Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vizesi

Ülke Başkent: Atina
  • Para Birimi: Euro (€)
  • Telefon Kodu: + 30
  • Nüfus: 10.73 Milyon

Açıklama

Yunanistan Vizesi

Değerli Ziyaretçimiz;

Yunanistan ülkesine gerçekleştirecek olduğunuz ziyaretlerde ülkeler arası muhakemeler gereği Yunanistan Vizesi olması gerekmektedir. Söz konusu vize işlemlerinizi, Yunanistan ülkesi, elçilikleri vasıtası ile detaylı bir şekilde yapabilirsiniz. Ya da söz konusu ülkenin Yunanistan elçiliğinin yanı sıra belli başlı seyahat acenteleri aracılığı ile de bu alanda Yunanistan Vize işlemlerinizi Başlatabilirsiniz.

Bizler, Global Vize olarak, işlemleriniz dahilinde Yunanistan ülkesi tarafından istenmekte olan, haricinde gerekli olan tüm belgelerin detay bilgilerini sizlere sunmak üzere çalışmaktayız. Bizlere vermiş olduğunuz söz konusu iletişim bilgileriniz sayesinde, Yunanistan Vize işlemleri dahilinde gerekli olacak olan tüm bilgileri ve evraklı bütün ayrıntılarıyla sizlere göndermekteyiz. Bu kapsamda herhangi bir ücret ya da benzeri bir konu kesinlikle, talep edilmemektedir.


Yunanistan Vizesi - Yunanistan Vize Başvurusu - Yunanistan Vize Ücreti - Yunanistan Konsolosluğu - Yunanistan Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


Yunanistan vizesi için yunanistan konsoloslugu tarafindan istenen diger evraklar firmamız tarafından temin edilecektir.


Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize Yunanistan vizesi alabilmektedir.


Yunanistan vizesi işlemleri için sizin yunanistan konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Ankara İstanbul ve İzmir dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları diledikleri kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.


Acentamız Global Vize Yunanistan vizesi almakta tam yetkili acentadır.

Vizesi


  • Büyükelçi
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • Gezi Notları
  • Soru - Cevap
  • Soru Sor

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Global Vize Danışmanlık olarak bu yazımızda sizlere Yunanistan vizesi hakkında bilgiler vereceğiz. Avrupa'nın en güzel ülkelerinden biri olan Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır? Detaylı bir şekilde açıklamaya çalışacağız...

Yunanistan Vizesi

Yunanistan, Avrupa Birliği'nde yer alır ve Schengen bölgesi ülkelerinden biridir. Bu sebeple Yunanistan vizesi alırken, kişinin sahip olduğu pasaport türü önem taşımaktadır.

Yunanistan'a seyahat edecek olan kişiler, Hususi (Yeşil), Hizmet (Grip) veya Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) pasaport sahibi ise, vizesiz olarak bu ülkeye girebilir. Bu kişiler sahip oldukları pasaportlar sayesinde vize işlemlerinden muaf tutulur, 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek şekilde Yunanistan'da bulunabilir.

Ancak, Umuma Mahsus yani Bordo renkli bir pasaportunuz varsa, Yunanistan seyahatleri için vize başvurusu yapmak zorundasınız. Yunanistan vize fiyatları, Yunanistan vize türüne göre ve kişinin kalacağı süreye göre değişiklik gösterebilir.

Yunanistan Vize Başvurusu

Yunanistan vize başvurusu yapmak için öncelikle vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuru sahibinin bizzat doldurması gereken bu formda, tüm bilgiler eksiksiz ve doğru biçimde yazılmalıdır. Yanlış bilgi verildiği takdirde vize başvurusu dikkate alınmayacaktır.

Ayrıca Yunanistan vize başvurusu için sağlık sigortası, fotoğraf, en az iki boş sayfası bulunan ve güncel durumda olan pasaport gerekmektedir.

Yunanistan Konsolosluğu

Yunanistan vizesi almak isteyen kişiler, Yunanistan konsolosluğunun yetkilendirdiği kurumlara veya profesyonel vize danışmanlık firmalarına gitmektedir.

Yunanistan konsolosluğu vize başvurularını seyahat tarihinden en erken 3 ay önce almaktadır. İstanbul'da bulunan Yunanistan başkonsolosluğu, vize ile ilgili olarak ziyaretçileri her Salı saat 09.30 ile 13.30 arasında kabul etmektedir.

