Polonya Vizesi

Polonya Vizesi

Ülke Başkent: Varşova
  • Para Birimi: Polonya Zlotysi (PLN)
  • Telefon Kodu: + 48
  • Nüfus: 38.48 Milyon

Açıklama

Polonya Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Değerli ziyaretçimiz;

Polonya ülkesine ziyaretleriniz için, ülkeler arası anlaşma gereği Polonya Vizesi almak zorundalığınız bulunmaktadır. Bu kapsamda faaliyetlerini devam ettirmekte olan bazı seyahat acenteleri  ile detaylı bir şekilde konuşup anlaşarak söz konusu Polonya vizesi almak üzere başvurabilirsiniz. Bu işlemin haricinde, Polonya ülkesinin, ülkemiz dahilinde bulunmakta olan elçiliklerinden de yardım alabilirsiniz.

Tüm bunların haricinde bizler, Global vize  olarak söz konusu ülkelerin nasıl ve ne şekilde evraklar istediklerini çok daha önceden sizlere temin edebilir, bunların yanı sıra Polonya vize ücretleri gibi teferruata mahir konularda da sizlere etkili bir şekilde bilgilendirmeler sunabiliriz. Bu bilgilendirmeleri sizlerin vermiş olduğunuz izinler dahilinde yapmakta olup, tamamıyla ücretsiz olarak yollarız. Polonya Vizesi hakkında bütünüyle detay bilginiz olur.
Polonya Vizesi - Polonya Vize Başvurusu - Polonya Vize Ücreti - Polonya Konsolosluğu - Polonya Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


Vizesi


  • Büyükelçi
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • Gezi Notları
  • Soru - Cevap
  • Soru Sor

Polonya Vizesi Nasıl Alınır?

Global Vize Danışmanlık firması olarak, bu yazımızda sizlere Polonya vizesi hakkında bilgiler vereceğiz. Avrupa'nın doğusunda bulunan ve turistlerin beğendiği bir ülke olan Polonya Vizesi Nasıl Alınır? Detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız...

Polonya Vizesi

Polonya'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için pasaport durumu önemlidir. Sahip olunan pasaport türüne göre Polonya vizesi işlemleri değişiklik gösterebilmektedir.

Eğer Umuma Mahsus (Bordo) pasaportunuz var ise, Polonya'ya seyahat etmek için polonya vizesi başvurusu yapmalısınız. Hususi (Yeşil) pasaport, Hizmet (Gri) pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) pasaport sahibi vatandaşlarımız ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz seyahat yapabilir. Polonya vizesi , Schengen bölgesinde yer alan bir bölgedir ve vize işlemleri bu bölgeye göre yapılmaktadır.

Polonya vize fiyatları Polonya vizesi çeşitlerine göre ve kişinin kalacağı süreye göre değişkenlik gösterebilmektedir.


Polonya Vize Başvurusu

Polonya vize başvurusu için nerede ikamet ettiğiniz önem taşımaktadır. Ankara ve çevresindeki illerde yaşayanlar Polonya Ankara Büyükelçiliği, İstanbul ve çevresindeki kişiler ise Polonya İstanbul Başkonsolosluğu'na başvurmalıdır.

Polonya için Polonya vize başvurusu yaparken tüm belgelerin eksiksiz doldurulması çok önemlidir. Eksik ve doğru olmayan bilgiler fark edildiğinde kişinin başvurusu kabul edilmemektedir.


Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Polonya Vizesi, Polonya vize randevusu başvurunuzu yaptıkdan sonra ortalama 10 günde çıkar ancak polonya vizesi başvurusu yapadan önce tarafımızdan randevu almanız gerekmektedir. Globalvize Danışmanlarının size vereceği randevudan sonra 10 gün olarak dikkate almanız gerekmektedir. Polonya vizesi için istenen evrak listesi için lütfen tıklayın.


Polonya Konsolosluğu / Polonya Büyükelçiliği ;

Polonya vizesi başvurularını hafta içi her gün 08.30 ile 12.00 saatlerine arasında kabul etmektedir. Polonya Vize başvuruları 15 ile 30 gün arasında değerlendirilmektedir. Bu sebeple seyahat gününden en az 30 gün önce Polonya vize başvurusu yapılmalıdır.

Polonya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen Polonya vize danışmanlık firmaları ile Polonya vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Global Vize Danışmanlık firması, yılların getirdiği tecrübesi ve uzman ekibi ile, Polonya vize işlemlerinizin bir çoğunu sizin yerinize halletmektedir. Firmamız vize başvuru süresindeki tecrübesi sayesinde vatandaşlarımıza güvenilir hizmet vermektedir.

