Fransa Vizesi - Fransa Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Paris
Nüfus :
64.05 Milyon
Para Birimi:
Euro (€)
Telefon Kodu :
+ 33

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :


Fransa vizesi almak isteyen pek çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bulunuyor. Vatandaşların bir kısmı  Fransa vizesi turistik amaçlar ile bir kısmı ise iş, eğitim ve diğer farklı amaçlar doğrultusunda Fransa vizesi seyahati gerçekleştirmek istiyor. Fransa vizesi seyahati gerçekleştirmek isteyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının ise öncelikli olarak Fransa vizesi başvurusu gerçekleştirmesi gerekmektedir. Fransa vizesi başvurusu kişinin Fransa’ya gidip, gidemeyeceği durumunu belirleyen bir başvuru sürecidir. Bu süreçte Fransa devletinin ilgili yasa ve yönetmelikleri ayrıca diğer başka pek çok kriter göz önünde bulundurulur.

Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diğer pek çok Fransa konsolosluktan farklı olarak Fransa Konsolosluğu doğrudan Fransa vizesi başvurusu taleplerini kabul etmemektedir. Fransa seyahati için gerçekleştirilmesi gereken Fransa vize başvurusu ilgili özel acentalar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu acentalar aynı zamanda “turizm acentası” olarak da hizmet verebilmektedirler. Acentalar dışında yine Fransa devletinin ilgili yasa ve kriterleri kapsamında “yetkilendirilmiş” olan pek çok özel firma ya da kuruluş, Fransa vize başvurusu ile ilgili işlemleri gerçekleştirmektedir.

İlgili özel acentalar vasıtasıyla gerçekleştireceğiniz fransa vize başvurularının sonuçları ise Fransa Konsolosluğu tarafından bildirilmektedir.

Fransa vize başvurusu yapabilmeniz için, gerekli yetkiye sahip kurum, kuruluş ya da firma üzerinden vize başvurusunu gerçekleştirmelisiniz.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Fransa vizesi için gerekli belgeler başvuru yaptığınız vizenin amacı, türü, seyahat süresi gibi kriterlerine göre farklılık göstermektedir. Ayrıca bu belgelere sizlere söz ya da yazı yoluyla izah edilmiş olan “gerekli belgeler” dışında ekstra olarak talep edilecek belgeler de dahil olabilir. Bu gibi ekstra durumlar daha çok almayı planladığınız fransa vizesi türüne göre ve bazı özel durumlara göre söz konusu olmaktadır.

Fransa vize başvurusu için sizden istenilecek olan belgelerden en önemlisi ise Fransa vize başvuru formudur. Bu formda gireceğiniz tüm bilgilerin eksiksiz ve tamamen doğru olmasına özen göstermelisiniz. Bu form sizlerden Türkçe, Fransızca ya da her ikil dilde de doldurulması gerekebilir. Genel olarak bu formun bir kısmı ya da forma ek olarak sizlerden Fransa sınırlarına neden gelmek istediğinize dair ayrıntılı bir bilgi vermenizi isteyen kısım vardır. Bu bilgiler ayrıca sizlerde sadece bu forma eklenilecek bir dilekçe olarak da talep edilebilir.

Öte yandan Fransa vize  fotoğraf, banka hesapları, mal varlıkları, sicil durumu gibi kişisel tüm bilgi ve belgeler de talep edilmektedir. Tüm bu belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekiyor. Ayrıca belgelerin tamamlanmasının ise kesin olarak Fransa vize alacağınız anlamına da gelmiyor. Fakat bu aşamada daha çok anlaştığınız firma ya da kuruluşun kriterlerine uyum sağladığınızda, Fransa vize başvurunuzun kabul edilme olasılığı da yüksek oluyor.

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar?

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa vize ücreti ise; vize başvurusu yaptığınız kuruluş ya da özel firmaya göre değişkenlik göstermektedir. Bu ücretler randevu ücretleri, ilgili belgelerin toplanabilmesinde gerekli olan ücretler ayrıca seyahat için harç ve sigorta ücretleri gibi giderleri de hesaba kattığınızda artan ücretlerdir. Talebinizin sonuçlanması ise genel olarak 3 ile 15 iş günü arasındadır.Fransa Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Açıklama

Fransa vizesi almanız için geri kalan diger evraklar firmamız tarafından temin edilecektir.


Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize Fransa vizesi alabilmektedir.


Fransa vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Ankara İstanbul ve İzmir dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları diledikleri kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.


Acentamız Global Vize Fransa vizesi almakta tam yetkili acentadır.

7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74

S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

Fransa Ticari vize başvurusunda bulunabilmek için ilk etapta fransa ticari bir davetiye ya da fuara katılım sağlanacak ise fuar kartının mevcut olması gerekmektedir. Sonrasında fransa vizesi alacak kişinin çalışma durumuna göre hazırlayacağı evraklarla birlikte oluşturulmuş randevu gününde şahsen Fransa Konsolosluğu bulunulması gerekmektedir. Fransa Ticari vize Sonuçlanma süresi 3-4 gündür ve pasaport globalvize ekipleri tarafindan Fransa Konsolosluğu alinip tarafiniza kargo ile iletilir. Fransa vizesi almak icin www.globalvize.net/fransa-vizesi adresini inceleyebilirsiniz.
Fransa turist Vizesi başvurusunda bulunabilmek için gerekli rezervasyonlar tarafımızdan gerçekleştirilir. Sonrasında Fransa vizesi alacak kişinin çalışma durumuna göre hazırlayacağı evraklarla birlikte oluşturulmuş randevu gününde şahsen VFS Global başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir. Fransa ticari vizesi Sonuçlanma süresi 3-4 iş günüdür. Fransa vizesi almak için www.globalvize.net/fransa-vizesi adresini inceleyebilirsiniz. (Naile)
Evraklara http://globalvize.net/gerekli-evrak-fransa-vizesi buradan ulaşabilirsiniz. (Naile)
Paris Caddesi No : 70 Kavaklıdere - Ankara adresindedir. (Naile)
İstanbul Harbiye Şubesi; Cumhuriyet Caddesi 193 , Harbiye –34380 Şişli/İstanbul İstanbul Altunizade Şubesi; Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No :31/2 EURO İş Merkezi B Blok 34662 Altunizade/Üsküdar/İstanbul
Kavaklıdere Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No: 154, Çankaya – Ankara.
Paris Caddesi No : 70 Kavaklıdere - Ankara adresindedir. (Naile)
Fransa vize ücretleri kalacağınız süreye göre farklılık gösterir. Kısa süreli kalışlarda vize ücretleri totalde vize ücretleri + seyahat sağlık sigortası + danışmanlık bedeli totalde 150 eurodur. 3 aya kadar olan seyahatlerde ise bu bedel 170 eurodur. (Naile)
25.09.2014 tarihinde gerçekleşen biyometrik parmak izi uygulamasından dolayı kişilerin oluşturulan randevu gününde ikamet şehirlerine göre Ankara, İstanbul ve İzmir illerindeki VFS global başvuru merkezlerinden birinde bulunmaları gerekmektedir. (Naile)
Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir. (Naile)
Vize redlerinde red nedeniniz büyük önem taşır. Bu nedenleri baz alarak yeniden başvuru yapılabilir ya da red durumuna itiraz edilebilir. (Naile)
Vize ücretleri randevu günü başvuru merkezlerinde sizin adınıza tarafımızdan gerçekleşir. (Naile)
Fransa turist vizesi sonuçlanma süresi 3-4 iş günüdür. (Naile)
Fransa ticari vize sonuçlanma süresi 3-4 iş günüdür. (Naile)
Fransız vatandaşı ile türk vatandaşı ile yapılan evlilik eğer Türkiye'de gerçekleşmişse bağlı bulundunuz Fransız konsolosluğunda iki bir nikah işlemi gerçekleşmek zorundadır(fransız evilik cüzdanı).evlilik işleminden 1 haftasonra Fransız evlilik cüzdanınız alırken VFS Global'dan ikinci bir randevu ile OFII 'den Dil eğitimi başvurusundan sonra dil sınavı sonucunuzu elçiliğe sunduktan 2 ay sonra vizenizi alabilirsiniz.
Fransa öğrenci turist,ögrenci OFII,öğrenci uzun süreli,öğrenci sınav diye farklı vize tiplerinde müracaat olduğu için size en uygun vize tipini belirledikten sonra elçilikte müracaatta bulunabilirsiniz.

