Finlandiya Vizesi

Finlandiya Vizesi

Ülke Başkent: Helsinki
 • Para Birimi: Euro (€)
 • Telefon Kodu: + 358
 • Nüfus: 5.25 Milyon

Finlandiya Vizesi

 • Değerli Ziyaretçimiz;
 • Finlandiya özellikle bir Avrupa ülkesi olmasının yanı sıra bütünüyle bir turizm ülkesi olduğu için birçok birey tarafından gerek iş gerekse de gezi, seyahat açısında tercihe edilmekte olan bir ülkedir. Fakat birçok ülkede olduğu gibi devletler arası anlaşmalar gereği söz konusu ülkeye vizesiz giriş kesinlikle yasak... Finlandiya Vizesi Nasıl Alırız? Söz konusu ülke birçok farklı alanda olduğu gibi Finlandiya vize kapsamında da bireyleri detaylı olarak olarak incelemekte ve değerlendirmektedir. Buradan yola çıkarak bireylere farklı alan ve kategorilerde de Finlandiya vizesi çıkarabilmektedir.Global vize olarak bu kapsamda ele alınabilecek olan her konuda bireylere destek olmakta ve gerek SMS, gerekse de e-posta yolu ile etkili bir şekilde bilgilendirmeler yapmaktayız. Tamamen ücretsiz olarak.


Finlandiya Vizesi  Nasıl Alınır

 • Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri  vizeye tabidir.
  Hususi (Yeşil ) , Hizmet (Gri)  ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri ise, 180 gün içinde 90 günü aşmayarak, Finlandiya’ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Finlandiya schengen vizesi için gerekli evrakları organize ederek, Finlandiya  vize uyum koşullarını yerine getirerek alınabilir. Bunun konsolosluk başvurularınızı yapmakta yetkili olan Global vizeyi 0850 346 64 74 arayarak tüm vize  çeşitlerine eğitimli personellerimiz tarafından gerekli olan tüm evraklar tarafınıza bildirilecek olup vize evrak hengamesini ve tüm süreci minimuma indireceksiniz.


Finlandiya  turistik vizesi nasıl alınır

 • Finlandiya Konsolosluğu turistik  vize müracaatları Ankara,İstanbul,İzmir,Antalya ve Gaziantep şubelerimiz olan Global Vize aracılığı ile yapabilirsiniz. Başvuru tarihinden son 5 yıl öncesinde herhangi bir schengen ülkesine parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile birlikte  Global Vize aracılığı başvuru yapabilirsiniz. Schengen alanına giren Finlandiya  vizesini almak için gerekli evrakları hazırlayıp tarafımıza başvuru yapmanız yeterlidir. Turist vizesi almak için otel rezervasyonunuz mutlaka olmalıdır. Dönüş tarihinizden itibaren pasaportunuzda 3 aylık (90 gün)  sürenin kalmış olması gerekmektedir.


Finlandiya Turistik vizesi kaç günde sonuçlanır  

 • Finlandiya turist vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta olup   bütün  schengen ülkelerinde olduğu gibi  7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre de değişmektedir. Yoğun olduğu dönemlerde bu süre 10 ile 15 iş günü sürebilmektedir.


Finlandiya ticari vizesi nasıl alınır

 • Finlandiya  Konsolosluğu ticari vize müracaatları Ankara,İstanbul,İzmir,Antalya ve Gaziantep şubelerimiz olan Global Vize aracılığı ile yapabilirsiniz. Başvuru tarihinden son 5 yıl öncesinde herhangi bir schengen ülkesine parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile birlikte  Global Vize aracılığı başvuru yapabilirsiniz. Finlandiya’dan gelecek olan ticari davetiye/fuar davetiyesinde çağırılan kişi olarak sizin / firmanızın  tüm bilgilerinizle beraber sizi çağıran firmanın tüm bilgileri olması gerekmektedir. Örneğini firmamızda sizinle özel olarak ilgilenecek  deneyimli personellerimizden isteyebilirsiniz. Ticari başvuru işlemi için eğer şirket adına ziyaret gerçekleştiriliyorsa şirket sahibinden izin yazısının alınması gerekmektedir. Şirket sahibinin yazacağı dilekçede Finlandiya’ya ticari ziyarette bulunacak personelin şirketten izinli olduğu tarihleri belirtmesi ve o personelin  işine devam edeceğinin yazması gerekmektedir. Dilekçenin kaşeli ve ıslak imzalı olması gereklidir. Finlandiya  ticari vizesi için pasaportun başvuru sırasında en az 3 ay geçerliğinin olması ve 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.


