Finlandiya Vizesi - Finlandiya Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Helsinki
Nüfus :
5.25 Milyon
Para Birimi:
Euro (€)
Telefon Kodu :
+ 358

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :


Finlandiya Vizesi

Eğer bu aralar Finlandiya'ya gitmek gibi bir planınız varsa, Finlandiya vizesi alıp almamanız gerektiği ve alacaksanız, Hangi Finlandiya vizesi türlerinin neler olduğu hakkında detaylı bilgiyi bu makalemizde bulabilirsiniz.


Finlandiya Vize Başvurusu
 
Diğer ülkelere olduğu gibi Finlandiya'ya edeceğiniz seyahatin amacı ve kalacağınız süre de alacağınız vize türünü etki eder. Finlandiya'ya yapacağınız 90 günden az olan, kısa süreli seyahatleriniz için alacağınız vize türleri, Finlandiya turistik vize, Finlandiya ticari vize,  Finlandiya aile Birleşimi vizesi ve Finlandiya transit vize olarak dört kısıma ayrılır ve bu kısa süreli seyahatiniz için alacağınız Finlandiya vizesi Schengen vizesi kategorisindedir. Schengen vizesi için yapacağınız başvuruları vize başvuru merkezlerinden yapmalısınız. Unutmayınki vize başvurusu sırasında Türkiye'ye dönüş yapacağınızı bildiren bir belge göstermeniz, vizenizin daha çabuk onaylanmasına ve daha uzun süreli Finlandiya vizesi sahibi olmanıza fayda sağlar. Bu yüzden Finlandiya vizesi alacaksanız yanınızda ülkeye geri dönüş yapacağınızı gösteren bir belge götürmenizi öneririz. Eğer Finlandiya'ya yapacağınız seyahat 90 günden uzun süreli bir seyahat ise, o zaman, Finlandiya oturum vizesi, Finlandiya çalışma vizesi, Finlandiya eğitim vizesi ya da Finlandiya aile birleşimi vizesi türlerideki vizelerden birisini almanız gerekir. Bu dört vizeden birisini alarak Finlandiya'da 90 günden daha uzun süre durabilirsiniz.Finlandiya Vizesi 


Finlandiya vizesi almak istiyorsanız ;

biometri işleminden geçmeniz gerekmektedir. Eğer son 5 yılda alınmış bir Schengen vizeniz varsa biyometri adı verilen parmak izi taramasını yaptırmanıza gerek yok. Önceden bir pasaportunuz varsa, Finlandiya vizesi başvurusu yaptırmaya giderken, pasaportunuzda en az iki sayfanın boş olduğundan emin olun. Finlandiya Vizesi
 Unutmayın ki eğer yeşil pasaport sahibi iseniz, o zaman Finlandiya vizesi almanıza gerek yok. Vizesiz olarak Finlandiya'yı rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Fakat diğer türlerdeki pasaport sahipleri için, alacakları vize türlerinde gerekli olan bazı belgeler vardır. Bu belgeleri Finlandiya Konsolosluğu resmi sitesinden bulabilirsiniz. Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu vize bölümünün çalışma saatleri Salı günü ve Çarşamba günü saat 09:00 ve 10:00 arasındadır. Finlandiya Ankara Büyükelçiliği çalışma saatleri ise, Pazartesi ve Perşembe günleri arasındaki günler, saat 8:30 ve 16:30 arasında, Cuma günleri ise, saat 8:30 ve 15:15 arasındadır. Şimdiden bol keyifli seyehatler dileriz.


Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Finlandiya Vizesi Ortalama 10 Günde Sonuçlanmaktadır.
Finlandiya Ankara Büyükelçiliği
 
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net 

Açıklama

 Finlandiya Vizesi - Finlandiya Vize Başvurusu - Finlandiya Vize Ücreti - Finlandiya Konsolosluğu - Finlandiya Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.