Polonya vize başvuruları için 0850 346 68 74 telefondan bizlere ulaşabilirsiniz… Daha detaylı bilgi için lütfen www.globalvize.net/polonya-vizesi adresini ziyaret ediniz.Polonya Ankara Büyükelçiliği / Polonya Konsolosluğu
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Polonya’ya seyahat etmeyi planlayan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Polonya vizesi başvurusu yapmak zorundadırlar. Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport veya Hizmet (Gri) Pasaportu hamili kişiler, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için Polonya vizesi işlemlerine tabi değildirler. Polonya Devleti Schengen Bölgesi’ne üye ülkeler arasında yer almaktadır. Polonya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin pasaportunda geçerli Schengen vizesi bulunuyorsa bu kişiler Polonya vizesi işlemlerinden Schengen vizelerinin geçerliliği süresince muaf tutulmaktadırlar. Polonya vizesi için kişinin çalışma durumuna uygun olarak evrak listesi değişkenlik göstermektedir. Seyahat amacı ve çalışma durumuna uygun olarak dosyası hazırlanan başvuru sahibinin şahsen başvuruya randevu günü gelmesi gerekmektedir. 26 Eylül 2014 tarihinden sonra çıkan yeni yasa gereğince kişi vizes işlemleri için parmak izi taramasına girmiş ise şahsen başvuruya gelmesine gerek yoktur. Polonya vizesinin sonuçlanma süresi kişinin seyahat amacına uygun olarak değişkenlik gösterirken ortalama resmi işlem süresi 7 iş günüdür. Seyahat amacına göre Polonya vizesi türleri belirtildiği gibi kategorilere ayrılmaktadır; Turistik Vize, Ticari Vize, Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesi, Kültürel Amaçlı Vize, Eğitim Vizesi, Transit Vize, Resmi Amaçlı Vize, Sağlık Sebepli Vize, Sportif Amaçlı Vize, AB Vatandaşı İle Evli Kişiler İçin Vize, Şoför Vizesi gibi vize türleri bulunmaktadır. ( KUBRA )

Polonya turist vizesi için kişinin çalışma durumuna uygun olarak evrak hazırlaması gerekmektedir. Turistik vize başvurusu için kişinin dosyasında herhangi bir davet yazısına ihtiyacı olmaksızın konaklama bilgisini otel rezervasyonu ile kanıtlayabilmektedirler. Polonya turistik vize başvurusu için kişinin randevu günü şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir. Bölge ayrımı bulunan Polonya vizesi için, randevu kaydı oluşturulurken kişinin ikamet şehri ve çalışma bölgesi baz alınarak randevu merkezi seçilir. Randevu gününden itibaren Polonya vizesinin sonuçlanma süresi 7 iş günüdür. İstisnai durumlarda bu süreç farklılık gösterirken, başvuru sahibinin herhangi bir aksiliği ortadan kaldırmak adına seyahat tarihinden en az 20 gün önce Polonya turist vizesi işlemlerine başlaması tavsiye edilmektedir. ( KUBRA )

Polonya tİCARİ vizesi için kişinin çalışma durumuna uygun olarak evrak hazırlaması gerekmektedir. Ticari vize başvurusu için kişinin dosyasında Polonya'dan gelen davet yazısı bulunmak zorundadır. İşlem sürecini hızlandırmak adına ilgili davet yazsının e-mail ortamında gönderilmesi de kabul edilmektedir. Polonya ticari vize başvurusu için kişinin randevu günü şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir. Bölge ayrımı bulunan Polonya vizesi için, randevu kaydı oluşturulurken kişinin ikamet şehri ve çalışma bölgesi baz alınarak randevu merkezi seçilir. Randevu gününden itibaren Polonya vizesinin sonuçlanma süresi 7 iş günüdür. İstisnai durumlarda bu süreç farklılık gösterirken, başvuru sahibinin herhangi bir aksiliği ortadan kaldırmak adına seyahat tarihinden en az 20 gün önce Polonya ticari vizesi işlemlerine başlaması tavsiye edilmektedir. ( KUBRA )

