Almanya Vizesi - Almanya Vize Başvurusu - Almanya Vize Ücreti - Almanya Konsolosluğu - Almanya Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


00850 346 68 74


  
Almanya Vizesi almanız için geri kalan diger evraklar firmamız tarafından temin edilecektir.


Türkiye’nin her sehirinde subelerimize ulastiracaginiz evraklariniza Global Vize Almanya vizesi alabilmektedir.


Almanya vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Ankara İstanbul ve İzmir dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları diledikleri kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.


Acentamız Global Vize Almanya vizesi almakta tam yetkili acentadır.

BüyükelçiAlmanya Vizesi Almanın Tam Zamanı Şimdi.

Almanya Vizesi

Almanya için Almanya vizesi almayı düşünüyorsanız, bu makalemizi okuyarak gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz. Öncelikle söylemeliyiz ki yapacağınız seyahatin süresine, sahip olduğunuz pasaporta ve yapacağınız seyahatin amacına göre,  Almanya vize alıp almamanız gerektiği, almanız gerekiyorsa hangi Almanya  vize başvurusu gerektiği değişiklik gösterir.
Almanya Vize Başvurusu için  Pasaport konusu ile başlayalım. Eğer bordo pasaport sahibiyseniz, 90 güne kadar olan Almanya seyahatiniz için Almanya konsolosluğu nun görevlendirdiği kurumlar ve seyahat acentelerine başvurabilirsiniz. Eğer yeşil,gri ya da diplomatik pasaportlardan olan kırmızı ve siyah pasaport sahibiyseniz, her 180 gün içerisinde 90 güne kadar olan seyahatleriniz için vizesiz olarak Almanya'yı ziyaret edebilirsiniz. Fakat bu pasaportlardan herhangi birisine sahip olup, ziyaretiniz 90 günü geçecek ise, uzun süreli amaçlarla Almanya'ya gidiyorsanız, başvurunuzu bizzat Almanya Büyükelçiliği'ne ya da Alman Konsolosluğu'na yapmanız gerekiyor.
 Almanya yapacağınız seyahat için alacağınız Almanya vizesi çeşitleri, yaptığınız seyahatin amacına ve süresine göre değişiklik gösteriyor. Alman Konsolosluğu'nun sitesinde bildirilen bilgiye göre, C Tipi Kısa Süreli Almanya Vizesi Almanya'ya yapacağınız resmi, turistik, ticari, gelir getiren faaliyetler, eğitim, tedavi, ziyaret, gönüllü faaliyet, araştırma amaçlı, konferansa katılmak amaçlı, Spor veya kültürel etkinliğe katılmak amaçlı seyahatlerinizi kapsamaktadır. B Tipi Almanya Ulusal Vizesi ise Almanya'da kesintisiz 90 günden fazla bulunmak isteyen kişilere verilen vizedir. Bu vizeyi yukarıda bahsettiğimiz gibi bizzat Alman Konsolosluğu'na veya Almanya Büyükelçiliği'ne başvurarak yapmanız gerekmektedir. Ama eğer amacınız Almanya'yı gezmek değil de Almanya'yı başka bir ülkeye yapacağınız ziyaret için köprü olarak kullanmaksa, o zaman A Tipi Almanya Transit Vizesi almanız gerekmektedir. Fakat bu vize ile Transit kısımdan dışarıya çıkamazsınız. Bu vizeyi yine Alman Konsolosluğu'nun görevlendirdiği bir kurumdan,  vize merkezinden ya da seyahat acentelerinden alabilirsin.
 Ayrıca Almanya vizesi alacağınız sırada gerekli bazı evraklar vardır. Her ne için Almanya vize başvurusu  alıyor olursanız olun, öncelikle Almanya vize başvuru formu doldurup ve ibraz etmelisiniz. Bu başvuru formu Almanca ve Türkçe olmak üzere, eksiksiz olarak, büyük harflerle doldurulur ve ibraz edilir. Sizden burada seyahat amacınızı, seyahat masraflarını nasıl karşılayacağınızı, Türkiye'ye geri döneceğinizi gösteren belgeler talep edilir.
 Başvuru esnasında biyometri işlemine tabi tutulacaksınız. 12 yaşın altındaki kimseler ve Tıbbi raporla kanıtlı olarak biyometri işlemine giremeyeceği belirtilen kişiler bu işlemden muaf tutulurlar. Burada vize harcı için sizden 60 euro ödemeniz talep edilir. ve Ayrıca Almanya Vizesi İçin mutlaka İdata randevu almanız gerekmektedir. 12 yaşın altındakiler bundan muaftır. Bu sadece vize harcı için ödenecek bir ücrettir. Buna ek olarak, biyometri işlemi için, hizmet bedelleri için ve Kargo masrafları için sizden ek ücret alınabilir.

