Fransa Aile Birleşimi

Ülke Başkent: Paris
 • Para Birimi: Euro (€)
 • Telefon Kodu: + 33
 • Nüfus: 64.05 Milyon

Açıklama

Global vize aracılığı İleFransa Aile Birleşimi Vizesi

Fransa aile birleşimi vizesi Fransa konsolosluğunun onayı dahilinde gerçekleşen işlemlere tabidir. Fransa aile birleşimi vizesi Fransa vatandaşı ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının evlilik gerçekleştirerek Fransa ülkesinde oturum izni için alınan gerekli bir vize türüdür. Ayrıca Fransa ülkesinde yaşayan vatandaşın Türkiye’de 3. Derece yakın olan akrabasının Fransa’da yaşayan ailesinin yanına göç sebebi ile de aile birleşimi vizesi alınmaktadır. Aile birleşimi vizesini alabilmek için gerekli olana evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamak gereklidir. Fransa’da yaşayan vatandaşın Türkiye’deki vatandaşlı ile akraba bağının olduğuna dair belge sunulması zorunludur.

Fransa aile birleşimi vizesi almak için öncelikle yetkili kurumdan randevu alarak başvuru işlemlerine başlanır. Fransa’da aile birleşimi vizesi alabilmek için Fransa da yaşayan yakınınızın en az bir yıldır Fransa ikame ediyor olması ve oturum izninin olması gerekilir. Fransa’daki vatandaşın maddi gelirinin iyi olması ve ekonomik koşulları rahatlıklar karşılıyor olmalıdır. Ayrıca Fransa vatandaşının ikame ettiği yerin birlikte yaşamaya müsait olması gereklidir. Türkiye’den Fransa’ya oturum izni alabilmeniz için Fransa’daki yakınınızın sosyal hizmetler departmanı ya da Fransa göç entegrasyon ofisine ekonomik durumunu, ikamet adresi  ve yakınlığınızı kanıtlayacak belgeler ile bizzat başvuruda bulunması gereklidir. Bu işlem sadece Fransa’daki yakınınızın yapması gereken işlem olup sizin de Türkiye’deki Fransa konsolosluklarından uzun sürecek başvuru işlemlerinden geçmeniz gereklidir.

Yukarıda belirtiğimiz işlemleri tamamladıktan sonra sadece bir yıl geçerli olan oturum iznine sahip olursunuz. Süreci tamamlamak için Fransa ülkesine gittikten sonra en az iki ay içerisinde Fransa göç entegrasyon ofisine gerekli kaydı yaptırmanız zorunludur. Eğer Fransa da yaşayan kişi eşiniz ise ya da yakınızın oturum izni belgesinde görevli personel, araştırmacı veya özel yetenek ibaresine sahip ise ya da Avrupa birliği mavi kartına sahip ise aileniz aile birleşimi statüsünde oturum iznine sahip olacaktır.

Fransa aile birleşimi vizesi için Fransa konsolosluğunun talep ettiği belgeler;

 • Son altı ay içerisinde çekilmiş olan arka fonu beyaz renkli 35x45mm çapında iki adet fotoğraf
 • 8 yılı aşmamış en az iki sayfası boş yıpranmamış ve bir yıl geçerli süresi olan pasaport
 • Size verilen gerekli evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde İtalyanca doldurularak imzalanması
 • Uluslar arası evlenme belgesi fotokopisi
 • Vize için başvuran kişinin nüfus kayıt belgesinin aslı ve iki adet fotokopisi
 • 3 adet vesikalık fotoğraf( son altı ay içinde çekilmiş)
 • Aile birleşimi vizesi için ödenecek olan harç ücreti
 • Tüm bu işlemleri yurt dışına çıkacak vatandaş tarafından gerçekleştirilmesi gereklidir.

Fransa aile birleşimii için gerekli olan bu belgeler başvuru aşamasında sizden istenmektedir. Başvuru merkezine gitmeden önce mutlaka randevu alarak yarım saat önceden orada bulunmalısınız. Eğer Fransız vatandaşla evlilik gerçekleştiriyorsanız bu evlilik akdinin gerçek olduğunu Fransa konsolosluğuna ispatlamanız gereklidir.

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33