Macaristan Vize Başvurusu

Budapeşte

Globalvize Aracılığı ile Macaristan Vizesi nasıl alabilirsiniz?

 

1.Adım – Çağrı Merkezi’mizi arayın.

 

Macaristan Vize Başvurusu  - Macaristan Vize Departmanı çağrı merkezine ulaşmanızın ardından müşteri temsilcimize ulaşarak şuan içinde bulunduğunuz durumla ilgili yeterli bilgiyi verdikten sonra Macaristan Vize Başvurusu için gerekli olan bilgileri bilgi maili olarak isteyin. Yetkilimizin soracağı sorulara doğru yanıtlar vererek vizenizin alınmasına engel teşkil edecek bilgiler vermeyin. Doğru beyan bu noktada oldukça önemlidir. Bu yüzden gerekli olan bilgi mailinde tüm detayları dikkatle inceleyerek başvuru dosyanızı o şekilde tamamlamanız önemlidir.

 

2. Adım – Bilgi mailinde bulunan evrakları hazırlayın.

 

Macaristan Vize Başvurusu  – Macaristan Vize Departmanı bilgi maili içeriklerini dikkatle okuyarak istenilen tüm evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayın. Macaristan Vize Başvurusu   Evrakların eksik olmaması ve doğru bilgilerle dolu olması çok önemlidir. Bu yüzden de evrakları hazırlarken çok dikkatle tamamlamak gerekir. Aklınıza soru takıldığı an müşteri temsilcisi arkadaşlarımıza ulaşarak gerekli bilgilerin dönüşünü rahatlıkla alabilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurusu     eksik olmaması için vize başvuru süresince yanınızda asistanlık görevini tamamlamak üzere hizmet vermekteyiz. Fakat evrakların tamamlanma süresi de önemlidir. Bu yüzden eksiksiz belge ve doğru beyan vermek sizin tarafınızdan sağlanmalı ki sizin adınıza kolaylıkla vize başvurunuzu yapabilelim.

 

3. Adım – Evraklarınızı kargo yapın.

 

Macaristan Vize Başvurusu – Macaristan Vize Departmanına bilgilerin tamamlanmış şekli ile Macaristan vize başvuru evraklarını gönderebilirsiniz. En yakın vize merkezimize yaptığınız kargonuzu takip etmeniz açısından mutlaka bir takip numarası edinin. Resmi evrakla dolu olan kargonuzun takibi için önemli bir ayrıntıdır. Kurye ve kargo bedelleri de kesinlikle başvuru sahipleri tarafından karşılanmaktadır. Kargonuz, Macaristan vize merkezimize geldiği takdirde bilgilendirme tarafınıza yapılır ve incelenmek üzere yetkili kişilere devredilir. Eksik bilgi veya hatalı bir durum varsa bilgilendirilip tekrar kargo yapmanız sağlanır. Macaristan konsolosluğu eksik bir başvuru dosyasını asla kabul etmez. Vize alımızın sonraki süreçlerde de zora girebilir. Bu yüzden vermiş olduğunuz direktiflere uyarsanız başarılı şekilde vize alma işlemleri yapılabilir.

 

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

 

Macaristan Vize Başvurusu – Macaristan Vize Departmanı yetkilileri her daim eksik evrak belgesine dikkat çekerler. Çünkü hiçbir konsolosluk bunu kabul etmez ve Macaristan Vize Başvurusu durumunu da zora sokabilir. Bu yüzden tarafımıza göndermiş olduğunuz vize başvuru dosyası dikkatle incelenerek herhangi eksik evrak olması halinde derhal bilgilendirilirsiniz. Eksik evraklarınızın tamamlanması sağlandıktan sonra tarafımıza tekrar kargo yapmanız istenir. Macaristan konsolosluğuna eksik giden evrak olursa eğer konsolosluk tarafından eksik evrak yerine yeniden dosya düzenlemesi bile istenebilir. Bu yüzden doğru bilgi beyanı ve eksiksiz evrak önemlidir.

Tarafımıza gelen başvuru dosyasında herhangi olumsuz bir durum olmaması ile de Macaristan konsolosluğu tarafından randevu alınıp, size bilgilendirme yapılır.

 

5. Adım – Biyometri bilgi beyanı

 

Macaristan Vize Başvurusu  – Macaristan Vize Departmanı sizin adınıza işlemleri rahatlıkla ve başarılı bir şekilde yapması için sizin biyometrik bilgilerinize ihtiyaç duyar. Bu yüzden biyometrik bilginiz eğer yoksa parmak izi merkezinden randevu alınarak biyometrik bilginizin olması sağlanır. Konsolosluklardan Macaristan vize merkezi olarak sizin adınıza daha kolay işlemler yapabilmekteyiz. O yüzden bu bilgiye kesinlikle ihtiyaç duyurulur. Bazı yolcularımız için de herhangi bir biyometrik veriye gerek yoktur. İstisnai durumlu bu gibi durumlar için belgeye gerek yoktur.

 

6. Adım – Pasaport teslimi

 

Macaristan Vize Başvurusu – Macaristan Vize Departmanı, vize alım süreciniz boyunca yanınızda olup, kısa süre içerisinde işlemlerinin hızlandırıp vize alımınızı sağlamaktadır. Macaristan konsolosluğu 5 ila 7 iş günü arasında vize çıkartma işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bu sadece ön görülen bir süredir. Ek çalışma günleri ve resmi tatil günleri bu süre dışında kabul edilir. Bu yüzden turistik ziyaretinizin aksamaması için öncesinde başvuru işlemleri ile ilgili beyan paylaşımı yaparsanız, vize alımına geç kalmazsınız.

Macaristan konsolosluğu başvuru sonuçlandırma yetkisini tamamen kendi bünyesinde tamamlamaktadır. Tüm detaylar, Macaristan vize merkezimiz tarafından onaydan geçtikten sonra konsolosluğa iletilir ki herhangi eksik evrak veya yanlış beyan olmaması adına incelenir. Bu yüzden tarafımızdan onay geçen çoğu vize, başka herhangi bir olumsuz durumum olmaması adına kabul edilir. Hazırlanan vizeniz, tarafınıza belirtilen adrese kargolanır veya Macaristan vize merkezindenalmak isteyen başvuru sahipleri tarafından teslim alınır.