 Finlandiya  Ticari vizesi kaç günde sonuçlanır

 • Finlandiya ticari vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta olup   bütün schengen ülkelerinde olduğu gibi  5 ile 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre de değişmektedir. Yoğun olduğu dönemlerde bu süre 7 ile 10 iş günü sürebilmektedir


 Finlandiya  vizesi için hangi evraklar gerekiyor  

 • Finlandiya vizesi için evraklar çalışma durumuna göre değişmekte ve düzenli olarak değişiklik göstermektedir. En sağlıklı bilgiyi firmamızı 0850 346 64 74 arayarak güncel olarak talep edebilirsiniz. Unutmayın yanlış/farklı evrak başvuru sırasında kabul edilmiş olsa dahi vizenizin red olarak gelmesi yüksek ihtimaldir.


Finlandiya  Vize ücreti ne  kadardır

 • Vize bedeli kalacağınız günün sigortasına göre ücreti değişmektedir. Ortalama 1 hafta /10 günlük seyahatler için Konsolosluk vize bedeli, Koordinasyon bedeli, seyahatinizi kapsayan 30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortanız , danışmanlık bedelimiz dahil olarak 170 euro ya gelmektedir. Bu belirtilen ücret dışında vize konusunda herhangi bir masrafınız olmayacaktır. Sadece acil gidişleriniz için konsolosluklar Vip / Ekspress randevu seçeneği (76 euro)  sunmaktadır.
 • Finlandiya vize ücreti ile daha detaylı bilgi için tıklayın.


Finlandiya  vize ücretini nereye yatıracağım

 • Finlandiya  vize ücretinizi, VFS Global merkezlerine nakit olarak yapabilirsiniz.


Finlandiya vizesi için benim bir yere gelmeme gerek varmı

 • Başvuru tarihinden son 5 yıl öncesinde herhangi bir schengen  ülkesine parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile  birlikte   Global Vize aracılığı başvuru yapabilirsiniz. Tüm başvuru takibini profesyonel ekibimiz tarafından yapılacak olup vizeniz kapınıza kadar yollanacaktır.


Finlandiya vizesinden red aldığımda ne yapabilirim

 • Finlandiya  vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa red sebebiniz de belirtilen yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Alınan cevaba göre Konsolosluğa itiraz edebilirsiniz.


Finlandiya  Aile Birleşimi vizesi için ne yapmam gerekmektedir

 • Finlandiya  Aile Birleşimi vizesi,  aile işlemlerin 3 aydan 1-2 yıla kadar sürdüğü , evlilik devamının da zorunlu olduğu bir vize işlem türüdür. Finlandiya yabancılar ofisinden eşin yaptığı başvuru sonucu geldikten sonra elçilikten başvuru yapabilirsiniz. Evrak ve başvuru sırasındaki tüm evrak işlemleriniz yine tüm vize türlerinde olduğu gibi profesyonel  çalışanlarımız tarafından hazırlanabilmektedir.


Finlandiya  Öğrenci vizesi için ne yapmam gerekmektedir

 • Finlandiya  dil eğitimi, kısa süreli, (90 günde kadar) yada uzun süresi (90 gün ve üzeri) size uygun vize tipini seçtikten sonra , gerekli evrakları hazırlanması, kursa kabul belgesinin aslı ve sponsor evraklarıyla dosyanızın hazırlanıp, geri kalan gerekli tüm evraklar tarafımızdan sağlanmakta olup sizin ve eğitiminiz için önemli bu vize türünde profesyonel ekibimiz ile yanınızdayız.