 Eğer resmi bir tatile denk gelmezse işleminiz 10 gün içinde sonuçlanır ve vizeniz çıkar. Seyahat etmek istediğiniz tarihten en az 30 gün önce başvuru yapmanız gerektiğini unutmayın.


Almanya Ankara konsolosluğu


Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Gezi Notları


Almanya için vize gerekir mi?

Yurt dışında tatil planı yapan birçok kişinin aklına gelen ilk şey gitmek istediği ülkenin almanya vizesi isteyip istemediği oluyor. Almanya vizesi için ise bu sorunun cevabı şöyle ki eğer Umuma Mahsus Pasaport kullanıyorsanız ülkeye herhangi bir şekilde giriş yapabilmek için vize almanız gerekiyor. Hizmet Pasaportu, Yeşil Pasaport ya da Diplomatik Pasaport kullanıyorsanız 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerinizde vizesiz giriş yapabilirsiniz. Eğer Avusturya, Belçika, Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya, Portekiz gibi Schengen ülkelerinden biri için oturum izniniz varsa vize gerekmeden ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Almanya hakkında genel bilgiler

Almanya; Avrupa kıtasında bulunan ve 16 eyaletten oluşan bir federal parlamenter cumhuriyettir. Ülkenin başkenti ayrıca en büyük kenti olan Berlin şehridir. Almanya büyük göç kapılarından biri olması sebebiyle birçok etnik millet bulundurur. Türkler ise %6,5 gibi büyük bir çoğunluğa sahiptir. Ülkenin resmi dili Almancadır. Para birimi olarak 2002 yılına kadar Alman Markı kullanılırken Euro olarak değiştirildi.

Almanya'da hava nasıl olur?

Almanya'nın genelinde ilkim ılımandır. Fakat bildiğiniz gibi ülke geniş bir alana sahip olduğu için uç bölgelerde ilkim değişebiliyor. Fransa Vizesi ilede Almanyaya gidebilirisiniz. Kuzey ve kuzeybatıda yağış süreklidir, yaz aylarında en yoğun yağışı alır. Doğu bölgelerinde iklimi ise karasal iklimdir yani yazlar kurak kışlar ise soğuktur. Fakat genel olarak yağış görülen bir ülkedir ve giderken yanınıza alacağınız kıyafetlere hafif bir yağmurluk eklemeyi unutmayın.

Almanya mutfağı nasıldır?

Almanya Vizesi Aldıkdandan sonra Almanyaya gittiğinizde Biz Türkler için kalbe giden yolun mideden geçtiği bilinen bir gerçektir. O nedenle gittiğiniz ülkenin mutfağını merak etmeniz çok normal. Almanya ise bulundurduğu çeşitli etnik milletler ve geniş karaya sahip olması sayesinde yöresel diyebileceğimiz bir kültür oluşmuştur. Fakat Alman mutfağında klasik olarak görebileceğiniz şey sosistir diyebiliriz. "Thüringer rostbratwurst" adı verilen ve orijinali domuz etinden yapılan bu sosis, mutfağın en meşhurudur. Domuz eti yemeyenler için dana etinden de yapılabiliyor. Ayrıca Alman mutfağı pasta ve tatlı konusunda da çok başarılıdır.

Almanya'da gezilecek yerler

Almanya'ya kadar gittiniz. Peki, Almanya'da nerelere gidilir? İşte size ufak bir gezi rehberi :

Berlin Duvarı: Şu an Berlin şehrinde kalıntıları bulunuyor. 46 km uzunluğunda inşa edilen duvar yıkıldıktan sonra kalıntıları müze olarak sergilenmeye başladı.