7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74

S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

Finlandiya Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Gerekli evrak bilgilerini uzman danışmanlarımızdan öğrenip tarafımıza iletmeniz işlemlerinizin başlaması için yeterlidir. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır
Finlandiya Konsolosluğu vize müracaatları Ankara,İstanbul,İzmir,Antalya ve Gaziantep Vize Başvuru Merkezleri üzerinden yapılmaktadır.25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile birlikte acenta aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Schengen alanına giren Danimarka vizesini almak için gerekli evrakları hazırlayıp başvuru yapmanız yeterlidir.Turist vizesi almak için mutlaka otel rezervasyonunuz olmalıdır.Dönüş tarihinizden itibaren pasaportunuzda 3 aylık sürenin kalmış olmasına dikkat etmeyi unutmayınız(FATİH)
Finlandiya ticari vizesi almanız için iş ilişkisine girecek olduğunuz şirketten davetiye gelmelidir. Bu davetiye davet eden şirketin bilgileri, sizin şirket bilgileriniz ve seyahat amacını içeren bilgileri içermelidir.Ayrıca davet eden kişinin oturum veya kimlik kartı dosyaya eklenmelidir.Diğer gerekli evraklar çalışan veya işveren olarak değişmektedir.Çalışan iseniz firmanız tarafından yetkilendirildiğinize dair firma antetli kağıdına kaşeli imzalı olmak yazılmış dilekçe,işveren iseniz şirket antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.(FATİH)
Finlandiya vizesi için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 3000 TL bakiye bulunmalıdır. Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.(FATİH)
Ankara Finlandiya Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Kader Sok. No. 44, 06700, Gaziosman Paşa / Ankara
Nispetiye Mah. Aydın Sok, No:6, K.3, D.8 1. Levent 34340 Istanbul Tel: +90 212 232 00 88
Ankara Finlandiya Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Kader Sok. No. 44, 06700, Gazi Osman Paşa / Ankara /Telefon 0312 426 88 89
Finlandiya schengen vizesi demek, vizeniz multi ve size gerekli olan vize süresinden fazla ise daha sonra diğer Avrupa ülkelerine de seyahat edebilirsiniz anlamına gelmektedir. Örnek verecek olursak Fransa, Almanya, Avusturya, Hollanda, İspanya, Yunanistan vs...(FATİH)
Finlandiya vizesi için kişinin şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir. Randevu sistemi ile çalışan Finlandiya vizesi için kişi randevu günü biometrik parmak izi taramasına girmek zorundadır. ( KUBRA )
Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.
Finlandiya vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa neden red aldığınız önemli olmak ile beraber yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Onun dışında alınan cevaba karşı Konsolosluğa itiraz edebilirsiniz.(FATİH)
Vize ücretini Banka hesaplarımıza yatırabilirsiniz.(FATİH)
Normal şartlarda Finlandiya vizesi başvuruları 3 ile 5 gün arasında sonuçlanır.Ancak bu tarih pasaportunuzun içeriye girdikten sonraki tarihten itibaren hesaplanması gerekir.İşlem süresi konsolosluğun yoğunluk derecesine göre değişebilir. Eğer yoğun zamanlarda seyahat edecekseniz başvurunuzu daha önceki tarihlerde yapmanız da büyük fayda vardır. Finlandiya günlük 10 kişi randevu kotasıyla çalıştığı için randevunuzu yaklaşık 15 gün öncesinden almalısınız. Ortalama olarak ise 7 ile 10 iş günü içerisinde vize işlemleriniz sonuçlanmış olacaktır.(FATİH)
Finlandiya ticari vizesi işlem süreci turistik vize işlem sürecine göre daha kısa sürmektedir. 3 ile 5 iş günü sonucunda vizenizi alabilirsiniz.(FATİH)
FİNLANDİYA VATANDAŞI EŞİN DAVETİYESİ İLE İŞLEMLER BAŞLAR . ORTALAMA 1 HAFTA İLE EĞER SÜPHELİ Bİ DURUM VARSA 6 HAFYA YA KADAR VİZE SÜRENİZ UZAYABİLİR.D TİPİ VİZE İŞLEMLERİNİZİ BAĞLI BULUNAN YABANCILAR POLİSİNDEN DEVAM ETTİREBİLİRSİNİZ.
Finlandiya elçiliğinde yapılan başvuruya evraklarınızın asıllarını sunmanız gerekir,sponsor evrakalarınızda maaş bodrosunu ve yakınlığınızı ispat edecek belgeleri sunmanız lazım.Öğrenci belgenizi eğer mezunsanız neden finlandiya 'da dil eğitimi ya da neden eğitim almanız gerektiğini açıklayan bir ön yazı hazırlamanız lazım .İşlemler 10 gün içinde sonuçlanır.
Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Nispetiye Mah. Aydın Sok, No:6, K.3, D.8 1. Levent 34340 Istanbul Finlandiya Ankara Büyükelçiliği İletişim Kader Sokak. No. 44 Gaziosmanpaşa Ankara
Finlandiya Vizesi ücreti her şey dahil 150 Eurodur.

Fiyat Listesi

Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

 • deniz güleç
  05/09/2017 - 11:10

  Merhaba ben deniz; sormak istediğim soru finlandiya vizesi aldıktan sonra o vizeyle avusturyayada girebilirmyim. çunku ilk seyahet yerim finlandiya olmasına rağmen finlandiyadan sonra avusturyayada geçmek istiyorum. finlandiya vizesi aldıktan sonra ayrıca avusturya vizeside almam gereklimidir?                    


 • meral kaplan
  15/12/2017 - 15:50

  Selamlar finlandiya aile birleşim vizesi yapıyormusunuz?Eğer yapıyorsanız çalışma sistemi vize süresi gereken evraklar ve masrafları ne kadar .                    


 • özlem çınar
  23/05/2018 - 05:44

  Günaydın efendim bir sorum olacaktı benim işverenim finlandiyaya bir toplantı için seyahat edecek bu işlemler için ne yapmam gerekli daha önce alınmış bir almanya vizesi almıştık kendisine 2016 yılında şimdi işlemler için siz bilgi verebilirmisiniz?                    0 850 346 68 74