Fransa Vizesi

Fransa Vizesi

Ülke Başkent: Paris
  • Para Birimi: Euro (€)
  • Telefon Kodu: + 33
  • Nüfus: 64.05 Milyon

Açıklama

Fransa Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Değerli ziyaretçimiz;

Avrupa'nın en büyük ve gözde ülkeleri arasında faaliyetlerine devam etmekte olan Fransa ülkesine, seyahat ya da başka bir amaç ile gidebilmek için, Fransa Vizesi (izin) almanız gerekmektedir. Bu kapsamda verilebilecek olan izinler detaylı olarak hazırlanmakta, başvuru yapan bireyler, etkin şekilde araştırılmaktadır.

Fransa'ya vize alabilmek için ülkemiz dahilinde bulunmakta olan Fransız elçiliklerine başvuruda bulunabilir ya da gözde bilinen, etkin bir durum ve konumda olan uluslararası faaliyet gerçekleştirebilen seyahat acentesi ile anlaşarak bu alandan da vize başvurularınızı başlatabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra, bizler Global vize olarak, vize için gerekli belgeler, belgelerde güncellemeler ya da vize ücretleri gibi konularda sizleri, e-posta veya SMS gibi iletişim araçları ile ücretsiz olarak bilgilendirebiliriz.


Fransa vizesi almanız için geri kalan diger evraklar firmamız tarafından temin edilecektir.


Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize Fransa vizesi alabilmektedir.


Fransa vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Ankara İstanbul ve İzmir dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları diledikleri kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.


Acentamız Global Vize Fransa vizesi almakta tam yetkili acentadır.

7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74

Vizesi


  • Büyükelçi
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • Gezi Notları
  • Soru - Cevap
  • Soru Sor

Fransa vizesi almak isteyen pek çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bulunuyor. Vatandaşların bir kısmı  Fransa vizesi turistik amaçlar ile bir kısmı ise iş, eğitim ve diğer farklı amaçlar doğrultusunda Fransa vizesi seyahati gerçekleştirmek istiyor. Fransa vizesi seyahati gerçekleştirmek isteyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının ise öncelikli olarak Fransa vizesi başvurusu gerçekleştirmesi gerekmektedir. Fransa vizesi başvurusu kişinin Fransa’ya gidip, gidemeyeceği durumunu belirleyen bir başvuru sürecidir. Bu süreçte Fransa devletinin ilgili yasa ve yönetmelikleri ayrıca diğer başka pek çok kriter göz önünde bulundurulur.

Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diğer pek çok Fransa konsolosluktan farklı olarak Fransa Konsolosluğu doğrudan Fransa vizesi başvurusu taleplerini kabul etmemektedir. Fransa seyahati için gerçekleştirilmesi gereken Fransa vize başvurusu ilgili özel acentalar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu acentalar aynı zamanda “turizm acentası” olarak da hizmet verebilmektedirler. Acentalar dışında yine Fransa devletinin ilgili yasa ve kriterleri kapsamında “yetkilendirilmiş” olan pek çok özel firma ya da kuruluş, Fransa vize başvurusu ile ilgili işlemleri gerçekleştirmektedir.

İlgili özel acentalar vasıtasıyla gerçekleştireceğiniz fransa vize başvurularının sonuçları ise Fransa Konsolosluğu tarafından bildirilmektedir.

Fransa vize başvurusu yapabilmeniz için, gerekli yetkiye sahip kurum, kuruluş ya da firma üzerinden vize başvurusunu gerçekleştirmelisiniz.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Fransa vizesi için gerekli belgeler başvuru yaptığınız vizenin amacı, türü, seyahat süresi gibi kriterlerine göre farklılık göstermektedir. Ayrıca bu belgelere sizlere söz ya da yazı yoluyla izah edilmiş olan “gerekli belgeler” dışında ekstra olarak talep edilecek belgeler de dahil olabilir. Bu gibi ekstra durumlar daha çok almayı planladığınız fransa vizesi türüne göre ve bazı özel durumlara göre söz konusu olmaktadır.