Finlandiya Konsolosluğu nerededir
 • Finlandiya Ankara Büyükelçiliği :
 • Gaziosmanpaşa, Beyaz Zambaklar Sokağı No:44, 06700 Çankaya/Ankara
 • Finlandiya  İstanbul  Fahri Konsolosluğu:
 • Nisbetiye Mah. Aydın Sok. No:6, D.8. 1.Levent, 34340 Beşiktaş/İstanbul 
 • Finlandiya konsolosluğu ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

Hangi İllerde Global Vize Şubesi Vardır
 • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
 • Ankara – Gazi Osman Paşa,
 • İstanbul – Harbiye (Avr),
 • İstanbul – Kadıköy (And) ve
 • İzmir – Alsancak’ ta, 
 • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.


son güncellenme tarihi 
06.04.2020

Vizesi


 • Büyükelçi
 • Sıkça Sorulan Sorular
 • Gezi Notları
 • Soru - Cevap
 • Soru Sor

Finlandiya Vizesi

Eğer bu aralar Finlandiya'ya gitmek gibi bir planınız varsa, Finlandiya vizesi alıp almamanız gerektiği ve alacaksanız, Hangi Finlandiya vizesi türlerinin neler olduğu hakkında detaylı bilgiyi bu makalemizde bulabilirsiniz.


Finlandiya Vize Başvurusu
 
Diğer ülkelere olduğu gibi Finlandiya'ya edeceğiniz seyahatin amacı ve kalacağınız süre de alacağınız vize türünü etki eder. Finlandiya'ya yapacağınız 90 günden az olan, kısa süreli seyahatleriniz için alacağınız vize türleri, Finlandiya turistik vize, Finlandiya ticari vize,  Finlandiya aile Birleşimi vizesi ve Finlandiya transit vize olarak dört kısıma ayrılır ve bu kısa süreli seyahatiniz için alacağınız Finlandiya vizesi Schengen vizesi kategorisindedir. Schengen vizesi için yapacağınız başvuruları vize başvuru merkezlerinden yapmalısınız. Unutmayınki vize başvurusu sırasında Türkiye'ye dönüş yapacağınızı bildiren bir belge göstermeniz, vizenizin daha çabuk onaylanmasına ve daha uzun süreli Finlandiya vizesi sahibi olmanıza fayda sağlar. Bu yüzden Finlandiya vizesi alacaksanız yanınızda ülkeye geri dönüş yapacağınızı gösteren bir belge götürmenizi öneririz. Eğer Finlandiya'ya yapacağınız seyahat 90 günden uzun süreli bir seyahat ise, o zaman, Finlandiya oturum vizesi, Finlandiya çalışma vizesi, Finlandiya eğitim vizesi ya da Finlandiya aile birleşimi vizesi türlerideki vizelerden birisini almanız gerekir. Bu dört vizeden birisini alarak Finlandiya'da 90 günden daha uzun süre durabilirsiniz.Finlandiya Vizesi 


Finlandiya vizesi almak istiyorsanız ;

biometri işleminden geçmeniz gerekmektedir. Eğer son 5 yılda alınmış bir Schengen vizeniz varsa biyometri adı verilen parmak izi taramasını yaptırmanıza gerek yok. Önceden bir pasaportunuz varsa, Finlandiya vizesi başvurusu yaptırmaya giderken, pasaportunuzda en az iki sayfanın boş olduğundan emin olun. Finlandiya Vizesi
 Unutmayın ki eğer yeşil pasaport sahibi iseniz, o zaman Finlandiya vizesi almanıza gerek yok. Vizesiz olarak Finlandiya'yı rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Fakat diğer türlerdeki pasaport sahipleri için, alacakları vize türlerinde gerekli olan bazı belgeler vardır. Bu belgeleri Finlandiya Konsolosluğu resmi sitesinden bulabilirsiniz. Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu vize bölümünün çalışma saatleri Salı günü ve Çarşamba günü saat 09:00 ve 10:00 arasındadır. Finlandiya Ankara Büyükelçiliği çalışma saatleri ise, Pazartesi ve Perşembe günleri arasındaki günler, saat 8:30 ve 16:30 arasında, Cuma günleri ise, saat 8:30 ve 15:15 arasındadır. Şimdiden bol keyifli seyehatler dileriz.


Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Finlandiya Vizesi Ortalama 10 Günde Sonuçlanmaktadır.
Finlandiya Ankara Büyükelçiliği
 
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net 

Finlandiya Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Gerekli evrak bilgilerini uzman danışmanlarımızdan öğrenip tarafımıza iletmeniz işlemlerinizin başlaması için yeterlidir. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır

Finlandiya Konsolosluğu vize müracaatları Ankara,İstanbul,İzmir,Antalya ve Gaziantep Vize Başvuru Merkezleri üzerinden yapılmaktadır.25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile birlikte acenta aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Schengen alanına giren Danimarka vizesini almak için gerekli evrakları hazırlayıp başvuru yapmanız yeterlidir.Turist vizesi almak için mutlaka otel rezervasyonunuz olmalıdır.Dönüş tarihinizden itibaren pasaportunuzda 3 aylık sürenin kalmış olmasına dikkat etmeyi unutmayınız(FATİH)

Finlandiya ticari vizesi almanız için iş ilişkisine girecek olduğunuz şirketten davetiye gelmelidir. Bu davetiye davet eden şirketin bilgileri, sizin şirket bilgileriniz ve seyahat amacını içeren bilgileri içermelidir.Ayrıca davet eden kişinin oturum veya kimlik kartı dosyaya eklenmelidir.Diğer gerekli evraklar çalışan veya işveren olarak değişmektedir.Çalışan iseniz firmanız tarafından yetkilendirildiğinize dair firma antetli kağıdına kaşeli imzalı olmak yazılmış dilekçe,işveren iseniz şirket antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.(FATİH)

Finlandiya vizesi için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 3000 TL bakiye bulunmalıdır. Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.(FATİH)

Nispetiye Mah. Aydın Sok, No:6, K.3, D.8 1. Levent 34340 Istanbul Tel: +90 212 232 00 88

Ankara Finlandiya Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Kader Sok. No. 44, 06700, Gazi Osman Paşa / Ankara /Telefon 0312 426 88 89

Finlandiya schengen vizesi demek, vizeniz multi ve size gerekli olan vize süresinden fazla ise daha sonra diğer Avrupa ülkelerine de seyahat edebilirsiniz anlamına gelmektedir. Örnek verecek olursak Fransa, Almanya, Avusturya, Hollanda, İspanya, Yunanistan vs...(FATİH)

Finlandiya vizesi için kişinin şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir. Randevu sistemi ile çalışan Finlandiya vizesi için kişi randevu günü biometrik parmak izi taramasına girmek zorundadır. ( KUBRA )

Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.

Finlandiya vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa neden red aldığınız önemli olmak ile beraber yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Onun dışında alınan cevaba karşı Konsolosluğa itiraz edebilirsiniz.(FATİH)

Vize ücretini Banka hesaplarımıza yatırabilirsiniz.(FATİH)

Normal şartlarda Finlandiya vizesi başvuruları 3 ile 5 gün arasında sonuçlanır.Ancak bu tarih pasaportunuzun içeriye girdikten sonraki tarihten itibaren hesaplanması gerekir.İşlem süresi konsolosluğun yoğunluk derecesine göre değişebilir. Eğer yoğun zamanlarda seyahat edecekseniz başvurunuzu daha önceki tarihlerde yapmanız da büyük fayda vardır. Finlandiya günlük 10 kişi randevu kotasıyla çalıştığı için randevunuzu yaklaşık 15 gün öncesinden almalısınız. Ortalama olarak ise 7 ile 10 iş günü içerisinde vize işlemleriniz sonuçlanmış olacaktır.(FATİH)