Global Vize Danışmanlık, Yunanistan vizesi isteyen vatandaşlarımız için kolaylık sağlamakta ve her işlerini takip etmektedirler. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz, sizin için gerekli olan vize başvurusunu yapmakta ve takipçisi olmaktadır.Yunanistan vizesi işlemlerinizin büyük bir bölümü firmamız tarafından halledilmektedir.

Yunanistan vize başvuruları için 0850 346 68 74 telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

Yunanistan Konsolosluğu  :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Yunanistan Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 3 ile 4 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.(Seda DURAN)

Yunanistan ticari vizesi almanız için iş ilişkisine girecek olduğunuz şirketten davetiye gelmelidir. Bu davetiye davet eden şirketin bilgileri, sizin şirket bilgileriniz ve seyahat amacını içeren bilgileri içermelidir.Ayrıca davet eden kişinin oturum veya kimlik kartı dosyaya eklenmelidir.Diğer gerekli evraklar çalışan veya işveren olarak değişmektedir.Çalışan iseniz firmanız tarafından yetkilendirildiğinize dair firma antetli kağıdına kaşeli imzalı olmak yazılmış dilekçe,işveren iseniz şirket antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.(Seda DURAN)

Yunanistan Avrupa ülkesi olduğu için Yunanistan schengen Vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurumdan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.(Seda DURAN)

Yunanistan Vizesi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaport sahibi olan kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günü aşmayan Yunanistan seyahatlerinde Yunanistan vizesi başvurusundan muaf tutulmaktadırlar. Yunanistan Vizesi için Ankara, İstanbul, Antalya, Gaziantep ve İzmir ofislerinden başvuru yapılmaktadır. Yunanistan Büyükelçiliği ve Yunanistan Konsolosluğu kısa süreli 90 güne kadar olan vize başvuruları için başvuru kabul etmemektedir. Yunanistan vize başvurusu için bölge ayrımı bulunurken. ikamet ettiğiniz şehir bu sebeple Yunanistan vizesi alınırken en önemli unsurlardandır. Yunanistan vizesi, Schengen vizesi kapsamına girer. Bu nedenle Yunanistan'dan alınan bir vize ile kişi Yunanistan 'a giriş yaptıktan sonra diğer schengen ülkeleri arasında seyahat etme özgürlüğüne sahiptir.Yunanistan Vizesi için kişi seyahat amacına uygun olarak vize tipini seçmelidir. Yunanistan turistik vizesi, Yunanistan aile ziyareti vizesi, Yunanistan ticari vizesi, Yunanistan oturum vizesi, Yunanistan çalışma vizesi gibi kategorilere ayrılmıştır. Yunanistan vize Başvurusu işlemleri, belgeler doğru ve eksiksiz sunulduğu takdirde hiçbir aksilik çıkmaz ise 1 hafta ile 10 gün arası işlem süresi bulunmaktadır. Yunanistan ’a seyahat etmek isteyen kişiler, seyahatlerini planladıkları tarihte gerçekleştirmek için vize başvurularını seyahat tarihinden 15 gün önce yapmalıdır. Yunanistan vize Başvurusu için gerekli evraklar kişinin çalışma durumuna göre değişmektedir. Yunanistan vizesi için gerekli evraklara ve detaylı bilgiye internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yunanistan ticari vizesi almanız için anlaşmış olduğunuz şirketten size davetiye yazısı gelmelidir. Davetiye gönderen şirketin vergi numarası ve davet gönderen şahsın kimlik bilgilerini de lazım olan evraklar içerisindedir. Daha sonra çalıştığınız şirkete ait evraklar ve diğer hazırlamanız gereken şahsi evraklarınız ile beraber konaklama ve ulaşım rezervasyonlarınız veya konfirmeleri ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.Ticari vize başvuruları turistik başvurulara göre daha erken sonuçlanmaktadır. İşlem süresi 3 ile 5 gün arasında değişmektedir.