Fiyat Listesi

Turistik
Turistik

Vize Süresi:
Konsolosluk Belirler
Giriş Sayısı:
Konsolosluk Belirler
İşlem Süresi:
3 İş Günü
Toplam Fiyat
159 Euro (€)


Ticari
Ticari

Vize Süresi:
Konsolosluk Belirler
Giriş Sayısı:
Konsolosluk Belirler
İşlem Süresi:
3 İş Günü
Toplam Fiyat
159 Euro (€)


Özel Ziyaret
Özel Ziyaret

Vize Süresi:
Konsolosluk Belirler
Giriş Sayısı:
Konsolosluk Belirler
İşlem Süresi:
3 İş Gün
Toplam Fiyat
159 Euro (€)


Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

 • nesrineren03@hotmail.com
  24/05/2016 - 00:18

  Merhaba. Ben Culinary Gastronomy öğrencisiyim. Yazın 3-4 haftalığına Work Away'den bulduğum bir otele gitmeyi düşünüyorum Fransa'da. Gönüllü çalışacagım Mutfakta para almayacagım karşılığında orada kalacagım. Burgundy bölgesinde küçük bir yer. Agustos sonu gitmeyi düşünüyorsam ne zaman basvuru yapmalıyım? Bir de çalışacagımı söylemeli miyim? Turist vizesi alacagım sonuçta, Red alır mıyım? Bir de size vereceğim ücret dışında masrafım ne olacak ? Tahminen.                    


  • Yönetici
             06/06/2016 - 07:18

   Merhaba Temmuz ayında başvurunuz yapılabilir. Vize masrafınız toplamda 150 euro'dur. Ne kadar kalmayı planlıyorsunuz?


 • gulcan
  09/06/2016 - 22:32

  Slm acil turkiyeye gelmeliyiz cocuklarin oturma kartlarinin gunu bitti turkiyeden uzatabiliyomuyuz lutfen acil                    


  • Yönetici
             10/06/2016 - 10:49

   merhaba;

   Tabiki oturum kartları Türkiye'den uzatılabiliyor .Ama hangi ülke ? bizimle iletişime geçin  0850 346 68 74


 • gulcan
  09/06/2016 - 22:32

  Slm acil turkiyeye gelmeliyiz cocuklarin oturma kartlarinin gunu bitti turkiyeden uzatabiliyomuyuz lutfen acil                    


  • Yönetici
             10/06/2016 - 10:49

   merhaba;

   Tabiki oturum kartları Türkiye'den uzatılabiliyor .Ama hangi ülke ? bizimle iletişime geçin  0850 346 68 74


 • nesrineren03@hotmail.com
  24/05/2016 - 00:16

                      


  • Yönetici
             10/06/2016 - 01:41

   merhabalar

   saygılarımızla


 • nesrineren03@hotmail.com
  24/05/2016 - 00:16

                      


  • Yönetici
             10/06/2016 - 01:41

   merhabalar 

   saygılarımızla


 • gulcan
  10/06/2016 - 14:36

  Firansada oturuyoruz burdan giderken kartlarinin gunu bittigi icin soru yasarmiyiz ve turkiyeden uzatiliyosa nekadar zaman alır uzatma islemi ve odemem gereken ücret orda benden istiyecekleri kaatler hangileri? Çok tsk                    


  • Yönetici
             10/06/2016 - 05:12

   merhaba ;

   sorun yaşarsınız ? türkiyeden uzatma yapılıyor, en fazla 28 iş günü bekleme süreniz var , ücretiniz 280 eurodur

   saygılarımızla


 • gulcan
  10/06/2016 - 14:37

  Firansada oturuyoruz burdan giderken kartlarinin gunu bittigi icin soru yasarmiyiz ve turkiyeden uzatiliyosa nekadar zaman alır uzatma islemi ve odemem gereken ücret orda benden istiyecekleri kaatler hangileri? Çok tsk                    


  • Yönetici
             10/06/2016 - 05:13

   merhaba ;

   gülcan hanım 

   bir önceki mailimde sorularınıza yanıt verirmiştir.

   Saygılarımızla


 • gulcan
  10/06/2016 - 18:20

  Verdiginiz tl numarasina ariyorum numara yanlis diyo çıkmıyo?                    