Brandenburg Kapısı: 1788-1791 yılları arasında Berlin'de inşa edilmiş ve şehrin simgesi haline gelmiştir.

Neuschwanstein Şatosu: Beyvera eyaletinde bulunur. 19. Yüzyıl'da 6 katlı olarak inşa edilmiştir. Görsel olarak ihtişamlı ve etkileyici bir yapısı vardır.

Emrah ÖZDEMİR


Sıkça Sorulan Sorular


Almanya vizesi almak kolay mıdır ?

Almanya vizesi almak için lütfen www.globalvize.net internet adresine ulaşınız.

Almanya vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Almanya vizesi
Almanya konsolosluğu yoğunluğuna göre sonuçlanma süresi değişmektedir. Ancak maksimim 8 gün ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Ayrıca Almanya Ticari vize
bu süreye oranla çok daha kısadır. 3-5 gün içerisinde almanya büyükelçiliği tarafından sonucandırılıp almanya vizeniz tarafınıza kargoyla gönderilmektedir.

Almanya Vizesi nasıl alınır?

Almanya Vizesi İDATA üzerinde işlemlerini yürütmektedir. Online olarak alınan randevu günü evraklar İDATA ya teslim edilir ve süreç başlar. Sonuçlandığında yine İdata üzerinden pasaport teslim alınır.

Almanya vizesi kaç günde alınır?

Almanya vizesi turistik vize 10 ila 15 gün, ticari ise 3 ila 5 gün içinde sonuçlanır.

Almaya turist Vizesi nasıl alınır?

Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah Pasaport sahibi olan kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günü aşmayan Almanya seyahatlerinde Almanya vizesi başvurusundan muaf tutulmaktadırlar. Almanya vizesi için Ankara, İstanbul, Antalya, Gaziantep ve İzmir İdata ofislerinden başvuru yapılmaktadır. Almanya vize başvurusu için bölge ayrımı yoktur. Almanya vizesi, Schengen vizesi kapsamına girer. Bu nedenle Almanya'dan alınan bir vize ile kişi Almanya'ya giriş yaptıktan sonra diğer schengen ülkeleri arasında seyahat etme özgürlüğüne sahiptir. Almanya vizesi için kişi seyahat amacına uygun olarak vize tipini seçmelidir. Almanya turistik vizesi, Almanya aile ziyareti vizesi, Almanya ticari vizesi, Almanya oturum vizesi, Almanya çalışma vizesi gibi kategorilere ayrılmıştır. Almanya vize işlemleri, belgeler doğru ve eksiksiz sunulduğu takdirde hiçbir aksilik çıkmaz ise 1 hafta ile 10 gün arası işlem süresi bulunmaktadır. Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişiler, seyahatlerini planladıkları tarihte gerçekleştirmek için vize başvurularını seyahat tarihinden 15 gün önce yapmalıdır. Almanya Vize Başvurusu için gerekli evraklar kişinin çalışma durumuna göre değişmektedir. Almanya vizesi için gerekli evraklara ve detaylı bilgiye internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Almanya Ticari Vize nasıl alınır?

Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah Pasaport sahibi olan kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günü aşmayan Almanya seyahatlerinde Almanya vizesi başvurusundan muaf tutulmaktadırlar. Almanya vizesi için Ankara, İstanbul, Antalya, Gaziantep ve İzmir İdata ofislerinden başvuru yapılmaktadır. Almanya vize başvurusu için bölge ayrımı yoktur. Almanya vizesi, Schengen vizesi kapsamına girer. Bu nedenle Almanya'dan alınan bir vize ile kişi Almanya'ya giriş yaptıktan sonra diğer schengen ülkeleri arasında seyahat etme özgürlüğüne sahiptir. Almanya vizesi için kişi seyahat amacına uygun olarak vize tipini seçmelidir. Almanya turistik vizesi, Almanya aile ziyareti vizesi, Almanya Ticari vize, Almanya oturum vizesi, Almanya çalışma vizesi gibi kategorilere ayrılmıştır. Almanya vize işlemleri, belgeler doğru ve eksiksiz sunulduğu takdirde hiçbir aksilik çıkmaz ise 1 hafta ile 10 gün arası işlem süresi bulunmaktadır. Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişiler, seyahatlerini planladıkları tarihte gerçekleştirmek için vize başvurularını seyahat tarihinden 15 gün önce yapmalıdır. Almanya vize başvurusu için gerekli evraklar kişinin çalışma durumuna göre değişmektedir. Almanya vizesi için gerekli evraklara ve detaylı bilgiye internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Almanya Vizebaşvurusu için hangi evrakları getirmem gerekiyor?