Finlandiya ticari vizesi işlem süreci turistik vize işlem sürecine göre daha kısa sürmektedir. 3 ile 5 iş günü sonucunda vizenizi alabilirsiniz.(FATİH)

FİNLANDİYA VATANDAŞI EŞİN DAVETİYESİ İLE İŞLEMLER BAŞLAR . ORTALAMA 1 HAFTA İLE EĞER SÜPHELİ Bİ DURUM VARSA 6 HAFYA YA KADAR VİZE SÜRENİZ UZAYABİLİR.D TİPİ VİZE İŞLEMLERİNİZİ BAĞLI BULUNAN YABANCILAR POLİSİNDEN DEVAM ETTİREBİLİRSİNİZ.

Finlandiya elçiliğinde yapılan başvuruya evraklarınızın asıllarını sunmanız gerekir,sponsor evrakalarınızda maaş bodrosunu ve yakınlığınızı ispat edecek belgeleri sunmanız lazım.Öğrenci belgenizi eğer mezunsanız neden finlandiya 'da dil eğitimi ya da neden eğitim almanız gerektiğini açıklayan bir ön yazı hazırlamanız lazım .İşlemler 10 gün içinde sonuçlanır.

Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Nispetiye Mah. Aydın Sok, No:6, K.3, D.8 1. Levent 34340 Istanbul Finlandiya Ankara Büyükelçiliği İletişim Kader Sokak. No. 44 Gaziosmanpaşa Ankara

Finlandiya Vizesi ücreti her şey dahil 150 Eurodur.

Finlandiya Vizesi İle Finlandiya Gezisi;

İskandinavya’nın üç büyük ülkesinden biri olan 5 milyon nüfuslu Finlandiya, önceleri komşusu Rusya’nın topraklarındayken 1809’da özerk olmuş, 1917 yılında ise bağımsızlığını ilan etmiştir. Aynı zamanda Avrupa Birliği üyesi de olan ülke 5 bölge 1 ve da olmak üzere toplam 6 bölgeden oluşmaktadır.


Finlandiya’ya gitmek istiyoruz, peki Finlandiya vizesi nasıl alacağız ?

Finlandiya Vizesi

Finlandiya Vize Başvurusu için, Finlandiya’ya gidebilmek için öncelikle ülkede ne kadar kalacağınızı belirtmeniz gerekiyor. Eğer en fazla 3 ay sürecek bir seyahat düzenleyecekseniz, Finlandiya vizesi ile bu seyahatinizi yapabilirsiniz. Fakat ülkede daha uzun süreli kalacaksanız bunun için Finlandiya konsolosluğu  , Finlandiya oturma vizesi almanız gerekmekte. Bu Finlandiya  vize için de başvuru dosyanızı Finlandiya Elçiliği’ne Yada Globalvize şubelerine ulaştırmalısınız. Finlandiya Başvuru formu, yüzün net olarak görüldüğü son 6 ayda çekilmiş fotoğraf, kimlik fotokopisi ve ziyaret gerekçesini belirten belge bu dosyaya konmalıdır. Bununla birlikte ülkeye özel bir sebepten girecekseniz bunu da Finlandiya başvuru formu dosyanızda belirtmeniz gerekmektedir.  Finlandiya vize randevusu almak gerekiyor.


Finlandiya’dayız, nereleri gezmeli ?

Öncelikle finlandiyaya gidebilmek için istanbuldan Türk Hava Yolları direk uçuşları vardır onu kullanabilirisniz.Helsinki:

Ülkenin başkenti olan şehir bu nedenle gerek ülke kültürünün gerekse siyasi yapının beyni konumundadır. Finlandiya Vizesi olan kişi Bünyesinde çokça müze ve tarihi yapı bulunduran şehir, üzerinde güzel zaman geçirebileceğiz çokça yeşil alan da içermektedir.