  • Yönetici
             10/06/2016 - 06:33

   MERHABA 

   TEKRAR VERELİM 

   ARAYIP 103 'E AKTARMALARINI SÖYLEYİNİZ

   0850 346 68 74

   SAYGILARIMIZLA


 • gulcan
  10/06/2016 - 19:38

  Evt ariyorum boylebi numara yok aranamiyo gecerli numara girin diyo cep tlle ariyorum buyuzden olabilirmi                    


  • Yönetici
             13/06/2016 - 01:35

   MERHABA;

   MERHABA;

   +90 312 426 88 89

   SAYGILARIMIZLA


 • gulcan
  11/06/2016 - 17:49

  Sorun yasarsiniz dediniz cocuklarin turkiyeye turkiyeye gidememe durumu var lutfen yardim edin cok acil başka neyapa bilirim buyuk elciligide arayabilirim?                    


  • Yönetici
             13/06/2016 - 01:36

   MERHABA 

   BU NUMARAN 0312 426 88 89 ARAYIN 

   SAYGILARIMIZLA


 • gulcan
  11/06/2016 - 17:49

  Sorun yasarsiniz dediniz cocuklarin turkiyeye turkiyeye gidememe durumu var lutfen yardim edin cok acil başka neyapa bilirim buyuk elciligide arayabilirim?                    


  • Yönetici
             13/06/2016 - 01:37

   MERHABA 

   0312 426 88 89

   SAYGILARIMIZLA


 • gulcan
  10/06/2016 - 19:45

  Kot numara varmı verdiginiz numarayi ceviriyorum sadece yurt dışından aradagim icin                    


  • Yönetici
             13/06/2016 - 01:38

   MERHABA

   İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ GÜNCELLEYİP YOLLADIM

   SAYGILARIMIZLA


 • gulcan
  17/06/2016 - 02:55

  Iyi aksamlar bi sorum daha olcakti turkiyeye esim gelmiyecek cocuklarin isleri babalari olmadimi bi sorun cikmaz dini?                    


  • Yönetici
             20/06/2016 - 06:43

   merhaba,

   gülcan hanım 

   bir sorun olmaz 

   Ankara adresimiz:

   cinnah cad 29./b 11 çankaya ANKARA


 • hasan dinlemez
  16/06/2016 - 22:39

  Benim ve eşimin 2019 yılına kadar alınmış şengen (fransa) vizemiz var . bakü den alınmış 21-17 yaşlarındaki çocuklarında pasaport bitişinden dolayı 2 defa 1 yıl alınmış şengen (fransa ) vardı yeni bir vize başvurusu için bu kez istannbuldan yapacaklar . Yaz tatili için başta fransa olmak üzere avrupya gelmeleri için nasıl bir vize türüne başvurabilirler ,ben emekliyim yurd dışında yaşıyorum ,çocuklar istanbulda öğrençi                    


  • Yönetici
             20/06/2016 - 06:46

   MERHABA ;

   TURİST VİZESİNE MÜRACAAT ETMESİ LAZIM 

   SAYGILARIMIZLA


 • İsmail Gökgül
  15/07/2016 - 23:33

  Merhaba ben Fransa dan evlilik yaptım eşim Fransız vatandaşı 01.06.2016 tarihinde uzun süreli vize için başvuru yaptım ve hala cevap gelmedi bilgilendirir misiniz bu konuda teşekkür ediyorum                    


  • Yönetici
             18/07/2016 - 07:24

   merhaba ,

   başvurunuzu ğere vfs'den yapmışsanız başvuru merkezini arayıp dosya durumunuzu sorabilirsiniz.

   Ama normal okuma süresi 2 hafta ile 8 hafta arasında değişir


 • Cafer mert
  22/08/2016 - 19:42

  Benim oturumum günü 6eylulde bitiyor konsolosluk da n uzatma şansım var mı                    


  • Yönetici
             23/08/2016 - 12:51

   telegfo görüşmesine , müracaat edilmiş.15-20 sürer.

   ikamet şehri : ısparta ... evli...

   cafer mert 

   06.06.1956 doğumlu 

   fransa / 11 cardeton...
 • Eren KAYA
  29/08/2016 - 12:54

  Merhaba, 12.07.2016 tarihli aile birleşimi adı altiginda yaptığım vize başvurusuna ilişkin, bize herhangi bir dönüş sağlanmadı. Dosyam halen Fransız konsolosluğundaymış. Ofii nin sağlık kontrollüne çağırması icin, dosyamın gönderilmesi gerek. Teşekkürler                    


  • Yönetici
             30/08/2016 - 05:31


   merhaba,

   işlemleriniz devam ediyor ve elçilik size sağlık kontrolu için gün saat ve yer olarak bildirim yapacaktır.

   bekleyiniz


 • mehmet
  02/09/2016 - 13:45

  Merhaba 19 gün oldu hala vize başvuruma cevap yok sebebi nedir.                    