Yunanistan vizesi için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 3000 TL bakiye bulunmalıdır. Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.(Seda DURAN)

İstanbul Yunanistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Turnacıbacı Sokak 32, Beyoğlu 80072, İstanbul / Ankara Yunanistan Konsolosluğu /Büyükelçiliği adres :Zia Ur Rahman Cad., No: 9-11, 06700 G.O.P., Ankara / İzmir Yunanistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Atatürk Caddesi, No: 366/1, Alsancak 35220, İzmir /

İstanbul Yunanistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Turnacıbacı Sokak 32, Beyoğlu 80072, İstanbul Telefon: (212) 393 82 90-94

Ankara Yunanistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Zia Ur Rahman Cad., No: 9-11, 06700 G.O.P., Ankara / Telefon . 0312 426 88 89

Yunanistan schengen vizesi Yunanistan'dan aldığınız vize ile diğer Avrupa ülkelerine giriş yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Elçiliğin verdiği giriş sayısına bağlı olarak diğer ülkelere de giriş-çıkış yapabilir diğer Avrupa ülkelerine de seyahat edebilirsiniz. Örneğin: Almanya, Avusturya, Fransa, İtalya, İspanya vb.

Yunanistan vizesi ücret bilgisi için www.globalvize.net internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yunanistan vize Ücreti toplam herşey dahil 165 eurodur. yunanistan vize ücretini kredi kartıyla yada nakit olarak şubelerimize ödeyebilirsiniz. 

Yunanistan vizesi için kişinin şahsen başvuruya gelmesi gerekmektedir.

Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.

Bu durum red alma durumunuza göre değerlendirilebilir. Red sebebi iyileştirilip yeniden başvuru yapılabilir. ( KUBRA )

Yunanistan vizesi ücret bilgisi için lütfen www.globalvize.net internet adresine ulaşınız.

Yunanistan vizesi Yunanistan konsolosluğu yoğunluğuna göre sonuçlanma süresi değişmektedir. Ancak maksimim 8 gün ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Yunanistan vizesi Yunanistan konsolosluğu yoğunluğuna göre sonuçlanma süresi değişmektedir. Ancak maksimim 8 gün ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Yunan vatandaşı ya da Yunan oturumlu eş ile yapacağınız aile birleşimi başvurusunu bizzat elçilikten yapmalısınız. Elçilik tarafından belirlenmiş evrakları İngilizce ya da yunanca çevrili olmalıdır. Başvurunuz en geç 15 iş günü içinde değerlendirilir. Bu süre bazı durumlarda uzayabilir.

Yunanistan vize ücreti her şey dahil 150 eurodur.

Yunanistan Türkler tarafından özellikle yakınlığı nedeniyle tercih edilmektedir. Bununla birlikte çeşitli ekonomik sorunlarla uğraşan Komşu’ya bu sebepten ötürü seyahat etmek nispeten daha ucuzdur. Eğer Ege’nin göbeğinde sakin, eğlenceli ve diğer tatil seçeneklerine göre daha ucuz bir seyahat düşünüyorsanız Yunanistan tam size göredir.

Yunanistan’a gitmek istiyoruz, nasıl Yunanistan vizesi alacağız?

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Pasaportu olan vatandaşların pasaportlarına ait Schengen vizeleri yok ise Yunanistan vizesi alıp seyahat etmeleri gerekmektedir. Ancak Hususi, Diplomatik ve Hizmet Pasaportu olanlar Yunanistan’da 90 günden az kalmaları halinde vize işlemlerinden muaf tutulurlar. Yunanistan vize başvurusu vatandaşlar öncelikle Yunanistan vize başvuru formunu eksiksiz bir biçimde doldurmalıdır. Yunanistan vizesi Sonrasında gerekli evraklarla beraber vize başvuru formu ve Yunanistan Konsolosluğu’na hitaben yazılmış vize talebini belirten dilekçe ile birlikte Yunanistan Konsolosluğu’na gitmelidir. Buradan çıkan onay ile vize alma işlemleriniz tamamlanmış olur.


Peki Yunanistan Vizesi ile nereyi gezmeli ?

 Yunan topraklarına vardığınızda gezip görecek yer sayısının bir hayli fazla olduğunu da göreceksiniz. Gerek tarihi dokusu, gerek Ege kıyısındaki bölgeleri olmak üzere Yunanistan ziyaretçilerine pek çok değerli gezi alanları sunmaktadır. Bunlardan bazılarını sizler için derledik:

On İki Ada:

Bu ada takımı ismini Osmanlı zamanında gayrimüslim kesime uygulanan bölgesel sistemden almaktadır. Dolayısıyla bu ada topluluğunun içinde on iki adet ada bulunmamaktadır. Ege’nin daha çok Osmanlı kıyılarına yakın olan kesimlerinde irili ufaklı onlarca ada bulunmaktadır. Bu adacıkların yerleşmeye müsait olan en büyükleri on dört adettir ve diğer adacıklar da on iki adanın parçası sayılmaktadır. Rodos, Sisam, Sakız, İlaki ve Koçbaba Adaları, bu ada grubunun bilinen adalarıdır. On iki Adalar’a deniz yoluyla kolaylıkla ulaşılabilir.

