Polonya Aile Birleşimi

Ülke Başkent: Varşova
 • Para Birimi: Polonya Zlotysi (PLN)
 • Telefon Kodu: + 48
 • Nüfus: 38.48 Milyon

Açıklama

Polonya Aile Birleşimi Vizesi

Aile birleşimi vizesi sayesinde Türkiye’deki vatandaşlarımız ile Polonya’da yaşan eş ya da akraba buluşma imkanı bulur. Şöyle ki Eğer siz Türkiye’de iseniz ve Polonya’da eşiniz ya da çocuklarınız yakın akrabalarınız var ise onlara aynı çatı altında yaşama imkanı bulurken Polonya’da oturum iznine sahip olursunuz. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki aile birleşimi vizesi diğer vize türlerine göre alınması daha zor ve uzun prosedürler gerektirmektedir. Kısa süreli vizeler 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla turistik. Transit ve akraba ziyareti gibi kısa süreli ziyaretler için alınan vize türü olduğu için biraz daha kolaydır. Fakat aile birleşimi vizesinde kendi ülkelerine uzun süreli oturum izni verecekleri için ince eleyip sık dokumaktadırlar. Polonya da yaşan eşin ya da akrabanın ekonomik durumu iyi olmalı ve birden fazla kişinin kalabileceği uygun bir gayrimenkulün olması gereklidir. Aynı zamanda Polonya’ya gidecek şahsında yabancı dile hakim olması ve gerekli şartları karşılaması gereklidir.

Polonya aile birleşimi vizesi almak istiyorsanız öncelikle randevu almanız gereklidir. Randevuyu yarım saat önce giderek gerekli evrakları yanınızda götürmeli ve verilen formu eksiksiz ve doğru doldurmalısınız. Aile birleşimi vizesi için Polonya’ya vize almak isteyen şahsın direkt birebir Polonya konsolosluğu ile iletişime geçmesi gereklidir. Türkiye’deki Polonya konsoloslukları Polonya Ankara büyükelçiliği, Polonya İstanbul başkonsolosluğu, Polonya İzmir Fahri başkonsolosluğu, Polonya Mersin Fahri başkonsolosluğu, Polonya Antalya başkonsolosluğu ve Polonya Bursa Fahri başkonsolosluğudur. Bu konsolosluklar sadece kısa süreli başvurularının kabulü ile ilgilenip sadece Polonya İstanbul başkonsolosluğu ve Ankara büyükelçiliğine uzun süreli vize için direkt başvuru yapılır.

Polonya aile birleşimi için gerekli evraklar

 • 8 yılı aşmamış iki yıl geçerli olan en az iki sayfası boş pasaport( eskimemiş ve yıpranmamış olmalıdır)
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukaatlı nüfus kağıt örneği
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz 35x45mm çapında 3 adet biometrik fotoğraf
 • Polonya’da yaşayan şahsın ekonomik geliri ve kiracı ise kira kontratı ev sahibi ise evin tabusu ile ilgili kanıtlayan belgeler
 • Maaş bordrosu
 • Polonya aile birleşimi harç ücreti
 • Daha önce evlilik yapıldıysa ve bittiyse bitiğini kanıtlayan belgeler
 • Konsolosluk tarafından verilen formun vize alacak şahıs eksiksiz ve doğru bir şekilde Fransızca ya da Felemenkçe doldurması ve imzalaması gereklidir

Aile birleşimi vizesi için başvuruda bulurken tüm bu belgeler eksiksiz bir şekilde teslim edilmelidir. Ayrıca 18 yaşından büyük olmalıdır ve Polonya aile birleşimi vizesi alacak şahsın bizzat konsolosluğa başvurmalıdır. Randevuyu alırken resmi tatillere denk gelmemesine dikkat edilmelidir. Ayrıca eğer şahıs Polonya’dan bireyle evlenerek oraya göç edecekse bunu konsolosluğa kanıtlaması gereklidir ve aynı şekilde eğer en fazla 3. Dereceden bir akrabasını yanında aynı çatı altında kalacak ise bunu Polonya konsolosluğuna ispatlaması gereklidir.


Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33