Fransa vize başvurusu için sizden istenilecek olan belgelerden en önemlisi ise Fransa vize başvuru formudur. Bu formda gireceğiniz tüm bilgilerin eksiksiz ve tamamen doğru olmasına özen göstermelisiniz. Bu form sizlerden Türkçe, Fransızca ya da her ikil dilde de doldurulması gerekebilir. Genel olarak bu formun bir kısmı ya da forma ek olarak sizlerden Fransa sınırlarına neden gelmek istediğinize dair ayrıntılı bir bilgi vermenizi isteyen kısım vardır. Bu bilgiler ayrıca sizlerde sadece bu forma eklenilecek bir dilekçe olarak da talep edilebilir.

Öte yandan Fransa vize  fotoğraf, banka hesapları, mal varlıkları, sicil durumu gibi kişisel tüm bilgi ve belgeler de talep edilmektedir. Tüm bu belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekiyor. Ayrıca belgelerin tamamlanmasının ise kesin olarak Fransa vize alacağınız anlamına da gelmiyor. Fakat bu aşamada daha çok anlaştığınız firma ya da kuruluşun kriterlerine uyum sağladığınızda, Fransa vize başvurunuzun kabul edilme olasılığı da yüksek oluyor.

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar?

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa vize ücreti ise; vize başvurusu yaptığınız kuruluş ya da özel firmaya göre değişkenlik göstermektedir. Bu ücretler randevu ücretleri, ilgili belgelerin toplanabilmesinde gerekli olan ücretler ayrıca seyahat için harç ve sigorta ücretleri gibi giderleri de hesaba kattığınızda artan ücretlerdir. Talebinizin sonuçlanması ise genel olarak 3 ile 15 iş günü arasındadır.Fransa Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Fransa Ticari vize başvurusunda bulunabilmek için ilk etapta fransa ticari bir davetiye ya da fuara katılım sağlanacak ise fuar kartının mevcut olması gerekmektedir. Sonrasında fransa vizesi alacak kişinin çalışma durumuna göre hazırlayacağı evraklarla birlikte oluşturulmuş randevu gününde şahsen Fransa Konsolosluğu bulunulması gerekmektedir. Fransa Ticari vize Sonuçlanma süresi 3-4 gündür ve pasaport globalvize ekipleri tarafindan Fransa Konsolosluğu alinip tarafiniza kargo ile iletilir. Fransa vizesi almak icin www.globalvize.net/fransa-vizesi adresini inceleyebilirsiniz.

Fransa turist Vizesi başvurusunda bulunabilmek için gerekli rezervasyonlar tarafımızdan gerçekleştirilir. Sonrasında Fransa vizesi alacak kişinin çalışma durumuna göre hazırlayacağı evraklarla birlikte oluşturulmuş randevu gününde şahsen VFS Global başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir. Fransa ticari vizesi Sonuçlanma süresi 3-4 iş günüdür. Fransa vizesi almak için www.globalvize.net/fransa-vizesi adresini inceleyebilirsiniz. (Naile)

Evraklara http://globalvize.net/gerekli-evrak-fransa-vizesi buradan ulaşabilirsiniz. (Naile)

Paris Caddesi No : 70 Kavaklıdere - Ankara adresindedir. (Naile)

İstanbul Harbiye Şubesi; Cumhuriyet Caddesi 193 , Harbiye –34380 Şişli/İstanbul İstanbul Altunizade Şubesi; Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No :31/2 EURO İş Merkezi B Blok 34662 Altunizade/Üsküdar/İstanbul

Kavaklıdere Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No: 154, Çankaya – Ankara.