Atatürk Evi Müzesi:

Türkiye Cumhuriyeti kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya geldiği ve çocukluk yıllarını geçirdiği evdir. O zamanki adıyla Mustafa Kemal tarafından çocukluk yıllarında terkedilen evin yerinin net olarak saptanmasının ardından ev, 1933 yılında Selanik Belediyesi tarafından satın alınmış ve çeşitli işlemlerden sonra 1937 yılında tapusu Mustafa Kemal Atatürk’e hediye edilmiştir. Evin müze olarak halka açılması ise birtakım düzenlemelerin ardından 1953’ü bulmuştur. İçi Atatürk’ün çocukluk yıllarına göre dekore edilen evin bahçesinde Atatürk’ün babası tarafından dikildiği söylenen bir de nar ağacı vardır. Yılda yaklaşık 50 bin kişi tarafından ziyaret edilen müze 2013 yılında Türkiye tarafından tekrar düzenlenmiş ve ev içeriğine göre Selanik, Manastır, İstanbul ve Ankara Odaları olmak üzere çeşitli odalara ayrılmıştır.

Meteora Manastırları:

Yunanistan’ın Teselya bölgesinde bulunan manastırlar topluluğu, isminden de anlaşılacağı gibi “havada asılı kalmış” anlamına gelmektedir. Coğrafi yapısından dolayı bulunduğu bölgenin çok üzerinde kalan yerleşke, bu sebepten ötürü bu isimle anılmaktadır. Sarp kayalıklar üzerine serpiştirilmiş durumuyla turistlerini selamlayan bu topluluk Doğu Ortodoks manastırları içerisinde en yüksek lokasyonda bulunan manastırlar olarak bilinmektedirler. Yılda yaklaşık 1 milyon kişinin ziyaret ettiği Meteora Manastırları, UNESCO tarafından oluşturulan Dünya Mirasları Listesi’nde de yer almaktadır.

Partenon Tapınağı:

Yunan mitolojisindeki tanrıçalardan Athena’nın tapınağı olarak bilinen yapı MÖ 5.yüzyılda inşa edilmiştir. Antik Yunan kültüründen günümüze kalan en değerli yapılardan biri olması tarihsel önemini artırmaktadır. Geçmişten günümüze pek çok topluluk tarafından değişik amaçlarla kullanılan tapınak, MÖ 480’de Pers tapınağı yok edildikten sonra yapılmıştır. MS 6.yüzyılda kilise, Osmanlı zamanında ise cami olarak kullanılmış, daha sonra yine Türkler tarafından korunak olarak kullanıldığında düşman tarafından bombolanarak büyük zarar almış ve günümüzdeki haline gelmiştir. Antik Yunan kültüründe demokrasinin simgesi olarak bilinen yapıt sadece tarihi değil aynı zamanda dini ziyaretlere de sıkça ev sahipliği yapmaktadır.

Komşu’da ne yemeli ?

Yüzyıllar boyunca Osmanlı çatısı alında Türklerle aynı kültürü paylamış olan Yunanistan mutfağını Türk mutfağından net olarak ayıran herhangi bir özelliği yoktur. Fakat yine de yaklaşık 100 yıllık tarihi boyunca kendi isimleriyle yaşamış olan Yunan komşularımız da atalarından öğrendikleri yemekleri farklı şekillerde yaparak test etmişlerdir.

Bunun bir örneği de dönerdir. Türkiye’de porsiyon olarak veya ekmek arası yemeye alışmış olduğumuz döner; Yunanistan’da lavaş ekmeği arasında, üzerine yoğurt ve döner sosu dökülerek, bazen de kırmızı biber kızartmasıyla servis edilmektedir.

Yunan mutfağını Türk mutfağından ayıran en büyük özelliği ise uzodur. Basit anlamda rakıya benzer olan uzo, test ettiğinizde kendi farkınızı damağınız hissettiriyor. Sertlik olarak daha yumuşak olan uzonun çeşitli aromalı versiyonlarını da bulabilirsiniz. Genelde sek içilen içeceğin yanında deniz ürünleri tercih edilmektedir.

Yunanistan nasıl gidilir?

Aegean Airlines havayolları pegasus Hava yolları ve Thy ile direk gidilebilir.


Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33