  • Yönetici
             03/09/2016 - 02:44


   Fransa vize Başvurusu ortalama 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Fransa vizesi için  fransa konsolosluğu ile irtibata geçmenizi öneririz.

   Kübra atakul


 • Elvide özyanız
  04/09/2016 - 23:42

  Eşim Fransa'da yaşıyor ama Fransız vatandaşı değil nisan da aile birleşimi vizesine başvurduk haziran 28 inde kaydımızın yapıldığını bildirdi konsolosluk agustosun 1 de eşimin Fransa'da ki evine kontrole gittiler bir sorun çıkmadığını Türkiye'de ki eşinize kağıt gideceğini söylemişler şimdi vize alma işlemi bu Zaman'dan sonra ne kadar sürer                    


  • Yönetici
             05/09/2016 - 01:01


   merhaba,

   istabul fransa elçiliği sizi arayacaktır.

   iyi günler • Müslüm yuzuguldu
  27/07/2016 - 15:57

  Aile birleşimi vizesi için fransa konsoluguna başvuru yaptım 3.aya girdi, ne eksik evrak nede başka bişey yok. Normalde 2 ayda çıkıyo dediler eşim fransız vatandaşı bide sebeb ne olabilir ki LÜTFEN YARDIM                    


  • Yönetici
             19/09/2016 - 02:21


   merhaba;

   bu kadar uzun sürmesi imkansız 

    0212 373 58 10 - 11 bu numaradan arayıp öğrenin


 • Murat Dastan
  11/10/2016 - 19:57

  Iyi gunler. Ben unuversite ogrencisiyim, fransaya seyahat etmek istiyorum ama sadece fransada kalmicam baska ulkelere de gidicem. Vize icin ne yapmam gerekiyor                    


  • Yönetici
             12/10/2016 - 11:58


 • Nefise aydın
  02/10/2016 - 19:29

  Uzun süreli vizesi için 28 haziranda başvuru yaptım eşim fransız vatandaşı 4.cü aya girdik hayla bi cevap sonuç bildirim hiç yapmadılar dosyanız inceleniyor diyor aradıgımda neden bu kadar uzun sürüyor normalmi sizce                    


 • Mihrac Bayraktar
  13/10/2016 - 17:56

  İyi günler ben 12 senedir Fransa'da yaşıyordum türkiye ye geldim recepice ile 2017 3ayinakadar geçerli ancak geri çıkış yapamassin dediler consolosluk bir kağıt vermesi lazım ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler                    


  • Yönetici
             18/10/2016 - 04:20

   merhabah  

   geri çıkış yapamazsınız , süresi dolduğu için isterseniz 0538 892 9073 olu telefondan ulaşabilirsiniz .

   iyi günler


 • Oner kavak
  10/10/2016 - 00:05

  Vize islemleri icin gorusebilrcegim bi telefon rica ederim                    


  • Yönetici
             18/10/2016 - 04:25


   merhaba ,

   0538 892 90 73 numaradan ulaşabilirsiniz

   iyi günler


 • ernez joseph
  18/11/2016 - 21:04

  kipris da ikamet eden fransiz vize si icin bas vuru yapabilecegi acenta adresi lutfen                    


  • Yönetici
             08/12/2016 - 04:07


   MERHABA,

   vfs 'de başvuru yapabilirsiniz.

   saygılarımla


 • Baki ulu
  17/11/2016 - 00:47

  Merhabalar aile birlesimi icin vize kac gun surer ve bu arada saglik kontrolunden gecildi (17/11/16 pasaport iceri verileli 3hafta oldu)                    


  • Yönetici
             08/12/2016 - 04:13


   Merhaba;

   Vize başvurusunu yaptığınız ülkeyi de yazarsanız size daha çok yardımcı olabiiriz.

   cicek@globalvize.net 

   saygılarımla