Almanya Vizesi evrakları için lütfen www.globalvize.net internet adresine ulaşınız.

Almanya Konsolosluğu
nerdedir?

Almanya Konsolosluğu
paris Cad. Çankaya Ankara adresindedir.

İstanbul Almanya konsolosluğu nerededir?

İnönü Caddesi 10, Gümüşsuyu - İstanbul

Ankara almanya konsolosluğu nerededir?

Paris Cad. Çankaya Ankara adresindedir.

Almanya vize ücreti ne kadardır?

Almanya vizesi evrakları için lütfen www.globalvize.net internet adresine ulaşınız.

Almanya vizesi almak için benim bi yere gelmeme gerek varmı?

24.09.2014 eylül ayında başlayan biyometrik parmak izi uygulmasından sonra herhangi bir schengen ülkesinden vize alındıysa kişin başvuru esnasında gelmesine gerek yoktur. Eğer yok ise ikamet şehrinin bağlı olduğu merkezde başvuru gününde bulunması gerekir.

Hangi illerde global vizenin şubeleri vardır?

Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy ve Harbiye, İzmir ve Gaziantep şubelerimiz mevcuttur.

Almanya vizesinden red aldığımda ne yapmam gerekir?

Bu durum red alma durumunuza göre değerlendirilebilir.

Almanya Vize Ücreti nereye yatırıcam?

Almanya Vize Ücreti başvuru esnasında İdata ofislerine ödenir.

Almanya Turist vizesi kaç günde sonuçlanır?

Almanya Turist vizesi sonuçlanma süreci elçiliğin yoğunluğuna göre değişmektedir. Ortalama süresi 10 ila 15 gün arasındadır.

Almanya aile birleşimi vizesi

Almanya aile birleşimi;Almanya'da yaşayan eş veya birinci dereceden yakınlar ile yapılan uzun süre oturum ve çalışma hakkına sahip olunan Ulusal vize türüdür.

Almanya aile birleşimi vizesi için ne yapmam lazım?

Vize müracatı yapmadan Almanya'daki yakının maddi durumu ve konaklama imkanlarının yeterli olması gerekmektedir.Eğer bu imkanlar sahip değilse vizenizin Red olma ihtimali çok yüksek bir orandır. Pasaportunuzla beraber elçiliğin ofisinden randevu alınmalı ve randevu günü elçiliğe bizzat gelerek evraklarını teslim etmelidir.Başvurudan 3 hafta sonra evraklar Almnaya'da yaşayan yakının bağlı bulunduğu yabancılar dairesi (auslanderbehördesamt)'ne evraklarınız gönderilir.

Almanya öğrenci vizesi için ne yapmam lazım ?

öğrenci vizesi için ilk yapılacak şey bir okul kaydımızın yapılmış olması lazım , hazır pasaportunuzla ulusal vize randevusu alarak elçiliğin istediği evrakları hazırlayarak başvurunuzu yapabilir siniz? 3 aydan fazla bütün eğitimler D vizesi olarak elçiliğe diğerleri ise iDATA ofislerine yapılır. hangi eğitimde bloke hesap açılacak bunun için bizimle iletişime geçin

Almanya Vize Ücreti

Almanya Vize Ücreti Toplam Herşey Dahil 150 eurodur.

Soru Cevap (41)


Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.
-> *Güvenliğiniz için iP Adresiniz kaydedilmektedir.
Hızlı Almanya Vizesi Başvurusu

Bilgileriniz

Ülke Bilgileri

  • Ülke Bayrak
  • Nüfus 82.7 Milyon
  • Para Birimi Euro (€)
  • Telefon Kodu + 49