Paris Caddesi No : 70 Kavaklıdere - Ankara adresindedir. (Naile)

Fransa vize ücretleri kalacağınız süreye göre farklılık gösterir. Kısa süreli kalışlarda vize ücretleri totalde vize ücretleri + seyahat sağlık sigortası + danışmanlık bedeli totalde 150 eurodur. 3 aya kadar olan seyahatlerde ise bu bedel 170 eurodur. (Naile)

25.09.2014 tarihinde gerçekleşen biyometrik parmak izi uygulamasından dolayı kişilerin oluşturulan randevu gününde ikamet şehirlerine göre Ankara, İstanbul ve İzmir illerindeki VFS global başvuru merkezlerinden birinde bulunmaları gerekmektedir. (Naile)

Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir. (Naile)

Vize redlerinde red nedeniniz büyük önem taşır. Bu nedenleri baz alarak yeniden başvuru yapılabilir ya da red durumuna itiraz edilebilir. (Naile)

Vize ücretleri randevu günü başvuru merkezlerinde sizin adınıza tarafımızdan gerçekleşir. (Naile)

Fransa turist vizesi sonuçlanma süresi 3-4 iş günüdür. (Naile)

Fransa ticari vize sonuçlanma süresi 3-4 iş günüdür. (Naile)

Fransız vatandaşı ile türk vatandaşı ile yapılan evlilik eğer Türkiye'de gerçekleşmişse bağlı bulundunuz Fransız konsolosluğunda iki bir nikah işlemi gerçekleşmek zorundadır(fransız evilik cüzdanı).evlilik işleminden 1 haftasonra Fransız evlilik cüzdanınız alırken VFS Global'dan ikinci bir randevu ile OFII 'den Dil eğitimi başvurusundan sonra dil sınavı sonucunuzu elçiliğe sunduktan 2 ay sonra vizenizi alabilirsiniz.

Fransa öğrenci turist,ögrenci OFII,öğrenci uzun süreli,öğrenci sınav diye farklı vize tiplerinde müracaat olduğu için size en uygun vize tipini belirledikten sonra elçilikte müracaatta bulunabilirsiniz.

Fransa Vizesi İe Fransa Gezisi

Akdeniz’in kıyısında Avrupa’nın tarih boyunca ev sahipliğini yapmış olan Fransa, tarihi yapısı ve kültürel zenginliğiyle turistler tarafından en çok tercih edilen ülkelerden biri görevini üstleniyor. İmparatorluk zamanlarından Fransız Devrimi’ne pek çok siyasal ve toplumsal olaya tanıklık eden ülke, bu birikimini tarihi yapılarında da kanıtlamakta.

Fransa seyahati gerçekleştirmek için Fransa vize işlemlerini gerçekleştirmek gerekmektedir. Schengen vizesi ile ziyaret edebileceğiniz gibi Schengen’e sahip değilseniz Fransa Konsolosluğu’na başvurarak vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Fransa Konsolosluk ’tan alacağınız Fransa başvuru formunu eksiksiz bir şekilde tamamlamalı, sizden istenen belgelerle birlikte yüzünüzün net bir şekilde görüldüğü ve son 6 ay içinde çekilmiş fotoğrafınızla birlikte Fransayı  ziyaret sebebinizi de konsolosluğa sunacağınız dosyada belirtmelisiniz. Fransa konsolosluğundan mutlaka Fransa Vize randevusu almanız gerekmektedir. Çeşitli durumlara göre değişiklik gösteren Fransa vizesi talep sonucu, yaklaşık 1-2 ay içinde belli olmaktadır.


Fransa’ya gidildiğinde görülmesi gereken yerler ise şöyle:

Eiffel Tower:

Başkent Paris’in ve dolayısıyla tüm Fransa’nın en önemli sembolü olan “Eyfel Kulesi”, dünyanın en çok ziyaret edilen mimarileri arasındadır. 1887’de inşasına başlanan ve 1889 yılında tamamlanan kule, ismini kulenin mühendisi Gustave Eiffel’den almaktadır. 1930 yılına kadar dünyanın en uzun yapısı olan kule, 3 yapıdan oluşmaktadır. 300 metrelik binanın 275 metrelik kısmı normal olarak kullanılmaktayken ilk 2 kısım restoran, en tepede kalan üçüncü kısmı ise gözlem odası olarak kullanılmaktadır. Eyfel Kulesi’ndeki gözlem odası, Avrupa’da halka açık en yüksek gözlem odasıdır. Bununla birlikte kuleden televizyon sinyalleri de yayınlanmaktadır. Kuleyi günümüzde yıllık 7 milyon kişi ziyaret etmektedir.