Turku:

Şirin ve sakin bir ülke olan Finlandiya’nın bir o kadar sakin olan şehri, ülkenin en eski ikinci şehridir. Bu özelliğinden dolayı şehir genelinde çokça ahşap ev görmek mümkündür. Helsinki’yle tren ulaşımına sahip olan şehir sakin bir turistik gezi yapmak isteyenler için bulunmaz bir bölge.


Suomenlinna:


1918 yılına kadar Viapori ismiyle bilinen ve başkent Helsinki’ye çok yakın olan bölge, 6 küçük adanın birleşiminden oluşmaktadır. UNESCO’nun Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde de yer alan bölge, ismini topraklarında bulundurduğu kaleden almaktadır.  “Finlandiya Kalesi” anlamına gelen Suomenlinna Kalesi bölgenin turist çekmesindeki önemli özelliklerinden biridir. 1748 yılında Rus işgalinden korunmak için inşa edilen kale, bu sebeple daha çok askeri bir yerleşim görevi olacak adanın sembolü haline gelmiştir. Adacıklar topluluğu, yıllık 1 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Järvi-Suomi:

Finlandiya’nın özellikle doğu bölgesi, İskandinavya kültürünü tecrübe etmek için görülmesi gereken yerlerdir. Järvi-Suomi bölgesi ise Göller Bölgesi olarak bilinmektedir. Göl kısmı, bölgenin yer aldığı kısmın yaklaşık %’ini oluşturmaktadır ve bu dünya genelinde ender görülecek bir orandır. 10,000 önce oluşmaya başlamış olan göller, önceki yıllarda bölgede ulaşımın olduğu tek alan olduğundan göl kıyıları kentleşmiştir ve turistler için zaman geçirilecek yer sayısı fazladır. Sadece yabancı turistler değil aynı zamanda yerli turistlerin ve bölgedeki yerel halkın da çokça bulunduğu bölgeye yılda 500 bine yakın turist  gelmektedir.

Saariselka:

Finlandiya’nın kuzeyinde yer alan bir bölge olan Saariselka, deniz seviyesinden 300 metre yüksekliktedir ve gerek dağ, gerekse de kış sporları yapmak için çok uygun bir alandır. 2 milyar yıllık geçmişi olan bölge eskiden buzuldu ancak son buz tanesi 9500 yıl önce eriyince zaman içinde günümüzdeki halini aldı. Bununla birlikte Kuzey Işıkları’nın dünyada en net şekilde görülebildiği alandır. Genelde kışın tercih edilen ve gerek dağlık yapısı gerekse de yerleşim biriminden ziyade doğal alan olan  bölgeye sayısal olarak çok fazla turist gelmese de bölge seyahat etmek için uygun olan bir yerdir.

Doğal lezzetler adresi

İskandinavya dediğimizde akla hep şehir yaşantısından uzakta, sessiz sakin bir alan gelir. Aslında İskandinav mutfağı da bu şekildedir. Finler’in kendilerine has bir mutfakları olmasa da İskandinav mutfağının önemli bir parçasıdırlar ve bu mutfağın kendine has lezzetleri bulunur. Doğadan aldıkları süt, yoğurt, peynir gibi yiyecekleri yemeklerinde çok sık kullanan İskandinavlar, baharat ve türevi ekstra tatları pek kullanmazlar.

Hernekeitto:

Finlandiya Vizesi Alan kişi mutlaka bu çorbayı tatmalı. basit ve yaygın çorbasıdır. Bezelyelerin kaynar suya bırakılıp hem kendilerini salmaları, hem de aromalarını çorba suyuna vermeleriyle oluşur ve özellikler Finler tarafından genelde Perşembe günleri tüketilir.

Kaalikaarylet:

İskandinav mutfağının lahana sarması diyebileceğimiz bu lezzet, bölgenin coğrafi şartlarından dolayı bildiğimiz lahananın yaklaşık 2-3 katı incelikte olan ve sadece bölgede yetişen kendine has lahanalardan yapılmaktadır. Bu lahanalar aldıkları yağış miktarına göre yeşil, sarı ve pembe renkte olabilirler.

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33