Polonya Vize Başvurusu için kişinin çalışma durumuna uygun olarak evraklar değişkenlik göstermektedir. Her başvuru sahibi gelir beyanı yapmak zorunda, gelir beyanında bulunamayan kişiler sponsorlu seyahat etmelidirler. Özel sektörde çalışan ve işveren olan kişiler için evrak yoğunluğu artmakla beraber tüm evraklar güncel olarak hazırlanmalıdır. Çalışan konumunda olan kişinin son 1 yıldır düzenli olarak sigortası yatmalı ve son 3 aylık maaş bordrosu dosyasında bulunmalıdır. Bağlı bulunduğu şirketin resmi şirket evrakları, banka hesap dökümü, aile toplum kağıdı, pasaportun aslı ve fotoğraf zorunlu evraklar arasındadır. Kamu kurumunda çalışan bireyler için evraklar daha hızlı hazırlanabilir. Kişinin kurumda çalıştığı beyan eden tüm resmi evraklar ile yine banka hesap dökümü aile toplum kağıdı, pasaportunun adlı ve fotoğraf gereklidir. Polonya Vizesi için gerekli evrak listesi emekli başvuru sahipleri için emeklilik belgesi, banka hesap dökümü, fotoğraf, pasaportun aslı ve aile toplum kağıdı zorunlu evraklar arasındadır. Maddi gelir beyanı yapamayan kişiler, reşit olmayan çocuklar veya öğrenciler birinci derece akrabaları tarafından sponsorlu olarak seyahat etmek zorundadır. Sponsor olacak kişinin mesleki durumuna göre evraklar yine değişkenlik göstermektedir. ( KUBRA )

Polonya Ankara Büyükelçiliği Atatürk Bulvarı No 154, Kavaklıdere, 06690 Çankaya - Ankara Tel : 0312 426 88 89 Polonya İstanbul Başkonsolosluğu Cumhuriyet Caddesi, Kok Apt. No: 193, Harbiye – İstanbul Tel: 0212 232 00 88

Polonya İstanbul Başkonsolosluğu Cumhuriyet Caddesi, Kok Apt. No: 193, Harbiye – İstanbul Tel: 0212 232 00 88

Polonya Ankara Büyükelçiliği Atatürk Bulvarı No 154, Kavaklıdere, 06690 Çankaya - Ankara Tel : 0312 426 88 89

Polonya Devleti Schengen Bölgesi’ne üye ülkeler arasında yer almaktadır. Polonya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin pasaportunda geçerli Schengen vizesi bulunuyorsa bu kişiler Polonya vizesi işlemlerinden Schengen vizelerinin geçerliliği süresince muaf tutulmaktadırlar. ( KUBRA )

Polonya vize harç bedeli kişinin seyahat amacına ve vize tipine uygun olarak değişmektedir. ( KUBRA )

Polonya vizesi için kişinin her başvuruda şahsen görüşmeye gelmesi gerekmektedir. Eylül 2014 tarihinden itibaren çıkarılan yasa ile beraber kişinin biometrik parmak izi taramasına girmesi zorunlu hale gelmiştir. Bu sebeple randevu günü şahsen görüşmeye gelmeniz gerekmektedir. ( KUBRA )

Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.

Polonya vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması bir daha vize başvurusunda bulunamayacağınız anlamına gelmemektedir. Önemli olan red gerekçenizin ne olduğudur. Red alınmış bir pasaport için yeniden başvuru yapılırken olumsuz sonuçlanmasına neden olan durumu ortadan kaldırmak birinci hedeftir. Sonrasında başvuru süreci aynı adımlarla devam etmektedir. ( KUBRA )

Polonya vize işlemleri için gerekli işlem ücretini bankaya havale olarak yatırabilirsiniz. ( KUBRA )

Polonya turist vizesinin sonuçlanma süresi 7 iş günüdür. İstisnai durumlarda bu süreç bazen daha uzun veya daha kısa olabilir. ( KUBRA )

Polonya ticari vizesinin sonuçlanma süresi 7 iş günüdür. İstisnai durumlarda bu süreç bazen daha uzun veya daha kısa olabilir. ( KUBRA )

D katagorisinden müracatınız yapılacağından çalışman durumunuzu beyan etmeniz lazım.ve eşinizden bi davetiye ,eşinizin sponsor olacağını için maaş bodrosu kira kontratı,kimliği ve sizin evliliğinizi ispatlamanız lazım.Sonuç 15 gün ile 45 güne kadar sonuçlanabilir.

Polonya 'daki kayıtlı yaptırdığınız kurumdan alacağınız kayıt belgesinin orjinali,geçim giderlerinizi sağlayacak belgelerinizin sunulması,en son eğitim durumunuzu belgeleyen diplomanız,eğer çalışan değilseniz sponsor evraklarınızın hazırlanması ve eğitiminiz süresince konaklayacağınız yerin belirtilmesi , vizenizin daha kolay bir şekilde onaylanması için vize talebinize uygun motivasyon yazınızı hazırlamanız gerekmektedir.

Polonya vize ücreti her şey dahil 150 eurodur.

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33