Louvre Museum:

1793 yılında müze olarak kullanılmaya başlanan “Louvre Müzesi”, dünyanın en büyük müzesi olarak bilinmektedir. 60 bin metrekarelik bir alanda bulunan yapıda ilk çağlardan günümüze yaklaşık 35,000 adet obje bulunmaktadır. Yapı 12.yılda II. Philip tarafından kale olarak inşa edilmişse de daha sonra kentsel dönüşüm çerçevesinde bu yapısını kaybetmiştir. 1692’de dönemin prensi Varsay Sarayı’na taşınınca yapı çeşitli değişimlere uğramış 1793 yılında günümüzdeki işlevine kavuşmuştur. Başta Roma, Mısır, Yunan, İslam ve Yakın Doğu kültürleri olmak üzere çok sayıda antik çizimin ve boyamanın bulunduğu müze yıllık yaklaşık 10 milyon ziyaretçisiyle Fransa’nın 1. Dünya’nın 2. En çok ziyaret edilen müzesi konumundadır.


Palace of Versailles:

İsmini bulunduğu şehirden Alan “Varsay Sarayı”, Paris’e yakınlığıyla bilinen küçük bir yer olan Varsay’ın en önemli kültürel yapısıdır. Şehir her ne kadar gelişmiş olmasa da saray özellikle Fransız monarşisinin kalbi olmasından dolayı 1682 – 1789 yılları arasında çok büyük bir siyasi öneme sahiptir. Dönemin Fransa İmparatorluğu’ndaki mutlak monarşinin Fransız Devrimi’yle yıkılmasından sonra kraliyet ailesinin başkente gelmeye zorlanmasıyla birlikte Saray sadece diplomasinin değil Fransız ve dünya tarihinin de önemli sembollerinden biri haline gelmiştir. Fransa’nın en çok turist çeken yerleşimlerinden biri olan Varsay Sarayı’nı yılda yaklaşık 7 milyon turist ziyaret etmektedir.


Tarihin damakta bıraktığı lezzet: Fransa

Fransa’nın köklü geçmişi ve coğrafi yapısı, bugün dünya çapında olan Fransız mutfağının da oluşmasını sağlamıştır. Örneğin kırsal diye adlandırabileceğimiz bölgelerde genelde koyun ve keçi ürünleri tüketilirken deniz kıyısındaki bölgelerde deniz ürünleri, bazı bölgelerde ise av etleri tüketilir. İşte bazı Fransız lezzetleri:

Gratin Dauphinois: Görünüş olarak makarna böreğini andıran bu lezzet, patateslerin ince ince kesilmesinden sonra soğanların da küçük küçük doğranıp patateslere eklenmesiyle hazırlanır. Hazırlanmış bu karışıma krema eklenir ve damak tadına bağlı olarak tuz da eklenerek pişirilir. Genelde gün içinde tüketilen bir yemektir.

Cassoulet: Kuru fasulyenin kuşbaşı doğanmış çeşitli kaz ve ördek etleriyle birleştirilmesiyle oluşan bir yemektir. Cassole d’issel isimli bir kapta pişirilir ve ismini buradan alır. Sosisle karıştırılarak yapılan versiyonu da mevcuttur. Kaz ve ördek gibi hayvanların çok olduğu Fransa, bu özelliğini yemeklere de yansıtmıştır. Yemeğe damak zevkine göre çeşitli soslar da eklenebilir.

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33