındaki çocuklardan talep edilmemektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize ücretleri 6-11 yaş arasındaki çocuklardan 190 TL talep etmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->12 yaş ve üzerindeki seyahat edecek kişilerden alınacak ücret ise 325 TL olmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize ücreti, vize başvuru talebiniz ret edildiği takdirde iade edilmemektedir.

VİZE ÜCRETİ

0-5 YAŞ

6-11 YAŞ

12+ YAŞ

T.C Vatandaşı

0 TL(Nakit)

190 TL(Nakit)

325 TL(Nakit)

T.C Vatandaşı Harici

0 TL(Nakit)

190 TL(Nakit)

325 TL(Nakit)

*Diğer

0 TL(Nakit)

190 TL(Nakit)

190 TL(Nakit)

*DİĞER: Gürcistan, Sırbistan, Rusya, Kosova, Ukrayna, Ermenistan, Bosna Hersek, Moldova, Arnavutluk ve Azerbaycan vatandaşlarını kapsamaktadır.

KOORDİNASYON ÜCRETLERİ:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Koordinasyon ücretleri, vize başvuru sürecini yöneten ve vize başvuru sürecinde gerekli işlemleri yapan Konsoloslukların ve yetkili kurumların harcadıkları emek ve mesai için alınacak olan ücrettir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Koordinasyon ücretleri nakit ve TL para birimi cinsinden kabul edilmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize başvuruları esnasında vize başvurusu yapılan merkeze ödeme yapılır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Koordinasyon ücretleri, seyahat edecek olan her yaştaki kişiden aynı oranda alınmaktadır.

LUKSEMBURG HARÇ BEDELİ

0-5 YAŞ

6-11 YAŞ

12+ YAŞ

130 TL(Nakit)( KDV Dâhil)

130 TL(Nakit) ( KDV Dâhil)

130 TL(Nakit) ( KDV Dâhil)

 

VİZE VE KOORDİNASYON ÜCRETLERİNE EK OLARAK ÖDENEN HİZMETLER:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize ve koordinasyon ücretlerinin dışında ek bir hizmet talep eden seyahat eden kişiler, istedikleri her hizmet karşılığında bir ücrete tabi tutulmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize ve koordinasyon ücretleri dışında alınan hizmetler kişinin tercihine ve inisiyatifine bağlıdır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->VIP olarak adlandırılan bu hizmetlerin içine, başvuru evraklarının tam, eksiksiz olarak tamamlanması ve gerekli mercilere ulaştırılması gibi birçok hizmet gerekmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->VIP hizmetler, başvuru sürecini takip ederler ancak başvurunun sonucunu etkileme gibi bir etkileri bulunmamaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Başvuru sürecinin hızlanmasını sağlayabilirler ancak sonucu değiştiremezler.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->VIP ücretler TL olarak ve nakit şekilde ödenmektedir.

VIP Hizmet Bedeli

0-5 YAŞ

6-11 YAŞ

12+ YAŞ

250 TL(KDV Dâhil)

250 TL(KDV Dâhil)

250 TL (KDV Dâhil)

 

DİĞER EK HİZMET BEDELLERİ:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Diğer ek hizmet bedelleri, vize başvuru işlemlerinde kullanılacak olan materyaller için talep edilen ücretlerdir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Diğer ek hizmet bedelleri içinde, fotokopi hizmeti, fotoğraf hizmeti, kurye hizmeti, başvuru formu doldurma işlemi, başvuru sonrası kurye hizmeti ve internet kiosk işlemi bulunmaktadır.

DİĞER EK HİZMETLER

Başvuru Formu Doldurma

25 TL

Kurye Hizmeti

50 TL

Biyometrik Fotoğraf

25 TL

Çıktı Hizmeti (faks, mail, fotokopi)

Adet 1 TL

İnternet Kiosk

20 TL

Başvuru sonrası kurye

50 TL

 

KAPIDA ALINAN VİZE ÜCRETLERİ:

KİŞİ SAYISI

ALINACAK ÜCRET (TL)

1 KİŞİ

384 TL

2 KİŞİ

691 TL

3 KİŞİ

979 TL

4 KİŞİ

1306 TL

5-10 KİŞİ

1440 TL

 

LUKSEMBURG SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Lüksemburg seyahat sağlık sigortası, seyahat edecek kişinin seyahat sırasında acil tıbbi desteğe ihtiyaç duyması halinde, daha ucuz bir şekilde tıbbi yardım almasını sağlayan sigortadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Lüksemburg seyahat sağlık sigortası Euro cinsinden kabul edilmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Lüksemburg seyahat sağlık sigortası uluslar arası geçerli olan 30.000 Euro teminatlı olmalıdır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Seyahat sağlık sigortası kapsamında, seyahatte olan kişiler, acil tıbbi yardım alabilir, kaza durumlarında, hastanın nakli, hastanın ölümü ve defin işlemleri esnasında hizmet alabilmektedir. Ayrıca ayakta veya yatarak tedavi edilebilmektedir.

Lüksemburg Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

7 güne kadar olan sağlık sigortası

8 Euro

14 güne kadar olan sağlık sigortası

10 Euro

1 aya kadar olan sağlık sigortası

18 Euro

2 aya kadar olan sağlık sigortası

25 Euro

3 aya kadar olan sağlık sigortası

30 Euro

6 aya kadar olan sağlık sigortası

40 Euro

1 yıla kadar olan sağlık sigortası

60 Euro

 

 

 

 

 

 

 

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33